Pěkně od začátku...

Taktická malorážka

Myšlenka postavit vlastní soutěž pro malorážné zbraně se zrodila někdy koncem léta 2010.

Základním konceptem byl požadavek, aby soutěž byla dostupná jak finančně, tak vybavením. Největší důraz však byl kladen na to, že střelcům budou nabídnuty položky, které zábavnou formou prověří co nejvíce ze střeleckých znalostí a zkušeností.

Původní záměr uspořádat soutěž jako simulaci odstřelovače byl po debatě se zkušenými střelci zavržen. Tuto profesi nelze "zábavnou formou" nasimulovat. Ať si někteří říkají, či tvrdí co chtějí, tak koho by bavilo dojet na soutěž, 12 hodin nehnutě ležet a nakonec si ani nevystřelit?

Proto došlo ke zcela jinému pojetí položek.

Po mnohých konzultacích jsem vytvořil seznam disciplín, které neodrážejí střelcovu materiální výbavu, ale jeho střelecké zkušenosti. Došlo k vytvoření základů pro soutěž:

TAKTICKÁ MALORÁŽKA

Položky jsou postaveny tak, že pokud střelec zvládá rychlé změny poloh, střelbu v nestabilních polohách v relativně krátkém čase, tak mu postačí i méně kvalitní střelivo či puška.

Jednotlivé disciplíny jsou zaměřeny na práci se zbraní, jejím precizním ovládání a znalosti a práci s optikou. Prověří, dle mého soudu, to základní a nezbytné, co by střelec měl ovládat. Jeho znalost přemiřování na různé vzdálenosti, základy balistiky a v neposlední řadě i jeho schopnost zaujmout stanovenou polohu rychle a bez chyb.

Veškeré terče jsou řešeny jako zasažen/nezasažen, či jejich killzona je ve většině případů o rozměrech 20x20mm.

Určujícím parametrem výsledků střelce je jeho připravenost a trénink. Střelec se sebelepší těžou terčovnicí nenastřílí vysoké bodové hodnocení, pokud nezvládne polohy bez opory či pálit v krátkém čase a to ještě v situaci, kdy nezná své výsledky.
Ty jsou vyhlášeny až po odstřílení celé soutěže. To by mělo vnést do závodu zdravou soutěživost a maximální nasazení až do jeho konce.

Nově se zde střelci mohou setkat s disciplínami dvojic, jejichž snahou je donutit střelce ke spolupráci a vzájemné toleranci. Střelci zkušenější budou postaveni do situace, kdy nováčkům musí ukázat správný způsob plnění položky. A naopak nováčci mají možnost ukázat zkušenějším možné inovativní přístupy.

Veškeré položky jsou koncipovány tak, aby každý střelec měl možnost tréninku bez zvláštních požadavků. Terče jsou tisknutelné pouze na papír velikosti A4, u specifických disciplín je popsáno jak a čím je lze nahradit a střelnice postačí se vzdáleností 50m.

Na trénink je doporučeno se zaměřit na cíle ve vzdálenosti 10, 25 a 50m, střelbu v leže se zbraní na jejím boku, rychlé změny polohy leh => stoj => klek/sed a trénink nestabilních poloh bez opory.

SOUHRN:

Souhrn soutěže

Věřím, že soutěž reprezentuje zcela jiný přístup k malorážkové střelbě u nás jako takové a že najde zalíbení v širším okruhu střelců.

Začínajícím střelcům bych chtěl vzkázat, aby se neostýchali a v případě zájmu navštívili některý náš závod. Není pro nás problémem či na obtíž se Vám i během závodu věnovat, vysvětlit co Vás zajímá a po závodě Vás třeba i nechat si vystřelit z našich zbraní na soutěžní terče.

Sám prosazují princip, že každý z nás nějak začínal a není hanbou nebo ostudou se ptát, projevovat zájem a mít snahu se něco naučit.

Myslím, že mluvím za všechny střelce Taktické malorážky, když řeknu, že je pro nás pro všechny potěšením moci říci, co víme a zájem dalších střelců nás těší.

I chybami se člověk učí a kdo se nepoučí, tak by měl být poučen :)

Takže děkuji Vám všem za konstruktivní slova kritiky, Vaše připomínky k soutěži a jste vřele vítáni.

Přeji dobré oko a pevnou ruku

                                                               "Grinch"


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2019