Každý správný muž, musí míti nůž...

Nože

... ale ostrý :) , protože:

"Jste pouze tak ostří, jak ostrý je Váš nůž"

Samozřejmě i zde si každý musí ujasnit, k čemu bude daný nůž či nože používat.

Zda chce nůž na jemnou práci, víceúčelový "švýcarák", či "dělníka", který si poradí i s malými stromky.

Zda chce malý, střední či obrovský "Tohle je nůž" z krokodýla Dundee.

A velmi důležitá věc - OSTŘÍ. Zda hladké, zubaté či kombinované a tvarově klasické či tanto ostří.

Nože uvedené níže, jsou pomocníci, kteří splňují všechny mé požadavky.

Naleznete zde survival, rescue a také EDC nůž (Every Day Carry - pro každodenní nošení)

Survival - Gerber LMF II Infantry Survival Knife

Pokud uvažujete o spolehlivém noži na těžkou práci do lesa, obranu, prostě o noži na špinavou práci a nevadí Vám ani jeho velké rozměry a doslova brutální váha, nezapoměňte ve svém výběru právě na tento nůž.

I když při své celkové délce necelých 28cm vypadá jeho 12cm dlouhá čepel z oceli 12C27 krapet titěrně, její provedení je precizní. Kombinovaná černěná a antireflexní čepel zde nevadí - ba naopak je výhodou.

Jeho úkolem v mém podání je být pomocníkem pro kácení dřevin, stavbu přístřešku a vůbec pro vše, kde se využije jeho váha při úderu či sekání.

Rukojeť se příjemně drží, díky pogumovanému povrchu neklouže v ruce a její konec je opatřen masivní ocelovou hlavicí pro rozbíjení skla či pro nutnou obranu.

Dodáván je v kombinovaném oboustranném plastovém pouzdru, které lze přidělat na výstroj samostatně a které obsahuje i brousek na hladké ostří. Nůž lze také upevnit na stehno díky dodávaným popruhům (tento způsob je bezpečný a doopravdy zde nehrozí sjetí z nohy, či ztráta nože) nebo jej lze připevnit na výstroj díky Molle popruhům.

Survival - Gerber LMF II Infantry Survival Knife Survival - Gerber LMF II Infantry Survival Knife Survival - Gerber LMF II Infantry Survival Knife Survival - Gerber LMF II Infantry Survival Knife Survival - Gerber LMF II Infantry Survival Knife Survival - Gerber LMF II Infantry Survival Knife Survival - Gerber LMF II Infantry Survival Knife


Rescue - Blackhawk CQD Mark I

Popravdě velmi dlouho jsem vybíral nůž na post rescue (záchranářského) nože. Mým požadavkem byla hlavně flexibilnost - nůž širokého použití. Kompaktní velikost (tedy spíše zavírací), hrot na rozbití skla a hák na rychlé přeříznutí popruhů (pro případ nehody).

Všechny mé požadavky naprosto splňuje tento unikátní nůž. Je všechno, ale v žádném to není obyčejný nůž.

Jedná se již i velký typ zavíracího nože (celková délka je 23cm) s nádherně tvarovanou černěnou čepelí z oceli AUS8 o délce 10cm.

Jeho rukojeť je pro mnohé atypického tvaru. Její hrot je opatřen oním "hákem" pro nouzové přeříznutí poutacích popruhů a velkou odlišností, oproti ostatním rescue nožům, je umístění hrotu na sklo. Zde není jako obvykle na špici, ale na opačném konci, kde je při jeho použití ruka chráněna tvarem rukojeti.

Proti nechtěnému zavření je nůž vybaven dvěma pojistkami - první zamačkávací, která se aktivuje ihne po plném otevření a druhá posuvná, jejíž aktivace je pouze na uživateli.

Rescue - Blackhawk CQD Mark I Rescue - Blackhawk CQD Mark I Rescue - Blackhawk CQD Mark I Rescue - Blackhawk CQD Mark I Rescue - Blackhawk CQD Mark I Rescue - Blackhawk CQD Mark I Rescue - Blackhawk CQD Mark I


EDC - Ontario Rat I

Posledním z nožů, které mám ve svém repertoáru je EDC Ontario Rat I. Jedná se o střední zavírák s celkovou délkou přes 21cm, čepelí z oceli AUS8 (přes 8cm) a délkou v zavřeném stavu skoro 13cm.

Má velmi příjemný úchop a jeho tvary nijak nevybočují z řady konvenčních nožů.

Jemně vroubkovaná rukojeť s klasickou pojistkou v sobě uchovává hladké ostří, které je ideální na většinu kutilské práce, se kterou můžete přijít do styku.

Jeho rozměry nikterak nepřekážejí, takže ani nepoznáte, že jej máte v kapse u kalhot.

EDC - Ontario Rat I EDC - Ontario Rat I EDC - Ontario Rat I EDC - Ontario Rat I EDC - Ontario Rat I EDC - Ontario Rat I EDC - Ontario Rat I


Nůž je zcela nepostradatelná věc. Doopravdy si nedovedu představit "přežití" bez jeho pomoci. Nejen, že je neocenitelným pomocníkem, ale jeho "chladné ostří" má v sobě i jakousi sílu a krásu.

Pokud jde o výběr nože, nelze říci "Tento je dobrý, či dokonce nejlepší". Každý si musí vybrat dle svých požadavků. Jak funkčních, tak designových.

Tato sekce neurčuje, který vybrat ... pouze ukazuje tři krasavce, které jsme si vybral já.


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024