Bunda Helikon Jackal - bunda s bonusem

Bunda Helikon Jackal

Firma Helikon je na našem trhu již celkem dlouho a až teprve v posledních letech se jí daří se dostat do podvědomí střelců i jako firma se zlepšující se tendencí, kdy jsou její výrobky již dobrým až výborným poměrem cena/výkon.

Díky Honzovi zde máme krátkou recenzi na jednu z jejich taktických bund - Jackal.

Nejen tuto bundu, ale i celý sortiment Helikon naleznete ve skladech našeho sponzora, firmy www.KerberosTactical.cz. Ta se zabývá dovozem a prodejem nejen outdoorového vybavení, ale i profesionálními značkami jako jsou Source, Tasmanian Tiger, 7.62, Pohl Force a jiné.
Kerberos Tactical

Uživatelská recenze

Hledal jsem praktickou a všestrannou bundu, kterou bych si mohl obléct nejen na cestu do přírody a na střelnici, ale ve které nebudu vypadat nápadně ani ve městě.

Od svých kamarádů slyším na značku Helikon veskrze chválu a pokud připočítám příznivou cenu a slušný sortiment modelů, bylo jasné, u kterého výrobce budu vybírat.

Po ujasnění priorit u mě vyhrála softshellová bunda Jackal, která mimo všech potřebných atributů disponovala zajímavou výhodou – systémem QSA (quick side access).

K dostání je ve třech barvách: černá, olivová a foliage green, kterou jsem si vybral já.

Zpracování a první dojem:
Zpracování bundy mě mile překvapilo – všechny švy vypadají pečlivě provedené a nikde neruší čouhající nitě. Navíc potěší promyšleným střihem a důrazem na detaily v podobě použitých zipů YKK, zesílených loktů. Celkově bunda působí solidním dojmem a při slušném zacházení majiteli jistě vydrží sloužit dlouhou dobu.

Materiál:
Protože od bundy v první řadě požadujeme ochranu před nepřízní počasím a s tím spojený komfort, hraje materiál dost zásadní roli. V případě Jackalu Helikon použil tzv. Shark Skin – žraločí kůži. Jedná se o obchodní název laminované Soft Shellové látky ošetřené Teflonem. Ten zvyšuje voděvzdornost a hladký povrch usnadňuje čištění.

Podšívku tvoří tenký hřejivý fleece příjemný na dotek. V oblasti vnitřních kapes je pak použita lehká síťovina. Kombinace materiálů předurčuje bundu Jackal k nošení po většinu roku. Příjemně se v ní budete cítit už od cca 10°C.

Kapsy:
Jackal má devět kapes uzavíratelných na zip. Z toho jsou dvě na rukávech a mimo tradiční funkce úložného prostoru je lze alternativně využít i jako větrací průduchy. Z vnějšku pak najdeme další tři kapsy dostatečně velké na peněženku, klíče nebo svítilnu.

Hrudní kapsa navíc disponuje průchodkou pro sluchátka MP3 nebo vysílačky. Vnitřní kapsy se pak hodí spíš na lehké předměty. Ideální jsou na mobilní telefon a doklady.

QSA/Quick Side Acces:
Jedním z hlavních rysů, odlišujícím bundu Jackal od konkurence, je nepochybně systém QSA. Tedy systém umožňující pohotový přístup k vybavení na opasku. Například tasení pistole lze sice natrénovat i když bunda podobný vynález nemá, ale při stejně častém tréninku budete s QSA rychlejší.

Na střelnici můžete QSA nechat rozepnuté a mít tak pohodlný přístup k pouzdru aniž byste museli rozepínat hlavní zip bundy a připravovat se tak o cenné teplo.

Jak to ale vlastně funguje?

Na obou stranách bundy najdeme vertikální zipy pojištěné suchým zipem a plastovou přezkou Woojin. Na tu se napojuje lanko imitující šňůru ke stažení pasu. V tomto případě ale šňůra po zatažení rozepne přezku a dalším tahem i zipy a umožní tak přístup k opasku.

Zde bych se rád pozastavil: K rozepnutí suchých zipů je potřeba relativně prudké trhnutí a je otázka, jak budou zdrhovadla takovou zátěž dlouhodobě zvládat. Naštěstí jsou i zde použity kvalitní YKK zipy a stížnosti uživatelů jsem zatím nikde nenašel. Vysoce si taky cením decentního provedení systému. Pokud je QSA sepnutý, vypadá Jackal jako docela obyčejné softshellové oblečení.

Závěr:
I když je bunda Helikon Jackal primárně určena pro členy ozbrojených složek, PMC a civilní uživatele palných zbraní, jistě najde uplatnění i u milovníků přírody nebo turistů. V dané cenové kategorii podle mého mínění bude hledat konkurenci jen těžko.

Foto a text: Jan Kružík /Johnny JaK

Korekce: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal Bunda Helikon Jackal


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2019