Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD

Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD

Japonská přesnost a čistý obraz pod taktovkou Velkého bratra

Není tomu dlouho, co na náš trh vstoupil americký výrobce optických zařízení Sightron. Tato ve Spojených státech velmi rozšířená značka si velmi rychle našla oblibu i mezi střelci všech odvětví u nás.

Jejich řady puškohledů SI, SII a SIII našly uplatnění jak mezi střelci vzduchových zbraní či zbraní malorážných, tak díky snaze Sightronu vstupují i na pole velkorážné střelby u nás.

Firma vyrábějící od roku 1993 excelentní puškohledy s doživotní zárukou vsadila na preciznost výroby a její řady SII a SIII jsou vyráběny v Japonsku, kdežto nejnižší řada SI je vyráběna na Filipínách. Právě k letošnímu 20letému výročí naplánovala zajímavé inovace, které budou dostupné již během roku 2014.

Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD - Monokulár co Vám snese modré z nebe

Když dostanete tento pozorovací monokulár do ruky, překvapí vás velikost a váha balení. Jedná se opravdu o velký kousek skla, který by si zasloužil samostatný batoh pro celodenní nošení. Mnou testovaná varianta byla verze s úhlovým provedením okuláru, která je dle mého soudu více vhodná pro použití na střelnici, než přímé provedení.

Jak již název napovídá, jedná se o rozsah zvětšení 20-60x s průměrem objektivu 85mm. Tedy nadprůměrné hodnoty, které by ho měly předurčovat pro velmi širokou škálu použití.

Samotný okulár není namontován a je třeba jej přišroubovat ke zbytku dalekohledu. Výrobce samozřejmě pamatuje na opatrnost a proto je jak okulár, tak i dalekohled vybaven gumovými krytkami na závitech a optice. Díky tomu je sklu věnována maximální ochrana a péče.

V balení naleznete velmi praktické a kvalitně vyrobené pouzdro s nosným popruhem. Jedná se o obal, do kterého můžete monokulár umístit a opět zvýšit jeho ochranu a šance na přežití v případě tvrdého nárazu. Výrobce totiž deklaruje pouze vodotěsnost, ne nárazuvzdornost, jako je tomu u jeho puškohledů. I tak si ale myslím, že má dalekohled vysoké šance, protože jeho povrch je v přední a zadní části opatřen vrstvou hrubého pogumování. Ta má dle mého soudu zabránit možnému smýknutí po tvrdých površích a mohla by v případě nutnosti ztlumit případný náraz.

Jako velmi praktické shledávám provedení s otočnou montážní základnou, díky které můžete optiku upevnit na klasický stativ (který bohužel není součástí balení). Ta je po povolení bočního šroubu otočná a tedy si střelec může nastavit pozorovací úhel dle libosti. V přední části nalezneme 80mm výsuvnou sluneční clonu, která poskytuje dostatečnou ochranu před slunečními paprsky.

Mechanická stránka pozorovacího dalekohledu je na velmi vysoké úrovni, jak jsme u tohoto výrobce již zvyklí. Všechny části výborně pasují, nikde nic nehrká, nerachtá a okulár po namontování nejeví náznaky vůle.

Volba přiblížení jde dostatečně ztuha v celém svém rozsahu a je vybavena i nastavováním vzdálenosti oka pozorovatele. Ostření je zabezpečeno dvoustupňovým mechanismem korekce, kdy zde naleznete vnitřní váleček pro rychlé zaostření a vnější pro velmi jemnou korekci. Díky tomu lze velmi rychle zaostřovat na pozorovaný předmět a sledovat jej i při jeho rychlejším pohybu bez ztráty ostrosti obrazu.

Obraz samotný považuji za naprosto fantastický. Díky velkému průměru objektivu vstupuje do dalekohledu dostatek světla a pozorovatel tak má před sebou vše ve své nezkreslené podobě, jasné, čisté až ke krajům a ostré jako břitva. Troufám si tvrdit, že zde Sightron šlape na paty své známější konkurenci s pozorovacími monokuláry v několikanásobně vyšší cenové relaci.

Celkově se jedná o velmi povedený pozorovák, kde za velmi přijatelnou cenu dostanete excelentní obraz, kvalitu provedení a vlastnosti, které mnohdy postrádají i dražší zástupci jiných firem.

Fotogalerie:


Sightron SIII 6-24x50 FFP a Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SIII 6-24x50 FFP a Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SIII 6-24x50 FFP a Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD Sightron SII Blue Sky 20-60x85 HD


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2019