Dobrovolné i nedobrovolné brigády a postupná rekonstrukce naší střelnice

Brigády na střelnici

Naše malá střelnice je staršího data a tak potřebuje trochu péče.

Právě z toho důvodu jsem se rozhodl doslova zlanařit pár správných lidí a ukázat jim, jak se žilo v době otrokářské :)

Díky společné práci se nám postupně, kousek po kousku, daří ze staré a zašlé střelnice dělat útulné zázemí, které nám poskytne kultivované útočiště na naše společná setkání, závody a jiné naše akce.

Zde bude postupně taková historie našich "brigád" a doufám, že bude vidět progres, jaký jsme na střelnici udělali.

Tímto ještě jednou děkuji všem dobrovolníkům a Aleši Mašterovi za volnou ruku v péči o střelnici.

- 23.02.2013 - ZIMNÍ BRIGÁDA
- 20.04.2012 - PŘÍPRAVA NA ZÁVOD A VÝROBA STOJANŮ
- 24.03.2012 - PŘÍPRAVA NOVÉ ZÁTĚŽE A ZKOUŠKA STOJANU NA ZBRANĚ
- 17.03.2012 - ÚPRAVA SKLOPEK, STOJANŮ A PŘÍPRAVA SOLOLITŮ NA TERČE
- 10.03.2012 - ÚKLID ZÁZEMÍ PRO DIVÁKY A STŘELCE
- 07.03.2012 - NASKLADNĚNÍ MATERIÁLU

07.03.2012 - Naskladnění materiálu

Díky rozsáhlé agitaci na středních školách v Třebíči se mi podařilo získat zásobu starých školních lavic a židliček.

Tímto bych velmi rád poděkoval Gymnáziu Třebíč za možnost získat kvalitní základny pro benchrestové stoly a za odkládací lavice a super židle pro diváky a střelce.

Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády

10.03.2012 - Úklid zázemí pro diváky a střelce

V další fázi jsme vzali žehem staré židle, zbourali starou skříň a gauč, ze kterého jsme vytvořili "lože" pro dříví na zimu.

Celé divácké zázemí jsme zametli, ladně vyskládali židle a zvětšili tak prostor pro případné zvědavce a koumáky, o které snad letos nebude nouze a kteří později snad rozšíří řady střelců.

Samozřejmě po tvrdé dřině následovala odměna a tak jsme se "odměnili" malým grilováním :)

Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády

17.03.2012 - Úprava sklopek, stojanů a příprava sololitů na terče

Tuto sobotu jsme si vzali na paškál nové sklopky, které dostaly nový ochranný nátěr a sytě rudé zabarvení terčíků, takže je již nikdo v trávě nepřehlédne.

Dále jsme natřeli také terčové stojany a připravili novou paletu sololitů na terčová zařízení - stará byla jak po několika ruských ofenzívách :)

A jak jinak i nyní následovalo malé grilování oběda, kterým jsme završili krásný sobotní den.

Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády

24.03.2012 - Příprava nové Zátěže a zkouška stojanu na zbraně

Po dlouhé době jsem se dostal k tomu pořádně promyslet a vykoumat novou, těžší, verzi Zátěže.

Nový post bude složen ze dvou pneumatik, které jsou zavěšené nad zemí a tedy neskýtají dostatečnou oporu střelci. Po tom, co jsme se lopotili celé dopoledne a měnili systémy zavěšení atd., tak jsme přišli na nejlepší způsob, který je náhodou i nejstabilnější.

Jak je vidět z fotek, proběhl i zátěžový test zavěšení, ze kterého je patrné, že flintu a opřeného střelce to udrží bez problému :)

Ale i tak pochybuji o tom, že budou v Zátěži padat absolutní nástřely. Hlavně poloha vleže se zbraní na jejím boku je silně nestabilní a bude o nervech a citu.

Díky Standovi jsme získali i první variantu stojanu na flinty na palpostech. Jeho nainstalování zabralo pár minut a jak je vidět z fotek, tak funguje na jedničku.

Výška i šířka držáků je vyhovující a flinta je zde zcela pevně umístěna, ale stejně asi pořídím bandu "gumicuků" a vyrobím aretační systém, pro klid všech střelců.

Zítra, v neděli, plánujeme poslední velkou brigádu před Zahajovacím závodem pro rok 2012.

Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády

20.04.2012 - Příprava na 1. Ligový závod a výroba stojanů na zbraně

Takže den před závodem jsem nakvačil na střelnici a narychlo spáchal stojany na zbraně a za pomoci Lukáše a Jany jsme připravili střelnici na první letošní Ligový závod.

Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády

23.02.2013 - Zimní brigáda

Na začátku sezóny jsem vypsal termín na dobrovolnou brigádu, protože bylo na čase vyházet z našeho kumbálku všechen nepořádek, který se tam vyskytl v posledním padesátiletí.

Celá republika čelila sněhové katastrofě, která ani zde na Vysočině nemá zatím obdoby (přes noc cca 30cm sněhu a po celý další den nepřestalo). Na střelnici jsme se nakonec sešli celkem v hojném počtu - čtyři pracanti a Janča, která nám dorazila udělat alespoň čaj :)

Zbylí objednaní robotníci nedorazili, protože prý sněží :) Výmluvy! Kdyby byli co k čemu, tak někde zapadnou jako my :) A mohli by si alespoň na kruháči u střelnice zadriftovat až do zblbnutí. Jako my :)

Ze zástupu pracantů jsme nakonec zbyli tři, ale i tak nám to šlo od ruky a nakonec jsme vystěhovali vše, co má být vzato žehem anebo vyhozeno. Tak se nám povedlo uvolnit místo na BR stoly a také znovuzprovoznit police, které mi minulý rok spadly na hlavu :)

Pro přípravu nové sezóny stačí již jen probrat sololity, napůlit je, ať neplýtváme a vychytat nějaké inovace.

Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády Brigády


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024