Příslušenství a upgrade nejen pro CZ 200s

Příslušenství a upgrade nejen pro CZ 200s

Zde se budeme věnovat několika vylepšením, ke kterým se u nás můžete dostat, a které Vám pomohou udělat z juniorské pušky plnohodnotnou větrovku.

Máte nějaký zajímavý nápad jak jinak tuto větrovku vylepšit? Napište mi !

Pokud máte zájem o nějaký zde uvedený upgrade, napište mi!

Upgrade by Altaros

Regulátor

Regulátor by Altaros Regulátor by Altaros Regulátor by Altaros Regulátor by Altaros

Regulátor je zařízení, které má za úkol udržovat stálý výstupní tlak i při změně vstupního tlaku, aniž by došlo k výrazné odchylce od nastavené hodnoty, ani velkým časovým prodlevám v regulaci. Konkrétní regulátor udržuje stálý tlak v komůrce za vzduchovým zásobníkem větrovky do té doby, dokud je v kartuši vyšší tlak, než je nastavený na regulátoru.

Samotný regulátor má stejný průměr jako kartuše tj. 28mm a prodlouží kartuši o 61mm. Před střelbou po naplnění je nutné vystřelit 5-7 ran, aby se odpustil vysoký tlak v regulátoru. Při použití rychloplnění (quick fill) není nutná žádná střelba naprázdno, jelikož se tlak reguluje již při napouštění.

Princip bez regulátoru

Před střelbou se tlakový zásobník naplní vzduchem na tlak v rozmezí 150 - 200bar. V průběhu střelby tlak postupně klesá a s klesajícím tlakem se mění rychlost. Z těchto důvodů je střelba možná do snížení tlaku zhruba o 40bar, poté je již rozdíl mezi prvními a posledními výstřely velmi výrazný, řádově 10 a více m/s. Z těchto důvodů lze, na jedno naplnění tlakového zásobníku, vystřelit maximálně okolo 40 ran, kdy je konzistence těchto výstřelů v akceptovatelné mezi + - 2,5m/s.

U jinak nastavené pušky, je možné mít i větší počet konzistentních výstřelů. Mé nastavení bylo pro tlak 130 - 100bar z důvodů většího využití obsahu tlakové láhve.

Princip s regulátorem

Při použití regulátoru tlaku, který se namontuje mezi tlakový zásobník a ventil zásobníku, dojde k tomu, že tlak v komůrce ventilu je udržován na stálé hodnotě, ideálně okolo 95 - 100bar. Díky tomu, je střelba možná od naplnění na 200bar až po 95bar. Také se výrazně sníží rozdíl rychlostí mezi jednotlivými výstřely.

Jak je patrné z výsledků měření, při použití regulátoru tlaku ve vzduchové pušce, dojde ke zvětšení počtu střel na jedno naplnění tlakového zásobníku, více jak o dvojnásobek na 75 střel a zároveň také dojde ke snížení maximálního rozdílu rychlosti střel na + - 1,7m/s.


Upgrade by Josef1000

Nabíjecí zařízení

Nabíjecí zařízení Nabíjecí zařízení

Nabíječ na 12 ran. Není automatický - po každé ráně je nutno pootočit bubínek do další pozice. Díky své vyšší konstrukci je určen spíše pro použití s vysokými montážemi puškohledu. Nicméně zaručí 12 rychlých přebití:)

Kompenzátor

Kompenzátor Kompenzátor

Zařízení nahrazující původní zbrojovácký plastový konec hlavně. Aretace je zajištěna červíkem. Slouží k odvedení proudů vzduchu za diabolkou při výstřelu a tak napomáhá lepší stabilizaci jejího letu.

Nabíjecí klička

Nabíjecí klička Nabíjecí klička

Původní hliníkovou kličku od zbrojovky můžete nahradit novou - od Josefa. Na výběr je z několika tvarů (rovná, zahnutá), barev či materiálů (leštěný hliník, dural, elox libovolné barvy).

Rychloplnění - QuickFill

Rychloplnění - QuickFill Rychloplnění - QuickFill Rychloplnění - QuickFill Rychloplnění - QuickFill

Pokud Vás již nebaví vždy vyšroubovávat zásobník vzduchu pro každé plnění, můžete sáhnout po quickfillu od Josefa1000. Na výběr je provedení s manometrem a bez manometru. Dostanete tak zásobník, který není třeba vyndávat z pažby, ale který pohodlně naplníte pomocí plnicí hadice, která je taktéž k dostání u Josefa1000, přímo v pušce.
Barevné provedení krycího prstence je dle požadavku kupujícího.


Další upgrade

Tlakové lahve

Tlakové lahve Tlakové lahve Tlakové lahve Tlakové lahve

K plnění větrovky lze použít ruční pumpu (namáhavé řešení) či tlakovou lahev. Tlakové lahve vyjdou mnohdy finančně daleko lépe než daná ruční pumpa.
Lahev musí být opatřena tlakovou zkouškou, která je platná 5 let a je vždy vyražena u hrdla lahve. Nejlepší je zakoupit použité potapěčské lahve o objemu,který Vám bude vyhovovat. Dostačující je například 7l lahev, která je doma a ze které si přepouštím do 2,5l lahve určené na přenášení, když se jde někam střílet.
Tak máte zásobu vzduchu vždy u sebe.

Bipod

Bipod Bipod Bipod Bipod

Pro zajištění stabilnější polohy vleže lze použít několik verzí bipodů/dvojnožek.
K nejznámějším patří dvojnožky typu Harris v několika verzích (s kloubem či bez, s odskoky či plynule stavitelné). Originál lze sehnat v cenové relaci od 1800Kč ze zahraničí až po ceny okolo 3000Kč. K dostání jsou i jejich kopie, které lze pořídit i za pár stovek (nedosahují však takových kvalit jako originál).
Zajímavým leč ne zcela esteticky ladným řešením jsou také dvojnožky Versa Pod.

Kufry a jiná pouzdra na zbraně

Kufry a jiná pouzdra na zbraně Kufry a jiná pouzdra na zbraně Kufry a jiná pouzdra na zbraně Kufry a jiná pouzdra na zbraně Kufry a jiná pouzdra na zbraně Kufry a jiná pouzdra na zbraně

Pro skryté nošení takto velké zbraně je nutno dokoupit přepravní kufr, pouzdro či batoh.
Kufrů je k dispozici celá řada. Od plastových, přes hliníkové až po dřevěné. Kufr musí hlavně vyhovovat rozměrům zbraně - v potaz se musí brát také dostatečně velký prostor i pro optiku.
Lze zakoupit i pouzdro látkové, čili ne pevné. Je lehčí, skladnějsí (bez pušky uvnitř samozřejmě), ale neskýtá takovou ochranu jako pouzdro pevné. Hlavně optika je při trošku hrubším zacházení "na ráně".
Další zajímavou verzí jsou různé batohy. Já jsem například na radu kamaráda zakoupil tento batoh s popruhy na záda v ceně kolem 500 Kč, lehce jej upravil a vyřešil si tak problém, ajak tahat neforemný a velmi nápadný kufr někam ven :)


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024