Falcon FN8 "Grinch"

Falcon FN8 'Grinch'

Do rukou se mi dostal další krásný kousek větrovky - Falcon FN8-PG Raptor.

Ač nemá v základu líbivý vzhled, překvapivě dobře se drží. Tělo zbraně je precizně zpracováno z kvalitní oceli, všechny spoje jsou řádně zabroušeny, nikde nic nevaklá či neklinká.

Zbraň pracuje na principu PCPA - zásobník vzduchu postačí na cca 30 - 35 výstřelů při plnicím tlaku 190bar.

Plní se buď přes přímé napojení na lahev se vzduchem a nebo lze ke zbrani zakoupit rychloplnění - QuickFill, který celý proces velmi zjednoduší. Bohužel není pistole vybavena manometrem, tedy jej musíte mít na ventilu lahve.

Pistole je v ráži .22 (5,5mm) a proto není primárně určena na terčovou střelbu, ale spíše na lov škodné zvěře (potkany, krysy, ...).

Mohu však říci, že při správném nastavení s ní lze podat mimořádně přesné výkony až do vzdálenosti 30m.

Ke zbrani jsou dodávány zásobníky na diabolky, z nichž každý jich pojme až 8. Při každém dalším natažení je do komory podána následující diabolka. Zásobníčky jsou vyrobeny z plastu a nevytvářejí tak moc důvěryhodný dojem. Pracují však skvěle! U novějšího modelu Falconu jsou již zásobníčky kovové.

Spoušť je dvoustupňová a plně laditelná.

V dané chvíli mám pistoli vybavenou montážemi Kozap ZKM 452 a puškohledem Delta Optical 4x32AO, který plně postačuje na pistolovou střelbu a ve výrobě je i custom pažba s rukavičkou na tuto krásku.

Pokud uvažujete o koupi PCPA pistole, která nestojí desetitisíce, je kvalitně vyrobena a velmi přesná, mohu Vám jen vřele doporučit tento anglický výrobek.

Transformace na výkonné TDR

Již dlouho jsem si zahrával s myšlenkou překopat výkonného Falcona na pušku. Dlouho jsem nenacházel čas a chuť, ale Vánoční pohoda mne dostala :)

Pod ruku přišel kousek ořechu, rašple, pilka a AKU vrtačka a šlo se na věc...

Velmi mnoho času jsem trávil nad nějakým návrhem, jak by pažba měla vypadat, aby byla praktická, skladná a přesto plně funkční. Nemohl jsem se rozhodnout a tak jsem se rozhodl, že se to poddá :)

Předpažbí jsem si nechal vyjet na fréze - vlastním pouze svěrák na staré lince ve sklepení, dvě rašple, pilníky a AKU vrtačku. Ještě jsem sestavu doplnil o dvě dláta šíře 6 a 12mm. Výbava nouzová ale všechno jde :)

Po prvních rozpacích jsem ztratil ostych a pořádně se opřel do rašple a po dvou směnách á 2,5 hodiny jsou již jasné tvary. Vše je děláno nahrubo rašplí, zatím bez pomoci pilníku či smikového papíru.

Ten přijde na řadu až po Vánočních svátcích, kdy je odhad tak cca 15 hodin broušení a smirkování...

Poté ještě přidat botku, povrchovku - zřejmě hrubá matná černá... a TDR (Touch Down Rifle) je na světě.

V této podobě s výkonem 16J (možno až 25J) nalezne zcela jistě uplatnění jako rychlá odpověď mnohým škůdcum - v pistolové verzi je rychlé přesné zamíření poněkud obtížné.

Pár foto pro představu - celková doba práce asi 17 hodin.

Fotogalerie:


Falcon FN8 'Grinch' Falcon FN8 'Grinch' Falcon FN8 'Grinch' Falcon FN8 'Grinch' Falcon FN8 'Grinch' Falcon FN8 'Grinch' Falcon FN8 'Grinch' Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby Falcon FN8 - výroba pažby


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024