Soutěžní položky - IronMan

Soutěžní položky - IronMan

Dovednostně-fyzická disciplína závodu "EXPERIMENTAL" u které hraje velkou roli čas.

V této položce jsem využil možností a vytvořil překážkovou dráhu o několika stanovištích, kterými musí střelec proběhnout, splnit dané úkoly a ještě přesně nastřílet. Tedy, jak zcela jistě správně předpokládám, si tuto položku oblíbíte :)

Jedná se o kombinaci modifikovaných poloh leh, klek/sed a stoj s oporou i bez opory. Dále zde musí střelec vyvinout fyzickou aktivitu - běh, kliky a podlézání gymnastické "kozy". Nepůjde jen o střeleckou položku, ale disciplína odrazí celkový "skill" střelce.

Cílem bylo donutit střelce se zamyslet nad balistikou při atypických polohách zbraně a zároveň dostat střelce do časového presu s rychlými změnami polohy, zadýchat je a "stresnout" na maximální možnou úroveň. Přesto si mohou střelci sami zvolit tempo, cíle a taktiku, s jakou tento úkol splní.

Vzdálenost:

Terče umístěny na 17m, 25m a 50m

Čas:

0 – 4:00´ položka je na čas!

Poloha:

V leže s oporou, ve stoji s oporou i bez opory a v sedě/kleku s oporou i bez opory

Počet ran:

5 x 3, nutno mít připravenou přesnou kombinaci dvou zásobníků s 10 a 7 náboji

Terč:

Pět biatlonových sklopek s terči 1 až 25 (10x terč o velikosti 10cm a 15x terčíky 5cm)

Rozložení jednotlivých stanovišť:

Na obrázku níže vidíte jednotlivá stanoviště a úkoly, které se k nim vztahují.

Soutěžní položky - IronMan

Provedení:

Položka je jednou názorně předvedena.

Střelec zahajuje položku na startovní čáře, zbraň je vybita a připravena v konstrukci na Zátěž, zásobník s 10ti náboji je připraven na židli a druhý se 6ti náboji je umístěn na "koze".

Na povel střelec vyběhne na překážkovou dráhu a je mu spuštěna časomíra.

Na prvním stanovišti proskáče pneumatikami (je povinen se uvnitř každé z nich jakoukoli nohou dotknout země) .

Poté střelec na druhém stanovišti ve vzporu ležmo udělá 5 kliků tak, aby se jeho lokty vždy dostaly do ostrého úhlu a je nutné, aby střelec "neklikoval" pouze hrudníkem, ale celým tělem v jedné přímce.

Následně střelec vybíhá, bere ze židle zásobník s 10ti náboji a ulehá na stanoviště 4., kde nabíjí zbraň a střílí první 3 rány z první polohy - v leže se zbraní na jejím boku.

Střelec si může vybrat jakýkoli terč na jakékoli sklopce, na jakékoli vzdálenosti. Je pouze na něm, jakou zvolí taktiku a jaké cíle si nechá na pozdější polohy.

Poté bez ohledu na to, zda zasáhl či nikoli, mění pozici do polohy ve stoje s oporou a pálí další 3 rány na libovolné sklopky.

Po výstřelu mění polohu na klek/sed s oporou a pálí poslední 3 rány tohoto stanoviště. Celkem zde tedy vypálí 9 ran (1 poslední náboj v zásobníku je rezervní).

Ihned, jak dostřílí, tak vybíjí svou zbraň, otevírá závěr a vyndává zásobník, který pokládá vedle zbraně.

Zbraň si již může odložit na stanoviště 5. (může vyklopit bipod) a připravit si ji na následující dění anebo ji může nechat ležet na stávajícím stanovišti.

Zbraň však musí zůstat vybitá!


Střelec vybíhá zpět na stanoviště, kde předtím dělal kliky. Opět ulehá do vzporu ležmo a dělá dalších 5 kliků (celkem tedy 10 kliků).

Poté se zvedá a vybíhá ke gymnastické "koze", sbírá na ní umístěný zásobník se 6ti náboji a obíhá "kozu" zezadu a podlézá ji směrem zpátky ke stanovištím .

Dobíhá na stanoviště 5. Pokud zde již má připravenou zbraň, tak ji nabíjí a střílí 3 rány na libovolné cíle z polohy ve stoje bez opory (pokud si zbraň dříve nepřipravil, tak tak učiní a pokračuje dále viz předchozí).

Po poloze ve stoji bez opory usedá/kleká do polohy sed/klek bez opory a pálí poslední tři rány na libovolné cíle.

Odkládá zbraň, vybíjí ji, otevírá závěr a zásobník ukládá vedle zbraně na zem.

Vybíhá směrem ke "koze", zezadu ji podlézá a poté již dobíhá k cíli, kde mu je stopnut závěrečný čas.

I když to tak nevypadá, je to velmi jednoduché. Pro přehlednost Vám to ukazuje následující GIF (pokud je zamrznutý, obnovte stránku).

Soutěžní položky - IronMan

Bezpečnostní nařízení:
STŘELEC PŘEBÍJÍ AŽ PO ZAUJETÍ NOVÉ POLOHY. Během změny polohy může střelec otevřít závěr zbraně (avšak za následné přebití / zavření závěru je +30´´).

Technika změny polohy a úchopu zbraně je předvedena před položkou.

Při nedodržení postupu změny polohy je střelec nejprve varován a při druhém porušení pravidel je penalizován 30´´ (jednoranné a opakovací zbraně) a nebo DISKVALIFIKOVÁN (DQ) z položky (samonabíjecí zbraně).

Pro lepší názornost jsem zde vytvořil i layout s náhledy na jednotlivá stanoviště (klikněte na oko s udaným směrem pohledu):

IronMan IronMan IronMan IronMan IronMan IronMan IronMan IronMan IronMan IronMan IronMan IronMan IronMan IronMan
IronMan

Hodnocení:

Celkové hodnocení je dle tabulky zde

max 210b/min 0b

Fotogalerie:


Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan Taktická malorážka - IronMan

Zde uvedená pravidla jsou pouze informativní. Právo na změnu vyhrazeno.

Aktuální platná pravidla v sekci Ke stažení


Videogalerie:

Videogalerie


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024