Soutěžní položky - Timer

Soutěžní položky - Timer

Tato položka je zaměřena na udržení střelce v napětí, jeho rychlé reakci při vyvolání a oznámení terče a schopnosti správně vybrat zadaný cíl a vypálit.

To vše v extrémně krátkém čase 4 vteřiny na kolo.

Vzdálenost:

Terče umístěny na 50m

Čas:

3 kola, každé 3´´

Poloha:

V leže s oporou

Počet ran:

3 x 1

Terč:

Terč Timer tisknutý na A4 - download

Provedení:

Na začátku závodu je náhodnými střelci vylosováno pořadí/označení figur na terči.

Figury jsou po řádcích seshora dolu značeny zleva doprava. Vzorový terč je vyvěšen a po celou dobu závodu musí být střelcům přístupný (ti jej však neodnášejí a ani s ním jinak nemanipulují).

Střelcům není zakázáno si pozice/názvy figur zapamatovat či jakkoli zaznačit do svých pomůcek, které mohou použít při střelbě položky.

Výchozí polohou je poloha vleže s oporou, zbraň je vybita, závěr otevřen, zásobník či náboje vyložené vedle zbraně.

Každý střelec dostane své volací číslo dle použitého stanoviště. Připraví se na svém stanovišti a vyčkává na povel ke střelbě. Každý střelec absolvuje 3 soutěžní kola.

Povel rozhodčího se skládá z určení střelce, který má vystřelit, určení terče, který má střelec zasáhnout a povelu pro výstřel a ukončení střelby, který dává timer svým prvním a druhým pípnutím. (například: „střelec číslo osm, BRAVO, PÍP – PÍP“).

Střelec, pokud dostane povel, musí v limitu stanoveném dvěma pípnutími timeru stihnout zasáhnout terč, který mu byl povelem určen.

Výstřel zároveň s druhým pípnutím timeru je považován za platný.

Časový limit pro výstřel je stanoven na 3 vteřiny.

Rozhodčí zajistí, aby nebyl jeden střelec nucen střílet hned dvakrát za sebou.

Po ukončení střelby střelec signalizuje vybití zbraně vytažením zásobníku a otevřením závěru, popřípadě užitím výstražníku.

Hodnocení:

Pokud střelec svou ránu nestihne, je mu započítáno 0b z daného kola.
Pokud zasáhne jiný terč, než mu byl určen, získá 0b z celé položky.
Pokud vystřelí a nezasáhne cíl, je mu započítáno -15b.
Správný zásah agresora +15b za černé pole a +30b za bílé killzony.

max 90b/min 0b

Zde uvedená pravidla jsou pouze informativní. Právo na změnu vyhrazeno.

Aktuální platná pravidla v sekci Ke stažení


Videogalerie:

Připravuji...


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024