Soutěžní položky - Zátěž

Soutěžní položky - Zátěž

Dovednostní disciplína u které hraje velkou roli čas.

Zde je použita vyrobená konstrukce simulující překážku či kryt před střelcem, který přesně specifikuje použití zbraně a polohu střelce na výstřel.

Jedná se o kombinaci modifikovaných poloh leh, klek/sed a stoj s oporou.

Cílem bylo donutit střelce se zamyslet nad balistikou při atypických polohách zbraně a zároveň dostat střelce do časového presu s rychlými změnami polohy.

Tip:

Konstrukce k provedení zátěže lze nasimulovat pomocí bagu/vaku o výšce 35cm pro polohu v leže, stolem či lavicí o výšce 90cm pro polohu v kleče/sedě a pro polohu ve stoji opora ve výšce cca 150cm. Cíle jsou o průměru 10cm na 50m a 5cm na 25m umístěné ve výšce zhruba 15cm nad zemí.

Vzdálenost:

Terče umístěny na 25m a 50m

Čas:

0 – 3:00´ položka je na čas!

Poloha:

V leže s oporou, ve stoji s oporou a v sedě/kleku s oporou

Počet ran:

5 x 2

Terč:

Dvě biatlonové sklopky s terči 1 až 10

Provedení:

Položka je jednou názorně předvedena.

Střelec zahajuje položku ve výchozí pozici – v stoji za zbraní, zbraň je vybita, závěr otevřen, zásobník či náboje vyložené vedle zbraně.

Zbraň může být již připravena v poloze pro první část položky – střelba v leže se zbraní na jejím boku (otočenou o 90´).

Po odstartování střelec ulehá ke zbrani a střílí jednu ránu se zbraní položenou na jakýkoli její bok na biatlonový terč na 25m a ihned ze stejné polohy jednu ránu na biatlonový terč na 50m.

Poté bez ohledu na to, zda zasáhl či nikoli, mění pozici do polohy ve stoje s oporou a pálí jednu ránu na následující biatlonový terč na 25m a ihned ze stejné polohy jednu ránu na následující biatlonový terč na 50m.

Po výstřelu mění polohu na klek/sed s oporou a pálí jednu ránu na následující biatlonový terč na 25m a ihned ze stejné polohy jednu ránu na následující biatlonový terč na 50m.

Mění pozici do polohy ve stoje s oporou a pálí jednu ránu na následující biatlonový terč na 25m a ihned ze stejné polohy jednu ránu na následující biatlonový terč na 50m.

Po výstřelu mění polohu na klek/sed s oporou a pálí jednu ránu na poslední biatlonový terč na 25m a ihned ze stejné polohy jednu ránu na následující biatlonový terč na 50m.

Poté je čas zastaven.

Bezpečnostní nařízení:
STŘELEC PŘEBÍJÍ AŽ PO ZAUJETÍ NOVÉ POLOHY. Během změny polohy může střelec otevřít závěr zbraně (avšak za následné přebití / zavření závěru je +30´´).

Technika změny polohy a úchopu zbraně je předvedena před položkou.

Při nedodržení postupu změny polohy je střelec nejprve varován a při druhém porušení pravidel je penalizován 30´´ (jednoranné a opakovací zbraně) a nebo DISKVALIFIKOVÁN (DQ) z položky (samonabíjecí zbraně).

Celkové hodnocení je dle tabulky níže.

Zátěž

Hodnocení:

Dle tabulky zde
Kolonky s červeně šrafovaným pozadím znázorňují předpokládané nejčastější hodnoty.

max 210b/min 0b

Zde uvedená pravidla jsou pouze informativní. Právo na změnu vyhrazeno.

Aktuální platná pravidla v sekci Ke stažení


Videogalerie:

Videogalerie Videogalerie


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024