Soutěžní položky - Polohy

Soutěžní položky - Polohy

Jedna z nejdůležitějších položek závodu.

Spojíte-li nárok na přesnou střelbu, nestabilní polohy, relativně dlouhý čas s celou váhou zbraně a naopak krátký čas na samotnou střelbu o velkém počtu ran, tak získáte disciplínu, která prověří kompletní trénovanost střelce.

Nestabilní opory - polohy bez opory:

Nepevnou oporu může své zbrani střelec vytvořit pouze částí svého těla, přičemž tuto část může improvizovaně podložit za pomoci vlastního oblečení či standardního taktického vybavení (např. bobíky, pouzdra, složená celta apod.).
Avšak v tomto případě, v poloze v leže bez opory, musí být nestřílející ruka sevřena v pěst se zbraní na ní volně položenou.

Tedy se ZAKAZUJE používat špalků a jiných věci, co prokazatelně nepatří do výstroje a výbavy střelce či podkládat mezi podporu a zbraň ruku otevřenou v dlaň.
Tato specifikace se NETÝKÁ STŘELCŮ STŘÍLEJÍCÍCH KLASICKÝM STYLEM, JAKO NA LM60 (ruka opřená o loket, předpažbí sevřeno prsty atd. atd.).
Podepření zbraně vzadu u botky opět není řešeno a je dle stávajících propozic.

Vzdálenost:

Terče umístěny na 50m

Čas:

Každá poloha po 2´

Poloha:

Stoj bez opory, klek/sed bez opory, leh bez opory

Počet ran:

3 x 5, nástřelné nejsou omezeny

Terč:

Terč Polohy tisknutý na A4 - download

Provedení:

Střelec zahajuje každé kolo/polohu ve stoji za zbraní. Zbraň připravená na zemi na postu je vybita, závěr otevřen, zásobník či náboje vyložené vedle zbraně nebo připravené v držáku na zbrani.

Po spuštění časomíry, na povel rozhodčího, bezpečným způsobem uchopí zbraň, zaujímá stanovenou polohu a v čase 2´ pálí na terč určený dané poloze.

Každá poloha/kolo bezprostředně navazuje a je odstartována po zaujetí nové polohy pro střelbu.

Po ukončení střelby střelec signalizuje vybití zbraně vytažením zásobníku a otevřením závěru, popřípadě užitím výstražníku.

Hodnocení:

Na každou polohu je označen/popsán terč – figura s kruhy.
Hodnocení dle bodových hodnot jednotlivých kruhů.
Započítává se pouze 5 nejhorších zásahů v každém terči.
Po každé poloze je odstraněn odstřílený terč (již na něho nelze střílet).

max 150b/min 0b

Zde uvedená pravidla jsou pouze informativní. Právo na změnu vyhrazeno.

Aktuální platná pravidla v sekci Ke stažení


Videogalerie:

Připravuji...


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024