06. listopadu 2010 - Třebíč - Taktická malorážka - tréninkový závod

Taktická malorážka - tréninkový závod

Krásný den, banda super střelců, spousta práce, potu a úsilí hromady lidí...

Mohu však upřímně říci, že jsem dorazil domů totálně vyčerpán, ale se super pocitem dobře odvedené práce a hlavně s pocitem, že jsem si zablbl jako už dlouho ne :)

Tak lze shrnout historicky PRVNÍ ZAHAJOVACÍ TESTOVACÍ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY

Ráno 6.11.2010 kolem 7:30 dorazili první účastnící na střelnici v Třebíči Poušově.
Počasí vyšlo na Vysočinu až přenádherně. Již takto brzo ráno svítilo slunce, z trávy se zvedal jemný opar a bylo ticho a klid...

Na střelnici probíhaly poslední přípravy, stavění terčových zařízení, přerozdělení terčů a jednotlivých střeleckých postů...

Všici zúčastnění se dostavili i přes to, že navigace měla svou hlavu a trvala na svém, že do Poušova nejlépe přes Vídeň :)

V zastoupení byli střelci se zbraněmi Anschutz (pouze já a vůbec jsem neudělal čest, za což se kaji :( , zbraněmi ZKM 456/452 a 451 a svým způsobem i (doufám, že mi to odpustí :) ) Martin jako "pokusný králík" se svou jednorannou SM-2.

Zahájení závodu proběhlo, i s uvítacím proslovem, přesně na čas a o 10hod dopolední se klidným Poušovem rozezněly první výstřely...

Rukojmí:

Tuto položku netřeba představovat. Spousta střelců doplatila na nízké teploty - má flinta vystavená rannímu chladu od 7 ráno, výběru výběhových R100 a to vše podpořené značným chaosem a adrenalinem z pořadatelské funkce si vybrala svou daň. Nutno podotknout, že hlavním důvodem mého debaklu byla absence jakékoli rozvahy a rozumu :) V této položce si nejlépe vedl právě Kosour Martin a potvrdil tak, že této položce budou dominovat právě terčovnice.

Cover me:

Pro mnohé vůbec první střelba na vzdálenosti 10 a 25m. Každá flinta má absolutně jiný nástřel a změnu v balistice (v závislosti na poloze puškohledu nad osou hlavně), a proto by každý střelec měl vědět, jak jeho flinta chodí... Své by o tom mohli říci rovnou 3 střelci - s nejlepším výsledkem 28b opět Martin Kosour souběžně s Janem Foktem a mnou. Ale i ostatní střelci prokázali, že položka není vůbec těžká a s malými bodovými ztrátami se prodírali kupředu.

Trap 10m:

V této nejednoduché položce se nejlépe umístil Jan Fokt s absolutním nástřelem. Nedal lopatkám šanci a všechny musely být vyměněny. O trochu hůře se vedlo Martinu Kosourovi, který byl stejně úspěšný jako Stanislav Svoboda, a oba s drobným zaváháním také připravili pořadatelům práci při výměně terčů.

Trap 25m:

Honza i na 25m potvrdil, že zvládá i další nestabilní polohy a s nejlepším nástřelem položky se ujal vedení závodu.

Speed run:

V této rychlostní položce pouze tři střelci dosáhli absolutního výsledku - opět Jenda Fokt, Stanislav Svoboda a já (konečně, již bylo načase :). Plný počet bodů se mi povedlo nastřílet i přes to, že jsem "naládoval" špatný počet nábojů (a flinta mi dva při špatném přebití vyhodila) a v posledních 10sec jsem musel napáskovat a ještě 2x zasáhnout. Martin Kosour se svou jednorankou střílející s ledovým klidem, však nezvládl poslední ránu v časovém limitu a tedy s nástřelem 40b následoval vedoucí trojici.

Polohy:

Střelba v polohách bez opory je jednou z nejdůležitějších položek závodu. Cílová hodnota 150b je velmi směrná a dokáže střelce "kopnout" kupředu. Jako totální propadák jsem jistil startovní listinu zezadu já s tragickými 50b (třetinovým nástřelem !!!). Zda-li se na výsledku této položky podepsala samotná přesná 7kg terčovnice a rychlý sled položek, či můj střelecký nerozum, je ve hvězdách. Naopak velmi překvapil se svou ZKM 456 Standa Svoboda, který dokázal, že umí. Následován Janem Foktem a opět Martinem Kosourem s jeho SM-2.

Timer:

Tato položka v nové experimentální podobě překvapila snad všechny střelce. Nová inovace v podobě rukojmích si vyžádala své a výsledky byly více než překvapující. Nicméně přisuzuji je prvotnímu překvapení a považuji tuto inovaci za velmi zdařilou. Jako rychlostřelec se umístil Martin Kosour, který téměř nedal šanci agresorům. Avšak obrovským překvapením byla mladá střelkyně Jana Řihánková, která se se shodným nastřelem umístila téže na první příčce položky. Lehce zaváhavším střelcem zde byl Jan Fokt, který jednou nejistou ranou získal 30b.

Double:

Dvojice nadmíru splnily veškerá očekávání. Tato koordinačně komunikační položka zavařila závity i ostříleným střelcům a ukázala, že i když víme co a jak, tak ne vždy nacházíme ta správná slova včas a přesně. Jako nejlepší dvojice se umístili Martin Kosour se Standou Svobodou a Martin Šlaichrt se zazářivším Michalem Hochmanem, kteří shodně získali po 50b.

Fire:

Tato položka se ukázala býti naoko jednoduchou, ale potrápila. Jediná dvojice, která se zhostila svého úkolu bez chybičky byla dvojka Martin Šlaichrt (já :) )a Michal Hochman, kteří nezaváhali a splnili "misi" na výbornou.

Zátěž:

Tuto dovednostní položku jsem díky domácímu prostředí a stovkám vypálených ran na biatlonky splnil třemi zásahy pouze já. Ostatní střelci ač rozhozeni minelou z velmi netradiční polohy se zbraní na boku se rychle vzpamatovávali. Nicméně mnoho ze soupeřů až zbytečně spěchalo a kdyby mířili i o minutu déle, tak by si bodově velmi pomohli. Ale z toho plyne alespoň ponaučení na další závod...Trénovat, trénovat a trénovat!

Know your limit:

Tato položka se stala peklem pro mnohé střelce... Doopravdy své limity poznali pouze dva střelci, kteří přestali zavčasu - Honza Fokt a Standa Svoboda - oba shodně po 50b. Mně osobně se ranou na páté největší kolečko zdálo, že je na kalibr obrys (= 0b), tedy jsem zkusil i šesté, nejmenší kolečko - a samozřejmě čistý zásah obrysu. A při vyhodnocování jsem si rval i ty zbytky vlasů co mám - páté kolečko bylo na krásný kalibr uvnitř bez dotyku ... zahozených 70b :(

Tácek:

Tato kontroverzní MaOistická položka za dnešního mírného větru zabavila střelce a ukázala, že i s časem 4min není problém terč zasáhnout. Tácek se hezky protáčel, plápolal a přesto dával možnost střelcům bodovat. Jako nejlepší byli opět Martin Kosour a já, následováni s jednou ztrátou Honzou Foktem.

Vyhodnocení:

Po vyhodnocení terčů se šlo dávat medaile :)

Zlatá medaile Jan FOKT
Honza ukázal, že ZKM je rovnocenný soupeř a že se tu neztratí.
Zasloužených 517b.
Blahopřeji!

Stříbrná medaile Martin KOSOUR
"Pokusný králík soutěže" ukázal, že umí kličkovat a že dokáže s úspěchem uprchnout daleko na začátek startovní listiny. Bohužel z časových důvodů se nemohl zúčastnit slavnostního vyhlášení, tedy výhra poputuje poštou :) 466b.

Bronzová medaile Stanislav SVOBODA
Pro mne milé překvapení a obrovská gratulace ode me! Standa jako domácí dle mne prokázal, ža umí a že i s flintou za ani ne desetinovou částku oproti mé, lze úspěšně konkurovat! 423b.

Výsledková listina

Výsledková listina ZDEFoto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024