13. dubna 2013 - Třebíč - Taktická malorážka - 3. Ligový závod

Taktická malorážka - 3. Ligový závod

S velkou ostudou přiznávám, že napsání tohoto reportu jsem z mnoha důvodů odkládal skoro tři týdny a že se k němu dostávám až nyní, den před dalším závodem. Takže veliká omluva všem, kteří čekali na slova chvály :)

Konečně po dlouhé době byl začátek 3. LIGOVÉHO ZÁVODU TAKTICKÉ MALORÁŽKY zalit slunečními paprsky už od časného rána a naše střelnice, vzpamatovávající se z rekonstrukce valu, již nevypadala jako tankodrom. Bláto ustupovalo a voda se postupně vsakovala do země a střelci tak nebyli zatížení přebytečnými kily na svých podrážkách.

Taktická malorážka -3. Ligový závod - startovní listina

Celkem bylo do závodu přihlášeno 21 střelců, což byl letošní rekord. Bohužel Milanovi to nevyšlo a tak se závod konal pouze v počtu dvacítky nadšenců, kteří dorazili do Poušova strávit příjemný den.

O zábavu se nám celý den staral Kuba ZIKMUND, který se svým elánem byl rušivým elementem celého závodu, takže na konci již valná většina uvažovala nad tím, jak mu co nejrychleji nacpat pytlík pod pažbu do úst :) Zároveň se celým závodem nesly "štengry" mezi Prahou a Brnem, takže o zábavu nebylo nouze. A stejně je nejlepší Vysočina :)

Jako nováčci se u nás ukázali dva další střelci - Lukáš VOMELA a Martin SMEJKAL. Doufejme, že se jim soutěž natolik zalíbila, že dorazí i příště :) Vlastně už nyní vím, že Martin dorazí a vezme i dalšího, "nového" nováčka :D

Po registraci a rozlosování se mohlo jít na věc a tak jsme tradičně kolem deváté ranní spustili první rány...

Studená rána + Rukojmí:

Na Studené ráně se letos nějak daří valné většině střelců. To je dobře, protože je to důkazem toho, že se střelci věnují svým zbraním a dokáží již vypozorovat, za jakých podmínek jim flinta chodí a kam. Anebo mají prostě kliku :D

Na plný počet se prostřílel Martin KUNDT, kdy ani jednou neminul nejvíce bodované zóny a zasáhl všechny cíle. Hned za ním jsem byl se ztrátou pěti bodů já a tedy se ziskem 125b druhá pozice.

Lukáš CAHA se konečně dal krapet dohromady a na první položce "urval" třetí místo se 120b.

Je otázkou, zda František RŮŽIČKA neudělal taktickou chybu, když si do závodů místo své ZKM donesl Rugera10/22 v minitaktické pažbě. Mini pažba a mini výsledek v podobě nuly byl důkazem toho, že příště snad dojde opět na ZKM :)

Trapy 10m a 25m:

I zde se nejlépe umístil Lukáš CAHA (200b), který nezaváhal a kterého dostihl pouze Martin SKÁCEL.

Na těsné druhé pozici se 180b byl jednorankař Martin KUNDT, který sbírá síly a opět po roční pauze začíná nastálo okupovat vrcholné pozice.

Se ztrátou 40b na maximální nástřel jsem se dále umístil já, Honza VRCHOTA a náš "nejzkušenější" střelec Miloš MRÁČEK, který i přes své "zkušenosti" silně šlape daleko mladším střelcům na paty.

Fast and Furious:

Ohledně Fast and Furious je vždy spousta srandy, protože pro diváky je to atraktivní položka a je vidět mnoho rozličných způsobů a technik, jak tam "naprat" co nejvíce ran v co nejkratším čase :D

Zatím se potvrzuje, že není výhodou a jistým ziskem bodů mít dlouhý zásobník. Je třeba pečlivě zvážit svoje možnosti a vybrat si buď pomalejší a přesnější střelbu anebo rychlopalbu od oka.

Tento závod se nějak nepovedl a byl bohužel vidět propastný rozdíl mezi mým výsledkem (210b) a výsledkem zbytku startovního pole, kdy měl druhý pouze 135b.

Je však třeba podotknout, že další stejná zbraň se stejným typem střeliva (A1907R a střelivo Lapua CenterX) se umístila až na pátém místě se 105b. A to za Suhl 150, ZKM 456 a CZ 452S. takže to přeci jen vypadá, že je to o tréninku:D

Know your limit:

Zde nám naklepal Martin KUNDT se svou přesnou terčovnicí Suhl 150, když jako jediný zkusil a zasáhl cíle za 75b.

Zlatý střed startovního pole se shromáždil na 50b hodnotě cílů a celá osmička dalších střelců skončila s buclatou nulou, když minuli anebo tečovali kruhy.

Find me:

Na této položce lze jenom získat. Body se neodečítají, stačí pouze správně odhadnout anebo spočítat pozici cíle.

Jak ukazují letošní výsledky, tak velká ztráta v jedné položce ještě nemusí znamenat zbabraný závod. Paradoxně je více na škodu, když střelec v každé položce ztratí nějaký průměrný počet bodů. Pak se to nasčítá a je vymalováno. Proto je výhodou věnovat více přípravy takto "jednoduchým" položkám, kde není těžké nastřílet plný počet bodů.

I přesto se to povedlo pouze Martinovi KUNDTOVI a mně, když jsme alespoň "olízli" všechny cíle.

Na "druhé" pozici balancovali Jarda PROCHÁZKA se svou A1907R a Jirka SOZAŃSKI, který nastřílel stejný zisk se svou stařičkou ZKM 456. Oba získali 85b.

Paty jim pomalu ale jistě okusoval Milda MILICHOVSKÝ, který získal 80b. taktéž se ZKM 456 :)

Timer:

Timer je časově náročná a přesnostní položka. I přesto zde totálně ovládli první pozice stařičké ZKM 456. Jejich střelci se dokázali včas zorientovat, zalícit na zadaný terč a správně jej zasáhnout. To je důvodem, proč plný počet získala pouze šestice střelců a kdy hned čtyři z nich byli majitelé svazarmovských ZKM 456.

Milda MILICHOVSKÝ, Lukáš CAHA, Jirka SOZAŃSKI a Milda MRÁČEK získali stejný počet jako já se svou A1907R a Tomáš HLAVÁČEK se svou Suhl 150.

zbytku se také nevedlo zle, ale na vítěznou šestici to nestačilo.

Polohy:

Podle výsledků z Poloh se dá říci, že je Taktická malorážka geniální seznamka - na předních pozicích se nám utvořily páry :)

Na první příčce mne "sbalil" Jirka SOZAŃSKI, který nastřílel shodně 129b. Druhou dvojící vyvolených byli Martin KUNDT a Milda MILICHOVSKÝ, kteří tvořili jen o dva body horší pár (127b).

Jako třetí se roztomile tetelili na svém stupínku štěstí Lukáš CAHA a Martin SKÁCEL, když nastříleli se ztrátou pouhých 32b na maximální nástřel (118b).

Double:

Před závodem jsem měl obavy z Double, protože můj "stálý partner" Vláďa VOJTEK nemohl dojet. Ale nakonec se ukázalo, že to jde i bez něho. A ještě lépe :) S Jirkou SOZAŃSKIM jsme dokázali najít společnou notu a vystřílet si 150b.

Stejného výsledku se podařilo dosáhnout ještě dvojicím HROBAŘ - ŽALOUDEK a tradičně Miloši MILICHOVSKÉMU a Pavlovi PALÁTOVI.

Nad hranicí 100b skončili ještě František RŮŽIČKA a Honza PURKRÁBEK (137,5b). Zbylí střelci tuto hranici nepřekročili.

Tácek:

Tácek se stává standardem a není tajemstvím, že díky rozmarům větru často dokáže zamíchat pořadím.

Nejinak tomu bylo i tentokrát, když v záludném větru tančil tácek čardáš a vyhaluzit 120b se povedlo náhodou jen mně.

Jednu minelu zvládlo pouze trio střelců PROCHÁZKA, PURKRÁBEK a HLAVÁČEK. Zbytku startovního pole snad dojde, že vymýšlet si Tácek při takovýchto podmínkách není zrovna ideální :)

Zátěž:

Minulý rok jsme vychytali neduhy sklopek a i letos se nový systém kotvení do země jen a pouze osvědčil. Již se nám nestává, že by se sklopky vracely anebo nepadaly, takže jedem rychle a bez protestů.

Nejlepším střelcem Zátěže se stal Pavel PALÁT, který natrhl triko každému a zasáhl 10 sklopek v čase 1:08.

Já jsem se nějak zamýšlel a rozmýšlel a hloubal, až jsem málem nestihl svůj obvyklý čas a za 1:15 jsem taktéž sundal 10 "lízátek".

Karlu ŽALOUDKOVI se jedna vzepřela a drze zůstala stát i po ukončení jeho střelby. Takže náš Kája s indiánským jménem "Kaya-Sundal-Vsechny-Placky" byl přejmenovan na "Kaya-stoji-mu-placka" a jeho 9 sklopek v čase 1:08 stačilo na 189b.

Nová podoba a provedení Zátěže se dost podepsalo na rychlosti soutěže a jsme nyní schopni během půl hodinky projet obě směny. Hlavně jsou do kontrolního procesu zapojeni ostatní střelci a tak je vidět, jak nám dělá dobře se navzájem popichovat a "hlásit" naše pochybení :D

Závěr a vyhodnocení:

Celkově se závod povedlo.

Střelnice se pomalu dává dohromady, bláto už mizí a snad se povede mít další závod již pevný podklad a sluníčko na nebi :)

Sezóna kvapí řádným tempem, ale není třeba věšet hlavu, protože pro letošní rok nám přibylo daleko více závodů. Zvláště ty sponzorské budou žhavou novinkou a zpestřením, neboť se v nich (pod jménem firmy KerberosTactical), bude hrát o výborné ceny!

Tak neváhejte a doražte!!!

Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT
K tomu asi pouze krátce, takzvaně "Gottovsky"
"To jsem fakt nečekal!" :D
1349b / 100%.

Stříbrná medaile Martin KUNDT
A brněnský čarostřelec opět úřaduje!
Marťas se s tím nepáral a vystřílel si parádních
1171b / 86,81%.

Bronzová medaile Miloš MILICHOVSKÝ
Po malé zimní pauze se Milda opět vrací na výsluní žebříčku Ligy Taktické malorážky.
Celkem 1095b / 81,17%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2013 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod Taktická malorážka -3. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024