29. března 2014 - Třebíč - Taktická malorážka - 1. Ligový závod

Taktická malorážka - 1. Ligový závod

Každý rok si na konci sezóny říkám, že je zde půl roku, kdy ty známé "ksichty" neuvidím a kdy si neužijeme srandy a pošťuchování, protože TM přes zimu spí. A každý následující rok jsem překvapen, jak ta zima rychle uteče a jak je zde najednou sezóna další a ještě lepší.

Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme se 29. března opět sešli v Třebíči - Poušově, abychom zahájili letos již čtvrtou plnohodnotnou Ligu v Taktické malorážce.

Na startovní listině 1. LIGOVÉHO ZÁVODU TAKTICKÉ MALORÁŽKYse i přes relativně vysoký počet absencí některých stálic sešlo 20 střelců z různých částí naší země.

Tento vysoký počet hned na začátku roku je snad příslibem sezóny plné nových střelců, rekordů a výkonů v naší "domácí" soutěži s rodinnou atmosférou.

Další změnou oproti letům minulým je moje ukončení střelecké "kariéry" TM, kdy jsem přešel na velkoráž a kdy se budu soutěži věnovat již pouze jako pořadatel a tedy věřím, že se standard a renomé soutěže ještě povznese na vyšší úroveň :) Tento můj krok byl přivítán s jásotem osazenstva TM, což zcela jistě připisuji radosti ze zvýšení kvality závodu :D

Taktická malorážka - 1. Ligový závod - startovní listina

Ani v novém roce se nám nepovedlo Jihlaváky přimět dojet včas a díky jejich delšímu zimnímu spánku dorazili na poslední chvíli :) Takže se asi opět vrátíme k tomu, že jim budeme to závodní ráno volat každý již od 4 ráno :D

Oproti těmtostálicím jsme tu měli hned několikero nováčků. Kuba ERKER se svou moderní ZKM 456, Martin VANÍČEK (taktéž ZKM 456) a potom i dva střelci, kteří stihli pouze ukončení sezony 2013 - Karel MATOUŠEK a Miroslav ADAMEC. Věřím tomu, že nebyli letos poslední a že se i jiní noví střelci osmělí a dorazí k nám.

Závod s úvodním proslovem začal téměř na čas a tak jsme již v 9:20 mohli počítat zásahy na první položce.

Studená rána + Rukojmí:

První závod a první rány novésezóny - tomu říkám Studená rána :) Která jsou ještě doopravdy studená:D

Tím, že se soutěž již roky nemění, tak střelci ví, na co se připravit. Několikrát se již ukázalo, že "normální" pochybení nebo minela sice neovlivní výsledek závodu, ale plné odpravení položky Vám již připraví perné chvilky.

Na Rukojmích a Studené ráně nebylo co řešit. Většině střelcům odpočinek prospěl a na výsledcích to bylo znát. Tedy když se probudili ze zimního spánku. Dle resumé položky jsem tu měli ještě minimálně dva medvědy Brtníky, když MIloš MILICHOVSKÝ a Martin SKÁCEL vzali flintu asi za špatný konec a s teroristy nesmlouvali :(

Naopak nejlépe dopadl Lukáš CAHA a Honza PRUKRÁBEK z pražšké kliky, kteří oba nastříleli shodně 125b. S druhým nejlepším výsledkem skončil Jirka SOZAŃSKI (120b) a jako třetí se umístil Martin KUNDT se svou standardní Suhl 150 a 115b.

Trapy 10m a 25m:

Naopak v Trapech se Martinu SKÁCELOVI opět dařilo a byl jedním ze dvou střelců, kteří dosáhli na maximální výkon 200b.

Tím druhým byl Martin KUNDT následovaný Standou SVOBODOU s 10ti bodovou ztrátou. Standa se k nám "vrátil" po více jak roční pauze, kdy toho díky pracovnímu vytížení moc odstřílet nedokázal. Ten samý problém měl i Pepa SÝKORA, který u nás nebyl minimálně dvě plné sezóny.

Nedařilo se Kubovi ERKEROVI, který ve stoje nastřílel pěkných 70b, ale který se v sedu/kleku nestačil porovnat do stabilní polohy a tak mu druhá část položky nesedla.

Fast and Furious:

Nejrychlejší položku soutěže ovládly opakovačky. A ještě k tomu jedny z těch nejstarších, které lze na startovním poli vidět - ZKM 456.

Obsadily hned první čtyři pozice, když s nimi vyhráli střelci Milda MILICHOVSKÝ (190b), Lukáš CAHA (185b), Honza PURKRÁBEK (175b) a Standa SVOBODA se 155b.

Stejně jako Standa měl i pan továrník Jarda HROBAŘ, který se svou upravenou CZ 455T dosud zatím v soutěži lapal po dechu.

Know your limit:

Každý si o sobě myslíme, že máme určité meze...třeba v pití na oslavách... víme, že třetí pivko nás už bezpečně dostane pod stůl, ale i přesto to někdy přestřelíme.

A přesně to se povedlo i zde několika střelcům. A to doslova :D

Střelci se rozdělili do tří skupin. První pětice získala krásných 75b. Prostřední skupina, čítající střelců osm, si zapsala výsledek 50b.

No a ta poslední to přestřelila a měla nulu :D A těch bylo "šťastných" sedm :)

Find me:

Říká se, že kdo hledá, ten najde. Občas ale najde jenom kulový :D

V této položce se pětice střelců dělila o první místo s plným počtem bodů. Za vyzdvižení stojí Kuba ERKER, který na svém vůbec prvním závodě Taktické malorážky dokázal správně zasáhnout všechny cíle a získat tak plných 105b.

Dost ztratil Martin SKÁCEL, který nedokázal určit polohu obrazců a vystřílel si tak pouze 30b, což s několika dalšími pokaženými položkami znamenalo posun na výsledkové listině směrem vzad :(

Timer:

V Timeru nás nečekalo překvapení. Položka byla jasná hned po prvním testu i všem nováčkům a obě směny byly po povelu k nabití zbraní dosova natěšené na své cíle.

Nejlépe si vedlo duo z Kroměřížska, když jak Kuba ERKER, tak Jirka SOZAŃSKI nastříleli plný počet bodů. Jako jediní určili a zasáhli ty správné cíle do nejvíce bodovaných zón.

Nejhůře naopak dopadlo trio nováčků a navrátivších - Martin VANÍČEK, Mira ADAMEC a Pepa SÝKORA, když dostali velkou nulu z položky.

Polohy:

Jednou z nejdůležitějších vlastností střelce je jeho schopnost přesně vystřelit z každé dostupné polohy. V naší soutěži jsme tuto možnost celkem volně obsáhli do třech základních - stoj, sed/klek a leh.

Se ztrátou pouhých 17b (!!!) na absolutní nástřel se konečně v tomto závodě vyšvihl Vláďa VOJTEK, který excelentně nastřílel za 133b.

Jen o dva body horší (celkem 131b) byl jihlavský opozdilec Milda MILICHOVSKÝ se svou ZKM 456 následovaný Lukášem CAHOU se 124b.

Překvapením byl Honza PURKRÁBEK, který si v lehu spletl terč a nasázel to tam sousedovi, který mu po položce srdečně poděkoval :D

Double:

Týmová disciplína, která prokáže, zda si daní dva střelci "padli do oka" :) Anebo si šlápli na kuří oka :D

Zpestřením zde byla dvojice PURKRÁBEK - SLOUP, kdy byly Honzovy zásahy náhodně rozprostírány po terčové ploše. V Davidovi by se zase krve nedořezal a v jeho očích bylo vidět počítadlo, kde se s každou ranou odečetl daný počet bodů :D Po důkladném pátrání po položce byl původce této závady nalezen mezi zbraní a podložkou, neboť si Jenda zapomněl kleštěmi pojistit dotažení KZK montáží "na krev". Opakovanou střelbou se matice montáží uvolnily a doslova mu pomalu, ale jistě, sundávaly optiku ze zbraně.

Nejlepšími této disciplíny byly dvě dvojice: MATOUŠEK - KREJČIŘÍK a PROCHÁZKA - CAHA, kterým se poštěstilo nastřílet všechny správné cíle v daném časovém limitu. Tedy 150b každému z nich.

Šachy:

Pro rok 2014 jsem si připravil jednu novou losovatelnou položku - Šachy.

Jedná se o jakousi obdobu BlackJacku, která dá zabrat střelcům jak střelecky, tak psychicky, protože budou muset spoléhat na svůj odhad a úsudek. Nově byla položka na tomto závodě povinně pouze tento závod a ty další bude již klasicky zahrnuta do losování před položkou.

Nejlépe si vedl a jako jediný nastřílel plný počet bodů Martin SKÁCEL. Svých 120b si zasloužil za bezchybné zásahy vybraných čísel.

Na druhém místě se s 99b umístil Standa SVOBODA následovaný čtveřicí střelců s 97b - PROCHÁZKOU, MILICHOVSKÝM, KUNDTEM a Jirkou SOZAŃSKÝM.

Položka ukázala, že je tozase něco trochu jiného, než na co byli střelci zvyklí. Velmi záleží na jistotě (anebo pocitu jistoty) zásahu, protože od toho se odvíjí následující kroky střelce. Většina střelců šla správným směrem, menšina však zbloudila k velmi nízkým výsledkům :)

Zátěž:

Na Zátěži se bohužel ani jednomu střelci nepodařilo získat plný počet bodů. Zřejmě ztuhlé svaly z mírné zimy anebo erupce na Slunci:)

Nejlepšími sprintery byli tři střelci - MILICHOVSKÝ, SVOBODA a David SLOUP, který se stále nemohl vzpamatovat z debaklu na Double :D Všichni tři získali 189b.

Velkou pochvalu získal i Martin KUNDT, který se svou jednoranovou Suhl 150 získal druhý nejlepší výsledek - 180b. Třetím byl Jarda HROBAŘ, kdy mu jeho 8 sklopek v čase 1:29 vyneslo 168b.

I zde se potvrzuje, že když střelec trénuje, tak dokážei s jednoranovou zbraní konkurovat opakovačkám.

Závěr a vyhodnocení:

Závěrem mohu jen říci, že jsem všechny střelce po delší pauze zase rád viděl. Doufám, že si jako já užili super den a že se jim u nás v Třebíči líbilo.

Jsem rád, že si za těch pár let k nám našlo cestu již skoro 80 střelců, kteří si TM minimálně jednou zkusili a kteří měli zájem o to, si u nás zablbnout.

Další závod je již za chvíli a věřím, že bude ještě lepší, než tento první, zahajovací.

Zlatá medaile Lukáš CAHA
ZKM 456
Třebíč
1158b / 100%.

Stříbrná medaile Miloš MILICHOVSKÝ
ZKM 456
Jihlava
1097b / 94,73%.

Bronzová medaile Martin KUNDT
Suhl 150
Brno
1154b / 94,73%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2014 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024