20. července 2013 - Třebíč - Taktická malorážka - 8. Ligový závod

Taktická malorážka - 8. Ligový závod

Sezóna a léto v plném proudu a naše Liga končí.

Je tu start 8. LIGOVÉHO ZÁVODU TAKTICKÉ MALORÁŽKY, který je finálním v Lize 2013 a po kterém již budeme znát vítěze a poražené a také to, kdo bude mít výsostné právo si kdy vybírat některou z četných sponzorských cen.

Taktická malorážka - 8. Ligový závod - startovní listina

Byť se jednalo o poslední závod, tak dorazilo pouhých 14 střelců, což mne docela překvapilo. Na druhou stranu se ale není čemu divit, protože hektické tempo nasazené tento rok, bylo doslova dechberoucí.

Nezbývá než slíbit, že další rok pojedeme volněji a že Liga bude rozprostřena přes celou sezónu, aby bylo více času nabrat síly a vyřídit si doma povolenky :)

Nově jsem se pustil do počítání terčů já, protože všechny "obvyklé pomocné síly" měly dovolenou anebo jiné zájmy, takže jsem se zavřel v kutlochu a kluci si udělali závod "sami sobě".

Slunný den, super náladu a pohodu krapet pokazila eliminační snaha "Bratrstva kočičí pracky z Prahééé", když se Tomovi HLAVÁČKOVI povedlo ještě před závodem položit tunovou Suhl 150 Vládi VOJTKA. Tato politováníhodná záležitost měla dvě strany - bohužel Vláďa po několika doslova odevzdaných položkách musel vzdát závod, protože mu flinta chodila za roh a nedala se uklikat správným směrem a na druhou stranu se ujal funkce čárového rozhodčího po dobu závodu. Naneštěstí to pro Vláďu znamenalo i nulovou šanci na lepší umístění v Lize :( Vzal to ale sportovně a doufám, že mu Tom přenechá své ceny na Vyhlášení Ligy 24.08.2013 :)

Studená rána + Rukojmí:

Velkým překvapením na této první položce byl výsledek Kuby HENDRYCHA, který se nějaký čas neukázal a nebylo zvykem u něho brát přední pozice. Jeho výsledek 125b nechal za sebou i ostřílené "medajložrouty", jako je Milda MILICHOVSKÝ (105b) a druhý Jarda PROCHÁZKA (110b).

Naopak zklamání si zde prožil Karel ŽALOUDEK, kterému to prostě nesedlo a hned si lupl -50b za Studenou ránu. Navíc to nepodpořil Rukojmími a tak odešel s nulou. Vláďa VOJTEK měl smůlu s pádem zbraně a tedy hledal, kam mu zbraň chodí. Bohužel za celou položku se s ní nesešel a tak měl jen oči pro pláč.

Trapy 10m a 25m:

Velký comeback pro Karla ŽALOUDKA a plný nástřel mu přinesl alespoň jakýsi kontakt se špicí a je vidět, že mu tyto polohy jdou. Plných 200b.

S celkovými 190b z Trapů se umístila hned trojice střelců - Milda MILICHOVSKÝ, Martin SKÁCEL a překvapivě i Honza PURKRÁBEK, který se konečně sžívá se svou ZKM.

Debakl si zařídil Lukáš CAHA, kdy se mu oproti normálu vůbec nedařilo a také v tomto závodě již "klasicky" Vláďa VOJTEK :(

Fast and Furious:

Velmi nestabilní závod plný zvratů - tomu by odpovídalo i to, že někteří střelci v jedné položce propadnou a vzápětí se vyšvihnout na výsluní.

Ukázkou je Lukáš CAHA, který zde nastřílel krásných 195b se svou stařičkou ZKM 456.

Dalšími výtečníky byli opět střelci se ZKM 456. Milda MILICHOVSKÝ (155b) a Honza PURKRÁBEK (145b) se nezalekli a spustili rychlopalbu. Cvik je vidět :)

Bohužel těžce na chvostu startovního pole se umístil Jarda PROCHÁZKA se svou opakovací Anschutz 1907Rep, kdy sem u povedlo zasáhnout pouze za 60b, což je žalostný výsledek, který lze připisovat snad jen chybě zbraně anebo fatální únavě střelce :(

Know your limit:

Na terčích Know your limit již není co popsat. Banda kroužků, které Vám dokáží zkazit náladu :)

Nejlépe opět dopadl Lukáš CAHA se 75b následovaný bandou střelců s 50b.

Padly pouze dvě nuly - Vláďa VOJTEK jedoucí na nejnižší skóre vzdává závod a ujímá se role rozhodčího na plný úvazek a Jirka SOZAŃSKI, který si líznul teče kruhu. Kiš kiš :D

Find me:

Kdo hledá, ten najde.

To se sice říká, ale byli tu tři střelci, kteří sice hledali a hledali, ale nenašli a nenašli :) Jarda PROCHÁZKA, Milda MILICHOVSKÝ a Jarda HROBAŘ získali pouze 30b, které jim moc nepomohly dohnat bodovou ztrátu z předešlých položek :(

Naopak první čtyři místa basolutní nástřely a absolutní překvapení!

Jan PURKRÁBEK opět převálcoval většinu střelců a upevňuje si přední pozice, Pavel PALÁT se snad konečně ke konci sezony probírá a útočí, Tomáš HLAVÁČEK se veze na vlně "pražské bandy" a spolu s nováčkem soutěže Radkem KLANICOU také získává 105b.

Timer:

Timer je položka která "nekopne" střelce dopředu, dokáže jej udržet v pelotonu střelců, ale pokud se pokazí, tak je to citelně znát:(

Své by o tom mohl říci Milda MRÁČEK, který se ujal role popravčího a rubal to hlava nehlava, jak Bivoj kance...

Naopak zde byla pětice střelců s absolutním nástřelem 90b. Pražské duo PURKRÁBEK - KLANICA a trio z Vysočiny CAHA - HENDRYCH - PROCHÁZKA, ti všichni nastříleli všechny zadané cíle správně a mohli tak naplno vytěžit bodový zisk položky.

Polohy:

Zde si uhájil prvenství jen o chloupek Karel ŽALOUDEK, který perfektně nastřílel za 131b a byl o bod před druhým Mildou MILICHOVSKÝM. Ten získal 130b ze 150b možných a jen si upevňoval svou pozici na špici.

Třetí příčku vybojoval Jarda PROCHÁZKA, který měl 128b a který i přes svůj horší zdravotní stav dokázal zabojovat a s použitím "taktického klacku" ustát tuto položku.

Svůj den neměl Jarda HROBAŔ a zřejmě v myšlenkách u rodinky anebo u pivka :) se dokázal soustředit pouze na 73b.

Double:

I poté, co jsem přestal střílet soutěž se nám daří udržovat dominanci Vysočiny :)

Zde se o to postarala dvojice MRÁČEK - HENDRYCH, kdy jako jediná dvojice získala 150b.

Hned v závěsu byla Praha se střelci HLAVÁČKEM KLANICOU a dále dvojice PURKRÁBEK - SOZAŃSKI, kteří se dvěma minelami anebo jedním špatným zásahem získali 125b.

Špatný výsledek měla dvojice ŽALOUDEK - HROBAŘ, kdy doslova do písmene pohřbili svoje šance na lepší umístění a získali jen lehce přes polovinu bodů - 87,5b.

BlackJack:

Snad prvně za letošní rok bylo hlasování skoro jednoznačné. Střelci jeli na jistotu a bylo jim jasné, že v lehkém vánku by byl Tácek loterie. Tedy BlackJack...

Výsledky správnosti volby jen odpovídaly a tak se 120b objevovalo nezřídka. Výjimkou byl opět smolař dne Karel ŽALOUDEK, který si v optice přečetl teč pole, které mu dávalo správný počet hitů, ale v reálu to bylo na kalibr vedle a tak milý Karel ostrouhal :(

Další střelec, který se spokojil s málem byl Radek KLANICA, kterému to nějak nesedlo a než aby měl nulu, tak skončil na počtu, který mu zajistil alespoň 40b.

Zátěž:

Rychle měnit polohy, zamířit a vystřelit a přesně zasáhnout cíl... Tím si musí projít všichni střelci na položce Zátěž.

Nejlépe se s tím porvali Karel ŽALOUDEK (10 sklopek v čase 1:06) a Milda MILICHOVSKÝ, který srazil také všech 10 cílů za čas 1:18. Oba rovně 210b.

Druhou pozici ovládl Martin SKÁCEL s 9 cíli a časem 1:27, který mu přinesl 189b. třetí pozici získal Pavel PALÁT a 8 sklopkami sraženými v čase 1:11.

Položka se těší čím dál větší oblibě a mne těší, že i jednorankaři se snaží a mnohdy natrhnout trika i opakovačkám...

Závěr a vyhodnocení:

Letošní rok byl narvaný závody. Všech osm ligových závodů se nám vešlo do půl roku a tak máme koncem léta hotovo a můžeme si vydechnout.

Závody si získávají větší oblibu, což mne těší, ale je třeba je více rozprostřít, protože se doopravdy negativně projevila vysoká frekvence na účasti střelců, kdy jsem se termíny netrefil všem.

Ale napravíme další rok a budeme doufat, že se vše zlepší a bude nás jen více :)

Zlatá medaile Jan PURKRÁBEK
Nástup pražské "kliky" na sebe nechal čekat několik let :)
Honza se ujal vedení a byl velkým překvapením závodu!
1145b / 100%.

Stříbrná medaile Miloš MILICHOVSKÝ
Milda nenechal ani na posledním závodě nic náhodě, využil příležitosti absence Martina KUNDTA a ujal se předních pozic.
1132,50b / 98,91%.

Bronzová medaile Lukáš CAHA
Po dlouhé době se Lukáš usídlil na medailové pozici a snad jsou již jeho trable se zbraní nažehnány :)
1126,50b / 98,38%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2013 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024