02. června 2012 - Třebíč - Taktická malorážka - 3. Ligový závod

Taktická malorážka - 3. Ligový závod

Tak se čas opět naplnil a v sobotu 02. června jsme tu měli již 3. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY pro rok 2012.

Na nižší účasti tohoto závodu se podepsalo hned několik vlivů - jednak od předešlého závodu uplynulo pouze 14 dní, takže někteří střelci nedostali domácí propustky, pak díky služebnímu poměru dalších střelců bylo i jim vnuceno o víkendu "makat" ve službách a bohužel se na pár střelcích projevily i zdravotní komplikace, takže jim přeje celý kolektiv Taktické malorážky hlavně zdraví a brzké uzdravení či rehabilitaci!

Nicméně vše zlé je k něčemu dobré a tedy zbylých 16 střelců si po roce vyzkoušelo, jaké to je střílet jednu "rundu".

Taktická malorážka - 3. Ligový závod - startovní listina

Díky Kubovi HENDRYCHOVI, který se kvůli vykloubenému rameni nemohl účastnit závodu, ale i přesto věnoval svůj volný čas nám a ujal se funkce rozhodčího a časoměřiče. Dále díky i Aleši MAŠTEROVI za opět precizní práci při "full time job" vyhodnocování terčů a všem dalším střelcům za pomoc při úklidu střelnice po závodě.

Sám jsem již zapomněl, jaké to je střílet jednu směnu, protože díky našemu "nabušenému" tempu a minimálním pauzám mezi položkami (pouze 1 minuta po pověšení terče na přípravu na další disciplínu) jsme měli tempo vražedné ba přímo smrtící.

Kuřáci pomalu zmírali na otravu kyslíkem, jedinci se slabším močovým měchýřem skoro praskali ve švech a my, statní jedlíci a jedinci silnější postavy, jsme hlady neviděli ani flinty před námi:)

Takže jsme po chvíli s klidem tempo zvolnili, dali "kuřpauzy" a "čůrpauzy" a závod pokračoval v pohodovějším tempu.

Díky jedné směně jsme předpokládali výrazné zkrácení průběhu závodu.
To by se nám i povedlo, ale na začátku jsme museli čekat na střelce z daleké Prahééé, kteří se zpozdili díky pozdnímu příjezdu metra na Brno :) Takže ranní "cofeee break" se nám o hodinku protáhla a všichni poklábosili o všem možném a hlavně nemožném.

I tak ale závod, byť začal o půl desáté, skončil závěrečným slovem a vyhodnocením před 13hod odpolední, což považuji za velký úspěch, protože kde jinde se dá 11 položek odstřílet v čase lehce přes 3 hodiny, než u nás :)

Za mě tedy velká spokojenost s průběhem a hlavně se super kamarády, kteří se kolem Taktické malorážky nashromáždili.

Studená rána + Rukojmí:

Klasicky se v první položce na vrcholu umístily dva opakovací speciály A1907R v podání Honzy IVANA a mém, kdy jsme vystříleli 125b.

Pro zajímavost se na druhé pomyslné příčce umístily opakovačky CZ 452 ve verzi "petlahev-recycled Style" (Martin SKÁCEL) a Varmint v podání Karla ŽALOUDKA, které vystřílely 115b.

Další příčky náležely ZKM 456 třímané v rukou velkého Jardy PROCHÁZKY (105b), který z toho měl radost jak "malej Jarda" a "špagetky", výborného to střelce z Prahééé, Honzy PURKRÁBKA (100b).

Takže přesné jednoranné terčovnice dostaly krapet na frak a plakaly nad výdělkem až někde v polovině výsledkové tabulky.

Trapy 10m a 25m:

V Trapech zase úřadoval Martin SKÁCEL se svou lehkou CZ 452 Style a kupodivu i nováček roku Miloš MILICHOVSKÝ se svou Haenel Suhl 150, kteří minuli terčík jen jednou a získali tak 190b.

Za zbytečnou chybu, zásah vnitřního obrazce, jsem se na dalším místě objevil já (180b) a doháněli mne Honza IVAN a Karel "Kaštánek" ŽALOUDEK se 170b.

Díky modifikaci terče pro rok 2012 se i přes zdánlivou jednoduchost podařilo nastřílet plné počty jenom dvakrát, a to v předešlých závodech. Většinou jsou však střelci vytrestání záludným vnitřním obrazcem, ve kterém se jak v Bermudském trojúhelníku ztrácejí jejich zásahy, které se najednou objevují jako minusové body ve výsledkové listině.

Fast and Furious:

Tady jsem se "konečně" dočkal sesazení z pomyslného "trůnu" položky, protože Martin SKÁCEL nechyboval a nasázel v této disciplíně 175b, kterých opět docílil svou "nízkonákladovou" výbavou. Dá se říci, že Marťas nám všem ukazuje, že i střelcům s TOP výbavou (hlavně mě), dokáže s přehledem nakopat lícnice a botky :) Strašně mne s tím štve, ale nutno říci a uznat, že své výsledky má zasloužené díky tvrdému tréninku, který si letos naordinoval.

Další pozici jsem bral já se 170b, následován opět střelcem z Prahééé Honzou PURKRÁBKEM (130b) a Jardou PROCHÁZKOU se 120b.

Honza IVAN trochu polevil a se svou A1907R bral "až" pátou pozici položky se 115b.

Know your limit:

Klasicky se v Know your limit tak trochu lámal chleba.

Tuto položku jsem schválně zařadil hned ze začátku, aby nutila střelce taktizovat a riskovat ještě ve stavu, kdy vůbec nevědí, jak skončí a kde ve výsledcích se budou pohybovat.

Přijde mi to jako daleko lepší způsob, než dát tuto taktizující položku na konec závodu, kdy by tak mohl být dán průchod jisté "vypočítavosti" a kdy by střelci stříleli "pod svoje možnosti". Třeba jen na něco, co jim "stačí".

Takto by měli zariskovat hned na začátku závodu, protože těch pár bodů by jim na konci mohlo silně chybět.

O tom se v konečných výsledcích přesvědčil i Honza IVAN, který tuto položku nastřílel (jako většina střelců) "pouze" na 50b. Já jsem zde naopak zariskoval a se stejnou zbraní a municí jsem jako jediný "vyhaluzil" 75b.

Jako vždy se při probíhající položce čekalo na první střelce, kteří překročí svoje možnosti a seberou tolik oblíbenou nulu.

První, kdo pronesl tolik oblíbené:"A kuuu... kuřičné lupínky!", byl Miloš MILICHOVSKÝ za kterým následovala hned další trojice šťastlivců.

Na 30b si troufl Lukáš CAHA a Kuba ZIKMUND a jinak ostatní střelci získali shodně po 50b.

Find me:

Tuto položku ovládly opakovací zbraně.

"Zlatou" pozice brala hned dvakrát A1907R v podání mém a Honzy IVANA a dále náš "Jarouš" PROCHÁZKA se svou ZKM 456, kdy jsme všichni tři minimálně "oblízali" všechny určené cíle.

"Stříbro" si pro sebe uchvátil František RŮŽIČKA a jeho ZKM 456, když nastřílel 85b následován svým střeleckým kolegou Honzou PURKRÁBKEM se 75b.

Zde výrazně ztratil jeden z "lídrů" závodu Martin SKÁCEL, který se nějak zacyklil a našel pouze cíle za 55b.

Timer:

Prvotní vražedné tempo závodu nám dalo zabrat, ale Timer v podání hned 16tky střelců prověřil fyzickou odolnost všech.

Tři kola nám dala zabrat co proto, protože střelci museli 7 minut v kuse zůstat koncentrovaní a zalícení na cíle, dokud jim rozhodčí neurčil všechny tři rukojmí a neodstartoval časové limity pro výstřel.

Nejlépe se umístily zbraně A1907R v podání Honzy IVANA, CZ 452 Style v podání Martina SKÁCELA, ZKM 456 Honzy PURKRÁBKA a konečně i Suhl 150 Vládi VOJTKA, který tento závod na svou velkou chvíli zatím jen čekal.

Hned pětice dalších střelců minula nejvíce bodovanou zónu jednoho agresora a získala "pouze" 75b, které je výrazně neoslabily, ale nikterak neposunuly dopředu.

Polohy:

Karel ŽALOUDEK, jako správný profesionál nehodil flintu do žita a svým výsledkem 49-43-49 nastřelil nový rekord Poloh - 141b z celkového 150b nástřelu.

Druhou pozici jsem se svou skoro 7,5kg těžkou terčovnicí doslova urval já (díky absolutnímu nástřelu v Lehu bez opory celkem 130b), když jsem o pouhý bod předčil zahraniční konkurenci, "malé želízko v ohni" ze Slovenska, Jána TRENČANSKÉHO. Ten se svou jednoranovou A1407 bral pomyslnou třetí pozici, jen těsně následován Milošem MILICHOVSKÝM s jeho Suhl 150 a celkovými 124b.

Double:

Plný nástřel získaly opět jen dvě dvojice.

Ranní opozdilci z metra Milan MAŠAT - František RŮŽIČKA a já s Vláďou VOJTKEM.

Druhá příčka patřila také dvěma dvojicím: Karel ŽALOUDEK - Lukáš CAHA a Honza IVAN - Ján TRENČANSKÝ. Ti získali po 125b.

Své "peklo na zemi" si po závodě zakusil Milda MILICHOVSKÝ, který byl málem jak mravenec zašlápnut těžkou kanadou Jardy PROCHÁZKY, který s překvapením zjistil, že místo 125b má bodů pouze 100, což ho stálo dobré umístění a posun z jeho "prokletého" 5. místa.

BlackJack:

Záludné počasí tento závod nenechalo střelce na pochybách o tom, co za položku správně zvolit.

Sice se tomu trojice "Bratrstva plápolajícího Tácku" snažila zabránit, ale marně - Jarda PROCHÁZKA odolal jejich fyzickému náporu a doslova v zubech je odnesl vstříc BlackJacku. Prostě tu lokomotivu z Jihlavy nepřetlačili :)

Tato položka rozhodila pouze dva střelce, kteří se přepočítali a získali nulu - Františka RŮŽIČKU a Mildu MILICHOVSKÉHO, kterým to nějak nevyšlo.

Zbylé osazenstvo získalo většinou plný počet bodů anebo alespoň nějaké :)

Zátěž:

Díky absenci favoritů s jednorankami patřila Zátěž po zásluze opakovačkám.

Nutno podotknout, že položka byla obzvláště vypečená, protože logistika nám selhala a trávník nebyl posekán. A ač jsem se den předtím snažil tupou kosou zamlátit trávu krtkovi do obýváku, tak se ta potvora zelená přes noc napřímila a z malých sklopek na 25m čouhaly jen vrchní obloučky.

Ke cti střelcům ale nutno podotknout, že se nikdo nezalekl, nikdo neprotestoval a všichni se s horlivostí vrhli na sklopky i za takto ztížených podmínek. Za což jim moc děkuji a příště již zajistím daleko lepší podmínky!

První dvě pozice brala A1907R v mém držení (9 sklopek za 1:06 a 189b) a Honzy IVANA (8 sklopek 1:30 za 168b) a třetí pozici získal Karel ŽALOUDEK s CZ 452 Varmint (9 sklopek za 1:34 za 162b).

Závěr a vyhodnocení:

Celkově mne závod krapet zklamal a v jiném zase velmi potěšil.

Doufal jsem ve větší účast, ale je mi jasné, že služební povinnosti mají přednost, že ženy jsou hlavy domácnosti a že zdraví máme jenom jedno :)

O to více doufám, že na další závod, který je skoro za dva měsíce, se k nám díky "absťáku" dojede podívat celý autobus střelců a že nebude místo ani na to, postavit do rohu střelnice špagetu :)

Naopak příjemně mne překvapila odolnost střelců, kteří zvládali frmol jednosměnného provozu. Opravdu se jednalo o velmi náročný závod a snad mi dají diváci i ostatní střelci za pravdu, že příště bude lepší jet na směny dvě :)

Ať zas nemusíme rozdýchávat nějaké kuřáky z otravy kyslíkem :)

A co bylo nejlepší tečkou na závěr byla společná grilovačka a opékačka všeho, co si kdo s sebou přivezl :) Snad Vás fotky přesvědčí o tom, že u nás láska ke střelbě doopravdy prochází žaludkem :)

Závod se povedl a již se pomalu začíná rýsovat naše Liga 2012. Nicméně, tak jako tomu bylo i minulý rok, tak je třeba počítat s tím, že jakmile se začnou škrtat nadpočetní závody, tak se výsledky budou hýbat, jak žaludky na moři.

Ale to nás teprve čeká...

NOVINKA - Komiks Taktické malorážky

Komiks Tak jen pro zajímavost mne napadlo vybrat některé fotografie ze závodu a krapet je upravit.

Jakákoli fyzická podobnost s reálnými osobami je jistá a jména nebyla záměrně změněna. Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks


Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT
Konkurence byla oslabena a já využil příležitosti :)
Povedlo se mi udržet se na uzdě a krapet se kočírovat a zbytečně nechybovat.
1319b / 100%.

Stříbrná medaile Martin SKÁCEL
Marťas drží super sérii a ke své sbírce přidává ještě stříbrnou "placku". Teď už mu chybí do sbírky jen ty "horší" pozice :)
1172,5b / 88,89%.

Bronzová medaile Honza IVAN
Haness pěkně šlapal na paty a celý závod vážněji nechyboval. V konečném pořadí skončil jen o 7b za Martinem.
1165b / 88,32%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2012 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024