02. a 03. srpna 2013 - Třebíč - Taktická malorážka - Drill Kemp

Taktická malorážka - Drill Kemp

Na počátku srpna nás čekala novinka - DRILL KEMP TAKTICKÉ MALORÁŽKY.

Jednalo se o jakýsi volný víkend, kdy se počítalo s pátečním příjezdem, grilovačkou, potlachem a tréninkovou střelbou. Následně byla sobota určena samostatné střelbě z krátkých i dlouhých zbraní a také dvěma zábavným položkám - brannému závodu a střeleckým soubojům.

Taktická malorážka - Drill Kemp - startovní listina

Jak se ukázalo, tak se krásného počasí, vedra k padnutí a hlavně "drsné" fyzické zátěže nezaleklo pouze 8 střelců, což se díky vrcholící dovolenkové sezóně dalo čekat. Ostatně jsem i námahu avizoval dostatečně předem, takže si mnoho střelců dokázalo raději naplánovat dlouho odkládané víkendy u tchýně :D

Potěšilo mne, že zavítali i kluci z Armed.cz s celými svými rodinami, takže se střelnice hnedle zaplnila :)

Pátek se nesl v duchu relaxu a odpočinku a tak jsme si jej parádně užili.

Na střelnici jsme dojeli již kolem 16 hodiny odpolední a po konečných přípravách jsme u kávy očekávali pozdě přijíždějící. Jak nás přibývalo, tak jsme se přesunuli na střeliště, rozvěsili terze a jali se testovat naše schopnosti.

Asi nejvíce testovanou zbraní se stala má V-AR pana Vosátky, která je v ráži 9mmL doslova mačkací :) Ohlasy na střelbu byly příznivé. Jedná s eo velmi komfortní střelbu s jedním velkým nešvarem - strašně to žere munici:D

Kolem 19 hodiny jsme pomalu připravili stoly a osvětlení kolem našeho posezení a statní kluci z Prahééé (David, Honza a Honza) začali s přípravou masa na gril a s obloženého tácu pro nedočkavce :)

Tímto jim vřele děkuji za skvělý servis, péči o naše hladové krky a výbornou atmosféru, která se díky plným břichům vytvořila...

Po výborně prokláboseném večeru, který nám kluci z Armedu spestřili vloupáváním do svého vlastního auta se zabouchnutými klíči :), jsme se všichni uložili ke spánku.

Chrabří střelci TM zaujali pozice ležících figur na střeleckých podložkách, zakukleni do svých spacáků, rodinky rozbili stanový tábor na území střelnice.

Noc byla parádní a nic nerušilo náš spánek. Tedy krom pana JÓDLA, který spolehlivě nedal spát Davidu SLOUPOVI a neustále jej budil svým povzbuzujícím pochrupováním :)

Slunné ráno nás vytáhlo ze spacáků a po společné snídani jsme začali připravovat první položku Drill Kempu.

Branný závod:

Nápad uspořádat jakousi obdobu "Branného závodu dob minulých" přišel z dlouhé chvíle :) Jako vše zapeklité, co se snažím připravit střelcům, jsem s pár lidmi probral podrobnosti a disciplína začínala dostávat jasnou podobu...

Nicméně tu finální dostala až v den konání závodu.

Střelci byli rozděleni do dvoučlenných družstev a ta měla před sebou tři soutěžní kola závodu. Oba střelci vyráželi na trať společně při spuštění stopek a konečný čas se započítával toho střelce, který z družstva jako poslední doběhl do cíle.

Každý měl před sebou tři kola po zhruba 130m, tedy celkově naběhali kolem 400m na osobu. Dále se museli hned po startu protáhnout pod gymnastickou kozou, která stála na střelišti a byla jakousi vstupní a výstupní branou do další části závodu.

Po zhruba 5m následovala každého střelce podložka, kde musel v co nejrychlejším čase udělat pět poctivých kliků čelem ke střelnici. Kluci nezklamali a přijali výzvu zodpovědně a ani jeden z osmi soutěžících to neflákal.

Znaveni klikováním vybíhali soutěžící mimo střelnici směrem k židli stojící uprostřed "kruháče". Po jejím oběhnutí se vraceli na území střelnice a čekal je předposlední úkol kola.

Každý střelec měl svou židli s pěti kousky pingpongových míčků. Z nich pouze tři (dva byli náhradní v případě pádu na zem) měl doručit do asi 10m vzdálené nádoby. Fígl byl v tom, že pokud mu míček spadl z polévkové lžíce, na které míčky přenášeli, považoval se za ztracený a musel se vrátit pro náhradní míček. Tedy mohl se vrátit pouze dvakrát a na konci kola mělo být v nádobě šest míčků. Pokud střelci nedokázali naplnit nádobu tímto počtem, obdrželi za každý chybějící míček penalizaci 30 vteřin.

Následně vbíhali skrz výše uvedenou kozu na střeliště a skládali se do příslušné polohy pro střelbu.

V prvním kole je čekala střelba ze stoje s možností opory o zavěšený špagát. Střelci v každém kole stříleli na velké sklopky na 50m, ale i přesto dalo velkou snahu cíle zasáhnout. Střelci měli podobně jako v biatlonu v každém kole plnou sklopku, tedy pět cílů, a měli k dispozici 8 ran pro každé kolo. Tedy tři opravy. Pokud pokaždé nepadlo plných 10 cílů, obdržela dvojice opět 30 vteřinovou penalizaci za každý nezasažený cíl.

V druhém kole je čekala poloha stoj-klek bez opory, která byla jakýmsi odpočinkem jejich během znaveným nohám.

Třetí kolo již bylo bez střelby a po proběhnutí kozou se poslednímu střelci stopoval čas.

Jako první vybíhali na trať závodníci Vláďa VOJTEK a Lukáš CAHA, kteří se rozhodli jako první vyzkoušet tuto novou položku.

Dá se říci, že hned litovali, ale alespoň to měli rychle za sebou :) Pořádné vedro, které toho dne vládlo, ždímalo z každých střelců/běžců kapky potu a námaha byla zřejmá. Stačí se podívat do fotografií. Kluci pojali zábavu vážně a hnali, jako kdyby jim za zadkem koudel hořela :D Vysoké tempo si ale vyžádalo chyby při střelbě a tam kluci zaplatili největší daň :( Rozvážná přeprava míčků jim sice trestné vteřiny nepřidala ale nabrané manko neubrala :(

Jako další tým se na trati ukázala dvojice našich kamarádů ze sponzorské firmy Armed - Pavel ZENDULKA a Ivan NOVÁK, kteří zde měli silnou oporu v rodinách :)

Ti pojali soutěž sportovně a bylo vidět, že i s rozvahou. Vlažné tempo "na jistotu" jim nestrhalo úsměv ve tváři a tak se i střelba obešla bez zbytečných, nerozvážných chyb. Nicméně na nejlepší dvojici to nestačilo...

Třetím kolektivem na startovní čáře bylo naše duo "Los Bradros" z Prahééé, kdy se vedle sebe postavili na start David SLOUP a Honza JODL.

Předvedli dechberoucí výkon, kdy nám do paměti vryli pohled na jejich ladná těla, rytmicky se vlnící vzduchem. Navíc jejich excelentně zvládnuté přenášení míčků s grácií a finesou bylo lahodou pro naše oči :)

Posledním týmem byli Ondřej TUREK a Honza PURKRÁBEK. Ti nasadili dechberoucí tempo a dokonce zvládli pohlídat i emoce a tak se jejich střelba zapsala mezi nejlepší. Díky tomu jim patřilo s nejlepším časem i místo nejvyšší.

Střelecké souboje:

Samostatnou kapitolou našeho Drill Kempu byli i Střelecké souboje.

Jedná se o rozstřely, kdy dvojice střelců z polohy ve stoje za zbraní ulehá co nejrychleji na zem, má k dispozici tři rány a dva cíle. Jako první musí střelec zasáhnout sklopku na 25m a následně na 50m. Pokud mine poprvé, může si ránu opravit. Pokud ale mine dvakrát, kolo pro něj končí.

Díky malému počtu střelců se nám to hezky krátilo a střelci rychle spěli k výsledkům. Ze základního kola postoupili Honza JODL, Honza PURKRÁBEK, Vláďa VOJTEK a Lukáš CAHA.

Semifinále nabídlo zajímavý boj pražské dvojky, kdy Honza PURKRÁBEK smetl jmenovce JODLA hned prvními ranami. Vláďa VOJTEK podlehl Lukášovi a ten se tak dostal do boje o první místo.

Zajímavostí bylo, že Vláďa trhal opakovačky na kusy a to ukázal i v semifinále Honzovi JODLOVI, když jej porazil na hlavu a šel si tak otřít prach ze stupínku pro 3. místo.

Finálový rozstřel nám předložil Lukáše CAHU a Honzu PURKRÁBKA, kdy oba měli své ZKM 456 připravené k výstřelu a prsty se dychtivě chvěly, jen namačknout spoušť. Nakonec ze souboje vítězně vzešel Lukáš CAHA, který se tak stal historicky prvním vítězem Střeleckých soubojů Taktické malorážky.

Závěr a vyhodnocení:

První Drill Kemp byl velmi povedenou taškařicí, kde jsme se i přes malý počet účastníků mimořádně bavili a kdy jsme zkusili i něco jiného než klasický závod.

Budu doufat, že se nám podaří se sejít i na další rok a že se slezeme v početnějším kroužku přátel...

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp Taktická malorážka - Drill Kemp


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024