04. června 2011 - Třebíč - Taktická malorážka - 3. Ligový závod

Taktická malorážka - 3. Ligový závod

Jak bývá dobrým zvykem, tak sobotní předzávodní ráno bylo zalito slunečními hřejivými paprsky, na střelnici se v trávě leskla rosa a vedle kokrhal bažant.

Tentokráte bylo vše včas připraveno, a tak mohl začít 3. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY pro rok 2011.

Ani tento závod nebyl "nadupán" střeleckou účastí, ale za to se sešlo v rodinné pohodě osm stálých střelců a čtyři nováčci.

O jistou komplikaci se postaral Martin KOSOUR, kterému tímto přejeme brzké uzdravení a zotavení oka!
Situaci zachránil Radovan ŠEINER, který ač se dušoval, že soutěžit nebude, tak nakonec podlehl tíze situace a mému naléhání a zastoupil Martina. Tímto Radovanovi moc děkuji!

Finální startovní listina čítala tedy dvanáct střelců, v jejichž výbavě bylo 6 zbraní opakovacích, jeden samonabíjecí Ruger a hlavně (což je s podivem) 5 přesných terčovnic Haenel Suhl 150 a nebo SM-2.

Právě střelci těchto jednoranek prokazují jistou odvahu a hlavně dravost, se kterou se pouští do bojů s rychlejšími zbraněmi. Považuji za veliký úspěch Taktické malorážky, že dokážeme a máme co nabídnout i těmto střelcům a že soutěž není jen pro opakovací či samonabíjecí zbraně.

Prvně jsme začali soutěž, po tradičním úvodním proslovu, kompletním losováním variant na všechny položky. Tedy po celý závod jsme se již k tomu nemuseli vracet a "brzdit" průběh soutěže.

Nově také proběhlo na začátku závodu i skupinové foto, takže se můžeme pochlubit doopravdy kompletní střeleckou sestavou, která na závod dorazila. Děkuji tímto střelcům za vřelé úsměvy a vstřícnost a Karlu ŽALOUDKOVI za to, že si na focení skupinovky stoupl mezi stejně vysoké střelce :) .

Taktická malorážka - 3. Ligový závod - startovní listina

Na tento závod dorazili všichni střelci včas. Již před 8 hodinou byli všichni přítomni a prezentace a přejímka byla ukončena někdy po půl 9 ráno. Tedy závod mohl být zahájen s drobným předstihem.

Studená rána zazněla kolem 9:15 a poslední tácek byl zasažen v 10:37, tedy se nám povedlo, co nikdo nečekal. Je vidět, že se již systém dostal střelcům pod kůži a že vše odsýpá ještě ryhleji než se plánovalo - zvládli jsme 9 střeleckých položek za necelých 90 minut, což považuji za obrovský úspěch.

Klasickým "zbržděním" soutěže se opět ukázala zátěž, která je při současném principu střelby po dvojicích časově nevýhodná a proto se pracuje na zdvojnásobení kapacity této položky a věřím, že do budoucna se nám již povede zkrátit čas položky na polovinu.

Nicméně i přesto byl závod oficiálně ukončen vyhlášením cca v 11:30, tedy byl dostatek času i pro přespolní střelce si společně sednout, prodiskutovat soutěž a hlavně se občerstvit kávou nebo čajem a posilnit párky v rohlíku.

Studená rána + Rukojmí:

Studená rána a následně rukojmí - první položka závodu a také první položka určená dominanci přesných terčových zbraní.

Přesně tento fakt potvrdily sobotní výsledky, kdy na předních pozicích zazářily zbraně Suhl 150 a SM-2, které mezi sebe sevřely ZKM 456 Standy SVOBODY.

Nejlépe nastřílel položku Martin KUNDT, když splnil se 130 body.

Byl těsně následován Honzou IVANEM a Standou SVOBODOU se 110 body a nováčkem soutěže Zdeňkem VESELÝM. Tomu se se svou SM-2 a maximálním zvětšením 10x podařilo nastřílet 100b.

Komu moc položka nevyšla, byl další nováček Honza PURKRÁBEK, který si vzpomněl na svá léta v Japonsku a s upraveným mottem z Pokémonů: "Gotta KILL them all", nás přesvědčil, že on o rukojmí vyjednávat rozhodně nebude. Popravdě se ale sžívá se svou flintou a "zbytky" neotestované munice jeho Suhlce nesvědčily. A vzhledem k tomu, že zatím postrádáme záhonek s rajčaty, to nezapíchl a příště to zkusí s dokonalejší přípravou...

Trapy 10m a 25m:

Tato disciplína vystrčila svoje růžky a ukázala, že se jedná o jednu z nejdůležitějších položek závodu.

Střelba v takto nestabilních polohách je základem a mnoho střelců doplatilo, až zbytečně, na její podcenění.

Překvapivě a s přehledem tuto položku zvládl Karel ŽALOUDEK, který sice minule chyběl a první závod se mu nevyvedl, ale nyní předvedl krásných 170b.

V závěsu se 150b byl Honza FOKT, který po návratu k ZKM 456 jde se svými výkony opět jen nahoru a následován byl dvojicí Miloš JANČÍK a Standa SVOBODA (shodně po 140b).

Polohy:

Položka podobná Trapům, ale s větší důležitostí a nárokem na přesnost. Opět se jedná o položku designovanou primárně terčovnicím.

Zde zazářil svým výkonem Standa SVOBODA, který byl výjimkou potvrzující pravidlo předchozího tvrzení. Jeho zvládání poloh je úctyhodné a upřímně smekám - 117b.

Nad 100b se dostali hned tři další střelci - Martin KUNDT (109b), Miloš JANČÍK, bourající se svým Rugerem mýty o nepřesnosti této zbraně (104b) a Honza VRCHOTA (103b).

Velmi překvapil nováček soutěže Láďa PÍŠA, který nastřílel 96b!

Timer:

Myslím, že tvrzení toho, kdo říká, že Ruger stojí za starou bačkoru, by se mělo trošku poupravit.

Miloš JANČÍK ukázál nám všem, že pokud jde o rychlou reakci a přesnost zásahu 20mm cíle, tak je Ruger jedním z těch nejlepších nástrojů. Důkazem je jeho absolutní nástřel na Timeru - 90b.

Jako druzí v této položce se se svým nástřelem 60b umístili Karel ŽALOUDEK a Standa SVOBODA. Standa zřejmě rozmýšlel nad nesmrtelností chrousta, protože při prvním vyvolání jeho čísla ke střelbě, se místo výstřelu ozvalo prázdné lupnutí úderníku a hned vzápětí horečné ládování zásobníku do šachty. Velká škoda promarněné příležitosti...

Double:

I přesto, že Standovi SVOBODOVI odpadl stálý týmový kolega, tak improvizovaný tým s Milošem JANČÍKEM pro něj byl jasnou volbou.
Jejich spolupráce vyústila v plný nástřel 150 bodů.

Stejný, plný zisk získala i dvojice Jarda HROBAŘ a Karel ŽALOUDEK, která na sobě velmi pracuje a jejich výkony jdou dle výsledků strmě vzhůru.

Bohužel Double se nepovedl dvojici nováčků, kteří doplatili na své optiky. Maximální zvětšení 10x a 9x se ukázalo jako silně nevyhovující, a i když zasáhli cíle, tak bohužel ve většině případů to byly figury v těsné blízkosti cílů :( Věřím ale, že toto zaváhání jim náladu celého dne nesebralo!

Find me:

Další "jednorankářská" položka.

A jako z reklamy: "Haenel Suhl 150... důkaz místo slibů...", to vystihl Honza IVAN. Plný nástřel 105 bodů, když vypočítal jejich pozici a následně zasáhl všechny cíle.

Jako druhý nejlepší nástřel zde padlo 75 bodů nastřílených Honzou VRCHOTOU, který minul pouze poslední, nejmenší cíl.

Střelecké trio KUNDT, SVOBODA a překvapivě i nováček Láďa PÍŠA zahrálo na své nástroje sonet za 55 bodů a drželi tak pomyslnou třetí příčku položky.

Know your limit:

Tady se děly věci... a opět dominovaly jednoranky...

Všichni střelci po zkušenostech z minulých kol byli velmi obezřetní a drželi se zkrátka, ale i tak se to některým těžce nevyplatilo.

Nejvíce udržel nervy na uzdě Martin KUNDT, který získal 75b.

Dalších pár střelců jelo na jistotu a "spokojilo se" s 50 body - Honza IVAN, Karel ŽALOUDEK, Standa SVOBODA, Honza FOKT a nováček soutěže Honza PURKRÁBEK.

Jako třetí z položky se umístil další nový střelec - Radovan ŠEINER, který získal 30b.

Největším "hamounem" byl vyhlášen Jarda HROBAŘ, který chtěl "nahrabat" tak moc bodů, že mu pro jistotu ulétla střela už na největším 5ti bodovém cíli :)

Tácek:

Slunný den, lehký vánek, dobrá nálada... a jak jinak než Tácek...

Ač je to s podivem, tak opět dominovaly jednoranky. Začínám mít pocit, že fušujeme do řemesla mířenkářům, ale snad je to způsobeno pouze tím, že mnoho střelců opakovaček se až přehnaně snaží být opatrnými v konkurenčním boji s terčovnicemi, že se až "umířili".

Jako první s absolutním nástřelem 90b se umístil Honza IVAN, následován Martinem KUNDTEM, který ze své Suhlky vymáčkl 60b.

Následovala trojice ŽALOUDEK, VRCHOTA a Honza FOKT, kteří zasáhli 4 záslepky a získali tak 60b.

Zátěž:

A zde se opět bořily mýty a legendy po staletí rozšiřované nevěřícími...

Ač rychlostní položka na čas, ač cíle velikosti mexického tolaru a barvy kakaového zrna, tak byly opakovačky zahanbeny naším rychlostřelcem Honzou IVANEM.
Ten dokázal vytvořit rekord soutěže, když sestřelil všech 10 biatlonek za úctyhodný čas 1min 25sec! Získal tak plný bodový zisk 180b a výrazně si tak polepšil.

Další mýtus položil na záda Miloš JANČÍK, který se s časem vešel pod 1 minutu, ale zasáhl pouze 8 sklopek. Zisk 144 bodů.

Opatrněji střílející Karel ŽALOUDEK také sestřelil jen 8 biatlonek, ale získal 128 bodů (stejně jako Honza FOKT), které ho posunuly v průběžné tabulce hodnocení nahoru.

Jan PURKRÁBEK šel na tuto položku s klidem a doslova s rukama v kapse.
Den před závodem nestihl vybavit svou Suhl 150 držáčkem na náboje a tak celý závod lovil "kule" v kalhotách :) Dále nutno podotknout, že v této časové položce mu nepomohl ani jeho benchrestový puškohled Weaver 36x, kdy mu toto fixní zvětšení natruc nechtělo a nechtělo ukázat biatlonové cíle. Výsledkem bylo "přešvihnutí" časového limitu a diskvalifikace z položky.

Závěr a vyhodnocení:

Tento závod přinesl několik poznatků:

- ukázalo se že na špici se pohybuje cca 5-7 střelců, kteří si udržují své standardy a pohybují se + - kolem svých nástřelů

- "konec" tabulky, který má odstříleno více, prokazuje znatelný progress směrem nahoru (což je super)

- zdá se, že systém procent vychází dle předpokladů

- vůbec není jisté místo až do posledního závodu (vrchních 5 střelců Ligy je v rozdílu do 9%, což je paráda)

- ukazuje se, že i pokud střelec odepíše komplet jednu položku, druhou dost pokazí, ale všude jinde neztratí moc a v pár položkách exceluje, tak má šanci na medailové posty (viz výkon Honzy IVANA)

- ukazuje se, že velikosti terčů jsou odpovídající všem typům zbraní (Milošovo umístění v Lize na 5. pozici s Rugerem 10/22 je luxusní)

- prokázalo se, že soutěž eliminuje hardwarové nároky na výbavu, když na prvních pozicích je zastoupení zbraní od těžkých terčových speciálů, po opakovací terčovnice, či lehké opakovačky a "nejnepřesnější" Ruger

- během závodu nemá cenu házet flintu do žita a je důležité vydržet do konce, protože se to dá "dohnat" vždy

- výsledky závodů jsou odpovídající kvalitě střelců - slabší se zlepšují a silnější si vytvářejí sami své chyby, které ovlivňují jejich výkony (každý je po závodě sám našel a potvrdil)

- na závodech se ukazuje to, že výsledky jsou stabilní a tedy hodnocení položek i střelců odpovídající - nikdo "náhodně" nevyhrává a vše se dá logicky odvodit z výsledkové tabulky

- každý závod není zcela jiný, střelci se sice střídají, ale v rámci několika míst, ne v rozsahu celé tabulky

Velmi bych chtěl poděkovat novým střelcům, za jejich vstřícnost a ochotu pomoci. Dále bych nejen jim, ale i jiným střelcům chtěl poblahopřát k úspěšnému závodu a vyseknout obdiv, k jejich výkonům.

Doufám, že se všichni opět setkáme na dalším závodě a že "nováčci" i přes své nemedailové pozice nezanevřou na soutěž a rádi se mezi nás vrátí.

Po vyhlášení byly losovány sponzorské ceny.
Tímto děkuji našim sponzorům za podporu a věřím, že výherci budou s Vašimi cenami velmi spokojeni!

Udělené sponzorské dary:

Firma Bohemia Air Soft - 2x poukaz na slevu na nákup v hodnotě 10%

Firma Vaškent - poukaz na slevu na nákup v hodnotě 500Kč

Firma BEST PATRON.eu - 3x sleva na nákup zboží ze sortimentu VORTEX v hodnotě 20% a sleva na nákup zboží ze sortimentu VORTEX v hodnotě 10% pro všechny střelce

Firma Army Shop 008 - poukaz na slevu na nákup v hodnotě 5%

Zlatá medaile Honza IVAN
Honza opět dokazuje, že pokud střelec chce, tak i s jednorankou dokáže nemožné.
Neuvěřitelných 867,5b / 100%.

Stříbrná medaile Martin KUNDT
Martin těsně stíhal svého kolegu a i on pokořil mnoho opakovacích zbraní konkurence.
862b / 99,37%.

Bronzová medaile Karel ŽALOUDEK
Karel si promyslel střeleckou taktiku (neztratit v každé položce moc bodů) a ta "námaha" se vyplatila.
Díky rozvážné střelbě získal 837b / 96,78%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2011 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024