24. srpna 2013 - Třebíč - Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup

Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup

Tak a je to tady! Je tu historicky první sponzorský závod, 1. KERBEROS CUP TAKTICKÉ MALORÁŽKY.

Letos se mi podařilo získat sponzora, který se uvolil vzít seriál tří závodů pod svá křídla a nabídnout tak střelcům pár zajímavých cen, které je čekají, pokud se zúčastní všech jeho soutěží. Je to o to zajímavější, že se nebude jednat o klasické "první bere první", ale ceny budou mezi střelce rozlosovány na základě vzniklého žebříčku, tedy každý (i ten poslední) má dle počtu střelců naději, že bude vylosován.

Byť se na tomto závodě konalo i vyhlášení Ligy Taktické malorážky 2013, tak se jej zúčastnilo pouze 18 střelců, což je na jednu stranu smutné "zklamání", ale na druhou stranu je to zase naděje pro střelce, kteří to s Kerberos Cupem myslí vážně. Čím méně střelců se bude aktivně podílet na těchto závodech, tím větší pravděpodobnost výhry padne na ty, kteří vydrží.

Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup - startovní listina

Byť jsme díky vyhlášení posunuli start na 10 hodinu ranní, tak jsme vše stihli včas a v novém rekordu soutěže. Vše nám zabralo kolem necelých 4 hodin času a tedy jsme závod ukončili vyhlášením a předáním medailí po 2 hodině.

Považuji to za výborný příklad toho, jak dokážou střelci svou snahou a pílí přispět k velmi plynulému chodu soutěže, kdy i přes velký počet položek dokážeme při zachování stávající a vyšší bezpečnosti kmitat, jak veverky na drátku :)

Studená rána + Rukojmí:

Byť je již léto na ústupu, tak nám počasí na závod vyšlo parádně. Slunce hřálo a tedy se vystaveným zbraním dostávalo péče, které se jim v následujících chladných termínech dostávat nebude.

Ale i přestopotrápila Studená rána dost střelců, kteří pak těžko lovili body na Rukojmích.

Snad i proto se poprvé v historii závodu sešlo na první pozici hnedle šest střelců. Těm se podařilo shodně nastřílet celkem 105b.

Humornou situaci nám připravil Ondra TUREK, který se svou samonabíjecí AR-15 zásobil nebohého Mildu MRÁČKA horkými hilznami za krk. Takže se běhm položky ozývalo: "PRÁSK... AU! ... PRÁSK... AU!" Prostě sranda :)

Trapy 10m a 25m:

Na Trapech se vyšvihl, jako již klasicky, Karel ŽALOUDEK, který opět nastřílel plný počet bodů. Tedy 200. Nutno podotknout, že po jeho 15b "provaru" na Rukojmích tobyly body velmi žádané.

Druhou pozici brali shodně dva střelci z Moravy - Jirka SOZAŃSKI a Martin SKÁCEL. Oba dva minuli pouze jedenkrát a tedy se jim přičetlo hnedle 190b.

Překvapivě se na třetí pozici usídlil Kuba Hendrych, kterému to nějak sedlo a dokázal nastřílet 170b.

Ondra TUREK se nějak zamyslel a odložil zbraň po pouhých pěti výstřelech, neboť nepostřehl, že ostatní na rozdíl od něho střílí ran deset :) Martin SKÁCEL zase "práskl" ránu k sousedovi, čímž mu odmazal zásah středu a přičetl hezkou desítku :D

Za zmínku stojí i to, že po debatách o silně kontroverzní poloze Sed-Klek, kdy se střelec za flintu "smotá" jsme změnili její podmínky. Zbraň se již nesmí dotýkat v žádném svém bodě země a také střelcův loket musí být opřen maximálně o jeho tělo, nikoli o zem. Zakázány jsou i všelijaké podložky pod loket nebo pažbu u botky, které by více stabilizovaly zbraň při výstřelu.

Fast and Furious:

Naše formule jedna mezi položkami, Fast and Furious, byla přehlídkou opakovacích pušek. Paradoxně největší favorit Jarda PROCHÁZKA se svou Anschutz 1907Rep bral až druhou pozici (se 160b). Na pozici první se uhnízdila dvojice Milda MILICHOVSKÝ a Jirka SOZAŃSKI, kterému štěstí vyloženě přálo. Oba nastříleli shodně 175b.

Třetí pozici bral Třebíčský rodák Lukáš CAHA, který zapostal za Jardou pouze o pět bodů a tedy si vystřílel 155b.

Ondra TUREK nás nešetřil. Tedy spíše terče :) Se svou samonabíječkou vyprášil během minuty všechny zásobníky, co měl a ještě si ve stanoveném limitu stačil narovnat klobouk :D Nicméně i přes danou kulometnou palbu je zisk 45b spíše podprůměrný:(

Know your limit:

Když jsme soutěž stavěl, schválně jsem dal Know your limit po FaFu, neboť jsem se domníval, že se střelci rozpálení rychlopalbou nechají strhnout zbytkovým adrenalinem a budou více chybovat. A myslím, že se mi to povedlo :)

Již dlouho, letos vlastně ještě nikdo, nenastřílel plný počet. I nyní se třem střelcům podařilo se umístit na první pozici, kdy jim k tomu postačilo "pouze" 75b.

Byli to Martin SKÁCEL, David SLOUP a Vláďa VOJTEK. David se v popředí moc nevyskytuje, o to více mu to přeji. Pěkná práce a jen tak dále. Vláďovi se po posledním závodě, kdy mu flinta hapala po zásahu pražských diverzantů, zase podařilo najít ztracenou chuť do střelby a je vidět, že i s jednorankou dokáže být drsnou konkurencí.

Je super vidět, že jednorankáři neháží flintu k rajčatům a bojují zuby nehty o své místo na výsluní Taktické malorážky.

Find me:

V naší soutěži není snad nikdo, kdo by si neužil této položky. Disciplína, která staví praktickou část využívání osnovy a poctivé počítání proti "kvalifikovanému odhadu" několika inženýrů, kteří dokázali od oka nastřílet vše na plné počty.

V tomto závodě se na prvních místech umístila jedna z "papírově" nejméně přesných zbraní - CZ 452 Style Martina SKÁCELA, jejíž tenká hlaveň by neměla být rovna těžkým terčovnicím. Nicméně kde zbraň pokulhává, tak tam to Martin dohání pílí, pevnou rukou a tvrdým tréninkem. Takže plných 105b.

Na děleném prvním místě se se shodným počtem bodů drželi i Martin KUNDT a Tomáš HLAVÁČEK, kteří se svými Suhl 150 vychutnali každou ránu a velmi přesně je zasadili na daná místa.

Druhé, taktéž dělené místo, patřilo Vláďovi VOJTKOVI a Martinu SMEJKALOVI, kteří si tak přišli na 85b.

Timer:

Tady nás pobavil Jarda PROCHÁZKA, který si místo přípravy v leže na položku, začal omotávat provaz kolem ruky, že dá danou disciplínu ze stoje :) Po chvilce cukání, jsme mu přeci jen řekli, která položka se střílí a on svou polohu upravil :)

Vzhledem k tomu, že danou položku na plný počet nastřílelo hned šestero střelců, bude lepší popsat spíše ty střelce na "druhé straně" :)

Velkým překvapením byl "propadák" Mildy MILICHOVSKÉHO, který řešil erupce na Slunci a zřejmě z roztržitosti napáchal více škody, než užitku.

Další nulový zisk získal "golfista" Honza PURKRÁBEK, jemuž se zřejmě zželelo agresorů a raději bez řeší odstřelil rukojmí.

Poslední nulou "zaperlil" Ondřej TUREK, jehož samonabíjecí Smith and Wesson taktéž nebral v potaz přesnost zásahu. Tedy tři nuly a tři smutní střelci.

Polohy:

Ani u Poloh nebylo o zmatky nouze:)

Nejprve se nám nedočkavý Jarda PROCHÁZKA nemohl zamotat do provazu a následně se nám v každé poloze zamotali střelci a "pomáhali" jiným, než sobě :)

V Kleku Pomohl Vláďa VOJTEK Ondrovi TURKOVI a taktéž David SLOUP vylepšil skóre Pavlu PALÁTOVI.

Načež Milda MILICHOVSKÝ dostal křeč a tu následně (smíchy) dostali i ostatní střelci :)

Završil to při Lehu Vláďa VOJTEK, který si zapomněl dát terč :) a Ondřej TUREK, který si konečně nastřelil zbraň :) Přestal chytat zásahy na střed osnovy, ale raději si opravil na strhávání spouště, tedy celkem zajímavě odmačkával se záměrnou mimo terč :)

Nejlépe vyšel z Poloh Milda MILICHOVSKÝ se 138b, který tak alespoň částečně umazal ztrátu z Timeru.

Double:

Na Double prokázaly totální sehranost, přesnost a zkušenost pouze dvě dvojice střelců.

Vysočinské duo PROCHÁZKA - CAHA, kteří byli na stupínku "štěstí" shodně s dvojicí pražanů SLOUP - PURKRÁBEK. Všichni plné skóre 150b.

Za zmínku stojí výkon Davida, který se dostává do formy a který by příští rok mohl významně zasáhnout do výsledků Ligy 2014.

Tácek:

Kdyby se ty Tácky alespoň nemusely tak obtížně připravovat :) Ale i přesto je to parádní položka, která je velkým zpestřením celé soutěže... pokud nefouká :)

Jarda PROCHÁZKA drbal, drbal a málem prodrbal polovinu položky, protože jej nevyvedlo z míry ani to, že jedna runda střílela a jeho místo zelo prázdnotou :)

Zde se opět nejlépe úkolu zhostil David SLOUP a následně i Milda MILICHOVSKÝ, kdy oba získali plných 120b.

Naopak se vůbec nedařilo Péťovi KREJČIŘÍKOVI, jemuž se Tácek mrskal ve větru, jak kapr na suchu. Tedy nula bodů pro tohoto skoro Zlínského střelce.

Zátěž:

V zátěži opět exceloval Karel ŽALOUDEK. Jeho stabilní výkony, které podává, jsou úctyhodné a tak mu právem patří meta nejvyšší - plných 210b za 10 zásahů v čase 1:07.

Dělené druhé místo patřilo třem střelcům - Mildovi MILICHOVSKÉMU (9 SKLOPEK V ČASE 0:57), Martinu SKÁCELOVI (9/1:20) a Mildovi MRÁČKOVI, který drží krok s "mlaďochy" a spoustě z nich dokáže vyklepat kožich. S jeho ZKM 456 vystřílel 9 sklopek v čase 1:29. Kluci tak získali 189b.

Závěr a vyhodnocení:

Tento závod byl vůbec prvním sponzorským závodem Taktické malorážky vůbec!

Díky naší spolupráci a hlavně velkorysosti firmy Kerberos Tactical se nám podařilo uspořádat seriál třech závodů, který si vzali pod patronaci právě kluci z Kerberosu! Jsem moc rád, že jsem měl tu možnost a příležitost nabídnout i v mimoligových závodech zábavu pro střelce Taktické malorážky a že budou (alespoň někteří šťastlivci) za svoje výkony odměněni.

Zlatá medaile Martin SKÁCEL
Marťasovi nestačilo krásné místo v Lize a i tady se dere do popředí...
Nezbývá, než držet pěsti...
1165b / 100%.

Stříbrná medaile Jiří SOZAŃSKI
Jirka si v Lize těch medailí moc neužil a tady jej příjemně překvapila.
Nicméně parádní a zasloužená druhá pozice!
1145b / 98,28%.

Bronzová medaile Karel ŽALOUDEK
Také Karel celou sezónu spíše podřimoval a najednou takový záběr na konci roku! Ještě, že už nestřílím, bych asi zaplakal :)
1103b / 94,68%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Kerberos Cupu 2013 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup Taktická malorážka - 1. Kerberos Cup


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024