23. července 2011 - Třebíč - Taktická malorážka - 5. Ligový závod

Taktická malorážka - 5. Ligový závod

Tak až s týdenním zpožděním jsem se dostal k tomu, abych napsal report z posledního závodu.

Bohužel služební povinnosti mne tak zaměstnaly, že nebylo zbytí, myšlenek a ani chuti napsat nějaký smysluplný text a tedy snad nyní to bude lepší :)


Opět sobota a opět krásné ráno a celý den...
Pomalu to začíná vypadat, že nás někdo má rád a v období dešťů nám připravil jednodenní okénko plné slunce a tepla.

V sobotu 23.07.2011 se uskutečnil již 5. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY a celoroční Liga se tak přehoupla do své druhé poloviny.

Tento závod navštívil rekordní počet střelců - sjelo se 19 střelců a to i přesto, že některé stálice nedorazily. Můžeme tak doufat, že nebýt dovolených a služebních povinností, tak bychom zcela jistě přesáhli tolik magickou hranici 20ti střelců.

Ale již tak, jsem velmi vděčen střelcům za jejich důvěru, ochotu a chuť spolupracovat na projektu Taktické malorážky, která právě díky nim láme již první rok všechny rekordy a hranice, které se jinde podařilo zlomit až po několika letech existence.

Věřím, že i nadále budeme v tomto tempu pokračovat a doslova si "vymazlíme" TM k dokonalosti a přiblížíme ji našim představám o zábavné střelbě, která nás dokáže něco naučit a někam nás posunout.

Taktická malorážka - 5. Ligový závod - startovní listina

I tento závod dorazili všichni střelci včas a tak se první výstřely rozezněly Poušovem již těsně po 9 hodině ranní.

Výměna směn a střídání střelců na stavech probíhala bez zaváhání a bylo vidět, že si střelci trošku hektickou činnost osvojili, respektují ji a hlavně, že to jde i při zachování vysokých bezpečnostních opatření.

Díky zkrácení času mezi položkami na jednu minutu, disciplinovanosti střelců a rychlosti pořadatelů :) jsme dostříleli poslední výstřely na BlackJack ve 12:15 a celkový závod jsme položkou Zátěž ukončili těsně před 13 hodinou odpolední.

Tedy opět jsme překonali rychlostní rekord TM, když jsme odstříleli 10 položek při 19ti střelcích v čase něco málo kolem 4 hodin.

Studená rána + Rukojmí:

První položka na zahřátí a na "probrání" z ranní letargie a já osobně jsem si z ní odnesl jedno velké ponaučení - "Není dobré před závodem vyndávat železo z pažby a mít představu o tom, že i po dotažení na shodný moment, to bude střílet stejně."
Takže má Studená rána se odporoučela asi 6x6cm mimo agresora a mohu mluvit jen o velkém štěstí, že šla i mimo rukojmí.

Naopak komu tato položka vyšla nejlépe (120b), tak bylo kvarteto střelců Honza IVAN, Standa SVOBODA a překvapivě i "nováčci" soutěže (stříleli svůj druhý závod) Ján TRENČANSKÝ a Vláďa VOJTEK.

Velkým překvapením byl doopravdy velký Jarda PROCHÁZKA, který na svém prvním závodě se svou ZKM 456 (v jehož rukách vypadala jako párátko) natřílel 115b.

Pozadu nezůstal ani Láďa PÍŠA, který odcházel do Trapů se 110b.

Trapy 10m a 25m:

Trapy - položka, díky které spílám pořadatelům, neboť s mojí 7,5kg puškou je stoj doslova utrpením a optika s paralaxou od 41m tomu nepřidá na oblibě. Proto také výsledek pouhých 100b.

Vynikající střelecké schopnosti naopak prokázal opět Honza IVAN, který odešel z této položky se 170b, kdy v poloze ve stoji nastřílel absolutní nástřel.

Hned v závěsu za ním byl o špachtli horší Honza FOKT se 160b a dvojice Standa SVOBODA a Honza VRCHOTA s celkovými 150b.

Polohy:

V této položce je velmi vidět progress některých střelců.
Pár jedinců, kteří začínali s nastřílenými hodnotami, jak do mariáše, na sobě velmi zapracovalo a nyní je jejich snaha znát.

V tomto závodě se hned polovina střelců dostala přes hranici 100b a nabírala tak cenné body.

Nejlepší výsledek nastřílel Martin KUNDT se svou Suhl 150, který tak dokázal, že i jednoranná terčovnice v úpravě pro Tm dokáže v tak krátkém čase a v takto nestabilní poloze nastřílet excelentní výsledky. Celkem tedy 119b.

Zajímavostí je, že na druhém místě v Polohách se ocitl se svou lehkou CZ 452 Style i Martin SKÁCEL, který nastřílel 114b a poskočil do čtveřice jednoranných zbraní, která této položce dominovala.

Pomyslné třetí, čtvrté a páté místo "braly" jednoranné terčovnice střelců Jána TRENČANSKÉHO (A1407 se ziskem 110b), Honzy IVANA (Suhl 150 se ziskem 105b) a Vládi VOJTKA (Suhl 150 a zisk 104b).

Prvními opakovačkami zde pak byla dvojice se špuntovkami CZ 455 Thumbhole Honza VRCHOTA (104b) a Jarda HROBAŘ (103b).

Timer:

Timer se ukazuje jako další položka s dominancí jednoranek.

Honza IVAN a Martin KUNDT opět ukázali své kvality a správně zasáhli všechny své cíle a odnesli si tak rovných 90b.

Střelci, kteří mírně zaváhali a kteří získali "pouhých" 75b bylo trio nováčků Jarda PROCHÁZKA, Vláďa VOJTEK a poprvé vystrčil růžky i Pepa SÝKORA se svou ZKM 456.
Shodných 75b se povedlo střelit i mě s A1907R a tak jsem uzavíral tuto "špici" na Timeru.

Double:

Kamenem úrazu pro dosavadní vítěze se stal Double.

Naopak výrazný kopanec do p...ředu získaly pouze dvě dvojice střelců.

Nováčci Honza PURKRÁBEK a Milan MAŠAT zazářili a díky své souhře získali 150b.

Se shodným, maximálním, nástřelem jsme jim dýchali na paty já s týmovým kolegou Milošem JANČÍKEM, kdy i přes těsné odpálení poslední rány skoro na ukončovací hvizd, jsme zasáhli všechny cíle.

Pro pár jedinců bylo velkým překvapením zjištění, že neměli plný počet. Nutno podotknout, že hlavní rozhodčí Aleš MAŠTERA ukázal, že má opět pravdu a názorně jim vysvětlil že sice krásně zasáhli cíle, ale bohužel ve zcela jiných koordinátech terče :)

Takže pro příští závod umístíme na zeď vedle správcova kutlochu polstrovanou destičku, neboť mnozí střelci, zřejmě v radosti z nově zjištěných faktů, se nám pak snažili čelem probourat ven.

Find me:

Tak tady jsem si dal záležet.
Po minulém debaklu, kdy jsem si zakreslil všechny cíle ve špatné soustavě jsem is řekl, že si na to musím dát pozor.
A také že dal - překresloval jsem pouze první dva cíle :) , ale i přesto vše zvládl v časovém limitu.
Díky systému, pak bylo již jednoduché přesně zaměřit dle nákresu a výsledek plných 105b hovoří za vše.

Stejného výsledku dosáhl i Miloš JANČÍK a Jarda HROBAŘ, který díky své píli a snaze se zlepšit se kupodivu doopravdy zlepšuje a ze své "jistící" pozice na chvostu výsledkových tabulek již začíná "otravovat" na středních pozicích :) .

S výslednými 85b se umístila trojice Láďa PÍŠA, Milan MAŠAT a Jarda PROCHÁZKA.

Know your limit:

Tak bohužel tato položka mne prvně vytrestala.
Před závodem jsem si říkal, že půjdu na jistotu, že 50b stačí... ale po tom, co mi šly první 4 rány do čistých centrů, zahlodala blbost a já šel i na vyšší kolečko za 25b.
A bohužel těsně před odmáčknutím, jsem si řekl ne, ale dráty byly dlouhý a prst rychlý a lup, utrhl jsem ránu... no a pochvalný hvizdot a potlesk za mými zády mi oznámil, že krásná kalibrová vnitřní teč je na světě a jedna velká 0b na výsledkovce.

Plných 105b nastříleli pouze dva střelci.

Obrovským překvapením byl Jarda PROCHÁZKA, který se se svou ZKM 456 doslova procentroval k bodovému zisku. Nenechal nikoho na pochybách, že i ZKM 456 umí a že se neztratí.

Druhým excelentním střelcem této položky byl Luděk BARÁK, již druhý to střelec ze sousedního Slovenska, který se svou A1907R taktéž nezaváhal a získal plných 105b.

Mnoho střelců "jelo" na jistotu a udrželo si o mnoho neztrátových 50b.

BlackJack:

Jen o jednoho střelce zvítězila varianta volitelné položky BlackJack.
Tuto položku si najednou oblíbilo vícero střelců a jak se začíná ukazovat je to lehká volba na jistotu, protože přesně 13 střelců nezaváhalo a splnilo na plných 90b.

Dva střelci se spokojili s alespoň nějakými body a zbytečně neriskovali penalizaci, ale naopak 4 střelci se doslova přepočítali a nebo nedopočítali a odešli z položky s 0b.

Zátěž:

Komplexní předvedení všech střeleckých dovedností - rychlosti, agility a přesnosti... to je naše zátěž.

Položka, která je časově náročná, ale u které se pracuje na tom, aby se dala střílet ve dvojnásobném počtu střelců a tedy doufáme, že se její čas zkrátí a nebude tolik natahovat celkovou délku závodu.

Dosavadní rekord Honzy IVANA (s jednorannou Suhl 150 - 10 terčů a čas 1:25) zůstal nepřekonán.

Nejvyššího výsledku 144b dosáhli střelci Honza IVAN (9 cílů a čas 1:46), Miloš JANČÍK (8 cílů za 1:09), Honza FOKT (8 cílů za 1:39) a Honza VRCHOTA, který zasáhl 8 sklopek v čase 1:31.

Já měl radost, že jsem zasáhl 8 sklopek v čase 1:30, ale taktně jsem byl upozorněn a následně i penalizován 30 vteřinami navíc za přebití a přeskočení jedné rány.
Holt když je blbá hlava, tak se střílí taky blbě :)

Závěr a vyhodnocení:

Závěrem závodu jsme si trošku zadělali na infarkt, když při zapisování výsledků se u Honzy IVANA objevila cifra těsně nad 1000b.
"Naštěstí" se pak Honza přišel sám udat, že nyní vyjímečně neměl taktickou vestu a že si přišel říci o odečtení 35b.

Dalším kdo přišel pro úpravu výsledků byl Martin KUNDT, kterému se tímto chci omluvit za nechtěnou chybu a neúmyslné chybné nadatlování bodů za položku.

Martin sám si ale poté nadával, že vůbec došel, protože změna mu nepřinesla lepší umístění a ba naopak jej stála nervy, protože se ukázalo, že skončil o pouhé 2 body za prvním Honzou IVANEM.

Mohli bychom sem zařadit i jinde vyhlášenou kategorii "Kdyby", ale to by bylo nadlouho.
Každý střelec měl své kdyby, které mohlo rozhodnout a vybírat jen některé mi nepřijde vůči ostatním fér a důstojné.

Shrňme to tedy tak, že kdyby se nedělaly chyby, tak jsme všichni první a nejlepší :) Za zmínku stojí situace kolem vest a hejkalů.
S povděkem beru to, že střelci začali hrát naši hru a berou toto zpestření jako něco, co jim nezaručí jisté body, ale spíše toho využívají jako účelně omezujícího handicapu, jehož zvládnutí je může někam posunout.

Právě na tomto závodě se ukázalo, že dva střelci, kteří oproti normálu sundali vestu a hejkala, Honza IVAN a Jarda HROBAŘ, tak nastříleli daleko více bodů, než právě s onou taktickou výbavou.

Je tedy na zamyšlenou, do jaké míry je bodové ohodnocení za vesty a hejkaly plusem a nebo zda se nevyplatí raději střílet závod bez výbavy.

Pak ale stejně musíme vyseknout poklonu všem střelcům, kteří i přes využívání této výbavy dosahují na vrchní či medailové pozice.

Po vyhlášení byly losovány sponzorské ceny.
Tímto děkuji našim sponzorům za podporu a věřím, že výherci budou s Vašimi cenami velmi spokojeni!

Udělené sponzorské dary:

Firma Bohemia Air Soft - 2x poukaz na slevu na nákup v hodnotě 10%

Firma BEST PATRON.eu - 3x sleva na nákup zboží ze sortimentu VORTEX v hodnotě 20% a sleva na nákup zboží ze sortimentu VORTEX v hodnotě 10% pro všechny střelce

Firma Army Shop 008 - poukaz na slevu na nákup v hodnotě 5%

Zlatá medaile Honza IVAN
Na Honzovi se projevuje jeho dravost a snaha nedat "klikám" nic zadarmo, která je v jeho případě korunována úspěchem.
Nový rekord závodu 969b / 100%.

Stříbrná medaile Martin KUNDT
Oproti Honzovi je Martin suhlkařský "flegmouš", kterého nic nerozhodí a který nikde moc neztrácí.
967b / 99,79%.

Bronzová medaile Miloslav JANČÍK
Miloš se vymyká. Jak kontrole tak bajkám o nepřesnosti Rugeru a stává se žhavým kandidátem na Ligové kovy.
Díky excelentní střelbě získal 874b / 90,20%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2011 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024