10. září 2011 - Třebíč - Taktická malorážka - 7. Ligový závod

Taktická malorážka - 7. Ligový závod

Dne 10. září se uskutečnil na poušovské střelnici již 7. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY.

Pro mne jako pořadatele nezačalo ráno nijak přívětivě - díky pracovním restům jsem závod připravoval do brzkých ranních hodin a jak jsem zjistil, tak 3 hodiny spánku nejsou moc :) Právě díky tomu bych se chtěl i střelcům omluvit, za ze začátku nakyslý "ksicht" a rozmrzelou náladu :( Tedy snad odpustí.

Díky posunutí termínu závodu o týden se nás sešlo na startovním poli "pouze" 13 střelců. Píši "pouze", protože za první rok závodů si soutěž získala své zájemce a jejich řady se dále rozrůstají a počet třinácti střelců je nyní taková "klasika". A přitom za tento počet bychom minulý rok při zcela prvním závodě byli velmi vděční!

Taktická malorážka - 7. Ligový závod - startovní listina

Na závodě si své "poprvé" odbyli hned další dva střelci - František RŮŽIČKA a Pavel PALÁT. František dorazil se samonabíjecím Rugerem 10/22 VLEH a Pavel se vyzbrojil svou ZKM 452 v custom pažbě.

Zbytek startovního pole byl složen z již "ostřílených ostrých hochů", jejichž tváře vídáme na závodech častěji. I když popravdě by někteří mohli jezdit méně často, aby cenné kovy zbyly i na jiné :)

Registrace proběhla bez problému a proto se mohlo jít již těsně před 9 hodinou ranní na věc.

Studená rána + Rukojmí:

První položka se překvapivě nejlépe povedla dvojici pražských střelců Milanovi MAŠATOVI (115b) a Janu PURKRÁBKOVI (110b), kteří naskočili do rozjetého vlaku ligových závodů někdy kolem poloviny celé ligy.

Přestříleli i dvojici chlupáčků Martina KUNDTA a Vláďu VOJTKA, kteří ve svých hejkalech nastříleli 105b.

Velmi překvapil Pavel PALÁT, který se svou optikou s 9x zoomem nastřílel 55b, které se občas "poštěstí" nenastřílet i ostříleným střelcům.

Trapy 10m a 25m:

V Trapech se opět ukázalo kdo má natrénováno a kdo nikoli.

Hned 160b dosáhla trojice střelců - Martin SKÁCEL, Martin KUNDT a Radovan ŠEINER, který v Trapech na 10m nastřílel dokonce plný nástřel!

Překvapil i František RŮŽIČKA, který na prvním závodě zasáhl na 25m Trapy na 90b.

S celkovými 140b z položky dále postupovali Martin KOSOUR a Honza VRCHOTA.

O zábavu se postaral Vláďa VOJTEK, který vyšel z klubovny s párkem v ruce a zjistil, že má stát na startovní čáře a pálit do Trapů :) Neváhal, zahodil párek (který v zápětí po položce s blaženým úsměvem dojedl) a se svou jednorannou terčovnicí Suhl 150 vypálil 10 soutěžních ran v čase kolem 1 minuty. Sice jen za 40b, ale stále více, než poté v celém časovém limitu v sedu/kleku :)

Know your limit:

S touto položkou mám morální dilema.

Již se mi stalo, že první 3 zásahy byly absolutní centry, které vymazaly středová čísla z povrchu papíru, ale čtvrtá rána na 25b kolečko mne pohřbila mezi ostatní "nuly".

I nyní jsem zasahoval krásné středy a moc jsem váhal, zda vypálit tu osudnou a nebo naopak ostudnou ránu. Nakonec jsem zavřel oči odmáčkl a lup, byl tam zase centr :)

A začalo to znovu: "Co kdyby, ještě jednu, malinkou, poslední,..."

Naštěstí Honzovo: "5, 4, 3, ..." mne vrátilo na zem a rychle jsem "zapudil" to pokušení...

Stejně se mnou nastřílela na 75b hned další čtveřice střelců. Další pětice šla na jistotu 50b a zbylí dva střelci se "spokojili" s nulou :)

Jedním z nich byl Honza VRCHOTA, který nadráždil svou "kinder-gun" CZ 455 Thumbhole tak moc, že mu holka zahla za roh :)

Druhým byl Lukáš CAHA, nováček z posledního závodu, který se již do závodu materiálně vybavil svou ZKM 456, ale možná ze samého štěstí a radosti si jednou ranou zmařil nároky na body.

Find me:

Osobně používám v této položce systému, že si nejdříve určím polohu všech cílů a poté ve zbývajícím čase jen koukám na šablonu s hodnotami a odměřuji osnovou. Pravda, poněkud krkolomná a zdlouhavá cesta, ale dle mého soudu funkční a pro mne nejpřesnější.

Nevím, jakou haluz používá Jarda HROBAŘ, ale oběma se nám povedlo nastřílet položku na plný počet a získali jsme tak 105b, které nám výrazně pomohly v pozici na výsledkové tabulce.

Naopak kdo "konečně" škobrtl byl Martin KUNDT, kterému se povedlo střelit pouze za 60b a tedy dát šanci ostatním jej dohnat.

Opět překvapil Martin SKÁCEL, který ze své "plastové čízy" ždíme maximum a který přesně zasáhl cíle za 85b.

Timer:

Malé škobrtnutí - velká bodová ztráta... Střelit, či nestřelit, to je oč tu běží...

Zde je často střelec v časové tísni nucen volit, zda je lepší riskovat a nejistě vystřelit a nebo se raději na ránu "vykašlat".

Nutno podotknout, že většina střelců vždy v limitu vypálila a ta druhá menšina zas naprázdno cvakla, protože na povel "Nabíjet" zaspali a nebo jim přišlo divné prostě nabíjet :)

Nejlépe se již tradičně vedlo Martinu KUNDTOVI, který nastřílel plný počet bodů.

Stejně tak si vedl i Vláďa VOJTEK a překvapivě i Jarda HROBAŘ, který závod od závodu kráčí mílovými kroky a stále více a více se zlepšuje. Doufejme, že další rok, mu paní žena krapet přistřihne tipec a že se nám jej podaří zastavit včas :)

S druhým největším nástřelem, 75b se vyrojilo celé hejno střelců - já, Martin SKÁCEL, Honza PURKRÁBEK a překvapivě i duo nováčků Pavel PALÁT a František RŮŽIČKA.

Polohy:

Tak tady byli všichni střelci krásně "proplesknuti" novým střelcem Pavlem PALÁTEM, který se svou ZKM 452 ve své vlastní úpravě ukázal všem záda. Nastřílel krásných 121b.

Dalším, kdo všechny vyškolil a ukázal tak výhody lehké, doslova "neterčové" zbraně, byl Martin SKÁCEL, který se svou CZ 452 Style získal 115b a pomyslné stříbro položky.

"Vítěznou" trojici disciplíny jsem uzavíral já se svou téměř 7,5kg těžkou terčovnicí Anschutz, která je sice přesná, ale ve stoji nic neodpustí a nedá nic zadarmo. Ještě, že mám ruce jako opice a zvykl sem si na tu váhu :)

Double:

Týmová položka s důrazem na spolupráci, komunikativnost a taktiku v týmu a v neposlední řadě přesnou střelbu...

Snad jen právě proto dosáhly maxima bodů jen dva týmy a "lichý" střelec Martin KOSOUR, který dal šanci na opravu jednomu střelci.

Vítězné týmy byly Martin KUNDT - Martin SKÁCEL a já s Vláďou VOJTKEM. Tedy všichni čtyři jsme získali 150b.

Druhou týmovou příčku obsadili Honza PURKRÁBEK a Milan MAŠAT se 137,5b a třetí Honza VRCHOTA a Jarda HROBAŘ. Oba týmy překvapily, neboť v této disciplíně nepatřily k nejsilnějším favoritům.

Tácek:

Já nevím zda mi to dělají naschvál z poťouchlé radosti a představy, jak po nocích sedím a motám Tácky...

Za tohoto krásného počasí byl opět zvolen "pivní podšálek" a málokdo si uvědomoval, že nefouká tak moc, aby se vůbec roztočil :)

Jako jediný proto nastřílel na plný počet Martin KUNDT - 90b. Krásných 75b získala dvojice, která překvapila - Milan MAŠAT a Radovan ŠEINER, kteří minuli pouze jednu záslepku.

Zbytek startovního pole si rozdělil bodové zisky dle zásluh, ale nenašel se nikdo, kdo by netrefil alespoň jednu záslepku.

Zátěž:

Tak konečně jsem někde zabodoval :) Povedlo se dát vyniknout opakovací Anče a doma bylo 162b za 9 sklopek v čase 1:17.

V zátěži se oproti prvním závodům mnoho střelců zlepšilo. Kde jsou ty časy, kdy se většina ze startovní tabulky pohybovala kolem 2:30 a více.

Krásně je to vidět opět na Jardovi HROBAŘOVI, který na svých prvních závodech málem nestihl limit a nyní nastřílel 8 sklopek v čase 1:31 za 144b!

Stejný bodový zisk získali i Martin KUNDT (9 sklopek za 1:51 s jednorannou Suhl 150) a Honza VRCHOTA za 8 sklopek v čase 1:21.

Zbytek startovního pole se viditelně zlepšuje a je nutné se na další rok zamyslet nad nějakou inovací položky - a ta už je v "merku" :)

Závěr a vyhodnocení:

I když posunutý závod, i tak výborná účast a dle mého soudu je vidět, že si soutěž našla své místo a je zájem ze strany Vás, střelců.

Je pro mne potěšením a poctou sledovat, jak se někteří viditelně zlepšují závod od závodu a že píle, snaha a investice střelců nebyly vynaloženy zbytečně a že se v bazarech neobjevují inzeráty typu: "Prodám komplet na Taktickou malorážku" :)

Prvně zde byla pokořena hranice 1000b, kterou Martin KUNDT překonal o celých 23b, takže touto cestou mu blahopřeji!

Zároveň je vidět jak obrovský kus práce na sobě střelci vykonali.

Od počátku soutěže kdy vítěz měl kolem 600b až po současnost kdy se při stejných pravidlech dostávají TOPoví střelci na hranici k 1000b. Děkuji Vám za vstřícnost a za Váš přístup k soutěži!

Zlatá medaile Martin KUNDT
Marťas neví, kdy už toho bylo dost a stále pokračuje ve své spanilé jízdě :)
GRATULACE K PROLOMENÍ 1000b HRANICE!
1023b / 100%.

Stříbrná medaile Martin ŠLAICHRT
Jsem velmi rád, že jsem našel konečně soutěž, která mne donutí na sobě pracovat a zlepšovat se.
945b / 92,38%.

Bronzová medaile Martin SKÁCEL
A trio Martinů uzavírá střelec, který kvůli TM začal střílet a který snad vidí, jak moc dobrý krok to byl.
906b / 88,56%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2011 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt, děkuji za další fotky i MiZimu / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024