21. července 2012 - Třebíč - Taktická malorážka - 4. Ligový závod

Taktická malorážka - 4. Ligový závod

Tak a je to za námi!

Téměř dvouměsíční vynucená pauza v našem nabitém programu Ligových závodů, která byla pro mnohé z nás nekonečná, je za námi a zároveň je zde i report z dlouho očekávaného 4. LIGOVÉHO ZÁVODU TAKTICKÉ MALORÁŽKY, který se odehrál 21. července na naší malé střelnici v Poušově.

Třebaže je období dovolených v plném proudu, tak se na startovním poli sešlo hned 20 soutěžících. Střelců mohlo být více, ale dovolené, choroby v rodině, pracovní nasazení a i zdravotní indispozice některých střelců si vybraly svou daň. Nicméně i tak byla velmi hojná účast a věřím, že na dalším závodě nás bude ještě více.

Taktická malorážka - 4. Ligový závod - startovní listina

Tento závod jsme pojali jako takovou malou stmelovací / grilovací / tlachací akci a musím říci, že stejně jako minulý rok, to byla paráda.

Dojet na střelnici bylo možno i v pátek před závodem a po společné přípravě (velmi tak děkuji všem zúčastněným střelcům za jejich perfektní pomoc) jsme si dali malý trénink. To se pro některé střelce ukázalo jako velké plus, které se projevilo i na výsledcích druhý den.

Dále bylo na programu společné grilování, které by bylo bezchybné, jenom pokud by Martínek nakoupil to správné maso a ne protitankový zátaras ze zvířete z doby Marie Terezie. Takže zatímco jsem si celý večer vesele žužlal flákotu a přežíval jen na pečených bramborách a paprice, tak si ostatní vesele užívali svých kotletek, slaninek a kýtiček :) Holt příště budeme chytřejší a dovezeme "liberáky" :)

"Noclehárnu" jsme si každý zařídili po svém.

Někdo se štábní kulturou na polním lůžku a někdo na střeleckých podložkách či karimatce.

Nejvíce chtěl vyzrát nad pohodlím Karel ŽALOUDEK, který si dovezl supr-trupr hamaku (houpačku za kačku) a který si v ní před spaním hezky lebedil. Naše obavy, že nám strhne sloupy podpírající strop či že jej ráno najdeme "proteklého" oky sítě jak uzenou kýtu, se v noci zcela rozplynuly, když si Karel ve spánku hamaku protrhl a skončil tak na zemi :)

Jen jsme na střelnici zhasli naše nově "vytuněná" zářivková světla, tak se ozvaly dupavé kroky kuny s mladými, která má na střelnici pelech. Naše obavy, kdo z nás bude mít ráno nejvíce "vykuněnou" zbraň, byly naštěstí liché a milá kuna nám nic neprovedla a ani si nikoho neodnesla.

Díky poctivé páteční přípravě bylo sobotní ráno pohodové a poklidné.

Nic tedy nebránilo hromadnému příjezdu střelců, kteří zavítali k nám na závod. Již o půl 9 byli všichni připraveni na svých postech a čekalo se jen na posledního opozdilce. Ten to bohužel díky náhlé zdravotní komplikaci vzdal a tedy se náš počet ustálil na 19ti střelcích.

Jako vždy se první výstřely uskutečnily kolem čtvrt až půl desáté dopoledne a i přes hojný počet střelců jsme v příjemném tempu zakončili závod vyhodnocením výsledků těsně po druhé hodině odpolední.

Studená rána + Rukojmí:

Studená rána se povedla téměř všem střelcům a málokomu se podařilo minout jednu z nejjednodušších variant této položky.

Překvapení nás ovšem čekalo na Rukojmích. Třebaže několik nástřelných ran šlo skoro "na flek" do nástřelných terčů, tak první "ostré" rány šly asi o jeden až dva centimetry doprava.

Opět nám tedy střelnice ukazovala, jak dokáže za vydatné pomoci větru roztočit kolo osudu a otestovat zkušenost střelců, kteří tak museli během krátkých dvou minut na položku vylaborovat opravený záměrný bod.

Nikde jinde v závodě se díky vlivu větru a posunutému bodu zásahu nevyužíval kalibr, jako na první položce.

Nejlépe se s okolnostmi popral Jarda PROCHÁZKA, který se svou ZKM 456 nastřílel celkem 125b. Několika kalibrovými střelami jsem "vyhaluzil" se svými 120b druhé místo v položce a hned za mnou se umístila zahraniční konkurence - Ján Trenčanský se svou Anschutz 1407 a 115b.

Stíhací jízdu za námi rozjeli hned tři střelci s jednorankami Suhl 150 a SM-2.

Trapy 10m a 25m:

Zde zatím marně doufám, kdy mne tahle položka začne bavit anebo ještě lépe - kdy ji začnu zvládat :)

Není snad závod, kdy bych si ve stoji na 10m nevpálil minimálně jednu ránu do středu a neobdržel tak penalizaci :( Pro mne tedy pouze 170b.

Ve stoji nám Honza IVAN všem ukázal, jak se má položka střílet a jako jediný v závodě nastřílel plný počet. Sed/klek se mu ale již tolik nevydařil a celkem získal se svou Anschutz 1907R krásných 180b a prvenství v položce.

Na druhém místě jsme se tetelili hned tři - já, letošní vysoce nasazený Martin SKÁCEL a "horká novinka naší hitparády" Lukáš CAHA se svou ZKM 456. Všichni po 170b.

Bronzovou příčku disciplíny obsadil Pavel PALÁT, který po minulé sezoně (kdy si oťukal naši soutěž) přes zimu vyměnil svou ZKM 451 za novou CZ 455. Jeho krok mu přináší ovoce a v položce získal 160b.

Fast and Furious:

Zde se nám letos nikomu nepovedlo překročit magickou hranici 200b na položku.

Nejlépe jsme "vykulometili" terčíky já a Martin SKÁCEL. Celkem za 185b. Jako druhý zde slavil na svém prvním závodě úspěch Jakub HENDRYCH, který se do závodu pustil s vervou a vystřílel si zde 145b.

Na další příčce se umístil Lukáš CAHA se svou 56let starou ZKM 456 (celkem 135b), jen těsně následován Pavlem PALÁTEM se 130b.

Know your limit:

Do této položky jsme vstupovali s nemalými obavami ze sílícího proměnlivého větru. Zrovna zde, kde může střelce stát chvilková nepozornost, špatný odhad větru, či jiná chybička tolik potřebné body.

První, velké průměry, jsou do jisté míry i nástřelné a dá se na nich ušetřit čas a zároveň otestovat nástřel. Pouze jednou se v minulosti stalo, že hned při první ráně si jeden střelec pořádně zaklel. Ale to se Jardovi stalo doopravdy jenom jednou :)

Nakonec se ukázalo, že se dalo počkat si a vyčíhat ten správný moment na odpal.

Hned třem se nám podařilo ustát vrtochy větru a získat 75b - Jardovi PROCHÁZKOVI, nováčkovi soutěže Pavlu ONDRÁČKOVI a mě. Z minulosti již vím, že i když jdou poslední dva zásahy "na flek" a vymažou středové číslo z papíru, tak ta třetí tam rozhodně nepůjde, takže po ráně na 25b letěl zásobník ven a já z palpostu tak rychle, jako kdyby mi koudel u zadnice hořela :)

Zbytek startovního pole "vytvrdl" na klasických 50b a šel na jistotu.

Kdo však "nevytvrdl" bylo trio střelců TRENČANSKÝ, ŠEINER a Jakub HENDRYCH, kteří šli do boje naplno a zkusili zasáhnout i vyšší terčíky. Bohužel se nepovedlo a z položky odcházeli s nulou.

Find me:

Jsem velmi rád, že se moje snaha dostat mezi malorážkaře praktické využití osnov puškohledů setkává s kladným přístupem. Byť někteří stále vzdorují s Duplexem :)

Na plný počet se povedlo splnit disciplínu hned čtyřem střelcům - Honzovi VRCHOTOVI, který se letošní sezonu stále hledá, Vláďovi VOJTKOVI, nováčku letošního roku Zdendovi VALOVI a mě.

Druhou pozici bral Ján TRENČANSKÝ s 90b a jeho A1407, který byl následován Milošem MILICHOVSKÝM (Suhl 150) s jeho 85b.

S ostatními střelci si cíle hráli na krapet větší schovávanou a ne všem se povedla položka tak, jako výše jmenovaným.

Timer:

"Střelec číslo sedm, ... BRAVO!" ... PÍP! ... hledám, hledám, hledám, mám! ... PRÁSK / PÍP!
Pomalu se bojím se podívat do optiky, ale kouknu - no, o chlup bílý střed. Rychle přebít a čekat... čekat...

Pokaždé je Timer položkou, která "prubne" rychlost našich reakcí, koncentrovanost a mnohdy i krční páteře :)

Nyní byly dvě směny po deseti střelcích přece jen takovou "klasikou", která nebyla tak strašná, jako jedna směna minulého závodu o šestnácti střelcích, kdy to bylo doopravdy dlouhé a namáhavé.

Plné počty za bezchybné eliminace cílů získala pětice střelců - Karel ŽALOUDEK, Honza VRCHOTA, Miloš MILICHOVSKÝ, Pavel PALÁT a já. Tedy 90b do sbírky. Ani ostatním se nevedlo zle a tak se mohlo jít na další položku.

Polohy:

Polohy jsou jedna ze základních věcí, které by měl kvalitní střelec ovládat. Tedy co říci více :) Snad jen to, že jsem klasicky vybouchl při mém představení "Na stojáka" kdy jsem dvě rány poslal k šípku a ze zbylých třech jsem usmolil pouze 18b :(

Jak se to má správně dělat, mi ukázalo hned několik střelců. V čele s Martinem SKÁCELEM, který svým tréninkem jde neustále nahoru a nyní mu vynesl 125b ze 150 možných.

Dalšími střelci v TOP 5 byli jednorankaři Radovan ŠEINER (123b) a Vláďa VOJTEK (120b), které následoval se svou CZ 452 Varmint Karel ŽALOUDEK (118b).

Double:

V těchto položkách je silně znát sehranost střeleckých týmů.

Na plný počet jsme se sehráli s Vláďou VOJTKEM a stejně tak i Radovan ŠEINER s Lukášem CAHOU.

Kdo byl ale na konci závodu moc nemile překvapen byl Martin SKÁCEL s Jardou PROCHÁZKOU, když zjistili, že Jarda sice správně zasáhl zadaný cíl, ale že cíl správně zadán nebyl. Ale popleta Martin místo na dvanácté hodině nechal "odprásknout" nebožáka na třetí :) Díky této malé chybě přišli oba střelci této dvojice o jisté lepší umístění ve výsledkové listině.

Ale i taková chyba se může stát každému a je třeba se z nich poučit. Takže dnešní rada zní: "Nenoste digitálky, kupte si ručičkové hodinky!" :)

Tácek:

Zde jsme zjistili, že dost střelců má pomalu "sebedestrukční " sklony. Celý den každý nadává na vítr a přesto bylo téměř jasnou volbou rozhodnuto, že předposlední položkou bude Tácek.

Radost z inovace (na několika posledních závodech byl BlackJack a dost střelců Tácek naživo ještě nevidělo) neznala mezí a tak zde byl velký kontrast s pozávodními pocity :) Jak se totiž dalo čekat, tak vítr tancoval čardáš a mnohým střelcům nedal ani šanci k přesné střelbě.

Na plný počet zasáhla tácek jenom pětice střelců - CAHA, ŠEINER, HROBAŘ, VALA a já, kterým se povedlo vyčíhat momenty, kdy se vítr nadechoval a tácek oddechoval a zasahovali záslepky jednu za druhou.

Zátěž:

A poslední položka - Zátěž.

Zde se událo nejedno překvapení, kdy zazářili "nováčci" a horcí favorité dostali na vyučenou. Tedy až na mě :)

Díky tréninku se mi povedlo si udržet standard a až na jednu zbytečně umáčknutou sklopku jsem zasáhl zbylých 9 v čase 1:09 a získal tak 189b. Co se mi zde potvrdilo je i fakt, že nově zavedená střelba Zátěže ve čtveřicích má zásadní vliv na psychiku střelců, kdy se mnohý z nich nechá zbytečně strhnout davovým šílenstvím a přestane jet své "tréninkové tempo" a nechá si vnutit mnohdy až zbrklé a zbytečně horlivé tempo střeleckých kolegů.

To se potvrdilo i nyní a tak jsme se mezi sebou rozhazovali navzájem a vybízeli se k čím dál tím rychlejší střelbě na sklopky.

Na druhé pozici skončili Lukáš CAHA (1:10 a 8 sklopek) s Pavlem PALÁTEM (8 sklopek za 1:16), kteří získali 168b.

Smolařem dne byl Honza IVAN, který si den předtím při tréninku udělal bebí - "schválně" si o sponky nařízl spouštěcí prst aby měl výmluvu :) a trpěl tak celý závod. Tak i nyní nezaváhal a "sejmul" dvě sklopky sousedovi, za což mu byl Honza VRCHOTA srdečně vděčen :)

Závěr a vyhodnocení:

Doba bez závodu byla dlouhá a doufám, že si i ostatní užili "preťek" tak, jako já, protože bylo parádní vidět zas ty známé dobré tváře a společně strávit a "problbnout" sobotní den.

Počasí i přes špatnou předpověď vyšlo a lehký deštík nám skropil střelnici až po závodě, kdy jsme již seděli u kávy a tlachali o možném i nemožném.

Nyní nastává čtrnáctidenní pauza a poté zde máme další závod, na který se osobně již velmi těším a doufám, že se nás sejde ještě větší počet, než nyní.

Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT
Pomalu začínám věřit, že se mi ten každotýdenní trénink začíná vyplácet :)
1313b / 100%.

Stříbrná medaile Lukáš CAHA
Lukášův obrovský triumf a nástup s jeho ZKM 456. Třebíčáci konečně začínají ovládat soutěž :) Gratulace!
1133b / 86,29%.

Bronzová medaile Martin SKÁCEL
U Martina se opět projevuje pravidelný trénink a velké souznění s jeho "lehkou" holčinou CZ 452 Style :) Čest jeho výsledkům!
1127b / 85,83%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2012 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024