20. srpna 2011 - Třebíč - Taktická malorážka - 6. Ligový závod

Taktická malorážka - 6. Ligový závod

Tak bohužel pracovní i rodinné povinnosti a lennost mne dostihly a report z posledního srpnového závodu se dere na světlo světa až se 14 denním zpožděním.

Děkuji Vám za Vaši trpělivost a omlouvám se, že jste museli čekat.

Dne 20. srpna 2011 proběhl v Třebíčském Poušově dlouho očekávaný závod - 6. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY.

Třebaže byla doba dovolených, tak se sešlo na startovním poli krásných 16 střelců z různých končin republiky.

První svůj závod zde absolvoval mladý třebíčský střelec Lukáš CAHA, který zkoušel štěstí s mou vlastní A1907R. Na "trenincích" s ní již střílel, a tak věděl co a jak a již měsíce předem posiloval :)

Dalším střelcem, který přijal moje pozvání byl reportér magazínu Střelecká Revue David KARÁSEK. Jsem velmi potešen a vděčen, že si na nás udělal čas a dorazil se podívat a hlavně vyzkoušet závod. Doufám, že se Davidovi u nás líbilo a smekám, jak se na prvním svém závodě Taktické malorážky, tak jiném od ostatních soutěží, popral s některými položkami.

Taktická malorážka - 6. Ligový závod - startovní listina

Jak to již klasicky u nás bývá, tak sobotní ráno bylo plné slunce, rosy, hejkání bažantů a vůně ranní kávy.

Závod byl ráno připraven během půl hodinky, a tak již v 7 hodin jsem s napětím očekával první střelce. Místní začali dorážet kolem půl osmé a přespolní byli již na svých stavech připravení kolem půl 9 ráno.

Tento fakt beru jako obrovské plus a děkuji tak střelcům, kteří raději dojedou dříve a v pohodě a v klidu u kávy počkají na začátek závodu.

Právě díky tomu jsme mohli zahájit úvodním proslovem již před devátou hodinou a první výstřely se rozezněly Poušovem kolem 9:15.

Studená rána + Rukojmí:

Já s Lukášem jsme sdíleli jednu flintu - A1907R, tedy se nám dle pravidel počítala pouze první, moje, Studená rána. "Naštěstí" šla zcela mimo soufiguří, tak jsem byl alespoň rád, že jsem to Lukášovi nepokazil.

Nově jsem šel střílet do první směny, abysme se s druhým rozhodčím, Honzou IVANEM, prostřídali. Nějak mi ale nedošlo, že z posledního závodu - Challenge Cupu, který se střílel podle trošku jiných pravidel, je nejasno v hlášení času do konce položky.

Po Studené ráně jsem se jal v čase na Rukojmí nastřelovat flintu. Stále to nechodilo, jak by mělo, stále úlety. Rukojmí se dají nastřílet s přehledem pod 30 vteřin. Říkal jsem si, že jak Honza oznámí půl minuty do konce položky, tak začnu "pražit" hlava nehlava.

A v tom se ozvalo: "Deset vteřin do konce položky!"

Nejprve jsem myslel, že jsem špatně rozumněl, ale následné: "9, 8, 7, 6, ...", mne totálně dostalo.
Stačil jsem tak vypálit jen 4 centrové rány... K puknutí :)

Nejlépe se s první disciplínou popral Martin SKÁCEL, který nastřílel 105b. Následován byl Honzou VRCHOTOU s 95b a dvojicí Miloš JANČÍK a Honza FOKT, kteří nastříleli shodných 85b.

Škodolibě mne "potěšil" Honza IVAN, který zřejmě kvůli problémům s novou zbraní A1907R nastřílel pouze 30b.

Prostě se "těm nejlepším" v Rukojmích nedařilo :) :) :)

Trapy 10m a 25m:

Trapy se stále více a více ukazují, jako jedna z rozhodujících položek. Nestabilní polohy jsou důležité a dost se pozná, kdo je trénuje a kdo je vypouští.

Nejvíce bodů si vystřílel Miloš JANČÍK - celkem 170b.

Hned za ním se umístila dvojice Honza FOKT a Martin SKÁCEL se 160b.

Třetí příčku jsem si vystřílel já se 150b, což mne potěšilo, protože Trapy nepatří k mým oblíbeným položkám.

Know your limit:

Nově jsme tuto položku umístili na začátek závodu - je to dle propozic na další rok a zámysl je ten, že je to snaha donutit střelce více riskovat na začátku závodu, kdy ještě nemají ani hrubou představu, kolik bodů budou vlastně potřebovat.

A dle prvních ohlasů vyšel zámysl na výbornou :)

Nejvíce bodů se podařilo "urvat" Lukáši CAHOVI a Karlu ŽALOUDKOVI - získali 75b.

Na jistotu se rozhodlo střílet deset střelců, kteří získali 50b.

Vlastně 11, protože i já jsem měl v úmyslu na 50b skončit, a to i přesto, že mi puška "dávala" samé centry. Bohužel na kolečku za 20b jsem nějakým zázrakem ustřelil o rovné 2cm, takže moje veškeré naděje se trapně rozplynuly se získanou nulou. Bohužel tyto body pak silně chyběly :(

Find me:

Všichni jsem hledali, všichni jsme hádali, či přeměřovali pozice cílů, ale ne všichni jsme je všechny trefili :)

Na plný počet se podařilo tuto položku nastřílet pouze trojici střelců.

Jan VRCHOTA a Jarda HROBAŘ prokázali ocelové svaly a pevné nervy, když se svými "dětskými flintičkami" CZ 455 Thumbhole se spouští, na kterou je třeba větší síly jak na tlačení tanku a Honza PURKRÁBEK získali plných 105b.

O cíl méně, za 85b, se podařilo nastřílet Martinu SKÁCELOVI a mě.

Timer:

Tato položka se těší velké oblibě a pravidelně se na ní ukazuje, že není nejlehčí a triviální, jak si někteří myslí.

Právě díky tomu bylo z celého startovního pole pouze pět střelců, kteří tuto disciplínu splnili na plný počet 90b.

Naplno se povedlo nastřílet mě, Martinu SKÁCELOVI, Jánu TRENČANSKÉMU a překvapila dvojice Jarda HROBAŘ a Pepa VIKTORA.

Zbytek střelců chyboval a byl penalizován za minely, či "popravy" rukojmích.

Polohy:

Velmi silná položka, která dokáže "nakopnout" a nebo naopak "potopit" střelce v tabulce.

První příčku jsem k mému překvapení sebral já - prvně se mi povedly Polohy a nastřílel jsem 127b. Přičítám to treninku a zamyšlení se nad využitím různých krkolomných poloh, které dost pomohou, byť jsou silně nepohodlné.

Druhé místo obsadil Honza FOKT, kterému se tento rok nedaří moc prorazit na pomyslné výsluní Ligy Taktické malorážky. Pěkných 119b.

Třetí místo obsadil kolega ze sousední republiky Ján TRENČANSKÝ, který si vystřílel 108b.

Double:

Týmová položka, kdy je nutná spolupráce a souhra střelců. Postupem času, jak se střílí více a více závodů Ligy, se začalo projevovat to, jak jsou některé týmy sehrané. Je citelně znát, které týmy spolu střílí pravidelně a které týmy jsou poskládány jako "nouzovky" - kdy se nedostaví několik střelců a "zbytek se nějak poskládá dohromady".

I to mělo za následek, že si první tři pozice rozdělila jen šestice střelců.

Tři týmy - já a Miloš JANČÍK, Karel ŽALOUDEK, který to nezkazil Jardovi HROBAŘOVI :) a perfektní souhra "slepené" dvojice Standa SVOBODA a Ján TRENČANSKÝ. Ti všichni získali díky Double plných 150b.

Na dalších pozicích se umístila dvojice Pepa VIKTORA a Jan PURKRÁBEK (137,5b) a celý zbytek startovního pole nastřílel shodných 112,5b.

BlackJack:

Losování volitelné položky začíná být nuda - dvě položky je málo, a tak uvažujeme, že na další rok "vylepšíme" soutěž ještě několika volitelnými položkami.

Tento závod byl zvolen BlackJack a hned deset střelců ukázalo, že pro ně není problémem.

Pravdou ale je, že někteří spotřebovali pouze dvě rány a jiní byli rádi, že měli k dispozici těch ran hned pět :) Viď Karle :)

Zátěž:

Obrovský pokrok.

Jinak se u nás nedá o zátěži vzhledem ke střelcům mluvit. Kde jsou ty časy, kdy střelci končili těsně před limitem 3 minut. Nyní se valná většina střelců pohybuje pod hranici 2 minut na položku a to i při přesně mířené střelbě.

Honza IVAN se svou novou A1907R perlí a vystřílel si maximum - 180b (10 sklopek a 1:33).

Měl ale štěstí, protože jeho dosavadní rekord v čase 1:28 málem pokořil Ján TŘENČANSKÝ, který nastřílel pouze o vteřinu pomaleji. Myslím, že můžeme s hrdostí oznámit, že zátěž u nás není pro jednoranky nepřekonatelná - vždyť rekord a "skororekord" drží právě jednoranky Suhl 150 a A1407, které tak natrhly všechno co jde všem opakovačkám i Rugerovi.

Já jsem zde pocítil, jak moc potřeba jsou nové sklopky, protože jsem jistě zasáhl všechny sklopky, ale jako i jiným, se mi jedna sklopka vrátila a tedy bylo počítáno jen 9 zásahů. Ale i tak jsem získal 162b v perfektním čase 1:07.

Ten čas mě dost překvapil, ale pravdou je, že jsem byl vyhecován Milošem JANČÍKEM se samonabíječkou, který trefil 9 sklopek v čase 0:53. Rovněž za 162b.

Závěr a vyhodnocení:

Chci moc poděkovat střelcům za jak jinak než perfektní přístup, za jejich ochotu a chuť si zablbnout a strávit dohromady perfektní den.

Díky nám všem máme u nás perfektní atmosféru, kdy jde především o zábavu a o slávu až na posledním místě.

Podle mne je strašně důležité poznat nové lidi, stmelit naši "rozevlátou" a rozhádanou komunitu a naučit se, že se jde bavit i za málo peněz a bez vidiny obohacení se a nebo drahých darů.

Jsem velmi vděčen všem za Vaši trpělivost a pochopení, když něco nejde a také za to, že se všichni "staří" dokážeme k těm "novým" chovat bez povýšení a nabubřelosti.

Důležité je si pamatovat, že my všichni jsme nějak začínali a že se všichni máme a budeme mít stále co učit a stále co předávat dál.

I chybami se člověk učí a kdo se nepoučí, tak by měl být poučen :) Takže děkuji Vám všem za konstruktivní slova kritiky a Vaše připomínky.

Zlatá medaile Miloš JANČÍK
Tak konečně se podařilo Milošovi se umístit na špici. Doufáme, že to bylo naposledy :)
956b / 100%.

Stříbrná medaile Martin SKÁCEL
Martinovi tento závod sedl a ukázal, že je stále želízkem v ohni, se kterým se musí počítat.
937,5b / 98,06%.

Bronzová medaile Martin ŠLAICHRT
Pro mne trochu trpké místo, které mi "patří" za zpackané položky, ale i za ty, kde jsem sám sebe překvapil.
929b / 97,18%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2011 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024