25. června 2011 - Třebíč - Taktická malorážka - 4. Ligový závod

Taktická malorážka - 4. Ligový závod

Úvodem reportu bych velmi rád chtěl poděkovat všem zúčastněným za jejich toleranci a ochotu spolupracovat při zkoušení nového systému dvou směn.

Zároveň bych chtěl ocenit obrovskou pomoc Honzy IVANA, který se bez okolků chopil postu druhého rozhodčího, když nám Standa ochořel.

Velký díky patří i Radovanu ŠEINEROVI, který ač nestřílel, tak dojel již na 7:00, aby mi pomohl a po celý závod svědomitě a doslova "s nasazením vlastního života" (snad mi to odpustí) běhal a sbíral nastřílené terče.

Svůj obří kus práce opět odvedl Aleš MAŠTERA, když svědomitě vyhodnocoval terče a to i při tomto počtu střelců.

Zcela určitě se nebudu plést když jménem nás všech střelců poděkuji i Šárince SLAVÍKOVÉ, která od rána kolem nás všech kmitala s fotoaparátem a fotila a fotila a ještě u toho stačila vařit kávu, čaje a objednané párky v rohlíku.

Takže děkuji Vám všem!


Sobotní den 25.6.2011 začal pro mnohé velmi časným vstáváním.

Nikdo ale neremcal, nelenil a nebyl rozmrzelý, protože věděl, že se ten den koná v Třebíči již 4. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY pro rok 2011.

Konečně to vypadá, že se pomyslné ledy prolomily, a že se soutěž dostává do širšího podvědomí střelců.

Účast na závodě přislíbilo hned 18 závodníků, což je na první ročník soutěže pro mne osobně obrovský úspěch. Je velmi důležité, že se startovní pole nejen rozšiřuje o nové střelce, ale že se soutěž líbí a že střelců, kteří soutěž zkusili neubývá.

V současné době již střílelo závod přesně 25 účastníků ze všech koutů republiky. Věřím, že i Ti další zájemci, kteří se mi ozvali si najdou v nejbližší době čas a dojedou si k nám "zablbnout".

Bohužel jsme museli omluvit účast Miroslava ŠÍRERA, který se z osobních důvodů náhle nemohl dostavit a Standy SVOBODY, kterého skolila nemoc. Tedy přejeme brzké uzdravení!

Taktická malorážka - 4. Ligový závod - startovní listina

Tento závod byl zajímavý ještě z několika důvodů.

Prvně jsme zkoušeli systém dvou střeleckých směn, včetně střídání na stavech, výměny zbraní atd. Po počátečním lehkém "chaosu" se systém všem dostal do krve a nenastal vážnější problém. Bylo ted již odzkoušeno, jak bude závod probíhat i v pomyslném maximálním počtu 32 střelců.

První výstřely padly po 9 hodině ranní a poslední výstřely na terč BlackJack dozněly přesně o 13 hodině odpolední. Tedy považuji za velký úspěch, že jsme schopni se sehrát i ve dvousměnném počtu střelců tak, abychom vše i se zátěží a vyhlášením zvládli do 14 hod odpoledne!

Dalším důvodem vyjímečnosti závodu byla i účast zahraničního střelce!
Jsem velmi rád, že k nám zavítal i Ján TRENČANSKÝ z Malacek! Díky, že jste s paní vážili cestu sem k nám a děkuji za výborný přístup!
"Jáne, velmi doufám, že na další závod se u Vás na Slovensku "složíte" a budete moci k nám poslat ještě více takových dobrých lidí, jako jsi byl Ty!" :)
Snad mi odpustíš ten malý nejapný žert, ale nemohl jsem si pomoci :) Moc rádi Tě tady i s ostatními kolegy uvidíme, takže neváhej a pokud to vyjde, tak vždy je tu místo!

A poslední důvod zajímavosti bylo to, že jsem konečně už "musel" střílet i já. Takže ve spěchu jsem v pátek usadil flintu do nové pažby, lehce nastřelil dvěma krabičkami nábojů a pln očekávání co zase "vyvedu" jsem se celý klepal na závod.
Dobré bylo to, že se klepali i ostatní - sice ze začátku strachy z mé A1907R, ale během závodu už se řezali smíchy. Ale o tom později :)

Takže suma sumárum 16 střelců, krásný den, spousta terčů ke střelení, dobrá nálada a chutné občerstvení... no nemělo to chybu!

Studená rána + Rukojmí:

Úvod závodu se standardně velmi vydařil jednorankám, když střelci Martin KUNDT (120b) a Honza IVAN (110b) dokázali zaujmout pomyslná první dvě místa.

Kdo ale překvapil byl Miloš JANČÍK, který se svým Rugerem 10/22, považovaným mnohými za podřadnou a značně nepřesnou zbraň nastřílel úctyhodných 100b.

Hned v závěsu se podařilo nastřílet dobře rukojmí Karlu ŽALOUDKOVI a mě, když jsme dokázali i za cenu nějaké té "popravy" získat 90b.

Položka zřejmě překvapila dva nováčky - Jána TRENČANSKÉHO a Pepu SÝKORU, kteří co si vystříleli na agresorech, si vzápětí odečetli na rukojmích.

Stejnou cestu zvolil i již zkušený střelec Jarda HROBAŘ, když si řekl, že si to udělá napínavější a závod zahájil výslednou nulou díky rukojmí na studené ráně, který měl uprostřed čela o kolečko navíc :)

Trapy 10m a 25m:

Opět se zde prokázalo, že někteří umí a jiní... jiní musí trénovat :)

Trapy se povedly nejlépe Martinu KUNDTOVI (180b), který dokázal že i s jednorankou na takto nevýhodné položce lze bojovat a vítězit. Navázal na svůj standard a držel zuby nehty první místo.

V závěsu za ním byl Martin SKÁCEL, který využil výhody své lehké 452 Style a vystřílel si 150b, což je vzhledem k jeho zkušenostem úctyhodný výkon! Dalšími, kdo nezůstával pozadu byl opět Miloš JANČÍK a Honza VRCHOTA, kteří získali 140b a další "jednorankař" Martin KOSOUR (130b).

Ztrátu z rukojmích doháněl i Jarda HROBAŘ a stejně nastřílel i Karel Žaloudek - oba po 120b.

Tady musím podotknout, že Trapy pro mne osobně byly trpkou zkušeností a zklamáním.
Po vzoru Arnieho z filmu Komando jsem zkušeně po odstartování Trapů na 10m nahodil svou A1907R s popruhem přes rameno a doslova začal "kropit". Nedošlo mi, že Arnie měl ve scénáři, že se trefí, ale já bohužel ne.
Následně v sedu na 25m jsem doplatil na svou hloupost, kdy jsem si předem nevyzkoušel pozici a spoléhal, že s novou pažbou to bude to samé, co se starou (pažbou myslím) :)
Ale nebylo... Stále jsem v optice viděl buď houby v trávě a nebo Milošův terč, takže na svůj jsem vypálil první ránu cca v čase 1:05 položky. A hned -20b za obdélník. Takže paráda a velká ostuda, ale co, aspoň se ostatní natlemili a já dostal lekci :)

Polohy:

Velmi důležitou částí jsou nestabilní polohy. Bohužel vzhledem k frmolu, který panoval a zahlcení mé makovice jsme si špatně a nedůsledně vysvětlili správný výklad. Takže se některým podařilo udělat si nestabilní polohy skoro stabilními. Nicméně tento fakt byl tolerován a pro příště již je vše ujasněno a zaneseno v propozicích a pravidlech soutěže.

Nejlépe se opět vytáhl Martin KUNDT s nástřelem 129b a to i přesto, že měl těžkou Suhl 150.

Druhé a pomyslné třetí místo patřilo Honzovi VRCHOTOVI (122b) a mě souběžně s Milošem JANČÍKEM (oba 106b). Zde se opět prokázalo, že se se samonabíječkou dá střílet na předních pozicích a přebít tak i ostatní jednoranky.

Za zmínku stojí i výborné místo nováčka z minulého závodu Honzy PURKRÁBKA, který stejně jako Martin KOSOUR nastřílel rovných 100b.

Timer:

Dominanci přesných jednoranných terčovnic v Timeru opět předvedlo duo ostrostřelců Martin KUNDT a Honza IVAN, kteří nastříleli plný počet (90b).

Následováni byli hned trojicí střelců, která získala 75b - Honza VRCHOTA (opakovací CZ 455 Thumbhole), Martin KOSOUR (jednoranná SM-2) a já (opakovací A1907R).

Zde mnozí doplatili na odečítání bodů při špatném zásahu mimo figury a snad si do příště zapíší za ucho, že je lepší nevystřelit, než minout.

Double:

Zde konečně došlo ke zlomu a naštěstí/neštěstí se povedlo zlomit totální prvenství v závodě Martina KUNDTA, který s týmovým kolegou Martinem SKÁCELEM nastříleli "pouze" 100b.

Plný nástřel se povedlo střelit zkušenému Miloši JANČÍKOVI, kterému jsem to já nezkazil, takže jsme si oba odnesli 150b.

Velkým překvapením byl druhý absolutní nástřel, který se povedl dvojici Honza PURKRÁBEK a Milan MAŠAT. Oba prokázali úžasnou míru spolupráce a techniky, když ani jednou nezaváhali a přesně zasáhli své cíle.

Find me:

No co dodat, Martin KUNDT se s námi nepáral a opět parádně "napálil" položku a nám "vypálil" rybník - plný nástřel 105b. Marně mu vysvětlovat, že když si špatně nakreslí pozici cílů na předloze (použil na pravítku osnovu v cm místo v palcích), tak by to měl i špatně nastřílet a nevymýšlet si správné pozice z hlavy!

Překvapením závodu byl výkon Milana MAŠATA, který s duplex osnovou také nastřelil plný počet bodů (jeho výkon je k vidění ZDE) a zároveň i výkon Ládi Píši, který také zasáhl každý cíl.

O cíl pozadu zůstali Miloš JANČÍK a Honza IVAN s 90 body a se 75b je následovala trojice Martinů - KOSOUR, SKÁCEL a já.

Know your limit:

"Karle?"
"Ano?"
"Střílíš do mého!"
"Fakt? Kterou ránu?"
"VŠECHNY!"

Tak tohle probíhalo u jedné nejmenované dvojice s kódovým označením "Jája a Kája", kdy si Jarda HROBAŘ nastřeloval flintu na nástřelný terč, aby si to nezkazil a zatím se Karel ŽALOUDEK zahloubal a řekl si, že žádný stres a nějak to tam na jistotu napráská bez nástřelu. No a práskal... K Jardovi:)

Načež v zápětí, aby si byli tedy kvit, tak Jarda natruc napráskal Karlovi. Sice ne na holou, ale do terče krásných 50b.

Takže i to se na Taktické malorážce může stát u položky, kdy i sebemenší dotek na kalibr obrysu kruhu cíle může znamenat totální nulu z disciplíny :)

Nejlépe nastříleli tuto položku se ziskem 75b klasicky Martin KUNDT, Láďa PÍŠA, Honza VRCHOTA a já, kdy jsem se osobně musel hodně přemlouvat, zda trefit či netrefit a riskovat bodový padák.

BlackJack:

Konečně... konečně se mi podařilo uchovat připravené Tácky na další závod... už nemusím po nocích motat šňůrky :)

Celé střelecké osazenstvo se rozhodlo místo Tácku v sobotní odpoledne zkusit své štěstí na BlackJacku.

Každý čekal jednoduchou položku, ale nakonec to dopadlo tak, že skoro půlka střelců doplatila na silné podcenění soupeře - matematiky pro 2. třídu základní školy :)

Asi nejvíce dostal napráskáno Martin KUNDT, který první ranou zasáhl spornou teč mezi 11 a 3. Po chvilce polemizování se rozhodl, že zasáhne ještě 8 a doplní posledním cílem za 2 a získá tak celých 21 bodů na BlackJack. No a když to nebude náhodou ta 11ka, ale 3ka, tak to prostě bude "méně" no, žádný stres... Jenomže si nespočítal, že 3 + 8 + 2 = 13 :) Takže 0b z položky a citelná ztráta na vedení závodu.

Většina startovního pole ale nezaváhala a získala plných 90b.

Zátěž:

Tak tady se děly věci.

Velkou gratulaci bych rád poslal na Slovensko Jánu TRENČANSKÉMU, který na první pokus nastřílel s jednorankou A1407 zátěž na nádherných 144b (9 terčů v čase 1:55). Nejen já jsem čučel jak puk, když se jal střílet tuto položku takzvaně "Na Purkiho" (viz report z minulého závodu) a při vyndávání nábojů z kapsy nehnul ani brvou a ani druhou rukou, kterou svíral zbraň. Jeho krásný systematický styl doopravdy zanechal hluboký dojem a věřím, že nám ještě předvede lepší výkony.

Stejný výsledek zopakoval i druhý nováček v soutěži Vláďa VOJTEK, který se svou ZKM 456 zasáhl 9 cílů ve stejném čase 1:55.

Pro zpestření jsem se domluvil s Honzou IVANEM a šli jsme na zátěž spolu. Tedy jednoranná Suhl 150 a opakovací A1907R. Honza držel zatím absolutní rekord soutěže (10 terčů v čase 1:25), tedy maximální nástřel 180b.
Po odstartování jsem dostal na frak v poloze v leže, kdy jsem pálil druhou ránu a Honza již nabíjel na první terč ve stoji. Tak i za cenu utržené rány jsem si vynadal, že si hraji na šneka a začal jsem kmitat.
Nervozita se projevila i na Honzovi, když jsem ho někde kolem 3 až 4 rány předehnal a nadělil mu "brutální" náskok cca 1 vteřinu :) Nicméně oba jsme spěchali a odnesla to přesnost, takže výsledně jsme si ze zátěže odnesli já 144b (8 cílů za 1:45) a Honza IVAN 112b (7 cílů za 1:47).

Kdo opět podpořil zkazky o rychlosti Rugera byl Miloš JANČÍK, který v čase 0:59 střelil 7 terčů a získal 126b. Nebezpečně tak vystrkuje růžky, protože jestli využije bonusu 46 vteřin, které má na míření, tak to bude teprve klepec.

Závěr a vyhodnocení:

Co dodat závěrem.

Snad to, že opět jsem odcházel domů totálně vyčerpán, ale s pocitem dobře vykonané práce, dobře střeleného závodu a hlavně s úsměvem na rtech, protože parta lidí, která se utvořila kolem Taktické malorážky stojí za to.

Jsem velmi rád, že i se vzrůstajícím počtem střelců a zájemců se nám daří udržet pohodu a klid na střelišti v rodinné atmosféře. Že se nenašel nikdo, kdo by ostatním nepomohl, neporadil, byť by se mu to pak mohlo vymstít na výsledcích. A také, že ta super parta lidí je k našemu malému pořadatelskému týmu tolerantní a že se snaží ze všech sil pomáhat.
Za to Vám všem děkuji.

Závod také poukázal na to, že i ve dvousměnném provozu lze úspěšně atakovat finiš závodu kolem 14 hodiny odpolední, což je zcela jistě výhodou pro přespolní střelce. A pro ty, kteří mají "dovoleno" zůstat do večerníčku, je to možnost, jak si sednout ke kávě či občerstvení, poklábosit, přímo na místě probrat možné chyby toho dne a nebo navrhovat zlepšení.

Po vyhlášení byly losovány sponzorské ceny.
Tímto děkuji našim sponzorům za podporu a věřím, že výherci budou s Vašimi cenami velmi spokojeni!

Udělené sponzorské dary:

Firma Bohemia Air Soft - 2x poukaz na slevu na nákup v hodnotě 10%

Firma BEST PATRON.eu - 3x sleva na nákup zboží ze sortimentu VORTEX v hodnotě 20% a sleva na nákup zboží ze sortimentu VORTEX v hodnotě 10% pro všechny střelce

Firma Army Shop 008 - poukaz na slevu na nákup v hodnotě 5%

Zlatá medaile Martin KUNDT
Martin dokázal excelovat téměř ve všech soutěžních položkách a proto zlatá pozice právem.
Nový rekord závodu 945b / 100%.

Stříbrná medaile Martin ŠLAICHRT
Pro mě osobně velké překvapení. Můj počáteční debakl snad vyvážila náhoda a nebo jsem konečně novou pažbou odboural psychický blok z mě nepadnoucí flinty. Zisk 910b / 96,30%.

Bronzová medaile Miloslav JANČÍK
Nádherný útok naší "pradlenky" Miloše, který doslova vyždímal z Rugera pro nás snad již maximální výkon.
Díky excelentní střelbě získal 897b / 94,92%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2011 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024