26. března 2011 - Třebíč - Taktická malorážka - Zahajovací závod

Taktická malorážka - zahajovací závod

Předem bych rád chtěl poděkovat střelcům, za jejich čas, zájem a pomoc při závodě. Moc si toho vážím a doufám, že si je závod získal a že nebyli zklamáni!

Hlavně bych chtěl poděkovat Aleši Mašterovi za poskytnutí zázemí a perfektní vyhodnocování terčů.

Také Michalu Hochmanovi za pomoc při přípravě terčů.
Terčové službě - Standovi Svobodovi, který přesto, že se účastnil soutěže, tak pomáhal. Obrovský dík patří Honzovi "JaKovi", který dorazil ve svém volnu, celý závod mi byl ku pomoci a povyměňoval valnou většinu terčů.

Nesmím zapomenout poděkovat své drahé polovičce Šárince, která se celý závod starala a běhala kolem občerstvování střelců a je autorem většiny fotografií ze soutěže.

Všem Vám velmi děkuji za pomoc a super den!


V sobotu se uskutečnil první ZAHAJOVACÍ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY pro rok 2011.

Meteorologická předpověď nevěstila žádné zázraky, ale slibovaný sníh se nekonal, a tak se závod odehrál za příjemného klimatu, kdy se sluneční paprsky prodíraly zataženou oblohou a rozehřívaly střelce i jejich zbraně.

Střelecká účast byla o mnoho hojnější než minulý rok a tom svědčí i startovní listina čítající jména střelců i z těch odlehlejších krajů republiky.

Taktická malorážka - tréninkový závod - startovní listina

Všichni střelci dorazili včas a tak se po úvodním otrkávání a nutném proslovu přistoupilo k zahájení závodu.
Nově se, po rozdělení střelců, losovala varianta Timeru a hned na začátku zamíchala sebevědomím střelců, když kupodivu nevyšla dle abecedy, ale v naprostém chaotickém pořadí.

První výstřel se rozezněl Poušovským údolím přesně v 9:20 sobotního rána a poslední výstřely utichly s odbitím 13:20 - tedy 10 střeleckých disciplín během 4 hodin závodu.

Tempo bylo vražedné a naším revírem byla střelnice - avšak i přesto došlo k vysvětlení položek během závodu a případným diskuzím a upřesňování možných úprav.

Střelci zvládali položky s přehledem a na tvářích všech se zrcadlilo zaujetí a vrcholné soustředění.

Studená rána + Rukojmí:

V sobotu se poprvé střílela tato položka dle nových pravidel.
Studené ráně byla přidělena daleko větší důležitost, o čem se přesvědčil vítěz této položky Honza IVAN. Získal krásných 105b ze 120b možných.

Hned za ním se překvapivě umístil Martin SKÁCEL, jehož to byl druhý střelecký závod vůbec. Jeho ZKM 452 Style jej podržela a dopomohla mu k 95b.

O pomyslnou třetí příčku se dělilo hned trio soutěžících - Martin KOSOUR, Michal HOCHMAN a Pepa VIKTORA. Všichni shodně s 90b.

Na rukojmích se projevila jistá nervozita a hlavně možná změna do příštího závodu. Pár střelců si nepohlídalo čas, neb rozhodčí se pozapomněl a zahlásil až poslední vteřiny :), a místo střelby na soufiguří, více nastřelovali. Tedy poslední vteřiny určitých rukojmí se proměnily v plnohodnotnou popravu.

Avšak celkově položka prokázala smysluplnost zvýšení důležitosti studené rány a také dostatečné velikosti bodovaných zón pro všechny pušky.

Trapy 10m a 25m:

V této položce je úkolem střelce na těchto vzdálenostech zasáhnout na každém terči 5 různě orientovaných bodových zón.

Oproti minulému závodu jsem vyhotovil papírové terče, tedy bohužel se nekonaly efektně odletující třísky, ale zato se podařilo výrazně zrychlit průběh těchto položek a zamezilo se možným disputacím o spornosti výsledku.

Obrovským překvapením zde byl prudký nárůst výkonnosti Pepy VIKTORY. Tomu se poslední závod nevydařil, ale změna pušky jej doslova "vykopla" na první pozice. Se svým Izmashem Sobol s přímotažným závěrem dokázal zasáhnout všechny cíle bez výjimky.

Na druhém místě se umístil "popravčí" z první disciplíny Honza FOKT s 90b na Trapech, následován Martinem KUNDTEM s 80b.

Martin se se svou jednorannou Suhlkou zhostil střelby na terče za poloviční časy, a tedy dokázal, že i jednoranná puška má možnost polohově těžké a časově náročné položky odstřílet se ctí.

Polohy:

Možná trošku obávaná položka, které se báli hlavně střelci s těžkými terčovnicemi. Veškeré polohy byly v propozicích uvedeny jako bez opory, nicméně pro některé střelce bylo překvapením, že se bude i v leže doopravdy střílet bez ní :)

Nejlépe disciplínu zvládl tradičně Martin KOSOUR, kdy jeho střelecké návyky nepochybily a získaly 130b ze 150b možných.

Jako druhý se umístil Richard ULRICH se svou ZKM 453, který nastřílel 118b a výrazně si tak bodově pomohl.

Výborně se umístil Karel ŽALOUDEK se svou ZKM 452 Varmint, který ač má flintu vybalenou z krabice pouze pár měsíců, tak dokazuje že se ve startovním poli neztratí - 114b.

Timer:

Nová podoba, neznámé polohy figur, větší nápor na soustředění, dlouhá linie střelců v jednom kole... Takový byl nový Timer.

Timer pro mnohé velkou neznámou. Na začátku závodu se vylosovalo pořadí názvu jednotlivých figur a střelci měli po celou dobu závodu možnost se s nimi seznámit. Povolené byly při položce i pomůcky - nákresy atd., tedy zvýšilo se využití kreativity střelců.

Dále se nově odzkoušela verze pro 1-16 střelců, kdy je střelec v jedné plné rundě nucený být v pohotovosti zhruba 6-7 minut. To se prokázalo střelecky jako naprosto zvládnutelné, ovšem silně náročné na rozhodčího, tedy budou nutné jisté organizační úpravy.

Nejlépe, za 35b, nastříleli tuto položku Honza IVAN a Honza FOKT, tedy pouze jednoho agresora těsně zasáhli do černé zóny. Jako třetí nejlépe nastřílel Richard ULRICH a získal 30b.

Double:

Týmová položka, kdy jsou střelci nuceni spolupracovat pro maximální zisk bodů. Ten však v tomto závodě nenastřílel nikdo.

Nejblíže tomu byla nováčkovská dvojice IVAN - ULRICH s 50b, kterým se podařilo jen jednou minout cíl.

Jako druhá nejlepší dvojice se umístili střelci FRÁZ - FOKT se ziskem 40b.

A třetí nejlepší výsledek získalo duo HROBAŘ - ŽALOUDEK , kdy tito téměř absolutní střelečtí nováčci prokázali, že se dokážou poprat i s kombinací přesnosti, spolupráce a někdy i improvizace.

Find me:

MilDot, MOA, MilHash, přepočty vzdáleností, náměry... To vše jsou věci ze střeleckého světa, které postavil Martin KUNDT na hlavu.

Položku, kde střelec dle zmenšené předlohy určuje pozici cílů na prázdném teči a má při tom využívat pomůcek a osnovy puškohledu, Martin totálně zboural :) Se svou airsoftovou kopií puškohledu s osnovou Z-PLEX (!) dokázal za pomoci své představivosti správně odměřit, odhadnout téměř všechny cíle a získal 90b (o pouhý jeden milimetr minul obrazec za 15b) !

O druhé místo se strhl tak urputný boj, že se zde mačkalo hned několik střelců! Se stejným bodovým ziskem 75b zde bylo kvarteto filharmoniků KOSOUR - SVOBODA - HOCHMAN a i další nováček Honza VRCHOTA se svou ZKM 455 Thumbhole.

Výborně se umístil i Honza IVAN shodně se Zdeňkem FRÁZEM. Oba po 60b.

Zátěž:

Tak zde nastal obrovský paradox celé soutěže! Ukázalo se, že jednoranka vybavená podavačem a správně "naspeedovaným" střelcem se vyrovná opakovačkám.

Jako první se zde umístil Honza IVAN, kterému se podařilo zasáhnout sice jen 4 sklopky, ale za úctyhodný čas 58 vteřin! Tím získal 108b (pokud by zasáhl všech 5 sklopek, byl by jeho zisk 135b!).

Jako druhý, také s jendorankou, se umístil Martin KOSOUR, který jako jediný zasáhl všech 5 terčů, avšak za čas 1:46 a získal tím 95b. Pokud by byl o vteřinu rychlejší, získal by 105b. A kdyby ještě o chlup z myšího kožíšku přidal a vešel se do času 1:30, získal by rovných 115b.

Jako třetí se umístil domácí Standa SVOBODA, který poprvé v závodě vystrčil růžky a 4mi sklopkami a časem 1:19 získal 92b.

Na zátěži se velmi projevilo to, kdo si odzkoušel a natrénoval ránu se zbraní na boku. Zásah 5té sklopky se ukázal jako zásadní a mnohým střelcům by dopomohl k daleko větším ziskům.
Dále bylo zajímavé sledovat, jak mnozí střelci až zbytečně spěchají se střelbou a zbytečně se nechávali strhávat kolegou lomcujícím závěrem rychlostí světla. Jiní se zas naopak nechali rozhodit letmým pohybem sklopky po teči, kdy se terčík zvedal, ale poté zase sklapl nazpět. To bylo v konečném důsledku jednou z příčin výsledných hodnot.

Know your limit:

Tak zde se děly věci...
Tuto disciplínu ovládli střelečtí nováčci Honza VRCHOTA a Karel ŽALOUDEK. Jejich tovární ZKM 455 Thumbhole a 452 Varmint, bez jakýchkoli úprav spouště, závěru, u obou krmené sypanými Lapuami (!) dokázaly, že i takto se lze vejít bez teče obrysu do kruhu o průměru 20mm. Oba shodně s druhým nejvyšším bodovým ziskem 70b.

O druhé místo, 50b, se dělilo hned šestero střelců: KUNDT - KOSOUR - SVOBODA - IVAN - SKÁCEL - FOKT. Následování Jardou HROBAŘEM se 30b.

Zbytek střeleckého pole zariskoval a zariskoval špatně, tedy odcházeli z položky s 0b zisku.

Tácek:

Údajně se na tuto položku všichni velmi těšili, avšak hlasování o Tácek vs. BlackJack dopadlo pouze těsně nadpoloviční většinou.

Ta polovina, co hlasovala pro BlackJack věděla proč - až po zavěšení tácku se zjistilo, že si papírové propriety budou hrát na ventilátor :) Ale chování větru se ukázalo jako série stabilních poryvů a střelci dokázali, že nejsou žádné fajnovky, a že i za větru a s krátkým časovým limitem, je tato položka plně střílitelná.

Plný počet záslepek bezchybně nastřílel Standa SVOBODA. Vyčíhal si stabilní polohy tácku a bezchybně střílel, tedy 60b.

Dvě minely měla opět hnedle šestice střelců, která se i v "táckovém čardáši" neztratila a nezapíchla flintu k rajčatům. Všichni po 40b.

Tácek ukázal, že i přesto, že je větrné počasí, tak mají všichni shodné podmínky. Například Honzovi VRCHOTOVI se tácek neustále otáčel a tancoval, i když sousedící tácky stály, a přesto dokázal nastřílet 40b.

Jako produktivní se osvědčila volba poslední položky přímo střelci těsně před jejím provedením, která tak byla veřejná, nesubjektivní či šitá někomu na míru a hlavně byla kolektivním výsledkem hlasování všech střelců.

Závěr a vyhodnocení:

Po započtení výsledků a jejich vyvěšení v 13:45 odpoledne, byla dána lhůta 15 minut na odsouhlasení výsledků střelci.

Byly podány pouze dva protesty, ale ty se ukázaly jako liché a bylo dáno ke cti Alešovi (který celý den poctivě vyhodnocoval a zasloužil si za to můj dík), že byl nestranný a objektivní.

Blahopřeji všem střelcům za jejich výsledky a těším se na další setkání s nimi.
Snad už i jako soutěžící.

Zlatá medaile Honza IVAN
Tento brněnský střelec dokázal, že taktická malorážka může být i jednoranka, když si se svou Haenel Suhl 150 vystřílel první místo.
Vynikajících 599b / 100%.

Stříbrná medaile Martin KOSOUR
Již podruhé se Martinovi podařilo se prokousat startovním polem a nyní s ještě lepším výsledkem, než v závodě minulém. Stříbro putuje do Znojma.
570b / 95,16%.

Bronzová medaile Stanislav SVOBODA
Třetí, bronzová příčka patří střelci domácího teamu, který již podruhé v závodech Taktické malorážky dokázal stát na stupních vítězů.
Zisk 538b / 89,82%.

Výsledková listina
Výsledková listina ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU


Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod Taktická malorážka - tréninkový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024