05. července 2014 - Třebíč - Taktická malorážka - 5. Ligový závod

Taktická malorážka - 5. Ligový závod

Již 5. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY je za námi a sezóna se neúprosně blíží ke svému konci. První červencový závod nás přivítal pěkným počasím a tak v záři slunečních paprsků již v půli závodu z našich "hejkalistů" lilo jako z konve.

Ono nakonec lilo i z těch zbývajících, ale to měl za vinu letní deštíček, který přišel po položce Find me.

A protože panuje letní období a krásné počasí dávalo čekat vysokým teplotám, tak jsme tento závod naplánovali i s malou Grill párty v pátek. Ten den se nás sešlo sice pár, ale i tak proběhla rychlá příprava závodu následovaná tréninkem položek.

Největším přínosem toho dne byla samozřejmě samotná grilovačka, která se protáhla až do večerních hodin. Nočním Poušovem se rozléhala debata, cinkání plechovek Birella a klapání kusadel, která byla zásobena od grilovaného sýra až po žebírka :)

Takže paráda! A takových předzávodních dnů nás letos čeká ještě pár :)

Taktická malorážka - 5. Ligový závod - startovní listina

Protože se nám startovní listina naplnila lichým počtem střelců, dostal jsem báječný nápad si po roce nicnedělání zase střelit :) Jen tak, pro srandu.

Domluvil jsem se na sdílení s osiřelým Karlem ŽALOUDKEM a ve dvojici jsme odstříleli závod jeho Suhl 150. Nutno podotknout, že jsem z ní nikdy předtím nestřílel a s jednorankou celý závod již vůbec ne. Takže jsem čekal srandu...

Bohužel to sranda nebyla, ale spíše místy pořádná pr... :D

I tak plynul závod v pokojném tempu a jako klasicky jsme vše stihli v rámci 4 hodin včetně čekání na poslední opozdilce.

Kuba ERKER s Jirkou SOZAŃSKIM omlouvali zpoždění slovy o zácpě a Martin SKÁCEL zase říkal, že byly po cestě objížďky... tak nevím jestli mluvili o tom samém :) I tak jsme ale počkali a byť se někteří radovali z ubývající konkurence, tak závod začal s plným startovním polem.

Malou tečku jsem všem napsal po tom, kdy jsem zjistil, že se již vyfotili na společnou fotku a mne nepozvali. Nesmím prý kvůli práškům na zdravotní neduh na sluníčko :D Nevadí, hodím se tam pak photoshopem :)

Studená rána + Rukojmí:

Na první položce se nejvíce vyšvihl Jirka SOZAŃSKI, který uvolněn po ranních zácpách, nastřílel téměř plný počet.

Naopak z Vládi VOJTKA se stal prostý pasáček, neboť podle jeho výraziva pásl v době položky krávy a jiné věci na K. Dobře se nevedlo ani honzovi JODLOVI a Pepovi VIKTOROVI, kteří zde dopláceli na malou účast, takže pro příště snad lépe :)

Díky Karlově Studené ráně za plný počet jsem si Rukojmí užíval a vychutnával přednosti jednoranky.

Trapy 10m a 25m:

Na Trapech jsem doplatil ne absolutní nedostatek cviku s přebíjením Suhlky. Stále mi to padalo, moje krátké ručičky nedosáhly k okénku a tak jsem ji při přebíjení musel strkat pod rameno. Celé mé snažení ve stoji na 10m vypadalo groteskně. Nakonec jsem si vzadu ustřelil pásku na terčovém zařízení :) Naštěstí 25m vypadalo lépe...

Celkově nastřílel nejlépe Pavel PALÁT - 200b. Hnedle za ním se 180b se umístil Karel MATOUŠEK a Lukáš CAHA.

Fast and Furious:

Tak tady jsem se vytáhl :)

Po zaskočení za zbraň, nabití Suhlky a úpravě polohy jsem si okamžitě odmáčkl spoušť a rána letěla někam za terč :( Takže znovu. Potom následovalo zbrklé chytání padajících nábojů a jakás takás mířená střelba. A výsledek? Co jsem si přičetl, to jsem si vzápětí dalšími ranami odečetl :) Smekám před klukama s jednorankama a musím říci, že bez pořádného tréninku techniky přebíjení to prostě nejde. Přes 100b v této položce, které nastřílel se svou Suhl 150 Martin KUNDT v minulých závodech, vidím jako těžce vymakané body.

Nejlepším zde byl Lukáš CAHA se svými 180b nastřílenými ZKM 456. Druhým byl již klasicky Martin SKÁCEL, který to se svou CZ 452 Style také umí - 175b.

Nejvíce to ale vyšperkoval Vláďa VOJTEK, kterého až po delší chvíli Kuba ERKER upozornil, že střílí do terče jemu :) Však proč ne - počítají se jen ty nejlepší zásahy :)

Know your limit:

Know your limit je svým způsobem položka, která mnoho nezmění. Spousta střelců ví, že standardem je 50b a málokdy se někdo pokusí více. Zvláště po tom, co se na minulém závodu o více pokusili a nedopadlo to dobře :)

Tento závod jsme úspěšně riskli 75b pouze čtyři střelci - Pavel PALÁT, Karel MATOUŠEK, Kuba ERKER a já.

Zároveň se dá říci, že v počtu byli úspěšnější střelci, kteří na 75b stříleli neúspěšně :) Těch s nulou z položky bylo totiž rovnou sedmero...

Find me:

Find me je dle mého názoru položka, která prověří komplexní připravenost střelce. Práce s optikou, schopnost odečítat dle osnovy, nezmatkovat při střílení - to vše jsou vlastnosti, které by měl kvalitní střelec mít a které mně v tomto závodě chyběly:D

Nejprve jsem po zalehnutí ke zbrani zazmatkoval a při pohledu do optiky si řekl, co to je za malé zvětšení a lup s tím na 20x. Následně mi došlo, že musím mít správný poměr osnovy a tak zpátky na 10x. Jenomže o chlup vedle a aniž bych si všiml, tak jsem si tam nechal cca 11x. Takže z položky pouze ušmudlaných 35b.

Naopak nejlépe dopadli s plným počtem bodů Jakub ERKER, Martin SKÁCEL a Honza PURKRÁBEK. Těm položka sedla a Kuba si už jen posiloval svou výbornou pozici na výsledkové listině.

Timer:

Na Timeru mají střelci možnost si předlohy buď zapamatovat, anebo mohou používat zapsané cíle na názorninách. Honza JODL to vyšperkoval tak, že šel bez předlohy a bez znalostí :) Naštěstí si to uvědomil ještě zavčasu a na položku se dovybavil. Snad právě díky tomu získal jako jeden z pěti plný počet bodů.

Na špici se zde vydral i Karel ŽALOUDEK, který měl také velmi dobře rozjetý závod. Nováček roku Dan CAHA také nezaváhal a rozjel položku naplno. Na rozdíl od svého bratránka Lukáše, kterému se zde moc nevedlo.

Nejhoršího smolíka si odnesl Jirka SOZAŃSKI, který si poodečítal vše, co si předtím v položce přičetl :( Jeho náladu dokresloval i letní deštík, který nás od konce položky chvíli trápil svými kapkami.

Polohy:

Protože nejsme žádná ořezávátka a nebojíme se malé fyzické aktivity (byť nečekané), tak jsme si dali na jednotlivých polohách trochu zabrat. nejprve to byly dřepy před položkou ve stoje a následně kliky před položkou v kleku/sedu. Všichni se aktivity zhostili na výbornou a kupodivu ani moc neremcali :)

Nejlépe zde dopadl Pavel PALÁT se 122b těsně následovaný Karlem ŽALOUDKEM se 121b.

Nejhůře málem dopadl Martin SKÁCEL, který zas (jako i jindy) zapomněl vyměnit terče a měl tam prázdno. Ten si ještě dal k těm klikům a dřepům lehký výklus :)

Mně se vedlo, jako klasicky a valnou většinu ran jsem ve stoji dal mimo terč :)

Double:

Na Double se neděly žádné neplechy a podivnosti. Snad jen to, že se mi konečně podařilo to nezkazit a tak jsme s Karlem ŽALOUDKEM dali jako jediný dvojice plný počet za 150b. Alespoň něco :)

BlackJack:

Střelci vylosovali na tento závod BlackJack, takže relativně pohodová položka, kde se střelec nesmí dostat do stresu svou nepozorností a nerozhodností. Pokud si nejste jistí, zda zásah je nebo není čára, tak vám to pěkně zkomplikuje život.

Tím jsem si sám prošel, neboť jsem měl dokonce dvě minely těsně vedle čáry a musel jsem se rozhodnout, na jaká další čísla střílet, aby mi to dalo kýžený počet 21. Naštěstí jsem to odhadl dobře a byl jsem jedním z 12ti střelců, kteří jej také dosáhli.

Zátěž:

No a tady se to celé dodělalo :D

Karel, který šel na start jako první z nás dvou, nešťastně odložil Suhlku a ona se sesypala na optiku. Takže se dalo čekat, že soustřel půjde do háje. Jenomže on šel ještě dál - zcela mimo sklopky a tak Kája nastřílel pouze 4 sklopky a já si vyhaluzil sklopek 6. Takže lepší než nic, ale mohlo být tak o 100b více:( Ale o tom to je, i když to Karla stálo jisté první místo:(

Nejlépe se nakonec prostřílel do konce soutěže Pavel PALÁT, který dal plný počet bodů (10 sklopek v čase 1:04).

Závěr a vyhodnocení:

Po dlouhé době jsem si zase střelil soutěž a hned s jendorankou. Musím říci, že děkuji a stačilo :) Výsledky tomu odpovídají :D

Zavést zase páteční grilovačky je ideální na tyto letní dny, kdy je možnost s klidem přespat na střelnici, nemuset jezdit brzy ráno dlouhou cestu a vlastně si tak užít parádní víkend.

Doufejme, že i další závody nám bude přát počasí a my si to užijeme ještě více!

Zlatá medaile Jakub ERKER
ZKM 456
MS Trávník
1124b / 100%.

Stříbrná medaile Lukáš CAHA
ZKM 456
AVZO Třebíč
1123b / 99,91%.

Bronzová medaile Jiří SOZAŃSKI
ZKM 456
KVZ Kroměříž
1097b / 97,60%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2014 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024