21. května 2011 - Třebíč - Taktická malorážka - 2. Ligový závod

Taktická malorážka - 2. Ligový závod

Jako vždy musím předem poděkovat všem, kteří se podíleli na vytváření závodu.

Díky patří opět Standovi SVOBODOVI za pomoc s přípravou závodu, Aleši MAŠTĚROVI za vyhodnocování terčů a dozorování závodu a věřím, že mluvím za všechny střelce, když poděkuji i Šárince, která se o nás všechny starala s občerstvením!

Výbornou práci odvedl Jarda HROBAŘ, který pro Taktickou malorážku vyrobil další terčová zařízení, takže nyní dokážeme 100% pokrýt všech 16 soutěžních stavů perfektně fungujícím zázemím. Věřím, že to ostatní střelci ocení a Jardovi za tuhle precizní práci děkuji!

Velký dík a ocenění musí také patřit Petru PÁNKOVI, který celý závod běhal a cvakal fotky a také dvojici diváků Zdeňkovi VESELÉMU a Radovanu ŠEINEROVI, kteří ač diváci, tak dojeli již na 7 hodinu ranní a kmitali a byli mi ku pomoci.

Velmi Vám všem děkuji za pomoc a podporu, aby mohly tak dobře fungovat naše závody Taktické malorážky.


V sobotu 21. května jsme za krásného slunného rána zahájili 2. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY pro rok 2011.

Startovní pole bylo silně poznamenáno, ať už služebními povinnostmi anebo zdravotními indispozicemi či jinými důvody střelců a tedy se z "optimistického" počtu 22 nahlášených střelců sjelo pouze 10 skalních fandů.
Situaci se ještě snažil zachránit Miloš JANČÍK, který nečekaně dorazil a pro kterého jsem použil terče střelce, který odřekl den před závodem.

Nicméně i účast 11 soutěžících považuji za nádherný úspěch v prvním ročníku soutěže.

Co chybělo do počtu střelců, to ovšem nahradili soutěžící svým nadšením a chutí do závodu a tedy to v tomto komorním počtu pěkně odsýpalo a nakonec se z toho vyklubal perfektní závod!

Na střelnici zavítaly i nové tváře. Sice pouze jako divácké posily, ale snad již brzy, dle svých slov, rozšíří řady střelců a zúčastní se dalších závodů.

Výhody bonifikace taktických doplňků opět využilo hned několik střelců, kdy dva měli jako minule "čistě náhodou" hejkala v autě a další 3 chodí ve vestě snad i spát, takže diváci mohli na vlastní oči vidět, že se doopravdy nejedná o "body zadarmo". V sobotních 25C nebyl hejkal výhodou a já sám, byť jako statický rozhodčí, jsem pociťoval, že taktická vesta rovněž není žádné terno.

Taktická malorážka - 2. Ligový závod - startovní listina

Nový systém přípravy závodu se mi velmi osvědčil, takže na rozdíl od minulého závodu bylo vše nachystáno pro střelce již o půl 8 ráno.

Přejímka vybavení a registrace zbraní proběhla bez problému a již kolem 8 hodiny bylo všechno a všichni připraveni na samotný závod.
Tedy skoro všichni.
Honza VRCHOTA měl trošku zpoždění, ale i tak stihl dorazit ve výborném čase, takže závod začal úvodním proslovem v 9:10 dopoledne.

Co překvapilo všechny, včetně diváků, byla plynulost a rychlost závodu, za kterou stojí účast již soutěže znalých střelců a systém vedení závodu, kdy všichni přistoupili na tuto metodu "Honem, honem, ať už to máme rychle za sebou" :)

První výstřely padly kolem 9:10 a poslední výstřely na tácek dozněly kolem 11:05. Položka Zátěž je klasicky silně protahující se disciplínou, ale v sobotu podávali všichni excelentní výkony, a tak jsme mohli oficiálně soutěž ukončit výstřelem Martina SKÁCELA asi 15 minut před polednem.

Vyhlášení soutěže bylo odloženo pro korekci výsledkové listiny z důvodu jiného počítání položky Timer. Nicméně výsledky se vůbec nezměnily a střelcům získaná procenta zůstala (jen jim poskočily body do případného porovnávání v Lize v případě souhlasného počtu %).

Tímto se mi opět potvrdilo, že systém hodnocení a bodového rozmezí je funkční a že slova jistých skeptiků byla, jako vždy, zcela mimo...

Studená rána + Rukojmí:

První položka nebyla již pro střelce neznámou, jako minule.
Bylo znát, že provedení Studené rány si zjednalo respekt a že si každý již rozmýšlel, jak moc za ni chce získat plných 50b.

Celkově se položka nejvíce povedla Martinu KUNDTOVI, kterému na absolutní nástřel 130b chybělo velmi málo. V těsném závěsu za ním byli hned dva střelci se 110b - Honzové VRCHOTA a IVAN.

Položka vůbec nevyšla Pepovi VIKTOROVI, kterému zřejmě po ránu nesedla flinta, a popravil vše, co viděl, ale zase zjistil, že je lepší si na závod nebrat nikdy nestřílenou munici :).

Standa SVOBODA také popravoval vše, co mu přišlo před optiku, ale nutno podotknout, že ač se k tomu během závodu nepřiznal, tak celý závod statečně odstřílel prostředníčkem (tímto mu přeji brzké uzdravení z úrazu!).

Trapy 10m a 25m:

Tato položka byla trnem v oku Martinu KOSOUROVI, který jako jeden z nejrozvážnějších jednorankařů byl odpůrcem navýšení ran. Nicméně za bojovného pobrukování si: "Nic není nemožné - Toyótá", dokázal, že i on se dokáže porvat a nastřílel 90b ve stoji.

Celkově se nejlépe umístil v Trapech Honza FOKT, který po minulém debaklu přešel zpět k opakovací ZKM 456 a získal 180b. Následován byl Honzou VRCHOTOU se 160b.

Polohy:

Nestabilní polohy stále ukazují více a více, jak který střelec dokáže improvizovat a jak moc se dokáže porvat s tímto oříškem.

I přes svůj zdravotní handicap obhájil Standa SVOBODA svoje "prvenství" v Polohách a nastřílel 121b, za což si získal můj obdiv (na rozdíl od něho si většinou sundávám čisté papíry po této položce :) .

Výborně nastříleli Polohy naši "kompaktní střelci" Zdeněk FRÁZ a Martin KOSOUR, kteří dokázali nastřílet 119b. Předvedli tak, že i malý muž umí velké nástřely! Snad mi pánové odpustí tyto nejapné žertíky :) .

Timer:

Timer opět ovládl Stanislav SVOBODA s absolutním nástřelem 90b, kdy neztratil rozvahu a správně zasáhl všechny 3 figury.

Na pomyslné druhé pozici se ocitlo hned trio střelců - Honza FOKT, Honza IVAN a se samonabíječkou překvapil i Miloš JANČÍK. Všichni po 75b.

Kdo ale opravdu v této položce zazářil byl Jarda HROBAŘ. Ten má sice jako střelecký nováček před sebou spoustu práce, ale i přesto dokázal, že se mu tréninky vyplatily a získal krásných 60b.

Double:

Týmová položka, na kterou je kladen jeden z největších důrazů soutěže.

Opět se zde projevila sehranost týmu KOSOUR - SVOBODA, kdy získali plných 150b.

Jako stejně sehrané duo se předvedli JANČÍK - FOKT se shodným nástřelem 150b. Tento tým měl "svoje vlastní" kolo, protože díky lichému počtu střelců se musela tato dvojice projevit až po odstřílení první směny. Miloš JANČÍK zde předvedl, že i pro samonabíjecí Ruger 10/22 nejsou tyto nejobtížnější terče soutěže překážkou a stejně jako Honza FOKT zasáhl všechny cíle.

Třetí nejlepší dvojicí byli Jarda HROBAŘ a Honza VRCHOTA (získali úctyhodných 137,5b), kdy se svým duem CZ 455 Thumbhole předvedli parádní spolupráci a minuli pouze jednou.

Find me:

Zavedením zákazu šablon se zjistilo, že spoustě střelcům to udělalo velkou čáru přes rozpočet a že za daných podmínek může být i používání pravítka adrenalinový sport.

Nejlépe se s určováním polohy popral Honza IVAN, kdy nastřílel 85b ze 105b možných.

Velkým překvapením byl opět Jarda HROBAŘ, který zabojoval, vzal náboje do hrsti a vystřílel si pomyslnou druhou příčku se 75b.

Hned za ním se umístilo trio střelců SVOBODA, KOSOUR a nově zde vykoukl na špici i Pepa VIKTORA. Všichni po 60b.

Know your limit:

Sobotní totální bezvětří, které se ke konci závodu změnilo v příjemný vánek dávalo tušit, že v této položce by mohly padnou rekordy.
Opak byl pravdou. Možná se střelci zalekli po minulém závodě, možná zklamalo střelivo, puška nebo jiný faktor, ale nástřely byly průměrné.

Nejlépe se položky zhostil Honza VRCHOTA a "stačilo" mu jen zasáhnout cíle po druhý nejmenší, a tedy získat 75b.

Naopak kdo zariskoval a pak plakal byl Martin KUNDT, který všechny zásahy posadil na středy cílů, ale u poslední rány chtěl zřejmě ten nejmenší cíl jen postrašit a "varoval" jej jednou ranou. Mít ten kroužek ucho, tak už jej nemá... Tak těsná rána to byla, která stála Martina minimálně již 75 získaných bodů.

Naopak kdo jel na "jistotu" byla hned pětice střelců s 50b - FOKT, IVAN, SVOBODA, JANČÍK a Jarda HROBAŘ. Těm se vyplatilo neriskovat a udrželi si tak bez velké ztráty své dosavadní pozice.

Tácek:

Dle mého názoru střelci vědí, že mě doopravdy nebaví doma motat tácky a snad proto se zase tato položka střílela :) .
Tácky si tam vesele plápolaly v poledním vánku, který nebyl nikterak silný, ale ani přesto nikdo nenastřílel plný počet bodů.

Pět záslepek zasáhla trojice střelců - Standa SVOBODA, Martin KUNDT a opět překvapil se samonabíječkou Miloš JANČÍK.

Se 60b opět vyskočil nahoru Pepa VIKTORA a stejně nastřílel i Honza IVAN, který si tak jen upevňoval průběžnou pozici v závodu.

Zátěž:

Pro mě osobně jedna z nejzábavnějších položek závodu.
Kombinuje přesnost a rychlost. Klade nároky na soustředěnost střelce, jeho fyzickou zdatnost a tím "procvičí" snad vše, co by měl střelec ovládat.

Své by o tom mohlo povědět hned několik střelců, kteří "vyhráli" penalizaci 30 vteřin za špatnou posloupnost poloh.

Nejvíce by o tom mohl vypovědět Standa SVOBODA, který měl celý závod najeto na medailové pozice, ale kterému se podařilo zapomenout vystřelit jednu ránu a do pozice se vracel z následující polohy.

Bohužel pravidla byla neúprosná a všichni tři střelci doplatili na malou chybu velkými ztrátami.

Střelec, který zas postavil veřejné mínění na hlavu byl opět Honza IVAN. Znovu dokázal přebíjet svou jednorannou Suhl 150 skoro stejně rychle, jako jeho kolega s opakovačkou s přímotažným závěrem a získal tak 162b (9 sklopek za čas 1:37). Potvrdil tak moje tvrzení, že i s jednorankou dokáže kvalitní střelec pokořit pro ně nejvíce limitující disciplínu.

Stejných 162b obdržel Honza VRCHOTA, který sestřelil 9 sklopek v čase 1:36 a zapsal si tak další "položkové" vítězství do svého deníčku.

Třetím "nejlepším" v zátěži byl Honza FOKT se 144b (9 sklopek v čase 1:54), následován triem se 126b. Martin SKÁCEL (9 sklopek v čase 2:11), výborně Zdeněk FRÁZ (7 sklopek v čase 1:37) a Pepa VIKTORA (7 sklopek v čase 1:13).

Závěr a vyhodnocení:

Co napsat závěrem.
Snad to, že i přes malou účast to byl perfektně strávený den s partou správných lidí a že jim velmi děkuji, že vážili cestu tak daleko, aby si zablbli a pobavili se se stejně švihlýma známýma :) .

Co se týče nových poznatku, tak závod přinesl zase něco dalšího.
Jednak to, že si již střelci dokázali vštípit pravidla Taktické malorážky do krve, a že se tedy lze obejít bez soustavného vysvětlování :"Co, kam, kdy a kolik...".

Do budoucna plánuji případné nováčky umístit do druhé směny, aby měli možnost vidět na těch "zkušenějších" jak položky probíhají v reálu a stačili se tak připravit na své kolo.

Bohužel není (hlavně z časových důvodů) možné neustále dopodrobna představovat a vysvětlovat terče či jak na položku. Tedy bych tímto chtěl apelovat na případné zájemce, aby si doopravdy alespoň jednou doma přečetli propozice, než dojedou na závod.

Není to z důvodu mé namyšlenosti nebo neochoty vysvětlit a ujasnit případné nejasnosti. Je to z ohledu na průběh soutěže a z ohledu na střelce, kterým takovéto vyrušení z presu soutěže nesvědčí.

Pro případné konzultace velmi rád nabízím online řešení na kontaktech uvedených v patičce stránky. Dozajisté i ostatní střelci rádi přispějí svými názory na soutěž a se svým řešením položek do mlýna.

Dalším, co mne velmi potěšilo, byl "pozávodní" pokec se všemi střelci, kdy se i vzdálenější střelci rozhodli posečkat a příjemném rytmu jsme probrali a debatovali o soutěži, možných sporných momentech, vylepšeních a úpravách. S těmi posledními jsme opouštěli střelnici kolem půl 7 večer.

Velmi diskutovanou částí bylo do budoucna řešení výměny střelců v případě dvou směn. Výsledné řešení, respektive posloupnost výměny a zajištění bezpečnosti, se bude muset osvědčit v reálu, ale vše nahrává tomu, že se problémů vyvarujeme.

Poslední změnou na další závody bude losování všech variant na závod hned po úvodním proslovu, kdy se "zbavíme" této formality a střelci se pak nebudou muset během závodu rozptylovat pauzami na losování variant terčů, či předloh.

To jsou dle mého hlavní přínosy sobotního závodu, který ukázal, že vše vypadá stabilně a že se doopravdy projevuje skill soutěžících.

Jak tomu už je a bude pravidlem, po vyhlášení jsme opět losovali sponzorské dary.
Tímto děkuji našim sponzorům za podporu a věřím, že výherci budou s Vašimi cenami velmi spokojeni!

Udělené sponzorské dary:

Firma Bohemia Air Soft - 2x poukaz na slevu na nákup v hodnotě 10%

Firma Vaškent - poukaz na slevu na nákup v hodnotě 500Kč

Firma BEST PATRON.eu - 3x sleva na nákup zboží ze sortimentu VORTEX v hodnotě 20% a sleva na nákup zboží ze sortimentu VORTEX v hodnotě 10% pro všechny střelce

Zlatá medaile Honza VRCHOTA
Honzovi se tento závod velmi vydařil. Poučil se z chyb minulých a exceloval snad v každé položce.
Vynikajících 920,5b / 100%.

Stříbrná medaile Honza FOKT
Honza vyměnil svou Suhl 150 opět za opakovací ZKM 456 a tento tah se mu vyplatil, když si na sobotním závodě vybojoval druhou příčku.
863b / 93,75%.

Bronzová medaile Honza IVAN
A další Honza neustále dokazuje, že i jednoranné pušky mají své místo v Taktické malorážce a že mohou pomýšlet i na medailové pozice.
Zisk 838b / 91,04%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2011 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024