18. srpna 2012 - Třebíč - Taktická malorážka - 6. Ligový závod

Taktická malorážka - 6. Ligový závod

Stejně jako léto, tak se nám ke svému konci chýlí i naše sezóna Ligových závodů 2012.

V sobotu 18. srpna se uskutečnil 6. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY, který je zakončením letního maratonu závodů u nás v Třebíči-Poušově. Třebaže jsme i v době prázdnin a dovolených uspořádali hned tři závody s dvoutýdenními pauzami, tak si i nyní dojelo zasoutěžit a "zablbnout" hned 22 střelců. Účast mne velmi potěšila a jsem rád, že si většina střelců dokáže doma brát omluvenky a "opušťáky" tak často :)

Meteožáby slibovaly super počasí a nelhaly - od rána bylo nádherně, chvíli dusno, chvíli povával větřík a chvíli bylo zas tak akorát.

Taktická malorážka - 6. Ligový závod - startovní listina

I tento závodní víkend jsme začali páteční grilovačkou a potlachem. Bohužel ve značně očesané sestavě, kdy se gril-komando sestávalo pouze z místních a Adama KOPALA z Brna, který dojel o den dříve. Ale i tak bylo o zábavu postaráno a věřím, že další rok bude takových vícedenních závodů ještě více.

Ranní příjezdy jsou již bez problémů. Pražáky se mi zatím podařilo postavit do latě a jezdí skoro na čas :) Alespoň na dvou posledních závodech chytli správné metro a byli připravení dříve, než místní. Na ty se naopak tento závod muselo čekat. Jarda PROCHÁZKA s Milošem MILICHOVSKÝM to vzali z Jihlavy asi přes Humpolec a dojeli až na devátou hodinu (nic na tom nemění fakt, že jsem je ještě zneužil k nákupu toaletního papíru :), takže se nám začátek krapet posunul a střelbou na terč Studené rány jsme zahájili až kolem půl desáté dopoledne.

Málokdo ale věděl, že nás čeká závod plný zvratů, osobních rekordů a naopak i osobních selhání. Paradoxně zde snad nebyla položka, kde bychom neřešili kdo, kdy a jak a komu nastřílel do cizího terče. Ale jak se říká: "Musíme si pomáhat", a tak se střelci poprali i s faktem, že sem tam někdo někomu výrazně pomohl v bodování. Ale i to k tomu patří :)

Studená rána + Rukojmí:

Jak jsem již psal dříve - po dvou sezónách Taktické malorážky a stále se rozrůstajícím kolektivu střelců, kteří věnují čas svému tréninku a jezdí pravidelně, se zde nenachází mnoho zádrhelů.

Soufiguří Studené rány nezaskočí snad nikoho. A to ani v případě, že se jedná o ty těžší varianty. Tak tomu bylo i nyní a mnoho střelců odcházelo do Rukojmích s plným nástřelem.

Celkově se nejlépe dařilo mě (130b), dále překvapil "stále pátý" Jarda PROCHÁZKA se 125b a s celkovými 120b se umístilo hned několik střelců - Milda MILICHOVSKÝ (Suhl 150), Pavel PALÁT (CZ 455) a Radovan ŠEINER (SM-2). Všichni tři v posledních závodech ukazují, že mají stále co říci do celkového pořadí a že dokáží i těm "zkušenějším" pořádně zavařit.

Trapy 10m a 25m:

Tak tady se po moc dlouhé době povedl plný nástřel. Karel ŽALOUDEK nás všechny vyškolil jak malé caparty a ukázal nám, jak se dá nastřílet krásných 200b v Trapech.

Jako druhý exceloval již klasicky Martin SKÁCEL, který si vystřílel celých 190b. Na třetím místě se tísnili dva letošní nováčci - o krapet zkušenější Miloš MILICHOVSKÝ a méně zkušený Honza JODL, který si na svém druhém závodě "vyjódloval" 170b.

Já jsem začal Trapy ve stoji krásnými čtyřmi ranami mimo bodované zóny, ale i tak je to úspěch oproti minulému závodu, kdy šlo vše "na střed" a kdy se odečetlo mnoho bodů.

Fast and Furious:

Po chybě s paralaxou na minulém závodě jsem již nezaváhal a před položkou si vše poctivě připravil. No a výsledek se dostavil v podobě 195b. Hned za mnou se umístil Pavel PALÁT se svou CZ 455, který začal silně zasahovat do Ligového pořadí a který zde získal 165b.

Jako třetí se umístil Standa SVOBODA, který nás letos díky pracovnímu vytížení zanedbává (naštěstí pro mnoho z nás :) a který si odskočil si odpočinout a v této položce si vystřílet 155b.

Za zmínku stojí výkon Miloše MILICHOVSKÉHO, který se přenesl přes handicap jednoranné Suhl 150 a že je z Jihlavy :) a přesnými ranami zasáhl terčíky za 115b.

Know your limit:

A opět bylo celé startovní pole vyškoleno nováčkem. Honza JODL nastoupil do týmu "pražských oldies" za polovinou sezony a již na druhém závodě začíná děsit "stálice". Na to, že střílí s vypůjčenou flintou, má excelentní výkony a dokazuje to i zde, na nejpřesnější položce soutěže. Jeho výkon 105b byl po dlouhé době jediný, kdy střelec zasáhl i nejmenší kolečko s bodovou hodnotou 30b a průměrem 13mm. A dosáhl toho se zbraní české produkce CZ 452.

Druhé místo jsem si urval já, když jsem odmítl střílet na nejmenší kolečko a na jistotu jsem si nechal započítat pouze 75b. Dá se říci, že třetí byl skoro celý zbytek startovního pole, kdy se mnoho střelců spokojilo s 50b ziskem.

Položka dnes nevyšla jednomu z favoritů letošní sezóny, Martinu SKÁCELOVI, který potřeboval zariskovat, zariskoval a získal nulu, která mu nepomohla a naopak jej ještě více posunula dále od medailových pozic.

Find me:

Nečekaně zamávala pořadím i tato položka, kdy dosud výborně střílející střelci hledali, hledali, ale potřebné cíle nenašli.

Na maximum nastřílel položku nejzkušenější střelec, vedoucí pražského zájezdu, František RŮŽIČKA, kdy společně se mnou získal plných 105b. Myslím, že se mi povedlo si vymyslet "blbuvzdorný" systém určování poloh cílů, který se mi již poněkolikáté v letošní sezóně osvědčil.

Druhé místo si dělili Martin SKÁCEL a Lukáš CAHA, kterému se tento závod moc nedařilo. Svou novou pažbu sice již "vypižlal" do líbivé podoby a jal se jí zkoušet na tomto závodě, ale absence botky a lícnice mu nesedla a Lukáš se krapet trápil.

Timer:

O tom, že se i na Timeru dá leccos zkazit se přesvědčilo hned několik střelců.

Prvním střelcem, který se nechal rozhodit a který si řekl, že nebude střílet "jak kdo píská" byl nováček Jirka SOZAŃSKI. V položce sice odstřelil co šlo, ale zase si to užil, takže přeci jenom nějaké vítězství :)

Největší "zásek" ale přišel tam, kde to nikdo nečekal. Vzhledem ke dvěma směnám (o 10ti a 12ti střelcích) jsme před položkou určili čísla střelců na jednotlivé položky. I přesto (zřejmě vypětím z předešlého ne 100% výkonu) se Martin SKÁCEL ustřelil na povel pro jiného střelce. Při povelu: "Střelec číslo jedenáct, ...", se ozvaly rány dvě. Martin (v závodě jinak se startovním číslem 11, ale v Timeru střelec číslo 1) vypálil na onen povel pro jiného střelce. Ono by se teoreticky nic nestalo - stačilo počkat, zda mu náhodou nebude čten ten samý terč a v souladu s pravidly si pak tuto osudnou ránu započítat. Ale Martin nelenil a pro jistotu "potvrdil" ve všech svých kolech, takže v konečném výsledku se mu ještě jedna dobrá rána odečetla :( Martina to silně rozhodilo a bohužel to značně ovlivnilo jeho výkony až do konce závodu.

Naopak plný nástřel se podařil Pavlu PALÁTOVI, Radovanu ŠEINEROVI a mě. Zhruba polovina startovního pole získala 75b, když pouze o fous minula jednu nejsilnější killzónu agresora.

Polohy:

Při mém představení "Na stojáka" jsem si zase připadal jako "nějaký Tydýt". I když se na tréninku povede super nástřel, na závodě mi to snad nikdy nevyšlo. Opět jsem zahájil dvěma ranami do bílého a ze zbylých třech ran jsem usmolil pouze 20b, takže ostuda :(

Opět zde ale exceloval Miloš MILICHOVSKÝ. Milda má za sebou kus práce, když se jako letošní nováček prodral do vrcholné TOP 10 a to i přes to, že střílí jednoranovou zbraní Suhl 150. Na Polohách získal 125b.

Výborný výsledek nastřílel i Karel ŽALOUDEK. Tenhle "taťka" :) nám nic nedá zadarmo a jeho 123b bylo taktéž ukázkových. Jen o bod utekl Jardu HROBAŘOVI, našemu "továrníku Bierhanzlovi", který na sobě zamakal a se svou CZ 455 Thumbhole získal 122b.

Double:

Oproti minulému závodu se Double povedl hned čtyřem střeleckým dvojicím.

Milan MAŠAT a Honza JODL, Standa SVOBODA a nováček Jiří SOZAŃSKI, Karel ŽALOUDEK a Jarda HROBAŘ a nakonec i Lukáš CAHA s Radovanem ŠEINEREM si vystříleli plné počty.

Můj týmový kolega Vláďa VOJTEK měl od minulého závodu doslova "nůž na krku", ale opět mne nezklamal, ukázal, jak mne má v paži a zas trefil jiného :) Takže výsledných 125b bylo průměrných, ale já to tomu Vláďovi jednou vrátím :)

Tácek:

Když jsem psal pravidla pro Taktickou malorážku, tak jsem si říkal, že demokratická volba volitelné položky bude fajn. Není! :)

Stejně jako minule a předminule - Tácek! Každý jej chtěl a každý pak nadával :)

Konečně to nevyšlo i mě a díky jedné minele jsem si vystřílel jen 100b. Naopak komu se povedlo Tácek nastřílet na výbornou byl Honza VRCHOTA, konečně se v závodě projevil i Vláďa VOJTEK a opět zde exceloval Radovan ŠEINER. Všichni tři, ruku v ruce, šli vstříc Zátěži se 120b :)

Zátěž:

Zde jsme měli malé zpestření, když zhruba v druhém kole Zátěže se na nás přišla podívat i malá "hadice" s klikatou čarou na zádech. Dostala se velmi těsně ke střeleckým postům, přímo za Miloše MILICHOVSKÉHO, který se připravoval na položku. Jak ji viděl, tak nám ukázal, že umí mluvit i o pět oktáv výš a museli jsme jej dlouho přemlouvat, aby z toho lustru slezl :)

Zmiji jsme, bez úhony její a naší, bezpečně odnesli mimo pozemek střelnice do klidné části stromoví a Zátěž mohla pokračovat.

Snad právě díky prožitému stresu se Milda hecl a chtěl to mít rychle za sebou. Dokázal se svou jednoranovou Suhl 150 nastřílet položku v nejvyšším bodovaném čase a na plný počet (10 sklopek, 1:29 a tedy 210b). A pak, že to nejde...

S jednou minelou jsem skončil já (celkem 9 sklopek za 1:23, 189b), hned za mnou se stejným bodovým ziskem 168b byla dvojice Milan MAŠAT (8 sklopek v čase 1:24) a Standa SVOBODA (8 sklopek za 1:17).

Opět musím podotknout, jak se osvědčuje kontrola střelců těmi následujícími, kdy se rozhodčímu značně usnadnila práce a kdy je tak možné "jet" hned čtyři střelce najednou.

Závěr a vyhodnocení:

Jak jsem již psal na začátku - značně kontroverzní závod.

Velký nápor a tlak se projevoval na všech střelcích, ale bylo znát, kdo a jak se s tím vypořádal. Jsem moc rád, že jsme po dlouhé době u nás mohli uvítat Standu, který nám v letošní Lize výrazně chybí a který i po takové pauze je schopen výborných výsledků!

Nyní následuje delší pauza, kdy si doufám všichni od prázdninového maratonu odpočineme a kdy se pak v zářijových závodech utkáme odpočatí fyzicky a hlavně i psychicky.

NOVINKA - Komiks Taktické malorážky

Komiks Tak jen pro zajímavost mne napadlo vybrat některé fotografie ze závodu a krapet je upravit.

Jakákoli fyzická podobnost s reálnými osobami je jistá a jména nebyla záměrně změněna. Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks


Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT
Zlepšení po minulém zpackaném závodu.
Bohužel stále mnoho chyb, na kterých je třeba zapracovat.
1281b / 100%.

Stříbrná medaile Miloš MILICHOVSKÝ
Tak konečně se Milda dočkal. jeho raketový vzestup, kdy s "dlouhou" začínal teprve tento rok je obdivuhodný.
1165b / 90,94%.

Bronzová medaile Pavel PALÁT
Jsem rád, že i Pavel jde nahoru a že důvěra a investice v Taktickou malorážku mu přináší ovoce. Výborný výkon, který nebude doufám ojedinělý!
1062b / 82,90.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2012 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod Taktická malorážka - 6. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024