04. května 2013 - Třebíč - Taktická malorážka - 4. Ligový závod

Taktická malorážka - 4. Ligový závod

Letošní sezóna neúprosně valí a my tu máme již 4. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY, který se odehrál dne 04. května v Třebíči-Poušově.

Teplé dny se již naštěstí stávají standardem a tak bylo krásně již o půl 7 ráno, kdy jsem přijel otevřít střelnici.

Z počasí jsem měl trochu obavu, protože dny předtím bylo pár lijáků a slibovali je i na danou sobotu, ale nakonec byl den jasný a krásný a obloha se zatáhla jen na pár chvil.

A tedy jediné, proč jsme zvhli bylo, že jsme se pořádně zapotili při našem malém klání...

Taktická malorážka - 4. Ligový závod - startovní listina

Startovní listina konečně slibovala "astronomické" počty účastníků, ale dvě rodinné oslavy, podvrtnutý kotník a také prodloužení služby s RZ zapříčinily, že se nás sešlo "pouze" 21 střelců.

Po malém šachování a přepárování osiřelých střelců jsme mohli hezky na čas začít. Je paráda, že všichni již dokáží dorazit včas, pokecat před závodem, dát kávu a pak v pohodovém tempu to kolem 9:15 ráno rozjet na plné obrátky.

Studená rána + Rukojmí:

Hned první položka vybočila ze zažitých tradic.

Na plný počet nastřílel pouze Milda MILICHOVSKÝ se zvou ZKM 456, který tak předčil i druhého Jardu PROCHÁZKU s jeho přesnou opakovací terčovnicí A1907R (125b) a třetího Pavla PALÁTA s taktéž českou CZ 455 nové produkce.

Propadák jsme, i přes plných 50b ze Studené rány, zažili já (115b) a Martin KUNDT se 105b. Takže to konečně začínalo být zajímavé :)

Ještě zajímavější to ale měl kvartet z Prahy, kdy se jim povedlo nastřílet pouze nulu anebo minimum bodů. Zřejmě na ně při přejezdu působila změna časového pásma a ještě se nestačili aklimatizovat :)

Velkou radu do budoucna dostal i Martin SMEJKAL, který sice v týdnu nastřeloval, ale den před závodem si ještě zašel "zaplinkat" na plechovky Federálama a nepřemazal lauf. Takže první rány položky (následně i položky druhé a skoro i třetí :) ) mu šlo vše doslova do kytek :D

Trapy 10m a 25m:

Na Trapech se nám podařilo na čelních místech reprezentovat snad všechny typy zbraní.

Konečně se mi poprvé v historii TM povedlo nastřílet plných 200b i přes to, že jsem se svou 7kg A1907R plápolal jak hadr na holi. Martin SKÁCEL reprezentující lehké opakovací zbraně (CZ 452 Style) získal taktéž plný počet bodů a dravě se hnal dopředu tabulky.

Třetí pozice byla týmová - Martin KUNDT (jednoranová Suhl 150) a Pavel PALÁT se svou CZ 455 Varmint nastříleli shodně 180b.

Fast and Furious:

Tady je naprosto jasné, že je tato položka doménou hlavně opakovacích zbraní.

Na výsledcích je vidět, že i když se naše "fretka v hejkalu" Martin KUNDT snaží, seč může, tak stále zaostává. Na druhou stranu je jeho ztráta 70b na plný nástřel (získal 130b, ale umí to ještě lépe :) ) pouhými 4,7% z celkového počtu bodů.

Nejlepší výsledek v historii soutěže byl přitom 1349b a tedy se ztrátou přes 10% na absolutní nástřel soutěže.

S maximem, 200b, jsem se probil já, následně zaperlil Milda MILICHOVSKÝ se svou ZKM 456 a celkovými 180b. Lukáš CAHA taktéž nelenil a vyprášil v terči cíle za 160b.

Bohužel se nám zase trápil a utrápil František RŮŽIČKA, který stále zkouší štěstí s Rugerem 10/22, který by právě zde měl být TOP, neboť jde o samonabíječku vyzbrojenou 25 raným zásobníkem. Bohužel opak je pravdou a spousta zásahů spíše odečítala, než by body přičítala :(

taktéž se vedlo nováčkovi soutěže Petru BLÁHOVI a Martinu SMEJKALOVI, který stále přemazával a přemazával špatně nastřelenou zbraň. Dá se říci, že i Král Kazisvět byl více hlava pomazaná, než Martinova CZ 453 Varmint :)

Know your limit:

"Hadrák s ocelovými nervy", tak můžeme říkat Martinovi KUNDTOVI, který jako jediný pokořil hranici 75b na této položce. Bravurně zde dotahuje ztrátu z FaFu a dává na jistotu.

Hned za ním je celý peloton střelců s "ubohými" 50b a na spodku dosavadní listiny i "sedmero statečných", kteří dopadli hůře, jak ti ve filmu.

Risk nevyšel favoritům Martinu SKÁCELOVI, Pavlu PALÁTOVI a v minulém závodu oceněnému Jirkovi SOZAŃSKÉMU. Ti všichni (a nejen ti) zůstali po poslední ráně stát jako opaření, jako sloup. A nutno podotknout, že i ten mezi nimi byl - Davidu SLOUPOVI to také nevyšlo a odnesl si hezkou buclatou nulu :)

Find me:

Find me ovládlo trio střelců - Honzové PURKRÁBEK a JODL s mojí maličkostí, když jsme odhadli, spočítali a náhodně zasáhli všechny cíle.

Na pomyslné druhé pozici se usadili Jarda PROCHÁZKA s Lukášem CAHOU, kterým utekl pouze jeden cíl a tím tak získali cenných 85b.

Martin KUNDT zde zkazil celkem dost, nicméně jak se pak ukázalo, tak právě tato položka byla rozhodující v celém závodě. A nedá se říci, že z toho byl Jarda PROCHÁZKA pak nadšený :)

Timer:

Na timeru jsme opět tvořili tria.

Na prvních pozicích se se mnou tísnili Jakub HENDRYCH a Vláďa VOJTEK, který si konečně díky získaným 90b také popolezl výše na výsledkové listině.

Druhým triem byli střelci Jarda PROCHÁZKA, Pavel PALÁT a Tomáš HLAVÁČEK, kteří zasáhli jednoho agresora do méně hodnocené killzony a odnesli si 75b.

Posledním "stupíkovým" místem se pyšnil Jarda HROBAŘ, který se svými 60b předčil celý zbytek startovního pole.

Naopak vůbec se nedařilo střelcům JODLOVI, MAŠATOVI, CAHOVI a SKÁCELOVI, kteří minuli anebo jinak chybovali a z položky získali nulu. Ještě, že nelze jít do minusových hodnot na disciplínách :)

Polohy:

Na Polohy si Jarda PROCHÁZKA vzal ku pomoci stojan ze zdravotních důvodů, ale na další mu jej asi sebereme, protože na tom nebude tak špatně :) Celkových 134b z nestabilních poloh.

Pavel PALÁT tuto sezonu málo vystrkuje růžky a je spíše v pozadí, zde se mu ale podařil výsledek 131b, který tak právoplatně patří na druhé místo položky.

Třetím "oceněným" je Jirka SOZAŃSKI, který zaostal za Pavlem pouze jeden bod a jeho výsledek stačil na 130b.

Double:

Vláďa VOJTEK patří u nás k "nejlépe placeným"střelcům. Jinak, než že mu soupeři sypou do peněženky, nevím, proč mi to stále kazí :) Opět zásah chybného cíle, ale co, už si zvykám :)

Nejlepší dvojice byly v duchu závodu - opět trojice.

Martin SKÁCEL - Martin KUNDT, pražské duo David SLOUP a Honza PURKRÁBEK a narychlo dvojice složená z týmových "zbytků" Tom HLAVÁČEK a Kuba HENDRYCH. Ti všichni získali plných 150b.

S jednou chybou zde byli mimo mne a Vládi i Jarda PROCHÁZKA s Lukášem CAHOU a Milad MILICHOVSKÝ s Pavlem PALÁTEM, kteří získali také 125b.

Tácek:

Již po několikáté jsme měl vztek a chuť na další rok změnit pravidla :D

Doopravdy je děsný pech, když si na Tácek lehne první runda, ten začne tančit čardáš a vy jenom ležíte, čekáte, vztekáte se a na konci pláčete a za Vámi jen burácivý smích druhé rundy. Následně jdou na věc oni a každému z nich stojí tácek jak přibitý a ani se pomalu nehne.

Přesně tak to zas vypadalo... Osobně jsem jednu ránu nestihl a druhou minul, takže za dlouhé čekání pouze 80b :(

Nejlépe byl, jak jinak než ve druhé rundě, Vláďa VOJTEK, jemuž se jeho Tácek-exhibicionista vystavoval ve všech potřebných polohách.

Jednu chybičku si dovolil kvartet MILICHOVSKÝ, MAŠAT, HLAVÁČEK a Pavel PALÁT, kteří odešli se ctí a 100b.

Zátěž:

Tady je vidět, že Jarda může zamakat a že na další závod si odpočne a nebude potřebovat úlevy, protože se mu podařilo získat plný počet za 10 sestřelených sklopek v čase 1:28.

Mně se nepodařilo udržet čisté skóre a jednu jsem si zbytečně ustřelil, takže mi šlo 189b za 9 sklopek v čase 1:12. Hned za zády jsem ale měl dva střelce se 180b.

Těmi byli Martinové KUNDT (s jednoranovou Suhl 150 střelil 9 sklopek v čase 1:35) a SKÁCEL s opakovací CZ 452 Style (9 sklopek za 1:38.

I přes malé problémy s jednou poškozenou sklopkou jsme vše zvládli v plynulém rytmu a tak jsme mohli jít před druhou hodinou spočítat výsledky a vyhlásit závod.

Závěr a vyhodnocení:

Co říci závěrem?

Parádní den, počasí přálo, všichni na sebe byli milí a rivalita byla zdravá a soutěživost dravá :)

Podstatné je, zda se všichni bavili tak dobře, jako já a zda dojedou zas.

Letošní sezóna je značně náročná, teĎ nás čeká opět několik závodů za sebou s rozestupem jednoho víkendu, takže bude těžké vše zvládnout jak organizačně, tak střelecky a nepadnout "na hubu".

Věřím, že nakonec budeme rádi, když nám vyjde všech 14 letošních závodů a že i po skončení Ligy si užijeme následující Kerberos Cup, kde nám náš sponzor KerberosTactical nabídl patronaci a velmi zajímavé ceny.

Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT
Super závod a báječní lidé...
To je důvod, proč mám závody TM tak rád!
1282b / 100%.

Stříbrná medaile Martin KUNDT
Marťas se doopravdy snažil, ale stále málo :)
Naštěstí :) A i kdyby FaFu nebylo, stejně by to nepomohlo :)
1189b / 92,75%.

Bronzová medaile Jarda PROCHÁZKA
Jardovi se začíná s novou zbraní dařit, moc nechyboval a tak je z toho parádní umístění
1154b / 90,02%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2013 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod Taktická malorážka - 4. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024