08. září 2012 - Třebíč - Taktická malorážka - 7. Ligový závod

Taktická malorážka - 7. Ligový závod

Bohužel jak tomu již u mne bývá tradicí, tak se report z posledního závodu objevuje na webu po více než dvoutýdenní pauze :( , za což se velmi omlouvám!

Uběhly tři dlouhé týdny od posledního závodu a opět jsme se sešli v Třebíči na zahájení již 7. LIGOVÉHO ZÁVODU TAKTICKÉ MALORÁŽKY, který se uskutečnil 8. září 2012.

Začátek školního roku, se podepsal na účasti a někteří "studenti" měli daleko "lepší" věci na práci, než si s námi "hrát" :)

I přesto se nás na startovním poli sešlo 19, z čehož opět přibylo pár nováčků anebo střelců, kteří u nás již dlouho nebyli. Na škodu (jak pro koho) bylo, že se závodu nemohli zúčastnit i střelci, kteří mohli rozhodovat přední pozice v Lize a kterým tak pracovní příležitosti zamezily značně zamíchat a ztížit situaci ligového pořadí.

Ani tento fakt nás ale neodradil a i ti střelci, kteří již mají své pozice "jisté" nepolevili a nedali soupeřům nic zadarmo. Ti zbývající svedli o své "lepší" pozice lítý boj. No, ono někteří stříleli tak, jako by bojovali i o ty "horší" pozice :) Ale o tom níže...

Taktická malorážka - 7. Ligový závod - startovní listina

Musím smeknout před komandem z Prahy, které si vzalo naše výtky k srdci a neustále nás překvapuje svými včasnými příjezdy :) Naopak Jarda PROCHÁZKA si zaslouží za uši a dle kolektivní dohody mu budeme před závodem všichni volat v 5ti minutových intervalech již od 4 hodin ráno, aby zase nezaspal :)

Nicméně všichni jsme se ve zdraví sešli a potřebné varianty na položky jsme začali rozlosovávat již kolem deváté hodiny.

Studená rána + Rukojmí:

První položka, na zahřátí, většinou střelce probudí. Není zde snad nikdo, kdo by byl zcela spokojen se soustřely své zbraně a tak se každý snaží v celkovém čase dvou minut na položku si i nastřelit.

O zpestření se zde postaral právě Jarda PROCHÁZKA, který byl tak v pohodě, že po vteřinách míření a tajení dechu, se mu zastavilo i srdce. Po zlomyslném lupnutí úderníku na prázdno zjistil, že Jihlaváci jdou na akci sice hezky "zvostra", ale s prázdným zásobníkem :) Takže byl Jarda jediný střelec, který dokázal ve dvou minutách nejen odstřílet položku a nastřelit si flintu, ale i si napáskovat dva zásobníky :)

Nejlépe se povedlo nastřílet mně. Díky tomu, že jsem se dva roky "crcal" se svou zbraní, tak se mi povedlo ji dostat na velmi spolehlivou úroveň. Takže vím + - kam chodí v daných podmínkách. Za mými 130b se umístil Radovan ŠEINER, který pouze jednou minul nejvíce bodovanou zónu agresora a získal tak 125b.

Kdo překvapil byl Jirka Sozański, který nastoupil do soutěže na konci sezóny, ale který začíná být postrachem a který zcela jistě další rok výrazně zahýbá výsledkovými tabulkami. Jeho zisk 115b se vyrovnal výsledku Pavla PALÁTA, který letošní rok střílí a ovlivňuje přední pozice naší malé Ligy.

Trapy 10m a 25m:

Tady jsem si pěkně naběhl. Zde je mým zvykem dávat si karton s terčem do spodní pozice terčového sololitu, takže jej nemám umístěn tak vysoko (zbraň se mi tak lépe drží a nemusím ty kila tahat nahoru :) Nyní mne ale vytrestal vítr, kdy jsem několikrát vychytal okamžik, kdy zafunělo a terč se zhoupl. A jak na potvoru, tak mi to vždy stáhlo zásah mimo anebo ještě lépe - do středu. Takže v tomto závodě pro mne potupných 120b :(

Nejlépe se jako vždy vedlo Martinu SKÁCELOVI, který svým poctivým tréninkem zlepšuje své výsledky a značně si tak vynahrazuje jistý handicap své hubené zbraně. Získal krásných 170b.

Na pomyslné třetí pozici se umístil opět Pavel PALÁTŮ, který ziskem 150b vyrovnal výsledek střelce "klasiky" Martina KOSOURA. Martin nás pro letošní rok navštívil poprvé, protože díky svému vytížení nemohl nalézt čas dříve :( Doufám ale, že se na nás ještě letos alespoň jednou přijede podívat.

Nemalé trable, ale velkou zábavu, si/nám připravil Tom HLAVÁČEK. Tento letošní nováček se výrazně zpomalil ve střelbě na 25m, kdy v poloze Klek/sed velmi dlouho hledal, kde "nechal tesař díru". Stále ne a ne nalézt správnou polohu oka od okuláru a tak sem u podařilo první výstřely vypálit až kolem jedné minuty časového limitu. Věřím ale, že je to jen otázka většího tréninku, aby si Tomáš toto trápení odstranil.

Fast and Furious:

Rychlopalná položka opět ukázala, kdo trénuje a kdo ne.

Na 190b se konečně povedlo v tomto roce nastřílet mně, ale hned v závěsu (170b) mi byl ve svém velkém stylu Martin SKÁCEL se svou CZ 452 Style.

Pavel PALÁT potřetí v tomto závodě nezaváhal a získal si pro sebe třetí položku a celkových 135b mu ještě více upevnilo pozici v tabulce s výsledky.

Parádu chtěl udělat Kuba ZIKMUND, když si ke svému Rugeru 10/22 donesl 25 raný zásobník, čímž ze svého mazla vyrobil parádní samopal :) Bohužel kvantita na úkor kvality dokázala, že ani vysoké množství nábojů ve spojení se samonabíjecí zbraní není zárukou jistých bodů. Navíc to vypadá, že Kuba stále ladil střelivo. Tedy nezbývá než doufat, že se mu povede na další závod, nebo sezónu, vychytat všechny mouchy a kvantitu nahradí odpovídající kvalitou :)

Know your limit:

Tato položka již trápí spíše jen nováčky soutěže.

Naše "stálice" si již dokáží podržet svou horlivost na uzdě a jen málokdy se stane, že by někdo riskoval více, než musí. Díky tomu se povedlo kvartetu (KOSOUR, PURKRÁBEK, VOJTEK a já) nastřílet 75b a většině střeleckého pléna 50b.

Find me:

Tuto položku mám rád. Možná taky proto, že se mi již po několikáté za sebou povedlo nastřílet plný počet :)

Je otázkou, zda pro další rok nebudeme terče porůznu otáčet, abychom si připravili krapet perné chvilky :)

Na plný počet se ještě podařilo nastřílet ještě Honzovi PURKRÁBKOVI, Jirkovi SOZAŃSKÉMU a Martinu SKÁCELOVI. Jako druhý se umístil Jarda PROCHÁZKA (90b) a třetí příčku bral Kuba ZIKMUND s Pavlem PALÁTEM (85b).

Nejlépe se s položkou vypořádal Kuba HENDRYCH, který to vzal hezky zhurta a dokonce si během položky našel čas i na vyčištění flinty :) Zasekla se mu totiž prázdná nábojnice v komoře a jediná šance, jak ji dostat ven, bylo vyšťouchnout ji zpředu. Takže mu utekl čas a díky "dloubání se vytěrákem v laufu" stály za to i výsledky :)

Timer:

Asi erupce na slunci anebo špatná karma, ale tato položka vyšla na plný nástřel pouze Jardovi PROCHÁZKOVI a Honzovi PURKRÁBKOVI. Oba nezaváhali a správně zasáhli všechny cíle.

Jednu minelu bílé killzóny měl Martin KOSOUR a jeho 75b bylo těsně nad Pavlem PALÁTEM, který měl dvě (tedy 60b). Já jsem chtěl zamachrovat a ukázat, jak moc přesně umím střílet a tak jsem rukojmímu ustřelil náušnici z pravého ucha. tedy celkem za 45b :)

Polohy:

"Chybami se člověk učí", tak přesně tímto mottem se řídím a každý závod se učím víc a více :) Nejen, že ve stoji stála přesnost opět za starou bačkoru, ale ještě jsem si vypálil ran 6 a tak si nechal škrtnout nejlepší zásah :(

Celkově se nejlépe vedlo Lukáši CAHOVI (128b), dále Radovanu ŠEINEROVI (126b) a následně i triu PALÁT - ŠLAICHRT - VOJTEK, kdy jsme získali všichni shodně 124b.

Vláďa VOJTEK měl namále, protože se při Stoji mále udusil, když se vší vervou snažil si přes hlavu navléci popruh od zbraně. Další zábavnou chvilku nám poskytli Kuba HENDRYCH a Víťa MALINA, kteří stříleli jednou zbraní. Kuba předával zbraň do druhé rundy se slovy: "Střílí to asi jeden centimetr doprava a asi centimetr dolů" :), takže Víťu potěšil hned před položkou.

Double:

Tato týmová položka se stává stále více a více oblíbenější. Je zde krásně vidět, jak někteří střelci dokáží kopat nejen za sebe, ale i za týmového kolegu. V soutěži máme nejen několik stálých týmů, které neustále zlepšují svou taktiku, ale máme zde i týmy ze střelců, kteří se na závodě vidí prvně. Nutno říci, že ani tyto týmy složené z nováčků se neztratí a mnohdy dokáží překvapit.

Na plné počty se povedlo nastřílet dvojicím CAHA - ŠEINER, ŠLAICHRT - VOJTEK a SOZAŃSKI - HROBAŘ, když nezaváhali a zasáhli všechny požadované cíle.

O chlup hůře (137,5b) se umístil Honza PURKRÁBEK a Milan MAŠAT, kteří tak poskočili alespoň o kousek výše ve výsledkové tabulce.

Malých chyb se dopustili střelci Kuba HENDRYCH a Martin SKÁCEL, kdy Kuba vystřelil poslední ránu po zaznění ukončovacího signálu na položku a tedy se mu škrtala jedna nejlepší rána :(

Martin se zas vrhl do položky s vervou, ale bez přípravy, takže ztratil trochu času na disciplíně přípravou všech svých propriet.

BlackJack:

Konečně se nám po dlouhé době povedlo prosadit tuto položku.

Hlasování je čím dál tím více na hraně a všichni se shodli, že by byla nejlepší kombinace: "TácJack", který by kombinoval právě ony dvě losovatelné položky. Ale dovedu si představit tu situaci, kdyby se nám tam hojdal Tácek a v něm chlívečky z BlackJacku :)

Někteří střelci tuto položku řeší 5ti ranami, někteří čtyřmi anebo třemi, ale u nás se povedlo čtyřem střelcům ji dát na pouhé rány dvě - Milan MAŠAT, Martin SKÁCEL, Radovan ŠEINER a já.

Zbytek startovního pole se popral s celou škálou bodování a všichni jsme šli více či méně spokojení do Zátěže.

Zátěž:

Díky Jardovi HROBAŘOVI jsme se všichni těšili na Zátěž, protože nás čekal test nového uložení sklopek. Musím říci, že poslední modifikace je parádní a že se nám již konečně podařilo vychytat všechny mouchy.

Jistota pádu sklopek se projevila i na mnoha střelcích, protože již nikdo nebyl zaskočen tím, že mu sklopka padla a zase se postavila.

Já sám jsem se vytrestal, když jsem před změnou polohy přebil a tedy jsem musel následně v dané poloze ještě náboj vyhodit. Díky tomu jsem následně ztratil cenné vteřiny hledáním dalšího zásobníku, aby mi zbývaly náboje na zbytek položky. Výsledek ale stál za to - 9 sklopek v čase 1:22 a celkových 189b.

Jako druhý skončil Lukáš CAHA se svými 180b (10 sklopek v čase 1:40) a jako třetí se umístil Franta RŮŽIČKA reprezentující všechny "oldboys" a zároveň i pražské komando (9 sklopek v čase 1:40 a 162b).

Největší frajer položky byl ale Kuba HENDRYCH :) Jeho zbraň jej pořádně škádlí a právě v této velmi ožehavé chvíli mu vypekla pěkně velký pekáč buchet. Opět se mu zasekla prázdná nábojnice, načež následoval kvapný Kubův běh na 20m, kdy doběhl na svůj startovní stav, popadl vytěrák, doběhl k postu na Zátěži, vší silou jej nacpal do laufu a po vzoru mušketýrů z doby Napoleona si naládoval svou "předovku". I s tímto běžecko - akrobatickým představením ale dokázal nastřílet 6 sklopek v čase 1:58 za 96b.

Závěr a vyhodnocení:

Sezóna se nám pomalu, ale jistě chýlí ke konci a situace ve výsledkové tabulce se začíná hrotit.

Bohužel jsou již přední pozice jasné, ale o další místa se svádí lítý boj. Body a procenta jsou skoro vyrovnaná a každý zisk závodu u střelců, kteří neměli pět ligových, přináší velké změny.

Velmi mne těší vzrůstající zájem nových a nových střelců a hlavně zájem sponzorů, kteří pouze za propagaci dokázali letos věnovat asi 70 cen v celkové výši zhruba 60tis korun. Ceny jsou obrovské, velké, střední, ale i malé a drobné a věřím, že všechny do jedné potěší naše střelce.

Musím podotknout, že cenu si může odnést každý, kdo absolvoval minimálně jeden ligový závod a tedy se dostane na širokou škálu střelců.

NOVINKA - Komiks Taktické malorážky

Komiks Tak jen pro zajímavost mne napadlo vybrat některé fotografie ze závodu a krapet je upravit.

Jakákoli fyzická podobnost s reálnými osobami je jistá a jména nebyla záměrně změněna. Komiks Komiks


Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT
Již jen upevňuji svou pozici a tak nějak doufám, že další rok přibude více času soupeřům na trénink a že se k nám zajedou podívat i Ti, kterým to letos moc nevycházelo :( 1248b / 100%.

Stříbrná medaile Martin SKÁCEL
Marťas si také upevnil svou pozici a již mu stačí se jen "zúčastnit" posledního závodu. Musím ale říci, že je to parádní výsledek díky jeho celoročnímu snažení. 1128,50b / 90,42%.

Bronzová medaile Pavel PALÁT
Pavlovi velmi přeji třetí pozici, protože se letošní Ligu neustále zlepšuje a šlape nám všem na paty. Držím mu pěsti při jeho obhajobě ligového umístění a uvidíme, jak to vlastně vše skončí. 1086b / 87,02%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2012 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod Taktická malorážka - 7. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024