13. října 2012 - Třebíč - Taktická malorážka - Ukončovací závod

Taktická malorážka - Ukončovací závod

Tak a je to tady - poslední letošní oficiální závod je za námi a konečně jsem se dostal k napsání reportu.

Sobota 13. října kolem 6 hod ranní a já stojím na střelnici, všude je ticho, tma a já se snažím trefit prodlužovačkou do zásuvky, abych rozsvítil zářivky na střelišti. Byť je teprve říjen, tak den začíná později a abych stačil jako vždy vše připravit, tak jsem musel vyrazit za tmy tmoucí, pouze za ubývajícího svitu měsíce. Poslední dny si počasí zkoušelo, co vydržíme a tak jsem doufal v alespoň krapet slušné klima. To nakonec překvapilo všechny a den byl slunný, klidný a všechny střelce optimisticky naladil.

Celé ráno jsme s Alešem měli pocit, že s námi na střelnici ještě někdo je - šramot a šustot zpoza našich zad nás nenechával klidnými :) Nakonec jsme objevili zdroj - malého hlodavce, který se nějak přes noc dostal do našich 80cm vysokých odpadkových košů a marně se snažil dostat ven. Aleš mu tedy podal pomocnou ruku a hlodavec toho využil, zdrhl z dlaně a hezky po zádech to vzal přes hlavu, čepici a z kšiltu rovnou plavmo za rukama a následně zdrhl kamsi do tmy :)

Po přípravách a včasném příjezdu střelců mohl začít náš tolik očekávaný UKONČOVACÍ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY v roce 2012.

Jediný koho jsme postrádali na našich závodech a kdo nedorazil byl Tomáš Hlaváček, který přecenil své síly a nedostatečně si nastavil budíka:) Takže z lichého počtu 21 střelců se nás na startovním poli utkalo krásných 20 střelců.

Taktická malorážka - Ukončovací závod - startovní listina

Po úvodním slovu jsme se ještě museli pověnovat vyhlášení naší Ligy 2012, kdy byli oceněni všichni přítomní střelci věcnými cenami dle svého umístění. Tedy do závodu jsme měli výbornou náladu, plné ruce cen a kupu odhodlání nenechat protivníkům nic zadarmo ani v posledním závodě.

Tedy po vyhlášení mohl závod kolem půl 11 dopoledne začít a i přes prvotní zdržení a malou pauzu během závodu, jsme dokázali zakončit tento parádní den kolem 3 hodiny odpoledne.

Toto roční období trápí naši střelnici těžkými světelnými podmínkami, kdy se střelci dívají na terče přímo proti Slunci, které je nízko nad horizontem. Tedy ti střelci s horšími optikami anebo bez slunečních clon ještě narychlo kroutili kornouty a lepili papírové clony na puškohledy, ve snaze zvrátit osud k lepšímu :)

Další zajímavostí tohoto závodu bylo, že žádný ze střelců nedorazil v hejkalovi. Byli zde pouze čtyři odvážlivci, kteří soutěžili s taktickými vestami. Uvidíme, jak to bude vypadat následující rok, protože se výsledky těchto střelců výrazněji nelišily od těch, které nastříleli v hejkalech.

Studená rána + Rukojmí:

Před každou položkou mají střelci jednu minutu na přípravu zbraně a střeliště a před první položkou, Studená rána a Rukojmí, je to dokonce minut pět :) I tak se ale občas stane, že se nějaký střelec zapomene a pak rychle dohání v čase položky, co zameškal. Zde se to povedlo Martinovi SKÁCELOVI, který si nejprve zapomněl odnést sololitovou desku na terče a následně při odstartování položky zjistil, že má prázdné zásobníky :) Nicméně pravidla jsou neúprosná pro všechny, jak jsem se již také několikrát přesvědčil, a Martin páskoval v čase Rukojmích.

Jarda PROCHÁZKA se zas na celé kolo rozohňoval, že mu svítí do obličeje, ale vzhledem k tomu, že se během dne s tímto faktem museli vypořádat všichni střelci, tak jsme milého Jardu zametli pod koberec :)

I když se tento závod koná na začátku října při již nízkých teplotách, tak se ukázalo, že mnozí střelci umí dostat ze své zbraně maximum i na Studené ráně. Bylo velmi málo minel a velká většina střelců dosáhla více než 40b ze Studené rány.

To se ale nedalo říci o Rukojmích, kteří byli mnohdy odpravováni jeden za druhým a terč tak spíše vypadal jako sraz kyklopů :)

Jako nejlepší se umístil nováček konce sezóny Jirka SOZAŃSKI, když nastřílel plný počet - 130b. Na druhém místě se se 125b umístila moje maličkost následována duem VOJTEK a ŠEINER se 120b.

Trapy 10m a 25m:

Na Trapech jsme museli smeknout hned před dvěma střelci - Karlem ŽALOUDKEM a Mildou MILICHOVSKÝM, když nastříleli obě položky celkem na 200b.

Jako druzí se 180b se místili Pavel PALÁT a Martin SKÁCEL, kteří nezaváhali hned od počátku se jali stíhat přední pozice tabulky.

Třetí pozici jsem s jednou minelou a jedním zásahem středu bral já. Tedy 170b do mého součtu.

Fast and Furious:

Tady se stala chyba - nějak všem zamrzly prstíky anebo si přisedli vedení, protože výsledky zcela jasně a daleko vybočily z celoročního průměru.

Spousta střelců, která mívá dobré výsledky zcela propadla. Asi největší "kix" měl Lukáš CAHA, který spoustu svých ran nasázel do terče k Martinu SKÁCELOVI a k sobě již nestačil dát krom odečtových zásahů nic. Tedy za krásných 0b!!!

Pomalu ještě větší "provar" si vystřílel Martin SKÁCEL, který i přes Lukášovu snahu nastřílel jen za 15b!!! Takže jak to tak vypadá, tak někteří po vyhlášení Ligy zahodily flinty a snahu k rajčatům, což je škoda :(

Proto byly výsledky více než tragické - na prvním místě mých 190b, následoval mne Vláďa VOJTEK (který naopak nezaváhal) se 100b a jako třetí byl Radovan ŠEINER s 90b.

Zbytek startovního pole vysbíral celý nižší rozsah bodového hodnocení :(

Know your limit:

A jako kdyby toho nebylo málo, tak se chleba lámal, drolil a drtil i na Know your limit :D

Zde se pouze šestice střelců umístila v nenulových bodových hodnotách! Zbylé startovní pole skončilo s krásnou buclatou nulou. Těžko říci, zda to byla daň za poslední závod, chladnější podnebí anebo pouze roztržitost střelců.

Se 75b do další položky odešel Jarda PROCHÁZKA a já. Jarda konečně (alespoň na konci roku :) ukazuje, že je perfektní střelec, který si dokáže počkat a který umí.

Na druhé pozici s 50b bylo hned několik střelců. Karel ŽALOUDEK (který v tomto závodě nic nepodceňoval), Honza PURKRÁBEK (který začal vynikat také až na sklonku roku) a Kuba HENDRYCH, který měl celoroční trápení se svou ZKM 456.

Poslední, třetí, pozice patřila Lukáši CAHOVI, který se jen těžko srovnával s pokaženým začátkem.

Find me:

Ve Find me se jazýčky vah konečně přehouply do optimističtějších výsledků :)

Na plný počet nastřílela disciplínu hned čtveřice střelců, z nichž minimálně dvojice byla překvapením. Vláďa VOJTEK zde letos moc neexceloval a proto je super, že se dal na zimní pauza takto dohromady a že se může s klidem vrhnout do zimního spánku.

David SLOUP absolvoval teprve svůj druhý závod a jako statný chasník z Prahééé se do Taktické malorážky pustil zuby nehty, takže smekám před jeho vervou a obávám se, že nám další rok pěkně zavaří.

V neposlední řadě na 105b nastřílel i Radovan ŠEINER a já a tak jsme společně zabrali první místo, hned před druhým Jardou PROCHÁZKOU s 85b a několika střelci se 75b z položky.

Timer:

Vyčkávat, být ve střehu a nepropásnout svůj okamžik a ještě se správně rozhodnout - to vše je doménou položky Timer.

Pouze tři střelci dokázali naplno využít svých možností a získat plných 90b. Byli to opět Vláďa VOJTEK, Honza PURKRÁBEK a Martin KOSOUR. Střelec, který nás letos zanedbával, ale budiž mu odpuštěno, neboť rodina je nejdůležitější!

Se 75b za jednu minelu se musela spokojit šestice střelců. Ti zbylí si opět rozebrali všechny varianty bodového hodnocení a natěšeně vyhlíželi další položku.

Ta ale musela být odložena, neboť nás čekala milá/nemilá událost - díky událostem posledních dní, týkajících se našeho pana prezidenta, se k nám na střelnici dojeli podívat policisté z úseku Zbraní a střeliva.

Takto vynucená pauza byla plná lustrace účastníků závodu, foukání do testeru na alkohol a prohlídce skladu zbraní. Nutno říci, že všichni střelci, personál i střelnice prošli bez úhony a bylo nám dáno ke cti, že je vše tak, jak má být.

Po cca 45 minutách pauzování a po odjezdu kontroly jsme se mohli vrhnout do víru "zbytku" Ukončovacího závodu Taktické malorážky.

Polohy:

Musím říci, že v této položce se velmi výrazně zvedá laťka a že je na mnoha střelcích vidět, jak jdou výkonově nahoru. Až na mě :)

Nejlépe nám to natřel Milda MILICHOVSKÝ, který dal tuším rekord položky a se svými 132b byl první. Jako druhý skončil Radovan ŠEINER se svou přepažbenou SM-2 (130b), následován třetím Lukášem CAHOU se 128b.

Na zbytku je vidět, že trénink dělá svoje a že se někteří začali v tomto závodě konečně chytat posledního stébla nad vodou.

Double:

Zde bylo překvapením umístění dvojice MALINA - ZIKMUND. Dvojice, která spolu střílela prvně a která nepatří k tahounům startovního pole. Získali 125b a umístili se tak na třetím místě a doufejme, že se jich střelecké štěstí bude držet i v dalších závodech.

S plným počtem se umístily dvě dvojice: PALÁT - MILICHOVSKÝ a VOJTEK se mnou. Dá se říci klasika, založená na stálých týmech a hlavně výborné spolupráci a pochopení pro potřeby druhého :) Musím Vláďu pochválit, protože je to již několikátý závod v řadě, kdy mi to nezkazil :) A já jemu samozřejmě taky ne :)

Na druhém místě naše oblíbené družstvo "alá Pat a Mat": Karel ŽALOUDEK s Jardou HROBAŘEM. Tihle statní Východočeši dokáží překvapit a doufejme, že i oni budou další rok onou pomyslnou "osinou", která nám znepříjemní život :)

Malé peklo na zemi si musel vytrpět Honza PURKRÁBEK, když po závodě dostával sodu od Jardy PROCHÁZKY. Omylem mu totiž vydával marker "obdélník svisle" za "pentagon" a Jarda tak odeslal do věčných lovišť jiný cíl.

Dalším, kdo byl v Double vypečen byl Martin SKÁCEL. Vylosoval si totiž naši nejvypečenější variantu, kdy jsou na předloze markery dva, ale jeden je uříznut. Tedy vypadá jako čtverec a nikoli jako obdélník. Nutno ale podotknout, že druhý marker byl celý a že si mohli cíl ověřit i dle jiné indicie. Tuto variantu si již vylosovalo několik střelců a během roku jsme na ni mnohokrát již upozorňovali.

Tácek:

Předposlední položkou závodu byl zvolen nadpoloviční většinou startovního pole právě Tácek.

Je pravdou, že dlouho nebyl a že se mi připravené tácky dlouho "flákaly" v krabici, takže proč ne :)

Tady jsem si doslova "vyžral" pohár hořkosti, kdy jsem minul rovnou tři záslepky a získal tak pouhých 60b. Prostě zbrklost, nesoustředěnost a zbytečná horlivost.

Prvními se stali rovnou tři chlapi - PROCHÁZKA, MILICHOVSKÝ a opět Radovan ŠEINER. Tito tři neustále dokazují, co v nich je a stále více a více mne tím znepokojují. Ale to je třeba :)

Jako druhá trojice skončili Kuba HENDRYCH, Vláďa VOJTEK a Martin SKÁCEL se svými 100b za pět zasažených záslepek.

Zátěž:

Poslední na seznamu k odškrtnutí byla Zátěž.

Zas se přepisovala historie, když Milda MILICHOVSKÝ překonal rekord položky pro jednoranovou zbraň a se svou Suhl 150 nastřílel 10 sklopek v čase 1:23 za celkových 210b.

Skoro o půl minuty lepší byl se svou CZ 452 Varmint Karel ŽALOUDEK, který si vystřílel taktéž plný počet za 10 sklopek v čase 1:05.

Na třetí pozici jsem se umístil já (9 sklopek v čase 1:04, 189b) díky odmáčklé ráně a pouhému lízanci jedné sklopky.

Vláďa VOJTEK nám chtěl ukázat jak moc "hardcore" střelec vlastně je a pro jistotu si vysypal všechny náboje ze svého držáku na Suhl 150, takže narychlo lovil, co se dalo. Přesto pěkný výsledek - 6sklopek, čas 1:31 a 108b.

Jací jsou v Praze "kamarádi" nám ukázali kluci z Prahééé, když David SLOUP důvěřoval svému týmovému kolegovi, Honzovi JODLOVI :) Na otázku, zda mu napáskoval všech deset ran, dostal odpověď, že ano. Jaké bylo jeho překvapení, když vystřelil po deváté a po desáté už jen zlověstné lupání naprázdno. Prostě taškařice :)

Závěr a vyhodnocení:

Nedá se říci, že by mezi námi byla nějaká radost z posledního závodu.

Snad jen nepatrné oddechnutí, že jsme celý náročný rok zvládli, že jsme byli odměněni za naše snažení a hlavně, že se nikomu nic nestalo.

Počasí nám vyšlo na jedničku a to bylo co říci - den předtím bylo počasí pod psa a den poté zase počasí, že by ven ani Tácek nepověsil. Takže malá výhra všech střelců, kteří k nám dojeli.

Ještě uvažuji nad dodatečným závodem, který by mohl být v listopadu. Ale to je otázkou počasí, protože drsný kraj Vysočiny dokáže ukázat své zuby a "pokousat" záludným počasím a podmínkami. Jednalo by se o tzv. "Experimental", který by byl mimo všechny tabulky, byl by složen pouze z těch nejtěžších položek Taktické malorážky a obsahoval by i malé tajemství navíc. Nechte se překvapit:)

NOVINKA - Komiks Taktické malorážky

Komiks Tak jen pro zajímavost mne napadlo vybrat některé fotografie ze závodu a krapet je upravit.

Jakákoli fyzická podobnost s reálnými osobami je jistá a jména nebyla záměrně změněna. Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks


Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT

1266b / 100%.

Stříbrná medaile Karel ŽALOUDEK

1095,50b / 86,53%.

Bronzová medaile Miloš MILICHOVSKÝ

1062b / 83,89%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU


Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod

Fotogalerie by Petr "Nox" Novák:


Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod Taktická malorážka - Ukončovací závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024