29. září 2012 - Třebíč - Taktická malorážka - 8. Ligový závod

Taktická malorážka - 8. Ligový závod

A je tu report z 8. LIGOVÉHO ZÁVODU TAKTICKÉ MALORÁŽKY pro rok 2012 :) Na závodě jsem slíbil, že se poperu s výsledky Ligy a s reportem co nejdříve.
Tak tedy rychle do toho, ať je to z krku :)

I přes negativní předpovědi počasí na víkend jsem stále doufal v krásný slunný den. Ráno mne krapet navnadilo, protože po 6 hodině ranní byla obloha čistá, bez mráčků, ale vzduch byl vlhký, takže jsem po půlhodince přípravy byl pěkně propocený. Teploty se pohybovaly kolem 5-7C a vítr byl někde na dovolené, takže ideální na střílení :) Během dne se obloha sice zatáhla, ale na hlavu nám nespadla ani kapka, vítr stále vegetoval a občas se oblačností prodraly i hřejivé paprsky Slunce.

Stále nám některé stálice stagnují, kurýrují se anebo je jejich přítomnost žádána jinde, což mne mrzí :( Nicméně i přesto padl tento závod návštěvnostní rekord, když se k nám dojelo podívat na 23 střelců.

Ač nerad, tak musím přiznat, že pražské "Komando Loudalů" se změnilo v "Jednotku rychlého příjezdu" :) Takže tento závod jsme byli již všichni připraveni. No vlastně nebyli :) Martin SKÁCEL bral náš závod útokem rovnou z noční směny a dorazil ve svém voze značně naspeedován čokoládou a energetickými nápoji těsně před 9 hodinou ranní, takže po rozlosování variant jsme mohli začít.

Taktická malorážka - 8. Ligový závod - startovní listina

Třebaže jsme mezi sebou měli opět jednoho nováčka, tak jsme dokázali udržet naše rychlostní tempo a závod jsme zvládli za necelých 5 hodin. Což si myslím, že je při dvou směnách a 11 položkách na každou rundu velmi dobrý čas. Takže vyhlášení proběhlo klasicky kolem 14 hodiny a s posledními střelci jsem opouštěl střelnici před 6 hodinou večerní.

Studená rána + Rukojmí:

Ze Studené rány jsem měl krapet obavy. Přeci jen jsem flintu od posledního závodu z trezoru nevytáhl, ani nevyčistil a díky práci jsem na střelbu neměl ani pomyšlení. V závodě mi na jistotě nepřidalo ani to, že jsme si nedocvakl zásobník (A1907R jej nedocvakne, pokud máte zavřený závěr), takže první zlověstné lupnutí naprázdno bylo následováno zbrklým doražením zásobníku a v posledních vteřinách ranou mířenou "mezi oči". Naštěstí to vyšlo a i přes pauzu, kterou zbraň měla, šla na flek.

Menší kliku měl Vláďa VOJTEK, který jen těsně minul agresora a ranou o 3cm vedle to vzal taky "mezi oči". Akorát do rukojmí :) Tím pádem začínal s -50b a díky problémům s nastřelením zbraně odcházel do Trapů s nulou. Já v té chvíli jenom čistě nezištně doufal, že se dá do Doublu dohromady :)

Pomyslné pořadí po první položce tedy bylo já (se 130b), následován Milošem MILICHOVSKÝM s jeho Haenel Suhl 150 (120b) a překvapivě se za námi tísnil nováček nastoupivší na konci Ligy, Jirka SOZAŃSKI (110b). Stejně s ním nastřílel i Milan MAŠAT, který jde po výměně zbraně nahoru a který na předních pozicích reprezentuje "Bratrstvo neohrožených" z Prahééé.

Trapy 10m a 25m:

Na Trapech jsme se nasmáli :)

Náš domácí "obr" Jarda PROCHÁZKA dokázal nemožné :) Svými drobnými ručkami chopil svou zbraň tak nešťastně, že se mu zlomila v ručce! Ne každá snaha o odlehčení zbraně pro střelbu ve stoje je dobrý nápad :) Jarda sice chvilku vzdoroval a koketoval s myšlenkou, že by s touto polokarabinou zkoušel dojet závod. Ale rychle toho zanechal a pro změnu zas začal koketovat s tím, že odstoupí. Naštěstí jsme jej doslova ukecali a Jarda dojel závod se zbrani Martina SKÁCELA. Hubenou, plastovou a lehkou CZ 452 Style...

V Trapech se ale i nadále děly divy!

Toto byl první závod v historii soutěže, kdy hned čtyři střelci dosáhli na plný nástřel! Karel ŽALOUDEK, Pavel PALÁT, Milan MAŠAT a Miloš MILICHOVSKÝ nastříleli z obou poloh a na obě vzdálenosti plný nástřel a získali tak 200b. I když Miloš to měl možná trochu ulehčené tím, že do jeho terče chvilku práskal soused David SLOUP. Ten se přesvědčil o tom, že se dá rychle najít terč, ale že ještě záleží, zda člověk najde právě ten jeden svůj :)

Já jsem měl také radost, protože se mi snad prvně v sezoně podařilo nastřílet pouze s jednou (a zbytečnou) minelou a tedy celkově za 190b. Hned za mnou byli Martin SKÁCEL a Lukáš CAHA se dvěma minelami a 180b.

Fast and Furious:

Konečně se mi povedlo si zvýšit osobní rekord a zároveň tak nastřílet i rekord položky pro tento rok. I když mi zbraň chodila lehce mimo střed osnovy, tak nebyl čas pro klikání a jen jsem přenášel. Díky rychlosti přebíjení jsem si mohl dovolit často opravovat a výsledek 220b za to stál.

Na další pozici v disciplíně se umístili Milan MAŠAT a Karel ŽALOUDEK se 145b. Milan v tomto závodě perlil doslova v každé položce a rychle šplhal na přední příčky. Dalším byl jeho týmový kolega Honza PURKRÁBEK, který si vystřílel 120b.

Naopak se nedařilo některým střelcům, kteří zde obvykle dosahují téměř dvousetbodových nástřelů a díky této nevydařené položce se propadávali níže a níže.

Honza VRCHOTA si například spletl krabičku a napáskoval si místo svého závodního střeliva náboje Lapua Standard+, které jeho zbraní vůbec nesedly a kdy si zbraň během soutěžní minuty ani na toto střelivo nenastřelil. Takže výsledek dobrý akorát na holuby :(

Jarda PROCHÁZKA zkoušel s Martinovou puškou také laborovat a zkoušel černé Eleye, ale výsledek byl + - mikrobus a proto již dále střílel s Lapua Center-X své série. K našemu úžasu se v závodě ta zbraň porvala právě s Lapuou v jedné a se zelenýma Eley v druhé rundě, kdy s ní střílel Martin SKÁCEL.

Know your limit:

Před závodem jsem se holedbal, jak to mám v paži a jak mi o nic nejde a že půjdu do "plných", no a před položkou se mi to klasicky rozleželo :)

Po tom, co jsem nastřílel na 75b se mi dále vážně nechtělo, ale slovo je slovo. Dlouho jsem mířil, postupně si začínal věřit, namačkávám spoušť, spouštím a: "Třicééét!", Vláďa VOJTEK jako druhý rozhodčí hlásí časový limit do konce položky. A nekecal - byla tam ! :) Parádní zásah čáry a tedy výsledná nula.

A vůbec podobně dopadla téměř polovina startovního pole, když riskovala a svou sázku prohrála, stejně jako já.

Jediní dva střelci dokázali nastřílet a hlavně si udržet 75b. Byli to Jarda PROCHÁZKA a Vláďa VOJTEK. Pro Vláďu to byl takový malý svátek, protože se mu letos v této položce moc nedařilo. A Jarda zas překvapil Martina SKÁCELA, když se tohoto výsledku zhostil s jeho Stylkou a střelivem Lapua Magazine (nejlevnější střelivo od Lapuyi). Doufejme, že se o to bude Martin v dalších závodech také pokoušet a riskovat tak body :)

Find me:

Vím, že na to příští závod doplatím, když řeknu, že se tato disciplína pro mne stává rutinou. Ale již po sedmé se mi podařilo nastřílet na plný počet a věřím, že na systému poctivého počítání a odměřování pozic cílů přeci jen něco je.

Další tři střelci získali také plný nástřel - Radovan ŠEINER, Vláďa VOJTEK a opět se do popředí dostává i Miloš MILICHOVSKÝ.

Zbytek startovního pole si rozdělil bodové zisky z celé škály bodování. Komu se ale nepovedla položka a komu tak těsně utekla možnost výrazně vyskočit ve výsledcích nahoru, byl Karel Žaloudek. Zřejmě díky erupcím na Slunci získal pouhých 15b :(

Timer:

Kdyby ti rukojmí neměli ušiska :) Zase teč a výsledných 45b do mého řádku s výsledky.

Všichni střelci se poprali s Timerem bez vážných škobrtnutí. Jediní, kteří zaváhali a jednu svou ránu nevystřelili byli Honzové PURKRÁBEK a KRUŽÍK. Kdy se v prvním případě ozvalo jen lupnutí naprázdno a v druhém střelec raději vyčkal, než aby vystřelil špatně.

S plnými počty odcházela z položky pětice střelců - SOZAŃSKI, MAŠAT, MILICHOVSKÝ, ŠEINER, František RŮŽIČKA a Lukáš CAHA.

Polohy:

Zde si opět na pomyslného oře vítězství nasedl Martin SKÁCEL (128b) a to i přesto, že si musel před položkou běžet pověsit terč. Drbna jedna :)

Hned za ním cválali tři mušketýři - Karel ŽALOUDEK (125b), Miloš MILICHOVSKÝ (123b) a já (121b). Opět, snad jako vždy, se mi povedlo si ve Stoji jednu ránu urvat a zbytek dát dost daleko od středu :(

Abychom v metafoře pokračovali, tak na pomyslném povoze taženém pivovarskými voli v zelených kabátcích se vezla dvojice Honza JODL a nováček David SLOUP, kterým vyhlásila stávkovou pohotovost jejich zbraň. Nebo spíše optika, která si řekla, že bude prostě koukat jinam. Proto se kluci dali do výměny této optiky za poslední výkřik čínského inženýrství. Bohužel, smůla se s nimi i přesto táhla až do konce závodu. Však také platí pravidlo: "Co nevidíš, netrefíš".

Zapeklitou situaci si vytvořil Láďa PÍŠA, který na všech polohách dal minimálně jednu ráno Pavlu PALÁTOVI do terče a tak se tedy připravoval o své poctivé devítky :(

Double:

Občas máme tu smůlu, že je náš počet lichý. Tak tomu bylo i nyní a proto jsme museli jet na čtyři kola, místo dvou. Honza KRUŽÍK si k sobě vybral na druhou šanci Kubu HENDRYCHA a ten měl díky tomu, jako jeden ze sedmi střelců, plný bodový zisk.

Tedy je jasné, že s plným počtem se umístily pouze tři dvojice: MAŠAT - RŮŽIČKA, VOJTEK - ŠLAICHRT a CAHA - ŠEINER. Vláďa mi již nepřipravil žádný zádrhel a já jsem se také snažil, takže doufám, že si takto povedeme i v dalších závodech.

S jednou minelou skončil pár MILICHOVSKÝ - PALÁT, který i přesto stále setrvával na předních pozicích závodu.

BlackJack:

I tento závod jsme naštěstí nadpoloviční většinou zvolili BlackJack.

Třebaže nefoukalo, tak mnoho střelců potrápila změna klimatických podmínek. V tuto roční dobu je u nás Slunko dost nepříjemné a svítí pod ostrým úhlem do optiky a navíc je střelec nucen střílet ze stínu, přes nažhavenou střední část střelnice do stinného konce, kde jsou terče.

Mě se také povedl úlet, který se naštěstí dal odečíst v optice a proto jsem si třetí ranou opravil zásahy na výsledných 21 (tedy 120b zisku).

To že není BlackJack velkou překážkou se ukázalo na valné většině střelců, kteří získali také 120b.

Jako zpestření brali položku Honza JODL s Davidem SLOUPEM, kteří v náhradní optice (3-9x) neviděli pomalu ani papír s terčem:) Zde se projevila kolegiálnost a jak Honza, tak i "soupeř" Franta RŮŽIČKA odečítali Davidovi jeho zásahy pomocí jejich optik.

Zátěž:

To, že se sezóna projevila na skillu některých střelců se plně ukázalo na Zátěži.

Právě zde padl rekord položky a zároveň se další dva střelci dostali do nejnižších intervalů se současnými zásahy všech sklopek.

Prvně se mi povedlo nezazmatkovat a s rozvahou zasáhnout všech deset sklopek za 1:06 a získat tak čistých 210b. Dále se umístil Honza VRCHOTA (10 sklopek za 1:21) a Martin SKÁCEL (10/1:28).

Na výtečné čtvrté pozici skončil Milda MILICHOVSKÝ se svou jednoranovou Suhl 150, který minul jednu sklopku (9 sklopek v čase 1:25, 189b). Stejně s ním získali 189b i Karel ŽALOUDEK (9/1:09) a Pavel PALÁT (9 sklopek za 1:17).

Dále překvapil Jirka SOZAŃSKI, když na svém druhém závodě sestřelil všech 10 sklopek v čase 1:41, tedy získal výsledek, který se nepovedl ani některým stálicím.

Bohužel se poprvé za sezónu stalo, že se nám střelec zakousl a popletl změny poloh. Honzovi PURKRÁBKOVI se nějak kously převody a i přes první napomínání se spletl podruhé a tam jsou již pravidla neúprosná. jako dárek zdarma získal +30 vteřin, které jeho výsledek degradovaly mezi poslední :(

Závěr a vyhodnocení:

V tomto závodě nastalo mnoho zvratů.

Ukázalo se, že někteří střelci se hecli a dokázali ze sebe vymačkat daleko lepší výsledky, než vykazovali po celý rok. Také se ale ukázalo, že právě ten poslední ligový závod se nevyvedl střelcům, kteří si potřebovali udržet své pozice.

Právě díky tomu se mnoho míst ve výsledkové tabulce Ligy 2012 proházelo. Ale to k tomuto druhu sportu patří a já věřím, že se další rok dočkáme v Lize opět mnoha zvratů a že bude náš souboj napínavý až do konce.

Nyní nás čeká jen kontrola svých výsledků v ligové tabulce a potom slavnostní vyhlášení Ligy 2012 na Ukončovacím závodě Taktické malorážky, který se bude konat u nás 13.10.2012.

A tímto Vás srdečně zvu :)

Martin

NOVINKA - Komiks Taktické malorážky

Komiks Tak jen pro zajímavost mne napadlo vybrat některé fotografie ze závodu a krapet je upravit.

Jakákoli fyzická podobnost s reálnými osobami je jistá a jména nebyla záměrně změněna. Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks


Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT
Poslední ligový závod a málem "osobák".
Umístění vyšlo i přes zbytečný risk na položce Know your limit.
1291b / 100%.

Stříbrná medaile Miloš MILICHOVSKÝ
Miloš nastoupil letos do soutěže jako naprostý nováček ve střelbě z dlouhé malorážky. Věřím ale, že další rok nám pěkně zavaří :)
1229,50b / 95,24%.

Bronzová medaile Milan MAŠAT
Milanova premiéra na stupních vítězů u nás v Taktické malorážce.
Nutno říci, že doopravdy zasloužená jeho dnešními výsledky!
1197b / 92,72%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2012 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024