16. března 2013 - Třebíč - Taktická malorážka - 1. Ligový závod

Taktická malorážka - 1. Ligový závod

Od posledního závodu uběhlo skoro 200 dní a jako by byl nedávno. Tak rychle nám utekla "zimní" pauza a opět tu máme zahajovací závod sezóny, tentokráte ročníku 2013.

Startovní listina 1. LIGOVÉHO ZÁVODU TAKTICKÉ MALORÁŽKY čítala hned šestnáct střelců z různých konců republiky. Do samotného závodu však nastoupilo o jednoho střelce méně, neboť Pepa VIKTORA zaspal a "kamarádi z Prahy" nelenili a ujeli mu :)

Na jejich obranu musím říci, že to bylo po dohodě s Pepou a na Pepovu, že se stane a nic se neděje. Ale běda, jak další závod zase zaspí :)

Taktická malorážka - 1. Ligový závod - startovní listina

Pro letošek jsme zvolili začít sezónu rovnou ligovým závodem a nutno podotknout, že to byl skok do ledové sprchy. A to doslova.

V 6 hod ráno ukazoval teploměr něco kolem -7C a mráz byl pomalu slyšet. Tráva křupala pod nohama, ptáci raději drželi zobáky a ani Slunku se nechtělo vylézt z postele.

Nicméně jsem se zahřál aktivní přípravou závodu. Dobrosrdečně jsem nabídl tuto možnost i těm, kteří dorazili dříve a tak nám přípravy příjemně rychle utekly.

Na první závod jsem zvolil pouze jednu směnu. Počtem střelců to vycházelo a chtěl jsem zkusit, o kolik bude jedna směna rychlejší, než klasické dvě. Závěr je ten, že vždy budeme volit směny dvě, protože to zrychlení není téměř žádné.

Tím, jak se jede v kuse, tak nám kuřáci skoro umírali na otravu kyslíkem a i na ostatních bylo vidět, že jim pauza udělá vhod. Ale právě po oněch dvou pauzách, které jsme měli, velmi dlouho trvalo opět nasadit sprinterské tempo.

Závod jsme zvládli od 10hod ranních do cca 14hod odpoledních, tedy skoro jako v případě dvou směn.

I zde mělo hned několik účastníků svou premiéru.

Petr KREJČIŘÍK byl se svou ZKM 456 na svém zcela prvním závodě Taktické malorážky, Jarda PROCHÁZKA s novou zbraní A1907R, David SLOUP se svou novou ZKM 456, Honza KRUŽÍK (tímto mu moc děkuji za pomoc!), který zastupoval našeho správce a hlavního rozhodčího Aleše a nakonec i já, který jsem měl tento závod poprvé "na krku" i jako správce střelnice :)

Naštěstí, všichni poslouchali, jako když bičem mrská, takže jsem na ně ten opravdový bič ani vytahovat nemusel :D

Studená rána + Rukojmí:

Zima nezima, hned na první položce se střílelo, až se z Rukojmích prášilo :)

Sám jsem zaperlil, když jsem Studenou ránu poslal (naštestí) mimo agresora i rukojmího a poté odpravil pár rukojmích. Zřejmě kolaborantů, ale to rozhodčí nebral :)

Výsledek nikdo nečekal. Já jakožto hrdý vítěz loňské Ligy (haluz) a Martin SKÁCEL (obhajující 2. místo Ligy 2012) jsem dopadli jak pověstní sedláci u Chlumce. Pouhých 35b ze 150 možných.

Naopak zaperlil právě Jarda PROCHÁZKA, který nastřílel celých 120b. Dále navrátivší se Martin KUNDT (110b), čímž mu upřímně gratuluji a přeji hlavně zdraví! A nakonec i nováček loňské sezóny Tomáš HLAVÁČEK s jeho 110b.

Trapy 10m a 25m:

Z Trapů jsem měl jak se říká "bobky". Opět jsem vstoupil do nového roku s novou optikou. Tentokráte s teleskopickým zvětšením 10-50x, takže aniž bych si to vyzkoušel, tak jsem vykročil pravou nohou a vykropil Trapy za 170b. Optika potěšila, výsledek již moc ne.

Parádně mne přestříleli kluci Milda MILICHOVSKÝ a Martin SKÁCEL, oba shodně po 190b.

Dalším střelcům se také nevedlo zle. Se 170b se shodně umístili Pavel PALÁT a Lukáš CAHA. Dobře se umístilo i trio PROCHÁZKA, ŽALOUDEK a HROBAŘ, kteří nastříleli 150b.

Fast and Furious:

Zde, u naší "kropící" položky, musím zmínit Jardu HROBAŘE, který si pořídil "rohlík" na 25 ran a s patřičným nadšením se těšil do závodu, jak nás vyklepne. Naštěstí pro nás Jarda vyklepával spíše mínusové zóny, takže vyměnil kvantitu za kvalitu :(

Bohužel ještě hůře dopadl Kuba ZIKMUND, jehož samonabíjecí Ruger si hrál na brokovnici a ani při několika zásazích do jednotlivých terčíků mu nenadělil více, jak 10b.

Velmi dobře se vedlo Jardovi PROCHÁZKOVI s jeho novou "Ančou", když nastřílel krásných 150b. Předčil jej jen Martin SKÁCEL se svými 170b a já (190b).

Nejvýše postavená jednoranka byla v rukou Martina KUNDTA, který s ní vystřílel 100b.

Know your limit:

Pokud jde o Know your limit, tak si nikdo nedělal iluze, že by v teplotách pod nulou a s jistou studenou ranou v každé položce padaly rekordy.

Myslel jsem, že tyto podmínky donutí střelce k jisté opatrnosti a budou se držet trochu zpátky, ale málokomu se topodařilo. Celé devítce střelců něco někam ulétlo a vykouzlilo jim to krásnou nulu z položky na výsledkové listině.

Tedy pouze šestice stelců udržela nervy na uzdě a odnesla si kladné hodnocení.

S notnou dávkou štěstí jsem se nerozumně pustil do druhého nejmenšího cíle a kupodivu jsem zasáhl střed. Pak už jen rychle vyndat zásobník z flinty a zahodit jej tak daleko, abych jej do konce času položky nenašel :)

O cíl méně (50b) zasáhla čtveřice ŽALOUDEK, SKÁCEL, KUNDT a na svém třetím závodě i David SLOUP, který se s novou zbraní zaválel. Nutno říci, že mu to jeho "kamarád" a kolega Honza JODL, díky své absenci, nekazil :)

Posledním z "přeživších" této položky byl Jarda HROBAŘ, který šel na jistotu a zůstal u 30b. Sám ví moc dobře, že stačí jedna špatná rána a nezůstane Vám ani těch prvních 5b :)

Find me:

Zima si vybírala svou daň a bylo nutno si někdy odpočinout, zahřát se a zaplnit žaludky kávou nebo čajem a proto jsme si před Find me dali malou pauzičku.

Zde je čas nastřelovat a tak všichnio stačili své zbraně zahřát překotnou palbou a vrhli se do odečítání poloh cílů.

Nejlépe dopadli Martin SKÁCEL, Milda MILICHOVSKÝ a Jarda PROCHÁZKA, kteří nastříleli plný počet.

Já a Péťa KREJČIŘÍK jsme zaváhali u nejmenšího cíle a proto nám patřilo pouhých 75b. Hned za námi na nás ale dorážel David SLOUP se svými 60b.

Nutno podotknout, že Vláďa VOJTEK soutěžil se svými terči, kdo má lepšího hejkala a prohrál, neboť našel pouze terče za 15b :) "No," říkal jsem si čistě nezištně, "snad se dá kluk střapatá do Double dohromady." :)

Timer:

Vláďa se dal naštěstí dohromady hned v další položce, kdy společně s Martinem SKÁCELEM zasáhli všechny vyvolávané terče a získali tak plných 90b.

Hned za nimi byl opět překvapivě nováček Petr KREJČIŘÍK se 60b. I David SLOUP zůstál málem stát jako solný sloup, ale rozhýbal se a společně s Pavlem PALÁTEM a Tomem HLAVÁČKEM to uváleli za 60b.

Hned ze začátku jsem rukojmímu lupl jednu za ucho a se 45b jsem již viděl, jak mi po pokaženém začátku mizí "sláva a nesmrtelnost vítěze" v dáli :D :) :X

Polohy:

Tady jsem se krapet potěšil, když se mi povedlo nastřílet 134b. Jde to trochu snadněji, když jste zmrzlí na kost. Flinta tak nějak drží sama a nedělá Vám problém držet pevnou a stabilní polohu :D

Perfetně nastřílel Tom HLAVÁČEK (128b) a Martin KUNDT (127b), kterým se tak podařilo získat tolik potřebný náskok, před zbytekem startovního pole.

Double:

Pouze jediné dvojici se odařilo získat plný nástřel! Milda MILICHOVSKÝ a Pavel PALÁT to vzali pěkně od podlahy a smetli všechny označené cíle tak ,jak měli.

Se dvěma minelami se s položkou poprala i dvojice SKÁCEL - KUNDT, kteří si tak odnesli 125b.

Tak nějak jsem s těmito body počítal i já, neboť Vláďa jednou zaklel, že minul. Ovšem pan rozhodčí přišel na to, že trefil sice pětkrát, ale správně pouze čtyřikrát! Takže jeden chudák civilista "necíl" už si kávu neuvaří :) Celkem 120b.

BlackJack:

Strhující, nenásilnou debatou a hlasováním jsem rozhodl :) , že další položka bude BlackJack :)

Dlouho jsme tuto disciplínu nestříleli a je to škoda, protože jak se ukázalo i nyní, tak je občas problém do jedenadvaceti napočítat. Zvláště když je zima :)

I tak ale dopadla položka dobře a pouze pětice střelců nezískala maximální počet bodů.

Zátěž:

Na Zátěž jsme s etěšili, protože se člověk alespoň zahřeje a zapomene na to, že vydechuje kostky ledu :)

Nejlépe nás vyškolil Karel ŽALOUDEK. Plný počet bodů za 10 sklopek v čase 1:15.

Mě se povedlo utrhnout ránu vleže na 50m a scelkvoým časem 1:09 jsem za 9 shozených sklopek sklidil 189b.

Zabral zde i Pavel PALÁT, který zasáhl 8 sklopek v čase 1:10 a moc mile překvpail i náš "staršina" Milda MRÁČEK, který dal 7 sklopek za 1:27.

Závěr a vyhodnocení:

Co říci závěrem?

Bylo znát, že byla zimní pauza. Letos jsme žačali o několik týdnů dříve jak v letech minulých a bylo to znát. Sice skoro jaro, ale zima za okny. Prsty tuhnou, zbraně chladnou a nás hřeje jen pocit dobře stráveného dne plného skvělé zábavy a to, že jsme se zas všichni viděli a mohli si pokecat.

Moc děkuji i divákům, které jsem doslova zneužil na položku Timer, kdy dostali do ruky "mačkadlo", papír a tužku a skvěle se zhostili svého úkolu při určování cílů. O důvod více mít dvě směny, protože špatně se střílí Timer, když oba rozhodčí leží na palebné čáře :)

Sám se těším na další závod a už teď vím, že to bude bílé peklo na zemi! Zaspal jsem s reportem a je pátek před dalším závodem, od včerejška sněží a jen přes noc tumáme +5cm sněhu :)

Takže kdo chtěl nějaký zimní závod, zítra jej bude mít :)

Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT
I přes zimní pauzu, několik zkažených podložek...
I přesto ostatní mou nízko posazenou laťku podlezli. Bohužel :(
1145,50b / 100%.

Stříbrná medaile Martin SKÁCEL
Marťas drží basu a dýchá mi na záda i tento rok.
Příště jej musíme podrobit dopingové kontrole, protože není možná, aby v té kosa ta jeho plastovka takto střílela :) 1120b / 97,77%.

Bronzová medaile Jaroslav PROCHÁZKA
Táto, mámo za humny je obr :)
Jardovinová zbraň vyloženě prospěla a je to znát.
1051,50b / 91,79%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2013 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024