24. září 2011 - Třebíč - Taktická malorážka - 8. Ligový závod

Taktická malorážka - 8. Ligový závod

Abych pravdu řekl, tak jsem nečekal, že první sezona Taktické malorážky uteče tak rychle...

Na našem prvním testovacím závodě pořádaném loňský rok jsme stříleli první "pokusy" soutěže v osmi lidech a na 8. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY dorazilo již parádních 18 střelců! A to si ještě dovolím říci, že některé "stálice" nedorazily a pár nováčkům termín nevyšel...

Považuji to za obrovský úspěch soutěže a výsledek enormního kusu společné práce stejně "postižených" lidí, kteří měli snahu, chuť a hlavně trpělivost se do tohoto projektu pustit.

Taktická malorážka - 8. Ligový závod - startovní listina

I tento závod měl svého nováčka. Stal se jím Vít BĚHAL, který vytáhl svou "malušku" ZKM 451 a dorazil ráno na závody. Jaké bylo ale jeho překvapení, když vybalil flintu a zjistil, že místo variáblu má optiku 4x32 :) Nutno ale podotknout, že se celý závod pral jako lev a že ten bodový zisk s touto výbavou je úctyhodný.

Registrace a úvodní slovo se nám sice již povedlo zaběhnout, ale i přesto jsme odstartovali první položku někdy před půl 10 ranní.

Druhého rozhodcovského postu se ujal Honza VRCHOTA a soutěž odsýpala parádním tempem. Snad právě proto se nám povedlo dostřílet ve dvou směnách, 18 lidech, již po půl 1 odpolední. Je tak vidět, že se dá stihnout plný počet stavů a 10 zábavných položek v úžasném tempu a přitom s důrazem na bezpečnost výměn směn a bez chaosu a zmatku.

Za to bych chtěl všem zúčastněným poděkovat.

Studená rána + Rukojmí:

A závod začal parádně :)

Je vidět, že se mi trenink začíná vyplácet a že si mi flinta konečně sedla. Studená rána za plný počet a bezchybní rukojmí, kde měl každý agresor v čelíčku dírečku :) Tedy do další položky jsem šel s rekordem položky 130b.

Další komu se povedli rukojmí byl Honza IVAN, jehož TOP výsledky jsou již takovým standardem, a Honza PURKRÁBEK, který poslední dobou překvapuje velkým nárůstem přesnosti a kvality střelby. Oba získali 120b.

Komu se ale moc nevedlo byl Honza VRCHOTA, který sice nastřílel Rukojmí za plný počet +80b, ale který si Studenou ránou vyšvihl krásný centr v rukojmí za -50b. Tedy postupoval dále s kyselým obličejem a 30b :)

Trapy 10m a 25m:

Klasicky na Trapech dominovaly lehčí zbraně.

Ukázkový příklad byli střelci Martin SKÁCEL a Karel ŽALOUDEK, kteří se svými CZ452 Style a Varmint nastříleli úctyhodných 170b. Oba jsou zase střelci, kteří se střelbou během roku začínali a kteří se díky treninku a píli posunuli hodně dopředu. A právě třeba na nestabilních polohách je nejvíce vidět progres střelce, nikoli zbraně a o to v Taktické malorážce jde především - posunout dále střelce, nikoli výbavu.

Další příčku 160b z položky obsadili střelci Honza FOKT, Martin KUNDT a já, následováni Honzou VRCHOTOU se 150b.

Know your limit:

Zařazení této položky na začátek závodu mělo kýžený psychologický efekt,v jaký jsem doufal. Bohužel se projevil i na mě :)

Pro jistotu jsem i přes středové zásahy skončil na 50b a na konci soutěže jsem těžce litoval, že jsem to nezkusil dál :(

Maximum závodu bylo 75b, kterých dosáhli střelci Martin KUNDT, Martin SKÁCEL, Honza VRCHOTA a Vláďa VOJTEK.

Zbytek startovního pole se podělil o 50b a o nuly, které si zasloužilo hned pět střelců.

Find me:

Lehnu, přeměřuji, rýsuji, pak koukám, stále koukám a nevěřím...

Mám tam dva zásahy a to jsem ani nevzal za pušku. A vedle rozohněný Vláďa VOJTEK už tam láduje další náboj :)

Takže zpátky na stromy Vláďo a hezky do svého :) Rozhodil mne tak, že i přes jeho 2 rány v terči, kterých jsem si všiml, jsem si pak odnášel terč s 9 zásahy, takže ještě lup penalizace za ránu navíc. Ale i tak pěkných 90b.

Již počtvrté za sebou nastřílel na plný počet Jarda HROBAŘ a asi mu budeme muset kouknout na pomůcky :) Je to úctyhodný výkon a gratuluji mu k němu!

Taktéž naplno nastříleli i Honzové IVAN a VRCHOTA, také blahopřejeme!

Timer:

Tady jsem si zase trochu spravil chuť :)

Na plný počet 90b nastřílela trojice Martinů - KOSOUR, KUNDT a já, a zároveň i Radovan ŠEINER, který ke konci Ligy našel svou mízu a jde nahoru jak úroková sazba hypotéky :)

S jednou chybou skončili střelci Honza IVAN, Martin SKÁCEL a Jarda HROBAŘ. Celkem za 75b.

Polohy:

V Polohách nám všem ukázal záda Martin SKÁCEL, který se svým "plasťáčkem" nastřílel za 123b a ukázal, že má stabilní výkony ve všech polohách.

Tesně za ním se se 119b umístili střelci Honza IVAN a Honza FOKT, opět s vyrovnanými hodnotami ze všech poloh.

Pomyslnou třetí a čtvrtou bramborovou příčku jsem obsadil já (117b) a dosavadní leader Ligy Martin KUNDT (112b). Naším problémem je jednoznačně stoj, protože hodnoty 27 a 25b jsou trestuhodné. I když je pravdou, že mým stylem odpalovaní "někde kolem terče" dokáži nastřílet i za méně :)

Double:

Hned po Find me jsem měl tušit, že Vláďa VOJTEK bude výhra :)

Aneb já se klepu, abych nám to nepokazil a mám radost ze své spanilé jízdy bez chyby a on jednoho mine a druhou ranou lískne zcela jiného :) A ještě ke všemu z toho nakonec vylezlo, že ani nedokázal minout, ale že lísknul ještě jednoho :) Ale co, je to zábava a já bych mu chtěl poděkovat za super zábavu... Pozn.: A Vláďo, kdybys chtěl, tak Ti můžu dát nějaký lekce střelby :)

Perfektně nastřílely hned tři týmy - Martinové KUNDT a SKÁCEL, Honzové IVAN a VRCHOTA a poslední dvojice Milan MAŠAT a Jarda PROCHÁZKA. Bezchybná střelba za 150b se pak výrazně projevila ve výsledkové tabulce.

Tácek:

"Konečně" se mnoha střelcům nevyplatilo se bez rozmyslu rozhodnout pro Tácek.

Vítr moc nefoukal a spousta střelců viděla svůj cíl pouze z boku, a tak mohla jen hlasitě lamentovat nad nepřízní osudu.

Nejlépe to vyřešil Jarda PROCHÁZKA z Jihlavy :) , který střelil první ránu na nejhornější záslepku a povedlo se mu ji tečovat v nejvyšším bodě tak, že si ustřelil nit, na které tácek visel. Takže Tácek i Jarda se s odevzdáním sesuli na zem a oba věděli, že už to pro dnešek mají za sebou :)

Zato Třebíč jela :)

Plný počet bodů, jako já nastříleli i zástupci Brna Martin KUNDT a Honza IVAN.

Zasáhnout 5 záslepek se povedlo Honzovi PURKRÁBKOVI a získal tak 75b. Zbytek startovního pole se opět podělil dle zásluh :)

Zátěž:

Do Zátěže jsem šel s pocitem dobře odstříleného závodu. Ale i přesto jsem byl překvapen, jak mi to sedlo.

I přes to, že jsem špatně nabil zásobník, vyndal, znovu špatně nabil a znovu musel usadit, se mi povedlo nastřílet v čase 1:07 všech 10 sklopek, a tedy jsem vytvořil nový rekord položky. Tfuj to to tu najednou zasmrádlo samochválou, ale zasloužím si to :)))

Na "druhé" příčce se umístil Martin KUNDT, který se svou jednorannou Suhl 150 (získal 160b za 10 sklopek v čase 1:58) natrhl kožich i "kulometčíkovi" Honzovi IVANOVI s jeho rychlopalnou terčovnicí Anschutz 1907R (144b, 8 sklopek v čase 1:18).

Morálními vítězi se ale stali Jarda HROBAŘ a Honza PURKRÁBEK. Oba střelci na své první zátěži nestíhali limit 3 minut, dávali málo sklopek a teď mají oba jedny z nejrychlejších časů a nejvyšších bodových zisků. Jarda v čase 1:33 a Honza v čase 1:40 zasáhli 8 sklopek v bodové hodnotě 144b.

Stejně bodů získal i Jihlavák Jarda PROCHÁZKA, kterému... no kterému už to vlastně bylo jedno, protože Třebíč porazila Jihlavu na hlavu :) Promiň Jardo, ale kdybyste alespoň ten hokej uměli :)

Závěr a vyhodnocení:

Co dodat závěrem...

Pro mne je závod Taktické malorážky něčím, co mne dokáže odreagovat, na co se těším, protože jezdí super parta střelců, se kterými je radost spolupracovat.

Jsem rád, za atmosféru, kterou se nám daří držet a kterou si doufám podržíme i další roky.

Výsledky v bodech či procentech z jednotlivých závodů nejsou důležité. Důležité je to, že se lidi baví, zlepšují se a hlavně nelitují prostříleného času a prostředků a že se vracejí "na místo činu".

Zlatá medaile Martin KUNDT
Martin nám se svou Suhl 150 ukazuje pozadí již delší dobu a co hůře, neustále se zlepšuje!
1057b / 100%.

Stříbrná medaile Martin ŠLAICHRT
Závod mi parádně sedl a mám radost, že mů cíl - pokořit hranici 1000b, jsem pro letošek splnil.
1042b / 98,58%.

Bronzová medaile Honza IVAN
Honza se stále seznamuje se svou novou puškou, ale už teď si drží své "standardní" výkony, které mu stačí na třetí místo.
973b / 92,05%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2011 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod Taktická malorážka - 8. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024