28. září 2013 - Třebíč - Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup

Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup

Podzim se nám hlásí o slovo a dává nám najevo, že je hřejivým dnům již konec. Právě díky tomu bylo o půl 7 ráno na střelnici "příjemných" -2C a nezbylo mi, než se zahřát prací. Což já rád :)

Kolem sedmé hodiny se zachmuřenou oblohou prodraly první sluneční paprsky a ranní mrazík se začal měnit v ranní rosu. Vše spělo ke zdárnému zahájení letošní závodní novinky, již 2. KERBEROS CUPu TAKTICKÉ MALORÁŽKY.

Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup - startovní listina

Díky nízké ranní teplotě byla zem velmi promrzlá a nebylo možné terčové zařízení na Zátěž zapíchat do země a tedy jsem jejich přípravu nechal až před samou položkou, kdy jsem předpokládal, že sklopky do země zatlučeme.

Při přípravě zbraní na závod jsme se celkem zasmáli, když nám Ondra TUREK ukázal hlaveň jeho samonabíjecího SW 15/22, která zevnitř vypadala jako kdyby ji vysypali mákem :) Prostě nikdy nečištěná, poctivě zanesená hlaveň - značka ideál na to naše domácí stříleníčko :)

Díky tomu, že jsme schopni zastřílet celý 11 položkový závod během čtyř hodin, tak jsme naše ranní tempo nehonili a po lehké snídani a dobré kávě jsme první výstřely vypálili až v 9:40.

Studená rána + Rukojmí:

Toto roční období škádlí střelce nejen nízkými teplotami, ale i velmi nízkou polohou Slunce, kdy paprsky svítí střelcům přímo do optik.

Své může povídat i Jarda PROCHÁZKA, který pozdě zjistil, že si nenainstaloval přídavnou sluneční clonu. Ale pozdě bycha honit a díky pravidlům již modifikovat zbraň nesměl :( Navíc si zapomněl i napáskovat a páskoval tak při střelbě na Rukojmí :) I tak se mu ale podařilo nastřílet celkem 85b, což jej nevyšvihlo nahoru, ale zase ani neposlalo na chvost startovní listiny.

Překvapen nebyl ani Ondra TUREK, jehož zanesená hlaveň jej nezanesla moc kupředu :)

Na prvních místech se kupodivu blýskl Pavel PALÁT a Martin SKÁCEL, kteří zasáhli cíle za celkových 120b. Jako druhý se umístil Karel ŽALOUDEK se svými 115b, jenž byl následován Jirkou SOZÁNSKIM se 110b. Tedy výsledky pro začátek více než vyrovnané.

Trapy 10m a 25m:

Trapy zkouší střelce z rychlé střelby na rozumně velké cíle, kdy musí v relativně krátkém čase zasáhnout deseti ranami.

To se podařilo pouze jedinému. Milda MILICHOVSKÝ jako jediný využil všech ran pro zásahy a získal tak dvakrát 100b. Tedy 200b celkových.

Pomyslnou druhou příčku obsadil Karel ŽALOUDEK se 190b, který minul cíl (naštěstí mimo centrální pole) pouze jednou.

Třetí pozici obsadili dva střelci - náš oblíbený "kmet" Miloš MRÁČEKL a Třebíčský rodák Lukáš CAHA, kdy oba zasáhli celkem 18x za celkových 180b.

Kulturní vložkou nás pobavili Jarda PROCHÁZKA, který předvedl tanec kolem vratké tyče, která mu pomáhá se vyrovnat se zdravotním stavem, a Martin ŠENKEŘÍK.

Ten po vypálených pěti ranách všechny zaskočil odložením zbraně a nechápavým pohledem na ostatní. Jeho otázka: "Musím vystřelit všech 10 ran, když už jsem je všechny zasáhl jednou?", byla následována výbuchem přátelského smíchu, kdy jsme mu doporučili, ať všechny zasáhne ještě jednou. Dle pravidel :) I tak ale položku stihl...

Fast and Furious:

Zde svou kanonádu zahájil Ondra TUREK. Jeho SW 15/22 byla jedinou samonabíjecí zbraní na startovním poli a tak měl možnost nejrychlejší střelby pouze on. Bohužel i tak se mu ale podařilo nastřílet nulu :( Přičtěme to ale na vrub zbrani, která se né a né nastřelit...

K nejvíce bodovaným střelcům zde patřil opět Milda MILICHOVSKÝ, který se svou ZKM 456 získal 165b. Následující Lukáš CAHA měl pouze o pět bodů méně. Tedy 160b pro jeho stařičkou ZKM 456.

Třetím byl v tomto závodě prozatím excelující Karel ŽALOUDEK, který s jeho CZ 452V zaostal pouhých 25b za prvním Milošem. Jeho 140b bylo i tak dostačujících na většinu startovního pole.

Prvním s jednoranovou terčovnicí byl Martin KUNDT na šestém místě položky, jehož 40b na prvního bylo naprosto zanedbatelnou ztrátou v celkovém počtu bodu soutěže.

Know your limit:

Konečně položka, kde si Ondra TUREK mohl nastřelit :) Konečně se začal strefovat do papíru. I tak ale musím před Ondrou smeknout, protože jeho chuť do soutěže a nadšení pro zábavu nebylo vůbec závislé na jeho soutěžních výsledcích!

Nejlepším výsledkem se zde vyšvihli Vláďa VOJTEK a Martin SKÁCEL, kteří vystřelili a zasáhli celkem 5krát. Jejich 75b bylo nejlepším výsledkem, neboť nejvyšším nástřelem velké většiny startovního pole bylo pouze 50b.

S krásně buclatou nulou se umístila celá šestice střelců, kteří si tak zabezpečili menší pád v celkovém pořadí závodu...

Find me:

Dva střelci, kteří měli v předchozí položce nulu si zde napravili skóre. Martin KUNDT a Tom HLAVÁČEK zde nastříleli jako jediní maximum a tak jim bylo přičteno 105b.

Další dvojice se 75b byla z Jihlavska, kdy Jarda PROCHÁZKA a Miloš MILICHOVSKÝ minuli pouze jeden cíl za 15b.

Další byla opět dvojice. David SLOUP a Kuba HENDRYCH, kteří minuli pouze ten nejmenší, nejvíce bodovaný cíl za 30b. Takže 75b.

Timer:

Krásných 90b, plný výsledek, nastřílela šestice střelců, tedy velký úspěch.

Bude tak zajímavější zmínit ty méně spokojené střelce :D Nejméně, nulu, získala dvojice střelců Tom HLAVÁČEK a Marek ERNEKER. Tom se snažil nováčkovi Markovi ukázat co a jak v soutěži. "Chudák" Mára to vzal vážně a po svém vzoru tam tu nulu lupl také :D

Karel Žaloudek ležel, číhal připraven vystřelit.. konečně se ozvalo jeho startovní číslo, název cíle a do nastalého ticha se ozvalo jen Karlovo prázdné cvaknutí závěru :D Holt špatně podávající zásobník dokáže překvapit...

Polohy:

V této položce se pozná, kdo poctivě studuje "střeleckou Kámasutru" :)

Tentokráte to byl Jarda PROCHÁZKA, který dokázal ve třech polohách disciplíny nastřílet krásných 138b, což je myslím i současný rekord položky!

Následující pozice patřila dvěma střelcům z Brna - Martin KUNDT a Martin SKÁCEL si na terčích "vydělali" 124b. Třetí pozice slávy byla okupována Honzou PURKRÁBKEM se 123b, což je také úctyhodný výkon!

Double:

V tomto závodě se ze dvou nejlepších týmu oba dva potkali prvně na "stejné straně". Jarda PROCHÁZKA prvně střílel s Davidem SLOUPEM a Marek ERNEKER vůbec prvně střílející v soutěži spolupracoval s Tomem HLAVÁČKEM. Ti všichni získali 150b.

I díky tomu je vidět, že se tato položka dá nastřílet na výbornou, pokud se najde společná "řeč", taktika a hlavně pokud není člověk sólista.

Tácek:

Duj větříčku duj... to bylo přání, které vždy vyslovuje druhá, nestřílející runda u položky Tácek.

I nyní se střelci klepali, aby zrovna jim vítr nevál, ale aby si to "vyžrali" ti druzí :) Možná díky tomu se na maximum povedlo nastřílet pouze třem střelcům.

Je však nutno říci, že se první runda loudala a navíc ne všichni střelci zaujali startovní místa za čarou, tedy byli proti pravidlům. Za podpory druhé rundy si tak vysloužili penalizaci v podobě startovní polohy "bobek čelem zad a ruce vzhůru", kdy za trest seděli na bobku s rukama vztyčenýma nad hlavou a zády ke zbraním. Druhá runda se řehtala a vzápětí zamrzla, když je v rámci solidarity čekalo to samé :) Nutno říci, že všichni to přijali bez hemzů a s potěšením si "zablbnout". Jarda PROCHÁZKA, Tom HLAVÁČEK a Vláďa VOJTEK se svou Suhl 150 se umístili na vrchu položky a jako jediní zasáhli všech 6 záslepek za 120b.

Jedinou nulu získal bohužel Martin ŠENKEŘÍK, kterému se nedařilo zasáhnout ve větru ani jeden cíl :(

Zátěž:

Prvenství a zároveň ojedinělý výkon získal a podal Milda MILICHOVSKÝ, který zasáhl všech 10 sklopek za rovnou 1 minutu. Nikomu dalšímu se nepodařilo vše zasáhnout a získat stejných 210b.

Avšak na druhém místě se choulili Martin KUNDT se svou jednoranovou Suhl 150 (natřel to i opakovačkám, když v čase 1:21 zasáhl 9 sklopek) a Milan MAŠAT se svými 9 sklopkami v čase 1:23.

Právě Martin ukazuje, že i v tak dominantních položkách lze vítězit i s jednorankou, třebaže je rozhodující právě čas...

Honza PURKRÁBEK tady chtěl pomoci kamarádovi Tomovi a nasázel mu pár ran na jeho sklopky, ale to nevadí... Tomovi to pomohlo a Honzovi to vzhledem k jeho celozávodním výsledkům bylo jedno :D

Závěr a vyhodnocení:

Co říci závěrem...

V hlavní výsledkové tabulce Kerberos Cupu nám zmizela některá jména střelců, kteří byli na prvním, ale již se nezúčastnili druhého sponzorského závodu. Tím se rapidně zvyšuje šance zbývajících střelců na získání losovaných cen.

Ale i tak doufám, že se na posledním závodě sejdeme v počtu vyšším a že k nám střelci nejezdí jen kvůli cenám, ale hlavně kvůli zábavě a kamarádům.

Zlatá medaile Milda MILICHOVSKÝ
Po lehce vypuštěné sezóně se Milda dává dohromady a ujímá se vedení Cupu.
Zvládne i poslední závod?
1221b / 100%.

Stříbrná medaile Martin KUNDT
Kombinace přesné Suhl 150 a střeleckého umu, který je výsledkem poctivého tréninku dopomohl Martinovi k druhému místu.
1137b / 93,61%.

Bronzová medaile Jarda PROCHÁZKA
Jarda se stále drží zuby nehty. I přesto, že chtěl se střelbou ze zdravotních důvodů skončit, tak je stále velmi silným soupeřem ostatním střelcům.
1154b / 93,12%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Kerberos Cupu 2013 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup Taktická malorážka - 2. Kerberos Cup


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024