10. května 2014 - Třebíč - Taktická malorážka - 3. Ligový závod

Taktická malorážka - 3. Ligový závod

Čas letí velmi rychle a po malé pauze tu najednou byl 3. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY, který se nám podařilo vecpat mezi prodloužené víkendy. To se zřejmě ale projevilo na účasti, kdy mnoho střelců muselo točit rodinohodiny a proto se na startovní čáře sešlo pouze 15 střelců.

Taktická malorážka - 3. Ligový závod - startovní listina

I tak to ale byla pěkná účast, která slibovala notný kus zábavy na celý den.

Díky malému počtu střelců jsem nejprve uvažoval, vše připravil a naplánoval pro jednu směnu. Nicméně ráno, po přípravě všeho nutného, kdy jsem spatřil oba dva kluky CAHOVI, že je něco špatně :) Oba měli jednu zbraň a tedy jsem vše musel překopat pro směny dvě.

Nakonec jsme to zvládli, i když byl systém trochu kostrbatý a méně přehledný, než klasika. Střelci ale měli více prostoru kolem sebe, nemuseli se stěhovat a dvojice ležela vedle sebe.

Start závodu začal prvními ranami v 9 hodin a ukončili jsme závod po 1 hodině odpolední, čímž jsme ustanovili nový časový rekord. Kluci sice padali místy na ústa, ale aspoň se nenudili :)

Studená rána + Rukojmí:

Vítězem této kategorie se stal Miroslav ADAMEC, letošní nováček, který si vystřílel díky dobře trefené Studené ráně celkových 125b.

Dalšími, kdo utekli zbývajícím střelcům, byli Kuba ERKER, Pavel PALÁT a Jirka SOZAŃSKI, kteří zasáhli cíle za krásných 120b.

Za zmínku stojí Lukáš CAHA, který jako první ze dvojice střílející jedinou flintou, zasáhl rukojmího přesně mezi "světla" a i svému soukmenovci nadělil počátečních -50b do Rukojmí :)

Ani Jarda HROBAŘ neměl štěstí. Po úpravách zbraně před závodem nastřeloval (za ztrátu 50b ze Studené rány), ale třebaže mu to chodilo na flek, tak v Rukojmích pobral snad každého, kterého potkal. Celkem pouze za 5b.

Šťastlivcem byl i Milda MILICHOVSKÝ, který si nevšiml, že čirou náhodou mu zlotřilí pořadatelé nalepili na Rukojmí terč Timeru, kde sice rukojmí jsou, ale větší a pouze šest soufiguří. Chudák na to přišel až po šesté ráně, kde mu začaly chybět cíle :) Tedy díky benevolenci rozhodčího a ostatních střelců, mu byla dána druhá šance a položku si odstřílel poté.

Trapy 10m a 25m:

Občas se stane, že nemáte svůj den... je to normální a není to nic, za co by se měl Milda MILICHOVSKÝ stydět :D

Každý jsme si tento závod vybrali nějakou chvilku, kdy jsme něco zazdili, ale dá se říci, že Milda postavil celý dům :) Před Trapy v klidu pokuřoval a relaxoval a najednou zjistil, že je jediný, kdo si tam nedonesl terč a to i přesto, že sbíral terče předchozí směny :)

Následně jsme zjistili, že po startu položky Martin SKÁCEL střílí na Trapy na 10m a přitom má ještě vzadu terč na Rukojmí. Ten tam zapomněl smolař Milda, který si tím získal již druhý "strike" :) Nicméně po ukončení položky a kontrole terče Rukojmích jsme zjistili, že jej Martin ani jednou nezasáhl, aby to ovlivnilo jeho nastřílené výsledky.

Nejlepším střelcem položky byl Pavel PALÁT, který si se svou CZ 455 vystřílel 190b. Ihned byl následován trojicí MILICHOVSKÝ, VIKTORA a Tom HLAVÁČEK, kteří měli shodně po 170b.

Fast and Furious:

Na Fastu se na špici pomalu ale jistě usazuje Martin SKÁCEL, jehož výsledky s tenoučkou CZ 452 Style jsou čím dál vyšší a vyšší. Jeho 180b bylo nejvyšším nástřelem položky.

Hned na dalších místech skončil Kuba ERKER, který jako nováček prokazuje vysoký nárůst výkonnosti. Stejně, 175b, měl i Lukáš CAHA se svou ZKM 456.

Know your limit:

V KYLu nám střelci nějak riskují. Důkazem toho byl i fakt, že většina z nich získala nulu.

Nejlépe se umístil náš "benjamínek" Dan CAHA, který si troufl na cíle nejvíce bodované a získal jako jediný plný nástřel 105b.

Jirka SOZAŃSKI si jako jediný poradil s cílem na součet 75b, ostatním se to nepodařilo a obsadili pozice nižší anebo nejnižší :)

Na druhou stranu byl Jirka ve skupině střelců, kteří při střelbě druhé směny drbali a drbali, až jsem je musel vykázat. Takže milý Jiří, Lukáš CAHA a Martin SMEJKAL za soustavného hudrování šoupali nožičkama ven na kuřárnu :)

Find me:

Nepamatuji si, kdy a vůbec zda se podařilo střelcům získat plný nástřel v takovém počtu. Plných 105b z položky si odneslo hned pět střelců.

Jirka SOZAŃSKI (zřejmě mu malé sprdnutí prospělo), Pavel PALÁT, Tom HLAVÁČEK, Jarda HROBAŘ a Martin SKÁCEL našli vše, co hledali a to je posunulo o malý kousek výše na výsledkovce.

Svůj pech si zase našel Milda MILICHOVSKÝ - první závod v historii zkoušel systém s pravítkem a měl co dělat, aby vůbec našel papír, jak jej nová činnost rozhodila z jeho zajetého standardu.

Timer:

Sám samotinký měl Jirka SOZAŃSKI plný nástřel z této vyčkávací položky. Jeho 90b zůstalo bez odezvy a druhý nejlepší, Tom HLAVÁČEK, získal o celých 15b méně.

Měli jsme i jediného střelce, který během svého limitu nedal ránu. Byl jím Lukáš CAHA, kterému zrovna v době povelu uletěl nákres s označením cílů a tedy zvolil druhou variantu - než vystřelit na odhadovaný cíl, tak raději vyčkal a měl z výstřelu nulu.

Polohy:

Náš IT mág Tom HLAVÁČEK se i v této položce blýskl skvělým výsledkem, když všem natrhl límečky a ujal se vedení Poloh se svými 131b.

Na dalších pozicích bylo "klasické" duo Milda MILICHOVSKÝ a Martin SKÁCEL, když ztratili na Mildu 10 a 11b z výsledku.

Moc se nevedlo ani Pepovi VIKTOROVI, který si na nás udělal po delší době čas a také Honzovi JELÍNKOVI, který i přes novou optiku zatím ladí formu a teprve se sžívá se zcela novou disciplínou, jakou pro něj Taktická malorážka je.

Double:

V týmových položkách se nikomu ze střelců nepovedlo získat plný počet.

Kupodivu i Milda zůstal ve své roli smolaře, když i na druhé šanci (doplňoval tým Jardovi HROBAŘOVI, který byl lichý) minul a tak si pomohl s Jardou "jen" ke 137,50b.

Stejný počet získal i tým Pepa VIKTORA - Martin SKÁCEL, kteří spolu stříleli prvně.

Tácek:

Jako losovanou položku si střelci vybrali Tácek. To bylo radosti na starém bělidle na začátku závodu, že nebudou nové Šachy. Ovšem smích je přešel, když před položkou každý z nich cítil, že to bude jiné kafe, než doufali.

Druhá runda na tom nebyla jinak a také tomu odpovídaly výsledky.

Nejlepší střelci, CAHA Lukáš a Martin SKÁCEL, získali pouze 80b. Poté následovala pětice střelců s polovičním nástřelem na plný počet a pak zde byla velká část těch, kteří trefili pouze sem tam něco, anebo nic :)

Zátěž:

Jako se mu nedařilo celý závod, tak si to vynahradil nyní. Nutno podotknout, že se to na celkovém výsledku moc neprojevilo :) Ale i tak byl Milda MILICHOVSKÝ jediným střelce, který v Zátěži nastřílel plný počet bodů. Tedy 210.

Další trojice získala stejně - 189b. Nicméně nejrychlejším z nich byl Pavel PALÁT (9 cílů za 1:09), potom Jarda HROBAŘ (9 v čase 1:13) a nakonec i Kuba ERKER, který se svou poladěnou ZKM 456 předhání i staré ostřílené TM vlky (9 sklopek za 1:28).

Závěr a vyhodnocení:

Počasí bylo luxusní, nálada parádní a všichni se bavili. Takže za mne super den strávený s partou bezva bláznů :) Jen doufám, že se nás na dalším závodě sejde o dost více, abychom postupem času nechodili spíše než na střelbu, tak do mariáše...

Zlatá medaile Martin SKÁCEL
CZ 452 Style
Brno
1098,50b / 100%.

Stříbrná medaile Jiří SOZAŃSKI
ZKM 456
Kroměříž
1066b / 97,04%.

Bronzová medaile Tomáš HLAVÁČEK
Suhl 150
SSK Sagittarius
1043,50 / 94,99%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2014 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod Taktická malorážka - 3. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024