18. května 2013 - Třebíč - Taktická malorážka - 5. Ligový závod

Taktická malorážka - 5. Ligový závod

Tak a po dvou pracovních víkendech a několika velmi lenivých dnech je tu nejopožděnější report v historii :)

V sobotu dne 18. května se u nás v Poušově uskutečnil 5. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY, který měl několik svých poprvé.

Poprvé v letošní sezóně jsem nestřílel, neboť jsem se raději zplna věnoval své správcovské povinnosti. Poprvé mne to bavilo ještě více, než kdybych střílel :) A hlavně to bylo poprvé, co bylo tak málo lidiček :))

Naše velmi časté závodní nasazení si vybralo svou daň a mnoho střelců muselo tento víkend točit tzv. "rodino-hodiny", takže se na střelnici sešlo pouze 14 střelců.

Meteorologové slibovali déšť (jak jinak), ale opět se to nepotvrdilo a celý den se honily obláčky se slunečními paprsky a nám bylo fajn. Jak jinak :)

Taktická malorážka - 5. Ligový závod - startovní listina

O malý zádrhel jsem se postaral sám, kdy k nám dojel Pepa VIKTORA a já na střelnici zjistil, že jeho opravená zbraň je zcela jinde, než kam jsem mu jí musel dovézt :( Takže vše naštěstí zachránila Pepova benevolence a ochota Mildy MRÁČKA, který blahosklonně zapůjčil Pepovi do dvojice svou ZKM 456.

Nepřibyl nikdo nový, takže se razantně zkrátila doba čekání, příprav a hlavně střeleckých položek. Takže i přesto, že jsme v tak malém počtu jeli dvě směny, tak jsme zvládli celý závod za rekordní 3,5 hodiny!!!

Studená rána + Rukojmí:

Hned v první položce bylo silně dominantní duo z Jihlavy - Jarda PROCHÁZKA a Milda MILICHOVSKÝ, kteří nastříleli zcela shodně 125b. Podstatné je říci, že Milda ukázal ostatním, že i na této přesné položce jde nastřílet takovýto výsledek se stařičkou ZKM 456.

Na třetí pozici se uhnízdil Vláďa VOJTEK, kterému se letos moc nedaří a se svou Suhl 150 se jenom trápí. Vlastně je to jasné - byl smutný, že jsem nestřílel :D

Bohužel se vůbec nedařilo jinak perfektním střelcům Martinu KUNDTOVI (30b) a Martinu SKÁCELOVI se 60b. Lukáš CAHA dopadl nejhůře - nebýt minimální nuly, tak si mohl do Trapů odnést záporné skóre.

Trapy 10m a 25m:

Na Trapech se nejvíce vyprsil Karel ŽALOUDEK, který nezaváhal a nastřílel vše na výbornou.

Jednu minelu si neodpustil Martin SKÁCEL, který tak se svou plastovou CZ 452 Style vystřílel 190b. Jen těsně byl následován Mildou MILICHOVSKÝM s jeho ZKM 456 a 180b.

Kdo opět zaplakal byl Lukáš CAHA, který se minule nechal slyšet, že je tahle položka "pohoda" a že se dává na plný. Výsledkem však bylo "pohodových" 130b z obou Trapů :)

Fast and Furious:

Absence mojí A1907Rep značila vysoké šance zbylých "es".

Tato položka zaměřená na rychlost nebyla ještě nikdy zastřílena na maximální počet - tedy 240b. Maximum bylo v podání mojí A1907Rep na 210b a ani nyní nebylo překonáno.

Byť byla ve startovním poli druhá A1907Rep v držení Jardy PROCHÁZKY, tak nepotvrdila statut nejlepší zbraně (díky problémům s přebíjením získal Jarda jen 70b) a byla překonána CZ 452 Style v podání Martina SKÁCELA. Ten nastřílel svých "klasických" 175b.

Na druhé pozici držel žezlo Milda MILICHOVSKÝ se 170b se ZKM 456.

Třetí post hájila CZ 455 Varmint Pavla PALÁTA, který se pomalinku vrací na výsluní a získal zde 115b, tedy celkem citelnou ztrátu na první dva střelce.

Know your limit:

Standardně zde nastřílel nejvyšší metu Martin KUNDT. Jeho Suhl 150 nedělá chyby a Martin to ví a nekazí jí to :D Jeho 75b byl jediným a nejvyšším výsledkem položky.

Opět zde byla valná většina střelců, kteří dali položku na 50b a proto jmenujme jen ty, kteří ji dali za nulu :)

Lukáš CAHA opět chyboval a přestřelil a vypadá to, že závod je již ztracen. Víťa MALINA, Milda MRÁČEK a Pepa VIKTORA se také nezastavili včas a bohužel i oni získali nechtěnou nulu z položky a tedy dali konkurenci více než pádné nástroje na to, je přeskákat v tabulce.

Find me:

Hledání cílů pomocí osnovy Mil-Dot někomu jde a někomu nejde. Jako je tomu u všeho, i tady tomu věnoval jeden střelec čas a píli a jiný to vychladil a snaží se zabrat jinde.

Na plný bodový zisk měli pouze tři střelci - Martin KUNDT, Miloš MILICHOVSKÝ a opět i Vláďa VOJTEK. Šablony jasně ukázaly zásahy jednotlivých obrazců a kluci si tak započetli plných 105b.

Zbytek startovního pole se dělil o všechny možné bodové hodnoty. Bohužel na roztržitost nejvíce doplatil Karel ŽALOUDEK, který minul skoro vše o kousek a získal jen 15b.

Timer:

Opět pouze tři střelci dokázali splnit položku na výbornou.

Byli to Miloš MILICHOVSKÝ, Martin KUNDT a konečně i Lukáš CAHA, který se snažil dotáhnout a ještě zvrátit doposud špatný start závodu.

Bohužel položka nevyšla Vláďovi VOJTKOVI, který tak zbytečně ztratil body na celkem "lehké" disciplíně. I Honza PURKRÁBEK se trápil a vytrápil si nulu :(

Polohy:

Cvičení dělá mistra a k tomu má Milda MILICHOVSKÝ velmi dobře našláplo. Jeho výkon 129b ze 150b možných byl tím nejlepším.

Velmi těsně za ním byl se 127b Jarda PROCHÁZKA, který má díky svému horšímu zdravotnímu stavu povolenou "taktickou" oporu ve formě "tacticool" klacku :)

A na třetím místě si svůj debakl z Timeru vylepšil Honza PURKRÁBEK s celkovými 126b.

Double:

Tady moc mile překvapila skoro celá čtrnáctka střelců!

Dvojic s maximálním nástřelem byla celá čtveřice. Martinové KUNDT - SKÁCEL jsou favority a stálicemi, překvapili ale VOJTEK - CAHA, Jarda PROCHÁZKA s Víťou MALINOU (kterého Jarda na začátku nechtěl :) a největším překvapením byli Milda MRÁČEK a Pepa VIKTORA s jejich společnou ZKM 456!!!

Jednu minelu měli Jarda HROBAŘ s Karlem ŽALOUDKEM (125b) a dvě minely potom zbývající dvojice PALÁT - MILICHOVSKÝ a pražské duo PURKRÁBEK - SLOUP.

BlackJack:

Tady mi teklo jako pořadateli do bot.

Ve spěchu jsem zapomněl večer namotat Tácky, takže ve mně byla malá dušička, aby si jej střelci nevybrali, ale naštěstí se sami a skoro bez mé pomoci rozhodli pro BlackJack, který již velmi dlouho nebyl :)

Pro drtivou většinu z nich to bylo výborné rozhodnutí, neboť všichni měli plný počet bodů. Vlastně až na dva :)

Pepa VIKTORA získal 75b za neúplný nástřel a David SLOUP se trefil přímo do zázračné třináctky, která je nulová. A k tomu stačilo jen zle odečíst zásahy a vybrat si tu horší variantu, která mohla nastat :(

Zátěž:

V Zátěži dominoval opět Karel ŽALOUDEK. Parádní nástřel za plný počet sklopek v čase 1:14. Zaslouženě 210b.

Jednu minelu a 189b získali Jarda PROCHÁZKA (1:26) Lukáš CAHA (1:21), který hájil barvy Třebíče před Jihlavou a o 5 vteřin to tak Jardovi nandal :)

Nepovedlo se to dosavadnímu lídrovi závodu Mildovi, který minul 4 sklopky a i přes super čas 1:06 získal pouze 126b.

Závěr a vyhodnocení:

Co říci závěrem?
Závod byl parádní. Já jsem si jej užil pomalu více, než kdybych střílel a svým způsobem to také přispívá k tomu touto sezónou zakončit moji účast ve 22LR sféře a jít "výše". Nutno dodat, že tím pádem se TM dostane větší péče a tím pádem by Vás to mohlo začít ještě více bavit :)

Jsem potěšen rychlostí, s jakou jsme závod zvládli a také tím, že se spousta věcí již nemusí střelcům říkat a že se dokáží i mezi sebou sami upozornit a to vše při zachování super přátelské atmosféry, za což jim moc děkuji!

Zlatá medaile Miloš MILICHOVSKÝ
Milda se toho nebál a dobře udělal! Jeho výsledek je zasloužený a doufám, že tomu bude tak i nadále :)
1180b / 100%.

Stříbrná medaile Jarda PROCHÁZKA
I Jardovi to moc přeji a je dobré vidět, že mu výměna zbraně prospěla a dopomohla k tomu uklidnit hlavu a počkat si na dobrou ránu.
1171b / 99,24%.

Bronzová medaile Martin SKÁCEL
Marťas trošku pokulhává v letošní Lize, ale doufejme, že nám všem ještě přitopí a že konec sezóny bude velmi zajímavý!
1166b / 98,81%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2013 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024