30. března 2013 - Třebíč - Taktická malorážka - 2. Ligový závod

Taktická malorážka - 2. Ligový závod

Tak dva týdny za námi a v Třebíči se zase konala sešlost u příležitosti 2. LIGOVÉHO ZÁVODU TAKTICKÉ MALORÁŽKY:)

Účast byla i při absenci několika střelců z prvního závodu větší - sešlo se celkem na dvacítku střelců, dychtivých strávit příjemný den v Třebíči.

Taktická malorážka - 2. Ligový závod - startovní listina

V pátek jsem zjistil, že rekonstrukce valu dala zabrat téměř celé ploše střelnice, takže od 25m dále je souvislá vrstva rozbředlé hlíny a kaluží, jak to tam stavební stroje rozjezdily. Následovala tedy poplašná zpráva účastníkům, aby si vzali holínky a věci do zákopu :)

Nutno říci, že většina střelců "za zákopové podmínky" poděkovala a na závod dojela doopravdy vyzbrojena holínkami, kanadami, kombinézami, ale připravena se zuby nehty zakousnout zimě a blátu za krk.

Měli jsme dokonce i dva němé střelce, když Pepa VIKTORA vzal s sebou svá psiska, která všem bez výjimky ukazovala svou náklonnost a byla příjemným zpestřením tohoto závodu.

Kupodivu včas dojelo i "Bratrstvo kočičí pracky z Prahééé" vedené zkušeným Františkem. Pěl jsem na ně chválu a oslavné ódy, kluci se rděli a hrdě byli v prsa... ale pak začal závod, že chlapi? :)

Když jsem ráno rozvěšoval (za pomoci Reyese a Martina) terče na střelecké stavy, netušil jsem, co se stane když prohodím pořadí na pověšení pro jednotlivé rundy :)

Začátek byl krapet rozpačitý, když si několik střelců první "rundy" vzalo terče pro směnu druhou. Někteří si toho všimli po pár krocích, ale valná část "Bratrstva" až při upevňování terče na 50m. Takže si vyslechli spoustu "povzbuzování" od "kamarádů" na palebné čáře :)

Vše se ale nakonec povedlo a závod mohl začít...

Studená rána + Rukojmí:

V první položce zazářil navrátivší se Martin KUNDT, který získal 125b. Je fajn, že se Martin tento rok začal zase věnovat nám a soutěži a že je zas o jednoho fajn chlapa v Třebíči víc.

Druhou pozici jsem okupoval já, když jsem studenou ranou "lízl" devítku a v Rukojmích jednoho agresora také jen tečoval.

Překvapilo třetí a čtvrté místo, které se shodnými 105b získali Milda MRÁČEK a Kuba HENDRYCH. Kluci se chopili příležitosti a přestříleli valnou většinu "papírových favoritů", což je jen dobře, protože konkurence na vrchu je třeba :)

Pepa VIKTORA, který tentokráte nezaspal a dojel, se snažil vylepšit terč Františkovi RŮŽIČKOVI. Nebyl si jistý, kam střílel nebo nestřílel, tak sázel jednu ránu za druhou. Takže výsledek 8 u Pepy a asi 15 ran u Františka nás nejprve zaskočila, ale pak i pobavila :)

Trapy 10m a 25m:

Trapy zažily svůj unikát. Hnedle pětice střelců zasáhla na plný počet a hnala se do mačkanice na vrchu výsledkové tabulky. Milda MILICHOVSKÝ, Karel ŽALOUDEK, Milan MAŠAT, Honza VRCHOTA a CAHA Lukáš ukázali, zač je toho loket.

Další pozice obsadil Martin SKÁCEL se svou CZ 452 a jednou minelou. Martin KUNDT nastřílel stejně jako já, shodně 170b a tedy se třemi minelami.

Vláďa VOJTEK pojal položku zábavně a řekl si, že pro jednou to bude sázet na střed, ať je sranda. Mně jenom trnulo a doufal jsem, že jej ten anarchismus do Doublu přejde :)

I já jsem si připravil perné chvilky, když jsem marně hledal terč při mé krkolomné pozici v kleku/sedu. Nemohl jsem si poskládat faldíky na břiše a když k tomu konečně došlo zjistil jsem, že jsem si pěkně v té zimě nadýchal do okuláru. Takže mha přede mne a mha za mnou...

Fast and Furious:

Špatný výsledek z minulého závodu mne krapet nakrkl, tak jsem dal trochu tréninku, trochu poladění techniky a do FaFu jsem se pořádně zakousl. Výsledek 210b byl sice lepší než minule, ale nikoli osobní rekord, takže stále je co zlepšovat :)

Drilem si prochází i Martin SKÁCEL, který i v mrazivém počasí touto položkou doslova zavařil závěr své CZ 452 Style a vystřílel 175b.

Jarda HROBAŘ na to šel jinak. Od začátku závodu se potutelně usmíval a cosi kutil v ruce. A ono si ten kulišák celou dobu páskoval svůj 30 raný zásobník ke své CZ 455 Thumbhole "alá Jarda". Nyní na rozdíl od minulého závodu skombinoval kvantitu s kvalitou a jen o 5b byl "horší" než Martin SKÁCEL.

Kluci z "Bratrstva" říkali, že se těší na zmínky o nich v reportu, tak musím říci, že se nám František před položkou krapet zapomněl a byť se snažil vypadat nenápadně, tak si jej všichni všimli, jak tam dodatečně sám běžel se správným terčem :)

Know your limit:

Pořádně jsem se tady spálil :)
Tu jednu ránu jsem si vyčítal, ale snažil jsem se pak zabrat jinde. Tentokráte ta známá nula neminula ani mne. Společně se šesti dalšími jsme si ji užívali až do vyhlášení závodu a "báli" se, co vše nám rozhodla.

Nervy za 50b si prožila desítka střelců a zbylí tři skončili raději dříve.

Find me:

Kdo hledal, našel. Kdo hádal, tak nenašel všechny :)

To je zatím pravidlo, které platí u nás u Find me. Doopravdy se vyplatí si dát práci, obětovat krapet času a odměřit si polohu cílů na předloze.

Na plný počet se povedlo zasáhnout cíle Martinu KUNDTOVI, mně, Jardovi HROBAŘOVI a i Pepovi VIKTOROVI s jeho Izmash Sobolem.

Celkových 85b z položky získal Honza PURKRÁBEK a Jirka SOZAŃSKI, který měl trable se svou ZKM 456 a nakonec zbytek závodu dostřílel se zbraní svého střeleckého kolegy.

Timer:

V Timeru se ukázalo, že se Vláďa VOJTEK dal dohromady a jeho plný počet bodů dosáhl akorát Honza VRCHOTA, Martin KUNDT a já, když jsme zasáhli všechny tři agresory do nejvíce bodovaných zón.

Střelba této položky ve dvou rundách je krapet pohodlnější, než v jedné, protože je méně střelců. I tak se ale musí závodníci plně soustředit na svou chvíli a správně umístit svůj zásah.

Tuto položku nevychytala čtveřice střelců, když si doslova vymazali kladné body následujícími špatnými zásahy.

Polohy:

Chtě nechtě musím přiznat, že zde padla kosa na kámen a i já jsem se stal terčem všeobecného veselí. Při koumání nejlepší polohy ve stoji bez opory jsem tak dlouho hledal správnou pozici pro ruku, až jsem si při plném soustředění před výstřelem vyhodil zásobník.

Jediná rána, která v tu chvíli padla, byla od dopadu zásobníku na zem a já ztratil důležité vteřiny z již tak dost krátkého 2 minutového intervalu.

Nejlépe zastřílel Milan MAŠAT - 132b a zisk lepšího umístění po předchozí nepovedené položce.

Dále se zde umístila střelecká týmová dvojice Pavel PALÁT (126b) a Milda MILICHOVSKÝ se svými 123b.

Je vidět, že se nestabilní polohy stávají důležitou položkou a značně dokáží zamíchat pořadím u těch střelců, kteří jejich trénink podcenili.

Double:

Tato disciplína má poslední dobou (i minulý rok) své velmi silné obhájce bezchybné střelby.

Opět zvítězily dvojice MILICHOVSKÝ - PALÁT a SKÁCEL - KUNDT se 100% zásahy určených cílů.

Naopak kdo na své týmové kolegy doplatil byl Jarda HROBAŘ a já, kdy nám "kamarádi" zasáhli špatný cíl a odečetlo se tedy v průměru 25b.

I tak měl Double parádní výsledek, který svědčí o vzrůstající kvalitě a sehranosti střeleckých týmů na soutěži.

Tácek:

Téměř jednohlasně bylo rozhodnuto, že volitelnou položkou bude Tácek.

Avšak po položce se první runda jako jeden muž shodla, že je to naprosto, ale naprosto nevděčná a nefér disciplína :)

Ihned poté, co zalehli první střelci, se tácky roztočily, jako by tušily, co je čeká.

Deset nás tam leželo, nadávalo. Deset jich za námi stálo, tlemilo se :) Nám to tedy jako velká bžunda nepřišlo a výsledky dle toho vypadaly. Valná většina z nás pálila na tácek až v posledních vteřinách a říkala si, že vezme alespoň něco.

Jak se vítr vyřádil na první směně, tak se vůbec neprojevil na té druhé :( Tácky si vyloženě plandaly a rozkýval je pouze zásah.

Ale přesto padly nejlepší výsledky u střelců v první rundě!

Martin KUNDT dal plný počet. Následně jeden zásah mimo měl MILICHOVSKÝ, ŽALOUDEK a já. Tak alespoň nějaká spravedlnost :)

Zátěž:

Do Zátěže jsme šli plni nadšení a odhodlání sebrat co nejvíce bodů.

Povedlo se to pouze Karlu ŽALOUDKOVI, který si uhlídal všechny rány a v čase 1:08 srazil k zemi 10 sklopek.

Jako druzí "nejlepší" s 9 sklopkami jsme byli s Mildou MILICHOVSKÝM my. Miloš si za 1:03 (já za 1:04) vystřílel 189b.

Na třetí příčce se také mačkali dva - Honza VRCHOTA a Jarda HROBAŘ. První v čase 1:22 a Jarda za 1:20 získali 168b za 8 sestřelených sklopek.

Závěr a vyhodnocení:

Ač byl závod za zimy, vlhka a bahna, tak se všichni bavili a přijali soutěž takovou, jaká je - jako zábavu a možnost si pokecat s kamarády. a za to jsem jim vděčen.

Měli jsme tu obrovské poprvé - Jarda a Milda si dali první Rozstřel o pozici ve výsledkovce!

Dle pravidel je před střelce postavena broková hilzna na 10m a jeden terč ze sklopek na 50m. Mají pouze tři rány a kdo jako první srazí sklopku (po předchozím nutném zásahu hilzny), vyhrává.

Na povel oba zalehli až se země chvěla, oba shodně nabyli a Milda sráží hilznu jako první.

Jarda neháže flintu do žita, ale sráží hilznu do trávy! Milda dělá chybu a přenastavuje paralaxu z 10m na 50m a tím prohrává rozstřel :)

Jarda srazil sklopku jako první, Milda o chlup za ním, ale již je pozdě :) Jarda získává lepší umístění a zapisuje se jako historicky první vítěz Rozstřelu.

Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT
Lepší výsledek, než minule, ale jde to ještě lépe :)
Měl jsem kluky těsně za krkem a bylo to o fous.
1227b / 100%.

Stříbrná medaile Martin KUNDT
Marťas je zpátky a opět nás se svou jednoranovou Suhl 150 začíná válcovat. Obávám se, že jestli se zlepší, je s námi amen :)
1187b / 96,74%.

Bronzová medaile Martin SKÁCEL
Marťas, ač dnes bojoval, tak přesto platil za drobné chybičky, kterých se dopustil.
1136b / 92,58%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2013 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024