04. srpna 2012 - Třebíč - Taktická malorážka - 5. Ligový závod

Taktická malorážka - 5. Ligový závod

Tak náročný pracovní týden se konečně uchýlil ke svému konci a já musím začít s velkou omluvou všem těm, kteří na tento report téměř týden čekali.

Čas by i byl, ale myšlenky a hlavně chuť napsat něco smysluplného tak nějak chyběla a byla doslova "vymyta" pracovním tempem a nasazením :(

Moje naděje na "narvaný" závod jsou zatím vyslyšeny tak na 70%, ale i tak musím říci, že druhý rok soutěže mít pravidelně na závodech kolem dvacítky střelců považuji za velký úspěch.

Jsem rád, že na závody k nám do Třebíče jezdí super parta střelců a střelkyň pomalu z celé České republiky a že se naše řady rozrůstají a je zájem o to, si kolektivně "zablbnout".

Nejinak tomu bylo i 5. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY, kdy se na startovním poli sešla dvacítka střelců a to i přes "odliv" stálic, kteří nás minulý rok hojně navštěvovaly.

Taktická malorážka - 5. Ligový závod - startovní listina

Již druhý letošní závod jsme pojali jako dvoudenní, takže se pár odvážlivců sešlo již v pátek po obědě a začali jsme připravovat vše potřebné.

Rád bych opět poděkoval "Kružíkům" za zapůjčení křovinořezu a za pomoc se sekáním střelnice! Dále i Jardovi, za vylepšení a opravy sklopek a potom dalším, kteří přiložili ruku k dílu!

Páteční večer neměl chybu :) Po mém debaklu s hovězím minulou grilovačku jsem se pojistil a nabalil více papriky :) a dále i kuřecího masa. Tedy biftek "alá podešev" se nekonal.

Na seanci dojížděli lidičky ještě kolem 21 hodiny večerní, takže v družném kolektivu bylo o zábavu postaráno. Ten se nám rozrůstal i o diváky sobotního závodu, kteří využili příležitosti si pokecat u "rodinného krbu".

Celý ansámbl jsme zabalili a odebrali se na kutě kolem půlnoci, protože v sobotu se vstává po 6 hodině ranní a je třeba být fit.

Noc byla bez překvapení - Karel je na dovolené v cizině, takže se nám nikdo houpačkou nepropadl a jediný, kdo v noci dělal "bugr" byl Vláďa řezající amazonský prales na zimu.

Ráno nás probudily sluneční paprsky a Vláďa, který konečně dořezal :)

Po klasické ranní kávě a snídani, jsme dopřipravili, co ještě nebylo a čekali na příjezd dalších účastníků "preťeku".

Kluci z Prahy se pochlapili, nasedli na časnější metro a dorazili pomalu už na sedmou hodinu ranní, takže sláva :) Zbývající dorazili skoro včas, takže se závodní horečka mohla v našich žilách naplno rozproudit o půl 10 dopoledne.

Studená rána + Rukojmí:

Jak jde závod za závodem, tak se ukazuje, že mnoho střelců přichází svým zbraním na chuť a že se pro ně stává střelba Studené rány rutinou. Takže zde se překvapení nekonalo.

Kdo ale překvapil na rukojmích byl Miloš MRÁČEK - pravidelný to výherce toaletních potřeb a kuchyňských utěrek, který si poladil zbraň a moc mile mne překvapil na Rukojmích, když nastřílel 125b! Tedy jenom 5b za mým absolutním nástřelem.

Na třetí příčce se umístilo trio MAŠAT, ŠEINER, RŮŽIČKA, kteří získali 115b. Takže jak je vidno, tak Františkovi s Milanem časné vstávání na linku Praha - Třebíč vyhovuje :)

Trapy 10m a 25m:

Tak moc jsem se těšil na mou oblíbenou položku, že si ji vychutnám, až jsem si ji doopravdy vychutnal! Tři z prvních čtyř ran šly čistě na střed, další mimo, takže z Trapu ve stoji jsem odešel s ušmudlanými 30b :( A pro potěšení diváckého publika jsem zaperlil a i na sedu/kleku jsem si jednu utrhl mimo bodované zóny. Tedy celkem smolných 120b.

Jan JÓDL, další nováček z matičky stověžaté, který k nám dojel, vystřelil a zvítězil. Tedy alespoň na poli této položky, protože jeho střelba z klasických poloh (žádných kostilamných jako provozuji já a pár dalších) mu vynesla 190b z obou položek.

Stejně s ním se umístil i nováček roku Miloš MILICHOVSKÝ, který závod od závodu více a více vystrkuje růžky a šplhá výše!

Se 180b se za nimi usídlil další "šplhoun" roku - Pavel PALÁT. Takže můžeme říci, že Vysočina je nejlepší (až na Jihlavu, samozřejmě :)

Fast and Furious:

A jak se zdá, tak jsem si ráno do něčeho šlápl a štěstí to tedy rozhodně nebylo...

Položka, kde se mi podařilo dát i přes 200b. Disciplína, které si myslím, že díky tréninku dominuji a ono to vše chodí o centimetr vedle. A kdyby alespoň na jednu stranu, ale ono je to všude. Takže nakonec odhady "prd sem, prd tam" a palba skoro naslepo. Výsledkem je sice 165b, ale nijak hřejivý pocit z toho, že jsem zahodil možné snadné body. A důvod debaklu? Nepřenastavená paralaxa z Trapů! Takže zaostřeno na 45 yardů a tím pádem na 50m chyba toho smolného centimetru :(

Na druhé místo položky se prostřílel Martin SKÁCEL se 160b, následován Honzou VRCHOTOU (155b).

Tady bych velmi rád zmínil Vláďu VOJTKA, který dal rekord položky pro jednoranné zbraně, když se svou Suhl 150 dal 135b. Tedy ztráta "pouze" 30b na nejlepší výsledek položky.

Know your limit:

Od rána bylo takřka bezvětří a zdálo se, že zbraně chodí "na flek".

V této přesnostní položce se ukázala jako nejlepší opět trojice střelců - Vláďa VOJTEK, Jan JÓDL a Honza KRUŽÍK, který tento závod střílel díky zdravotním komplikacím na "benchresťáka" (tedy v sedě za stolem). Celá trojice si pohlídala ruce, hlavu a zbraň a skončila za včasu na 75b.

Já jsem si letos prvně vyzkoušel jaké to je nutně "honit body". Po tom, co mi prvních 5 ran šlo na střed a vymazalo středová čísla, jsem se rozhodl, že zariskuji a půjdu na 30b. Tak jsem šel, zamířil, vystřelil a na kalibr líznul kruh, pak nadával, nadával a nadával... Ale kdo chce kam...

Zbytek startovního pole se potom rozpůlil mezi ty, co mají 50b a ty, kteří nemají ani 5b :)

Find me:

Kdo hledá, ten najde...

O tom se přesvědčila pětice střelců, kteří vyhráli s cílovými obrazci svou hru "na babu". Vláďa VOJTEK, Lukáš CAHA, František RŮŽIČKA, Martin SKÁCEL a já jsme získali plných 105b.

Na druhé příčce skončil Milda MILICHOVKÝ (80b) a hned za ním Pavel PALÁT a Honza VORLÍK, shodně se 75b.

Timer:

V Timeru mne mile překvapilo, že polovina střelců dosáhla plného nástřelu. Ukazuje se, že není problém se poprat s koncentrací, časem a že je na některých střelcích vidět, jak se závod od závodu zlepšují.

Za zmínku stojí plné nástřely Miloše MRÁČKA a Ládi PÍŠI, kteří i přes svůj krásný věk neváhají a jdou do toho s námi po hlavě a nebojí se "mladé" konkurence.

Polohy:

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.

Své by o tom mohl říci Honza VRCHOTA, který od začátku závodu viděl, jak se trápím a jak to babrám a na mou "podporu" mi založil fanklub, který mne plně podporoval v mém závodním snažení/kažení :)

A netrvalo dlouho a milému Jendovi (za pomoci jeho "podplaceného" týmového kolegy :) se před Polohami sesula zbraň na bok. Takže Honza šel do položky s velkou neznámou. Po polohách ve Stoji už jsme znali výsledky - nádherná svatozář ze zásahů nad figurou :) a proto Honza, spíše než aby střílel na přesnost, tak celé Polohy nastřeloval :)

Na druhém konci výsledků z Poloh se umístil Milda MILICHOVSKÝ se svou Suhl 150 a celkovými 130b.

Na těsno se k sobě svými výsledky "vinuli" Lukáš CAHA (124b) a Martin SKÁCEL (123b).

Já jsem si dvě rány ve stoji "fouknul" do bílého a jen o bod jsem utekl před Pavlem PALÁTEM s jeho 117b.

Holt musím více trénovat a méně ladit :)

Double:

A jakoby toho "štěstí" nebylo málo, tak jakékoli moje zamýšlené naděje na dobré umístění mi pohřbil Vláďa VOJTEK na Double :)

To, že tečoval vedlejší, chybnou, figuru jsme věděli. Jeho: "A dopr....", to řeklo zcela jasně. Nevěděli jsme ale, že ještě jednu ránu poslal zcela někam jinam, než bylo zamýšleno. Musím ale přiznat, že... že jsem mu to tak trochu blbě řekl :D Asi :)

Takže náš "drým tým" pouze 100b z položky.

Jako krapet kontraproduktivní se mi nyní jeví složení střeleckého týmu z Miloše MILICHOVSKÉHO a Pavla PALÁTA, kteří jako jediní (!) získali plný nástřel 150b. Takže takhle ne, kluci :)

Druhý nejlepší nástřel získala dvojice Lukáš CAHA s Radovanem ŠEINEREM, který se letošní sezonu zatím trápí. Získali 137,50b.

Oproti minulému roku jsme zavedli rozdělení střeleckých týmů do jednotlivých směn, takže na Double využíváme celou směnu a jedeme tak pouze na dvě kola. To se osvědčilo a jsou tak všichni zcela vytížení a nikdo se nelajdá :)

Tácek:

Marně jsem doufal, že už si dají říci a že se po minulém debaklu vrátím k BlackJacku. Opak byl pravdou a tak jsme opět motali Tácky, které se v lehkém větru ginglaly na svých stanovištích.

Nutno dodat, že opět se "sekta plápolajícího Tácku" vytrestala sama, protože kdyby Tácky měly zadnici, tak by ji na ně zcela jistě vystrčily :) Takhle jim nastavovaly alespoň svůj nejužší profil a měly ze střelců jenom pr..., ehm srandu :)

Snad proto na plný počet zazářil jenom Milan MAŠAT a já, kteří jsme si vyčíhali správné okamžiky a zasáhly tak všechny cíle.

Jednu minelu měla pětice střelců - ŠEINER, SKÁCEL, RŮŽIČKA a třebíčské duo HENDRYCH a KRUŽÍK. Tedy za 100b.

Zátěž:

V Zátěži se ukazuje, kdo tuto položku podceňuje a kdo ne.

Po celodopoledním shonu a "záhulu" je Zátěž dost důležitou a může, jako nyní, rozhodnout závod. Úvahy o nadvládě opakovaček, potažmo samonabíječek a tedy bodech "zadarmo" můžeme s klidem hodit přes palubu, protože již v historii soutěže bylo několik jednorankařů, kteří získali maximum bodů a ještě stačili dát časový rekord.

Nyní se to málem povedlo Miloši MILICHOVSKÉMU, který jen o 2 vteřiny propásl nejvíce bodovanou časovou zónu a za všechny shozené sklopky si odnesl 180b. Díky tomu vyškolil valnou většinu startovního pole s opakovačkami a samonabíječkami.

Na druhé příčce se zahnízdil domácí Lukáš CAHA se 189b (9 sklopek za 1:23). Ten po tom, co konečně vyčistil svou ZKM 456, stoupá vzhůru na žebříčku popularity a výkonů:)

Po zbabraném závodě jsem si dal záležet a nespěchal jsem. Konkurence v našem "kole" byla vysoká - já, Honza VRCHOTA se svou "cinklou" zbraní, Miloš MILICHOVSKÝ a Martin SKÁCEL. Kluci nasadili krvelačné tempo, rána stíhala ránu a najednou začal Martin SKÁCEL stíhat terčíky i vedle u Miloše :) Povedlo se mu položit jeden Milošův terč a ztratil tak kus času na sebe. Společně s jednou minelou se mu tak podařilo definitivně pohřbít svoje šance na nejvyšší umístění.

Mně se konečně podařilo sestřelit 10 sklopek za 1:11 a udělat tak nejen rekord položky, ale také získat maximum bodů, které mi doslova vytrhlo trn z paty. Těch 210b bylo zásadních v konečném součtu a doslova na poslední chvíli silně zamíchalo kartami.

Závěr a vyhodnocení:

Tak nějak mi přišlo, že tento závod byl plný zvratů, selhání či naopak maximálního úsilí.

Alespoň u mne. Celý závod jak na houpačce - Rukojmí plný nástřel, debakl na Trapech a Know your limit, promarněná šance na FaF, trápení v Double a pak plný nástřel v Zátěži. Výsledek sice může vypadat úspěšně, ale jsem zklamán z toho, že jsem se ve výsledku zhoršil a to skoro o 170b :(

Tedy za mne zklamání ze zpackaného závodu.

Tento závod jsem nasadil laťku velmi, velmi nízko. "Chtěl" jsem tak dát šanci protivníkům... Ti mne ale překvapili a laťku všichni do jednoho podlezli :) , takže z mého pohledu to byla opět haluz!

Výsledky byly unikátní, takové se nám dlouho nepodařily, protože zde bylo několik míst, kdy se doslova lámal chleba v několika málo bodech.

Nejlepším důkazem je stav mezi prvními třemi místy, kdy jsem přeskočil Lukáše CAHU o 2,5b a on sám byl jen o chlup před třetím Martinem SKÁCELEM. Celá trojice se tak vešla do rozdílu jediného procenta!

Velkou odměnu za tvrdou dřinu na své zbrani dostal Miloš MILICHOVSKÝ, který skončil na krásném čtvrtém místě.

Dalším velkým překvapením bylo jedenácté místo Honzy JÓDLA, jehož to byl první závod.

Zazářil i Miloš MRÁČEK, kterému sedla nově upravená zbraň a který bude, doufám, ve vzestupné tendenci pokračovat - krásné 12. místo!

Za mě tedy alespoň v tomto ohledu super závod, super chvíle s dobrými lidmi a hlavně - hlavně zábava a srandy ranec!

NOVINKA - Komiks Taktické malorážky

Komiks Tak jen pro zajímavost mne napadlo vybrat některé fotografie ze závodu a krapet je upravit.

Jakákoli fyzická podobnost s reálnými osobami je jistá a jména nebyla záměrně změněna. Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks


Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT
Ostuda a nic než ostuda a zanedbaný trénink :(
V konečném součtu díky pár plným položkám "zlaté" umístění.
1158b / 100%.

Stříbrná medaile Lukáš CAHA
Lukáš jde svou novou cestou a je to již druhý závod s výborným výsledkem!
Trénink a hlavně čištění zbraně se začíná projevovat :)
1155,50b / 99,78%.

Bronzová medaile Martin SKÁCEL
Martin se nedá a stále se drží na předních pozicích letošních závodů.
Díky tomu si velmi dobře vede v Lize 2012 a má naděje na první příčky.
1149b / 99,22%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2012 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod Taktická malorážka - 5. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024