19. května 2012 - Třebíč - Taktická malorážka - 2. Ligový závod

Taktická malorážka - 2. Ligový závod

Další květnová sobota a další Ligový závod "na krku".

Poslední dny slibovaly krásné počasí a rosničky se doopravdy nespletly. Již v 6 hodin ráno zalévalo střelnici slunce a já si v ranní rose při přípravách máchal kaťata :)

Taktická malorážka - 2. Ligový závod - startovní listina

Oproti loňskému roku se naše řady rozšířily o řadu střelců, kteří si k nám přijeli zkusit Taktickou malorážku. I na tomto závodě přibylo nováčků, kteří stříleli soutěž prvně a které, jak doufám, uvidíme i na závodech dalších.

Tento závod byl výjimečný i tím, že se k nám na závod dojel podívat i jeden z naších sponzorů - firma Armed.cz, která s sebou přivezla i malou prodejní ukázku ze svého sortimentu. Zároveň si sami vyzkoušeli, jaké to je, být na startovní čáře a "hrát" si s námi.

Jako vždy jsme začali pohodovým ranním pokecem u kávy a poté po úvodním proslovu a přivítání střelců zahájila první položka 2. LIGOVÝ ZÁVOD TAKTICKÉ MALORÁŽKY.

Studená rána + Rukojmí:

První položka svými výsledky překvapila téměř všechny.

Nejlépe se umístil Jan PURKRÁBEK, pro kterého to byl letos první závod a který nastřílel 125b, tedy téměř plný nástřel.

Obrovským překvapením bylo druhé místo z položky Kuby ZIKMUNDA s jeho Rugerem 10/22 získal 120b a vytřel tak zrak v přesnosti jak opakovačkám, tak i jednoranovým zbraním.

A dalším překvapením je třetí místo Zdendy VALY, který po minulé absenci skočil do rozjetého vlaku Ligy a získal 115b.

Vůbec se tento závod rozjel na zajímavé úrovni, protože "žhaví kandidáti" ze závodů minulých začali velmi rozpačitě a povedlo se je přestřílet i nováčkovi Tondovi KALÁBOVI či Pavlovi PALÁTOVI, ale to je to správné kouzlo sportovní střelby, které by nás mělo "kopat" ke sebezdokonalování a k lepším výsledkům.

Trapy 10m a 25m:

Karel ŽALOUDEK na posledních závodech moc nevynikl, zato nyní nás všechny převálcoval. Jeho plný zisk 200b z obou Trapů nám doslova "nakopal zadek". Kájovi to přeji, ale všeho moc škodí :)

I mě se povedlo nastřílet Trapy celkem obstojně a 180b mne šouplo do popředí průběžného pořadí, kde jsme se s Karlem tísnili ještě ve společnosti Martina KUNDTA, který se svou Suhl 150 získal 170b a Jardy PROCHÁZKY, taktéž se 170b.

Fast and Furious:

V letošní novince v položkách se střelci pomalu začínávají rozkoukávat a odpovídá tomu i fakt, že se hned šestice střelců přehoupla přes hranici 100b.

Klasicky se mi povedlo urvat největší koláč bodů, i když pod moje očekávání - 165b.

Jako druhý se umístil Martin KUNDT s jednoranovou Suhl 150 se ziskem 125b, tedy jen se 40b ztrátou na moje první umístění položky, což považuji za velký úspěch a ukázku toho, že s rozvahou a taktikou lze udržet krok s rychlejšími opakovačkami. Třetí pozici si dělili Martin SKÁCEL a Pavel PALÁT. Martin jako horký favorit nepřekvapil, ale Pavel stále více šplhá v žebříčcích nahoru a i jeho zisk 110b mu i na tomto závodě pomohl k lepšímu umístění.

Know your limit:

Tato položka je čím dál tím víc vypečenější, tedy spíše vítr je čím dál tím víc záludnější.
I tento závod nás vítr trápil a nenechal trávu stát a nás v klidu pálit.

Snad proto se jednalo o další disciplínu, která měla kontroverzní výsledky. Na 75b jsem se štěstím vypálil jenom já a náhodou mi to vyšlo, i když o prsa asijské ženy :)

Zisk 50b "na jistotu" se podařilo nastřílet hned 11ti střelcům, kteří takticky vyčkávali a raději volili střední cestu, než ztrátu celé položky.

Jako každý závod obě dívající se směny čekaly na klasické: "K***a!", které většinou signalizuje úspěšný zásah protivníků :)

I zde si své: "Ano!" s nulou z položky řekla hned šestice střelců, která neudržela neposedné prstíky a která je strčila kam neměla - do lučíku na spoušť na poslední, ale fakt už poslední ránu :)

Find me:

Na této položce ukazuje střelec svoje souznění se zbraní a hlavně práci s optikou.

Principem je během času položky pomocí osnovy puškohledu odečíst na prázdném listu polohu jednotlivých terčíků, kterou zjistíme na unikátní předloze v měřítku 1:2, jež je před položkou vylosována a předložena střelci.

Pravdou ale je, že minulý rok, tuto položku nastřílel jako první na plný počet Martin KUNDT, který na to šel po svém a s Duplex osnovou to vzal prostě od pasu :)

Na tomto závodě se plný počet povedlo nastřílet opět Martinu KUNDTOVI a mě a také Honzovi IVANOVI, který se zatím v závodě moc neprosazoval.

O trochu méně, na 80b, se povedla položka Miloši MILICHOVSKÉMU, Jardovi HROBAŘOVI a Milanu MAŠATOVI, které měl letos také první závod u nás.

S ostatními střelci si terčíky hráli vesměs na babu:)

Timer:

Vypálit na povel v nečekaném okamžiku je cílem této položky. Zde celá směna čeká na svůj povel, který každému ze střelců oznámí čas a cíl, který má zasáhnout.

To se povedlo opět šestici vybraných, kteří si odnesli z disciplíny plných 90b. Byla to pětice "borců" :) a jedna "borkyně" :)

Zbytek startovního pole si rozdělil bodová hodnocení v celé škále.

Polohy:

Střelba v nestabilních polohách by měla patřit k tomu nejdůležitějšímu, co by měl střelec ovládat.

Asi erupce na Slunci, nebo špatná fáze Měsíce, ale i přes tragický Stoj se mi povedlo "vyhrát" v této položce a se 116b jsem se umístil na první pozici položky. Jako další se umístil Milan MAŠAT, který vystřílel 112b následovaný Martiny KUNDTEM a SKÁCELEM se 111b.

Za zmínku ale stojí ještě dvě věci. První je úspěch v položce Zdendy VALY, Tondy KALÁBA a Ivana NOVÁKA, kteří jako nováčci zaujali přednější pozice, než starší zkušení "staříci" a za druhé je to"úspěch" Vládi VOJTKA, který střílel sakra přesně, ale sakra vedle sousedovi do terče :)

Double:

Spousta střelců zřejmě přešlápla bludný kořen střelby, protože jako jediná dvojice dokázali vybojovat plný nástřel jen Martinové SKÁCEL a KUNDT.

S jednou minelou zvládli Double dvě dvojice já a Vláďa VOJTEK, Lukáš CAHA - Jarda PROCHÁZKA a lichý Honza PURKRÁBEK.

Jako poslední dvojice, která získala více jak 100b bylo duo Miloš MILICHOVSKÝ - Tonda KALÁB se 112,5b.

Zbytku startovního pole se položka povedla... no o trochu méně :)

BlackJack:

Po debaklu z minulého závodu, kdy jsme vybrali Tácek, bylo nasnadě co bude dnes - Blackjack.

Ale osud opět trochu zamíchal kartami a člověk by se až divil, jak těžké může být za daných podmínek sčítat pár bodů :)

Je velmi záludné, když se Vám povede trefit pole těsně vedle čáry a Vy nedokážete odhadnout, zda se jedná o teč anebo o čistě zasažené pole.

To se nevyplatilo Martinu KUNDTOVI, který se tak díky teči přehoupl nad 21b a stálo jej to lepší umístění.

Valná většina střelců ale získala plný nástřel a do finální Zátěže odcházela s napětím z celkového výsledku závodu.

Zátěž:

Míru kombinace rychlosti a přesnosti dokazují střelci v poslední položce závodu - Zátěži.

Po minulém debaklu jsem tvrdě dřel :)) a díky tomu jsem se zbrzdil a střílel přesněji, takže se mi povedlo získat 189b za 9 sklopek a čas 1:06.

Jako druhý a o fous před limitem se umístil Karel ŽALOUDEK s 9 sklopkami a časem 1:29 získal taktéž 189b.

Na výsluní se konečně vyhoupl i Honza IVAN s výsledkem 168b za 8 sestřelených sklopek v čase 1:27.

Musím uznat, že střelba ve čtveřici má své kouzlo v tom, že jste strženi ostatními soutěžícími a že se musíte silně krotit a "nechytat" jejich nucené tempo.

Závěr a vyhodnocení:

Závod byl pro mne překvapením, protože mnoho "horkých želízek" v ohni rychle vychladlo a ke "korýtku" se tak zaslouženě za své výsledky dostali jiní střelci. I já:)

Musím velmi poděkovat firmě Armed.cz za super reprezentaci v závodě a za jejich prezentaci a doufám, že k nám budou jezdit častěji!

Tento rok se nám daří udržovat výbornou partu lidí, kterou se nám povedlo si vytvořit minulý rok a za to musím všem moc poděkovat! Také i za to, jak mi dokáží všichni při závodě pomoci a s jakým přístupem k nám na závody jezdí a jak to naše "blbnutí" berou.

Už nyní se těším na další závod - za týden :)

Rád bych tímto pozval všechny zájemce, a´t se osmělí a dojedou k nám se podívat anebo si střelit závod. Věřím, že tak jako nyní a minule se nám povede získat i náhradní zbraně pro zájemce, kteří nemají vlastní výbavu, ale přesto by si rádi střelili s námi.

Zlatá medaile Martin ŠLAICHRT
Když se štěstí unaví, sedne i na vola :)
Anebo je to tréninkem, ale spíš jsem měl kliku a ostatní jen kličku :)
1275b / 100%.

Stříbrná medaile Karel ŽALOUDEK
Karel se zakousl zuby - nehty a celý závod podával super výkony a ve svém hejkalovi porůznu povlával po střelnici :)
1106b / 86,75%.

Bronzová medaile Martin SKÁCEL
K Martinovi není co dodat. Opět super výkon, kterým výrazně předhání soupeře a který mu získává ocenění za jeho trénink.
1085b / 85,10%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2012 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod Taktická malorážka - 2. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024