21. dubna 2012 - Třebíč - Taktická malorážka - 1. Ligový závod

Taktická malorážka - 1. Ligový závod

Tak téměř měsíc od zahajovacího závodu utekl jako voda a najednou tu bylo 21. dubna a my odstartovali Ligu 2012 1. LIGOVÝM ZÁVODEM TAKTICKÉ MALORÁŽKY.

Do startovního pole se i přes stále chybějící "stálice" a nerůžovou vyhlídku počasí zaregistrovalo hned 20 střelců, takže již druhým závodem trháme loňské rekordy v účasti.

Taktická malorážka - 1. Ligový závod - startovní listina

Ze závodu se omluvil Honza KRUŽÍK, který pro zdravotní komplikace nenastoupil a podporoval nás od rodinného krbu. Ale i tak je 19 střelců na druhém závodě teprve druhé sezóny Taktické malorážky velký úspěch.

Ráno kolem 6 hodiny, kdy jsem na střelnici začal připravovat vše potřebné, jsem si nedovedl představit závod - silně mrholilo, bylo sychravo a vlezlo.

Jakoby se nás ale s postupným příjezdem střelců Slunci zželelo a hned od zahájení závodu (cca v 9:15) nás až do jeho konce (opět ve 14:15 jako minule) zasypávalo teplými paprsky.

Všichni tedy nastupovali do závodu s lepší náladou a s velkým očekáváním, jak moc podařený první krok se jim do Ligy 2012 povede.

Studená rána + Rukojmí:

Snad právě kvůli změně počasí se Studená rána nepovedla hned čtyřem střelcům a jejich body získané na Rukojmích byly následně odečteny za tu malou tečku uprostřed čela rukojmí.

Naopak koho zbraně a znalosti Studené rány podržely jsem byl já (celkem 125b), Honza IVAN a Martin KUNDT (oba shodně 110b) a překvapivě i Hanča ALEXOVÁ, která se na svém druhém závodě hned vyhoupla na přední pozice se 105b.

Trapy 10m a 25m:

Na Trapech se zase lámal chleba. Čím dál tím více mne tato položka začíná vytáčet, protože mi neustále ukazuje, jak málo mám natrénováno :(

Nejlépe se tady umístila dvojice ŽALOUDEK a IVAN, kteří oba nastříleli za rovných 200b. Následovala je dvojice KUNDT a ŠEINER se 190b.

Komu se na Trapu na 10m výborně dařilo a stojí za povšimnutí, byl Miloš MILICHOVSKÝ, který ve stoje se svou Suhl 150 nastřílel ve svém druhém závodě 100b. Dále i Pavel PALÁT, který přes zimu přezbrojil na CZ455, získal v součtu parádních 170b.

Fast and Furious:

A tady se oproti minulému závodu děly divy!

Konečně se opakovací zbraně probraly a začaly získávat zpět, co jim jednoranky celý závod berou před nosem.

Mě to oproti minulému závodu moc nevyšlo a proto jenom 180b, ale výborný výkon předvedl Martin SKÁCEL a Standa SVOBODA, kteří získali 150b.

Opět zase vyskočil Pavel PALÁT, který si vystřílel 135b. Se 125b jej následoval Jarda HROBAŘ (CZ455T) a Kuba ZIKMUND (samonabíjecí Ruger 10/22).

S nejlepším skórem jednoranové zbraně se vyprsil Martin KUNDT (100b), což považuji za výborný výkon.

Know your limit:

Lehký vánek, pulzující a znatelně čitelný v optikách střelců nenechal žádného střelce jistého ve svých výstřelech.

Osobně zahazuji zbraň při dosažení 75b, protože je lepší něco, nežli nic.

O tom se přesvědčilo hned patero střelců, kteří získali z položky nulu.

Za uvedených 75b se nemusí stydět Martin KUNDT, Pavel PALÁT, Vláďa VOJTEK a Hanča ALEXOVÁ, která tak v této položce natrhla triko i Honzovi IVANOVI (50b) a ukázala nám kdo je u nich doma pánem :)

Find me:

Na plný počet nastřílela hned pětice střelců - SVOBODA, KUNDT, SKÁCEL, ŠEINER a HROBAŘ. Povedlo se jim zasáhnout či tečovat všechny obrazce a získat tak 105b.

V závěsu za nimi jsme byl já (80b) a Honza IVAN se 75b.

Výborně zastřílel i Miloš MRÁČEK, který předběhl jako "nováček" i staré ostřílené vlky a se ziskem 65b kráčel vstříc Timeru.

Timer:

Tady snad na další rok dáme 2 vteřiny na výstřel :)

Zde není o čem mluvit - valná většina střelců se s touto položkou poprala skvěle a získala 90b. Ta "menší většina" získala 75b a jen málokomu se položka nevyvedla.

Polohy:

Na polohách je nejvíce vidět progres jednotlivých střelců.

Krásně se zde ukazuje, kdo trénuje a kdo ne a kdo má jaké vzestupné či sestupné tendence.

A zase patero střelců prolomilo bariéru 120b z plného nástřelu 150b.

Byli to Honza IVAN (127b), SKÁCEL Martin (125b), Karel ŽALOUDEK (123b) a se 120b Martin KUNDT a Standa SVOBODA.

Double:

Zde opět kralovala dvojice KUNDT - SKÁCEL, kteří klasicky dosáhli maxima 150b.

Výborně si vedla dvojice SVOBODA a nováček Miloš MILICHOVSKÝ, kteří taktéž získali plný nástřel.

Toho jsem dosáhl i já, ale pouze díky opakovanému střílení kvůli lichému počtu střelců. Vláďovi jsem to bohužel pokazil, ale Lukášovi již nikoli a zasáhl jsme všechny zadané cíle.

Se dvěma minelami se umístily dvojice IVAN - ALEXOVÁ, PALÁT - ŠEINER a Vláďa VOJTEK.

Tácek:

Tak tady jsem se nakrkl, protože vánek sice vypadal bezelstně, ale vrazil pěknou kudlu do zad.

Proto nikdo nenastřílel tuto položku na plný počet a maximem bylo pouze pět záslepek. Těch dosáhli SKÁCEL, IVAN, SVOBODA, PALÁT, VRCHOTA a Vláďa VOJTEK

Zbytek startovního pole se dělil o různé bodové hodnoty a někteří se dokonce snažili rozdělit svými výstřely i samotný Tácek :)

Já sám jsem zazmatkoval, půl minuty nadával na to, jak se mi Tácek motá a nedá mi vystřelit a pak jsem zjistil že koukám na sousedův :( A nadávání začalo nanovo...

Ale bavil jsem se a hlavně se bavili střelci druhé směny, kteří i pouhým okem viděli jakou Matějskou pouť tam Tácky roztočily.

Zátěž:

Zde jsme zkusili střílet ve čtveřici a musím říci, že mne to překvapilo. I přes frmol to bylo přehledné a také se osvědčilo hlídání střílejících následujícími střelci.

Nikdo nedostal ani jedno varování a všichni dodržovali bezpečnostní pokyny a za to jim děkuji.

Zátěž se stala exhibicí Honzy IVANA, k čemuž mu gratuluji, protože za 1:19 zasáhl všechny sklopky a ujal se vedení položky.

Překvapil Martin KUNDT, který jakoby získal druhou mízu a zde, kde jde o čas, nastřílel se svou Suhl 150 9 sklopek za krásných 1:39.

O chlup horší čas (1:42) ale stejný počet sklopek zasáhl Miloš MILICHOVSKÝ. Nováček se Suhl 150 vystrkuje růžky a společně s Martinem nám ukazují, jak moc velkou nakládačku nám jednoranky mohou dát i v čistě rychlostní položce.

Navlas schodnou rychlostřelbu předvedli Standa SVOBODA a Pavel PALÁT - 7 sklopek za 1:17 a tím i 147b.

Já sám jsem sebe velmi zklamal, protože jsem v tréninku podcenil právě tuto položku a byť jsme věděl kam a jak co střílet, tak jsem zbytečně spěchal a za super čas (1:02) jsem zasáhl pouze pro mě tragických 6 sklopek. Inu kdo spěchá, tak si hubu nabije :)

Závěr a vyhodnocení:

První Ligový závod je za námi a máme vstupní výsledky do celoročního snažení, takže doufám že pro mnohé to bude popudem pro ještě intenzivnější trénink. A naopak doufám, že někteří velice zvolní tempo a že usnou na vavřínech :)

Jsem velmi rád, že účast se nám daří držet kolem dvacítky střelců a že zájemců o tuto zábavnou formu soutěžení přibývá a že na každém závodě máme více a více diváků.

Pokud se pozorně zadíváte na výsledkovou tabulku, tak zjistíte, že první čtyři místa se dokázala vlézt do 20b, což při výsledku nejlepšího dělá celkem 1,65%.

Tedy i přes "akčnost", dynamičnost a široký záběr soutěže je to velmi vyrovnaný výsledek. Jsem tomu rád, protože se ukazuje, že to asi nebude o náhodě, když dokáží být střelci tak vyrovnaní, když se na vrcholu výsledkové listiny objevují zbraně opakovací a zároveň i jednoranové a hlavně, když se na stupních vítězů střídají zbraně za desetitisíce se zbraněmi v řádu tisícikorun (mnohdy se tam ukáže i nějaký plastový recyklát, viď Marťas :)

Pro mne je Taktická malorážka popudem k tomu, šlápnout si v tréninku na krk a donutit se se zaměřit na ty oblasti sportovní střelby, které bych jinak opomíjel (nestabilní opory, zátěž atd.).

Závody jsou naopak chvílemi, kdy se člověk hecne, pobaví se a hlavně je celý den ve výborném kolektivu, který se nám kolem Taktické malorážky podařilo vytvořit.

Byť jsme skončili o čtvrt na 3 odpoledne, tak jsme společně popili kávu, poklábosili a s posledními jsem zamykal střelnici kolem 6 hodiny večerní - prostě pohoda, piánko a žádný stres aneb "Zábava především" :)

NOVINKA - Komiks Taktické malorážky

Komiks Tak jen pro zajímavost mne napadlo vybrat některé fotografie ze závodu a krapet je upravit.

Jakákoli fyzická podobnost s reálnými osobami je jistá a jména nebyla záměrně změněna. Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks Komiks


Zlatá medaile Martin SKÁCEL
Marťas nám v prvním závodě vytřel zrak. Zajímalo by mne kde udělali soudruzi ve zbrojovce chybu, když mu tu jeho hubenou "holku" dávali dokupy :)
1214b / 100%.

Stříbrná medaile Honza IVAN
No vyhrál ten lepší no :) Honzovo vítězství mne stálo pivo, ale přeji mu to a má to zasloužené kluk jeden ušatá :)
1207b / 99,42%.

Bronzová medaile Martin KUNDT
Martin po minulém závodě šel do sebe a obávám se, že zas nasadil tempo, kterému snad budeme stačit
1202b / 99,01%.

Výsledková listina
Výsledková listina závodu ZDE

Výsledková listina Ligy 2012 ZDE

Souběžně běží diskuze o proběhlém závodu na našem VEŘEJNÉM FÓRU

Foto a text: Martin Šlaichrt / www.TAKTICKA-MALORAZKA.cz

Fotogalerie:


Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod

Fotogalerie týmu KVHS RHPz:


Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod Taktická malorážka - 1. Ligový závod


Sponzory Taktické malorážky jsou:

Bohemia Air Soft Alsa Pro Army shop Armed Army Shop 008 Best Patron Přebíjení Dersol Euroshooting - Miroslav Varga Frogman Gun.cz Guncenter Otrokovice Gymnázium Třebíč Horácké noviny Invisible Gear JP Tactical Kerberos Tactical Klinský s.r.o. Neoren Levnetisky.cz Odeon optics Penshop Progun Sportkamery Střelecká revue Střelnice Malý Újezd Top Armyshop Vaškent - Václav Haman Vítěz - poháry, medaile, sportovní trofeje


Partnery Taktické malorážky jsou:

Facebook TM Fórum Taktické malorážky 102. průzkumný prapor 38. prapor hloubkového průzkumu generála Husárka Airsoftveci Alexxxus Advokáti-Zlín Airsoft Morava Balistika.cz Ballistica.cz Fórum můjGlock.com Open Air Gun League Střelecký portál Target Shooter

- nahoru -


GSM:     739 667 326        |        ICQ:     586482698        |        Skype:     Grinch.cz        |        Email:     info@takticka-malorazka.cz

  Webcoding: Grinch a S474N  ●   Graphics: Grinch   ●   Copyright 2008-2024